Złoty kolor we wnętrzu salonu, kuchni, sypialni i innych pomieszczeń, pięknych kombinacji, odcieni i dekoracji - Dom i styl - 2022
Dom i styl

Złote wnętrze (18 zdjęć): modne kolory i kombinacje

Pin
Send
Share
Send
Send


Złoty kolor we wnętrzu jest silnie związany w umyśle z bogactwem, luksusem i blaskiem. Nic dziwnego, że wspaniała dekoracja Wersalu, Peterhofu, Buckingham i innych pałaców została zaprojektowana, aby zaimponować gościom królewską potęgą i wzbudzić w nich podziw, a nawet podziw dla koronowanych osób. Całe hale, w których obfite złocenia są nakładane na ściany niebieskie lub czerwono-brązowe i malowane na suficie w ramie ze złotych ramek, subtelna mozaika na podłodze nadal zachwyca gości.

Wnętrze w stylu arabskim

Wrażenie luksusu i komfortu w stylu arabskim tworzą projektanci nie ze względu na solidne złocenie od podłogi do sufitu, ale ze względu na poszczególne elementy wystroju prawidłowo wpisane do sypialni lub wnętrza salonu:

  1. Istnieją skomplikowane i ozdobne złote wzory z ogromną liczbą drobnych detali, które zdobią meble (wkładka, mozaika) lub poduszki, a inne wyplatane elementy wewnętrzne (zasłony, dywany, narzuty) są haftowane.
  2. W stylu arabskim nie ma mebli jako takich, do których używa się oka europejskiego. Krzesła w salonie zastępują duże i małe poduszki, a sofy i krzesła są pokryte miękkimi pokrowcami, których rolę odgrywają czasem nawet dywany (również haftowane złotą nicią na tle bordowym lub czerwono-brązowym). Stoły są niskie i inkrustowane wielobarwnymi elementami.
  3. Sypialnie różnią się tym, że centralne miejsce zajmuje masywne łóżko w specjalnej niszy. Takie nisze są zazwyczaj ozdobione ażurowymi detalami, które nadają pomieszczeniu lekkości i zwiewności, w przeciwieństwie do łóżka, które jest pokryte gęstą ciemną zasłoną (czerwono-brązową lub fioletową) drogiej tkaniny.
  4. Również w stylu arabskim można zauważyć wiele eleganckich elementów dekoracyjnych, które nadają pomieszczeniom właściwy kolor. Na przykład mozaika drewniana lub złocona zdobi fragmentaryczne nisze i pojedyncze meble, a także całe kolumny.

Oświetlenie w sypialni, a nawet w salonie, jest miękkie i stłumione, ponieważ jego celem jest stworzenie tajemnicy i intrygi w duchu baśni Szeherezady. To tutaj złoty kolor przychodzi na ratunek. Lampy z abażurem lub żyrandolami w odcieniach beżu i brązu, imitujące złoto, pokryte patyną, nie mogą być lepiej dopasowane do stworzenia tajemniczej orientalnej atmosfery.


zolotoj-interer-18-foto-modnie-tona-i-sochetaniya-3


zolotoj-interer-18-foto-modnie-tona-i-sochetaniya-4

Używając eklektycznego złota

Eklektyzm jest używany w nowoczesnym designie przede wszystkim do stworzenia wyjątkowego, w przeciwieństwie do innych wnętrz, ponieważ ten styl przejawia się w kombinacji czasami niezgodnych rzeczy: różnych stylów, różnych tekstur, kontrastujących kolorów, starych i nowych. Czasami projektanci są tak uzależnieni, że pokój staje się kolorowy i szorstki. Aby uniknąć podobnego efektu, różne elementy wystroju wciąż muszą być połączone wspólną cechą (na przykład meble różnych stylów mogą łączyć jego teksturę). Warto też użyć nie błyszczącego złotego koloru we wnętrzu, ale matowego, który, bawiąc się różnymi odcieniami na powierzchni lub na mozaice, dałby przestrzeń sypialni, salonu, łazienki lub kuchni głębokości i objętości.


zolotoj-interer-18-foto-modnie-tona-i-sochetaniya-7


zolotoj-interer-18-foto-modnie-tona-i-sochetaniya-2.jpeg">

Minimalistyczny styl

Ten styl charakteryzuje się ograniczoną liczbą podstawowych odcieni (nie więcej niż trzy) i minimalną obecnością elementów dekoracyjnych i mebli. Ponadto same meble wyróżniają się surowymi kształtami geometrycznymi i brakiem wyszukanych detali dekoracyjnych.

Złoty kolor we wnętrzu urządzony w duchu minimalizmu może być używany jako akcent w sypialni, w salonie, w kuchni i łazience. Tak więc ścisła biel obok złotych elementów (na przykład z mozaiką) zyska interesującą atrakcję, a pomieszczenie zostanie wypełnione światłem i powietrzem. Korzystne będzie również połączenie nie tylko bieli ze złotem, ale także szarości złota.


zolotoj-interer-18-foto-modnie-tona-i-sochetaniya-9


zolotoj-interer-18-foto-modnie-tona-i-sochetaniya-10

Złoty podział we wnętrzu

Doświadczeni projektanci znają ten wzór: najbardziej imponującym okiem nie jest sytuacja, w której obiekty są ułożone ściśle symetrycznie i tam, gdzie stosowany jest złoty współczynnik. Złota sekcja była aktywnie używana przez starożytnych Greków w budowie świątyń, tworzeniu mozaik i opierała się na proporcjach istniejących w przyrodzie (struktura muszli, płatki kwiatu, na włóknach drzew). W aranżacji wnętrz ta sekcja wskazuje na brak równych wielokrotności, elementy kompozytowe powinny być umieszczone tak, aby jedna strona była nieco dłuższa od drugiej (około 1 do 1,6).

Przestrzeń każdego pomieszczenia (kuchnia, sypialnia lub salon), zorganizowana zgodnie z tą zasadą, tworzy poczucie harmonii, która pozwala osobie czuć się komfortowo i przytulnie.

Tak więc złoty podział pozwala nie tylko prawidłowo ułożyć meble w pokoju, ale także określić, w jakim stosunku najlepiej jest zastosować określoną kombinację odcieni w projekcie. Na przykład, możesz uzyskać interesujące efekty, jeśli wypełnisz około 60% pomieszczenia złotem, a następnie użyjesz około 30% towarzyszącego koloru (brązowy, beżowy, biały zrobi to), a na koniec weź 10% wnętrza z dodatkowymi kolorami jako akcentami (tutaj fioletowy , niebieski, niebieski, czerwono-brązowy, szaro-zielony).

Oczywiście te proporcje są przybliżone, a ponadto ważne jest, aby podejść odpowiedzialnie do kombinacji kolorów towarzyszących i uzupełniających, aby efekt był harmonijny, a nie odpychający.


zolotoj-interer-18-foto-modnie-tona-i-sochetaniya-11


zolotoj-interer-18-foto-modnie-tona-i-sochetaniya-12


zolotoj-interer-18-foto-modnie-tona-i-sochetaniya-13


zolotoj-interer-18-foto-modnie-tona-i-sochetaniya-14


zolotoj-interer-18-foto-modnie-tona-i-sochetaniya-15


zolotoj-interer-18-foto-modnie-tona-i-sochetaniya-16

Obejrzyj film: 3 szybkie sposoby na dekoracyjne malowanie ścian - PORADNIK #szablony #DIY #dekoracja ścian (Lipiec 2022).

Загрузка...

Pin
Send
Share
Send
Send