Koralowy kolor we wnętrzu, spektakularne odcienie, piękne kombinacje z turkusem i innymi kolorami - Dom i styl - 2022
Dom i styl

Kolor koralowy we wnętrzu (18 zdjęć): udane kombinacje

Pin
Send
Share
Send
Send


Obecnie kolor koralowców jest bardzo popularny w Europie Zachodniej i jest szeroko stosowany w projektowaniu wnętrz. Ale w naszym kraju nie jest to popyt i całkowicie na próżno. W końcu koralowy kolor wnętrza jest w stanie nadać każdemu pomieszczeniu indywidualny, niepowtarzalny wygląd. Niezależnie od tego, czy jest to salon, sypialnia lub pokój dziecinny, kuchnia, łazienka lub pomieszczenie gospodarcze. Nadszedł czas, aby zapoznać się z niesamowitym kolorem koralowców.

Różowo-pomarańczowo-czerwony kolor wiąże się z kolorem czerwonych korali, dlatego nazywa się go „koralem”. Ten kolor ma kilka odcieni i zależy od stopnia jasności i nasycenia jego składników. W zależności od odcienia kolor koralowca może być jasny, jasny lub ciemny.

Jasne różowo-pomarańczowe odcienie są miękkie, ciepłe, spokojne, trochę zalotne, słodkie. Kuchnie - najlepsze miejsce do użycia jasnego koloru koralowego.

Kolor koralowy we wnętrzu ma kilka cech:

  • Ten kolor wydziela ciepło. Nadmiar koloru koralowego we wnętrzu może prowadzić do tego, że atmosfera w pomieszczeniu stanie się „gorąca” i „duszna”. Aby temu zapobiec, konieczne jest rozcieńczenie korala zimniejszymi odcieniami. Na przykład przy dekorowaniu kuchni. I możesz sztucznie „ogrzać” pokój, malując ściany w koralu lub wklejając je tapetą tego koloru. A także, dodając różne części i akcesoria, wykonane w kolorach koralowych.
  • Wizualnie przybliża obiekty. Dlatego w małym pomieszczeniu nie jest konieczne przyklejanie tapet w kolorze koralowym na wszystkich ścianach. Ponieważ ten pokój będzie wydawał się jeszcze mniejszy. W tym przypadku najlepiej jest użyć kombinacji kilku kolorów, w których koral będzie działał jako jasny akcent (panele, abstrakcyjne fragmenty, tapeta na jednej ze ścian).
  • Kolor koralowy, w dużej części, staje się zbyt natrętny i nudny. Znacznie lepiej ten kolor wygląda w drobnych szczegółach (zasłony, meble, akcesoria, tapeta z ornamentem w kolorze koralowym). Kontrastowe podkreślenie szczegółów - korale głównego powołania. Może być wiele takich akcentów. Powinny mieć inną teksturę i rozmiar.
  • Kolor koralowy - kameleon koloru. Ten sam odcień korala może być postrzegany w jednym przypadku czerwonym, aw drugim - różowo-brzoskwiniowym. Dlatego też, wykorzystując kolor koralowy we wnętrzu, należy wziąć pod uwagę wszystkie źródła światła w pomieszczeniu, a także interakcję tego koloru z sąsiednimi kolorami. W końcu pokój nie powinien być zbyt ciemny, ani odwrotnie - jaskrawe krzyki.


korallovij-cvet-v-interere-18-foto-udachnie-sochetaniya-3


korallovij-cvet-v-interere-18-foto-udachnie-sochetaniya-4


korallovij-cvet-v-interere-18-foto-udachnie-sochetaniya-5

Koralowy kolor we wnętrzu powinien być jego „podkreśleniem”, a nie dominantą. Jeśli jest to dekoracja ścian - wystarczy jedna ściana koralowego odcienia, aby kontrastować z innymi ścianami. Or - panele dekoracyjne. Jeśli ta tapeta jest lepsza niż neutralny kolor z motywem kwiatowym lub ornamentem koronkowym w kolorze koralowym. Wystarczy podłoga lub sufit w odcieniach koralowców. Obraz zostanie uzupełniony innymi akcentami różnych odcieni korala (meble, zasłony, akcesoria itp.)


korallovij-cvet-v-interere-18-foto-udachnie-sochetaniya-8


korallovij-cvet-v-interere-18-foto-udachnie-sochetaniya-9


korallovij-cvet-v-interere-18-foto-udachnie-sochetaniya-10


korallovij-cvet-v-interere-18-foto-udachnie-sochetaniya-11


korallovij-cvet-v-interere-18-foto-udachnie-sochetaniya-12

Połączenie z innymi kolorami

Bardzo ważne jest dokonanie właściwego wyboru w odniesieniu do kolorów sąsiadujących z odcieniami koloru koralowego. Wszak dobrze dobrane kolory sąsiadów zapewnią wnętrzu malowniczy kontrast i nadają mu wyrafinowania. A do tego wystarczy wiedzieć, które kolory widma są dobrze połączone z odcieniami koloru koralowego.


korallovij-cvet-v-interere-18-foto-udachnie-sochetaniya-15


korallovij-cvet-v-interere-18-foto-udachnie-sochetaniya-16


korallovij-cvet-v-interere-18-foto-udachnie-sochetaniya-2.jpeg">

Obejrzyj film: Fortnite - Poradnik: jak znaleźć mimika i ocaleńca który boi się potwora - 14 (Październik 2022).

Загрузка...

Pin
Send
Share
Send
Send