Kuchnie w kolorze Wenge we wnętrzach, nowoczesnych i klasycznych kombinacjach kolorów i opcjach projektowania fartuchów - Dom i styl - 2019
Dom i styl

Kuchnia Wenge we wnętrzu (18 zdjęć): piękne kombinacje kolorów i design

Dużo czasu spędza się zawsze w kuchni, więc chcę, żeby była wygodna, stylowa i funkcjonalna. Kuchenny kolor wenge łączy wszystkie te cechy, a jednocześnie możesz wybrać kilka stylów. Nazwa tego koloru pochodzi od tropikalnego afrykańskiego drzewa o nazwie „wenge”. Drewno z niego jest szczególnie trwałe, co jest niezbędne w kuchniach, rzadko poddawane niszczeniu przez szkodniki i grzyby, a dzięki różnym zabiegom ma szeroką paletę brązowych kolorów. Produkty wykonane z naturalnego drewna „wenge” są drogie, dlatego do wykończeń często stosuje się produkcję forniru z tego samego materiału.

Różnorodność stylów

Kuchnia Wenge może być oprawiona w różne pomysły stylistyczne. Drewno, takie jak dąb, jesion, orzech jest często używane do dekoracji kuchni, ale ze względu na ich wysoki koszt, sztuczne substytuty są rzadko używane, zwłaszcza, że ​​są mniej podatne na destrukcyjną wilgoć. Dlatego mówiąc o wenge, mamy na myśli właśnie ten kolor, a nie konkretny rodzaj drzewa. Jakie style zalecają używanie tego koloru?

  • Klasyczny;
  • Minimalizm;
  • Etniczne;
  • Zaawansowana technologia;
  • Nowoczesny;

Ten odcień ciemnego brązu elegancko uzupełnia klasyczny design. Stworzy arystokratyczną atmosferę, a ten styl nie jest uzależniony od czasu i będzie w modzie. Ze względu na kolor wenge, można wyróżnić specjalne strefy, aby podkreślić szczególny kształt mebli, dzięki czemu kuchnia będzie wyglądać wyjątkowo.

Monochromatyczne i przestronne pokoje, nie mogą być dobrze podkreślone kolorem wenge, dlatego zaleca się stosowanie w stylu minimalizmu. Kuchnia Wenge będzie wyrafinowana i rygorystyczna, bez zbędnego bałaganu, i można wykorzystać dodatkowe materiały, takie jak naturalne drewno, metal i szkło. Zaletą tego projektu jest jego przydatność i funkcjonalność przez wiele lat.

Wielu ludzi myśli o etnicznym wzornictwie, a kolor wenge stanie się soczystym akordem na tym obrazie kuchni. Naturalność tego koloru i dodatkowe stylizowane akcesoria stworzą niezbędną muzykę w nastroju kuchennym i nie pozostawią nikogo obojętnym.

Przeplatanie się ciemnych i jasnych kolorów jest często wykorzystywane do projektowania stylu high-tech. Podkreślił nowoczesne, zwięzłe i różne geometryczne kształty. Kolor wenge będzie dobrze wyglądać w nowoczesnych urządzeniach, które hi-tech tak bardzo kocha, a dzięki dużej przestrzeni stworzy niezbędne akcenty.

Nowoczesne uwielbia minimalne mieszanie kolorów i dlatego wygląda tak imponująco. Jednocześnie nowoczesność jest bardziej miękka niż nowoczesna, dlatego przyciąga częściej. W zależności od drugiego koloru, kuchnia może mieć surowy lub bardziej zabawny nastrój.
Przelewy z innymi kolorami

Jeszcze bardziej imponująca jest kuchnia w kolorze wenge połączona z harmonijnymi odcieniami. Jeśli reszta wnętrza jest wypełniona bielą lub delikatnym beżowym lub kremowym odcieniem, wszystko staje się lekkie, jak bita śmietana z czekoladą. Co więcej, rozwiązania kontrastowe zawsze wyglądają spektakularnie. Ważna jest także wielkość pomieszczenia, w którym wyposażona jest kuchnia. Skromne, niezbyt przestronne pokoje wymagają lżejszych tonów wenge, a duża, przestronna kuchnia pozwala na ciemniejszą wersję. Zaleca się używanie ciemnego wenge do wybierania mebli, na przykład blatów lub podłogi, oraz białego lub innego światła - ścian, zasłon, sufitu. To stworzy dyskretny kontrast.

