Kuchnie w kolorze Wenge we wnętrzach, nowoczesnych i klasycznych kombinacjach kolorów i opcjach projektowania fartuchów - Dom i styl - 2022
Dom i styl

Kuchnia Wenge we wnętrzu (18 zdjęć): piękne kombinacje kolorów i design

Pin
Send
Share
Send
Send


Dużo czasu spędza się zawsze w kuchni, więc chcę, żeby była wygodna, stylowa i funkcjonalna. Kuchenny kolor wenge łączy wszystkie te cechy, a jednocześnie możesz wybrać kilka stylów. Nazwa tego koloru pochodzi od tropikalnego afrykańskiego drzewa o nazwie „wenge”. Drewno z niego jest szczególnie trwałe, co jest niezbędne w kuchniach, rzadko poddawane niszczeniu przez szkodniki i grzyby, a dzięki różnym zabiegom ma szeroką paletę brązowych kolorów. Produkty wykonane z naturalnego drewna „wenge” są drogie, dlatego do wykończeń często stosuje się produkcję forniru z tego samego materiału.

Kuchnia Wenge może być oprawiona w różne pomysły stylistyczne. Drewno, takie jak dąb, jesion, orzech jest często używane do dekoracji kuchni, ale ze względu na ich wysoki koszt, sztuczne substytuty są rzadko używane, zwłaszcza, że ​​są mniej podatne na destrukcyjną wilgoć. Dlatego mówiąc o wenge, mamy na myśli właśnie ten kolor, a nie konkretny rodzaj drzewa. Jakie style zalecają używanie tego koloru?

  • Klasyczny;
  • Minimalizm;
  • Etniczne;
  • Zaawansowana technologia;
  • Nowoczesny;


kuhnya-venge-v-interere-18-foto-krasivie-sochetaniya-cvetov-i-dizajn-4


kuhnya-venge-v-interere-18-foto-krasivie-sochetaniya-cvetov-i-dizajn-5


kuhnya-venge-v-interere-18-foto-krasivie-sochetaniya-cvetov-i-dizajn-6

Jeszcze bardziej imponująca jest kuchnia w kolorze wenge połączona z harmonijnymi odcieniami. Jeśli reszta wnętrza jest wypełniona bielą lub delikatnym beżowym lub kremowym odcieniem, wszystko staje się lekkie, jak bita śmietana z czekoladą. Co więcej, rozwiązania kontrastowe zawsze wyglądają spektakularnie. Ważna jest także wielkość pomieszczenia, w którym wyposażona jest kuchnia. Skromne, niezbyt przestronne pokoje wymagają lżejszych tonów wenge, a duża, przestronna kuchnia pozwala na ciemniejszą wersję. Zaleca się używanie ciemnego wenge do wybierania mebli, na przykład blatów lub podłogi, oraz białego lub innego światła - ścian, zasłon, sufitu. To stworzy dyskretny kontrast.


kuhnya-venge-v-interere-18-foto-krasivie-sochetaniya-cvetov-i-dizajn-9


kuhnya-venge-v-interere-18-foto-krasivie-sochetaniya-cvetov-i-dizajn-10


kuhnya-venge-v-interere-18-foto-krasivie-sochetaniya-cvetov-i-dizajn-11

Planując projekt kuchni, należy zauważyć, że brąz jest bardzo ciepłym kolorem, nie rzucającym się w oczy i nie dającym ostrego blasku. Połysk odcienia wenge nie jest zalecany do stosowania na ścianach, ale płytka wokół powierzchni roboczej będzie nieślizgowa. W przypadku tej nieruchomości uwielbiają ją używać do dekoracji mebli: krzeseł, fasad szafek, blatów. W kuchni zawsze jest dużo plam i tłustych plam, w czerni i bieli jest to bardziej zauważalne niż w dowolnych kolorach kombinacji.

Naturalne drewno wenge jest zbyt drogie, aby zrobić z niego wkładki, ale dąb będzie dobrą alternatywą, czyniąc kuchnię prawdziwie królewską. Można to wziąć pod uwagę przy wyborze parkietu lub blatu do stołu. Takie tabele są zawsze godne podziwu.


kuhnya-venge-v-interere-18-foto-krasivie-sochetaniya-cvetov-i-dizajn-14


kuhnya-venge-v-interere-18-foto-krasivie-sochetaniya-cvetov-i-dizajn-15


kuhnya-venge-v-interere-18-foto-krasivie-sochetaniya-cvetov-i-dizajn-16


kuhnya-venge-v-interere-18-foto-krasivie-sochetaniya-cvetov-i-dizajn-17


kuhnya-venge-v-interere-18-foto-krasivie-sochetaniya-cvetov-i-dizajn-18

Pin
Send
Share
Send
Send