Odcienie cytrusowe bardzo jaskrawo wyglądają wraz z nasyconym wenge. Do dekoracji ścian ten tandem jest mało odpowiedni, ale wygląda niesamowicie na meblach. Pomarańczowy, a nawet czerwony, można wyróżnić górną lub dolną elewację zestawów kuchennych. Jasnym rozwiązaniem jest podniesienie zasłon z soczystych cytrusowych tonów lub dodanie modnej techniki tego koloru.

Harmonijne połączenie z takimi naturalnymi odcieniami jak niebieski i pistacjowy. Cała paleta błękitu, od ciemnoniebieskiego do lazurowo-turkusowego, jest szeroko stosowana do podkreślania okien, wyposażenia, fartucha kuchennego. Korzystny połysk wenge wygląda zielono, zwłaszcza w odcieniach pistacji. Ten niebieski, że zielone palety należą do naturalnego, jak brąz, więc ta kombinacja jest niesamowita naturalna i przyjemnie pozbywa się dla siebie. Im spokojniejsze kolory, tym bardziej naturalna będzie kuchnia. Motywy te są często używane w stylu etnicznym.
Segmentacja kolorów w przestrzeni

Planując projekt kuchni, należy zauważyć, że brąz jest bardzo ciepłym kolorem, nie rzucającym się w oczy i nie dającym ostrego blasku. Połysk odcienia wenge nie jest zalecany do stosowania na ścianach, ale płytka wokół powierzchni roboczej będzie nieślizgowa. W przypadku tej nieruchomości uwielbiają ją używać do dekoracji mebli: krzeseł, fasad szafek, blatów. W kuchni zawsze jest dużo plam i tłustych plam, w czerni i bieli jest to bardziej zauważalne niż w dowolnych kolorach kombinacji.

Naturalne drewno wenge jest zbyt drogie, aby zrobić z niego wkładki, ale dąb będzie dobrą alternatywą, czyniąc kuchnię prawdziwie królewską. Można to wziąć pod uwagę przy wyborze parkietu lub blatu do stołu. Takie tabele są zawsze godne podziwu.

Nie jest konieczne używanie bogatego brązu do zasłon. Kuchnie uwielbiają światło, takie zasłony stworzą ciężki ponury nastrój. W przypadku okien lepiej jest bawić się białą lub szarą paletą, najlepszą opcją dla zasłon będzie miękka mleczna.

Na małych elementach wystroju zachowuje się cała atmosfera pomieszczenia, dzięki czemu można je już przeprowadzić w jasnych eksperymentach kolorystycznych. Możesz dodać niezwykły wzór turkusu lub koloru pistacjowego na ścianach. Można już połączyć różne szczegóły: figurki, poduszki, krzesła, cały fartuch. W przypadku etnicznych motywów afrykańskiego obrazu na ścianach można dodać różne kolory, charakterystyczne obrazy lub pamiątki.

Drewno wygląda wspaniale do ozdabiania okien, drzwi lub przynajmniej stoków drzwi. Nie bój się eksperymentować, aby osiągnąć pożądany styl kuchni. Nie zapominaj, że płytka może być podszyta mozaiką lub nawet rozwinąć się w cały obraz. Jeśli pozwala na to kierunek, błyszczące metale są z powodzeniem łączone z wenge, a brązowy połysk pochłania nadmiar połysku. Duże urządzenia gospodarstwa domowego można zamówić z określonym wzorem lub samodzielnie przykleić za pomocą specjalnego filmu. Lekkie powłoki można zabezpieczyć wiklinowymi podkładkami na gorący, bogaty brązowy kolor.