Czarny sufit w pokoju, design i udane kombinacje kolorów we wnętrzu domu lub mieszkania - Dom i styl - 2020
Dom i styl

Czarny sufit we wnętrzu (20 zdjęć): projekt i spektakularne kombinacje

Uroczy design, zapewniający domową atmosferę nuty spokoju i komfortu - marzenie wielu ludzi. Kosmetyki lub remonty nawiedzają nas przez całe życie. Często pojawia się przed człowiekiem trudne pytanie - niezależnie wymyślać i rozwijać styl w swoim mieszkaniu lub wiejskim domu.

Banalne i pobite czasowo opcje, na przykład przyklejanie tapet nudnych kolorów na korytarzu, stopniowo tracą na znaczeniu i znaczeniu. Zastępują je odważne i niezapomniane rozwiązania projektowe. Jedną z najpopularniejszych obecnie opcji jest elegancki czarny sufit w mieszkaniu lub innej przestrzeni życiowej.

Czarny kolor: porady psychologów

Ciemne odcienie charakteryzują się wysokim nasyceniem i wszechobecną głębią. Czarny kolor w pomieszczeniu jest symbolem witalności, tworzy atmosferę bezpieczeństwa i komfortu.

Do wyboru czarnego sufitu należy podchodzić bardzo ostrożnie ze względu na osobistą nietolerancję lub szereg stereotypów przyjętych w społeczeństwie. Taki cień w pokoju rzuca człowiekowi wyzwanie, stawia go na drastyczne zmiany. Dlatego decyzja o wykonalności czarnych tonów we wnętrzu salonu, przedpokoju, łazienki i innych pomieszczeń mieszkalnych jest czysto indywidualna.

Malujemy sufit w kolorze czarnym: cechy i zalety projektu

Czarny sufit we wnętrzu jest wybierany przez odważne i niezależne osoby, które mają trwały charakter i mocny hart ducha. Ale zanim zaczniesz naprawiać, pamiętaj, że ciemne sufity mają możliwość wizualnego powiększania obiektów. Dlatego zaleca się montowanie powierzchni takich odcieni tylko w pomieszczeniu o wysokim poziomie sufitów.

Przydatne fakty dotyczące sufitów w kolorze nocnym:

 1. Czarny idealnie pasuje do kwiecistych wzorów i żywych, żywych odcieni żółci, pomarańczy itp. Taka kombinacja kolorów da projekcję prawdziwego gwiaździstego nieba lub całej galaktyki na korytarzu lub w holu.
 2. Połączenie przeciwieństw - białych i czarnych - tworzy luksusowy projekt mieszkania. A zaproszeni goście ponownie będą przekonani o poprawności estetycznego smaku gospodarza.
 3. Czarny kolor nie pochłania naturalnego światła, ale nadaje mu aurę tajemniczości.
 4. Matowy czarny sufit kilkakrotnie wzmacnia efekt panoramiczny.
 5. Ciemne odcienie wymagają kategorycznego odrzucenia tradycyjnych zasłon. Możesz je zastąpić opcjami roll w salonie lub korytarzu.
 6. Czarny, błyszczący sufit napinany ma efekt odbijania obiektów (własność lustrzana).
 7. Jeśli zdecydujesz się nieco zmiękczyć kolor w pomieszczeniu, na ratunek przyjdą lampy (żyrandole, lampy podłogowe i kinkiety).

Czarny sufit podwieszany spełnia wymagania różnych nowoczesnych stylów:

 • Urbanistyka - kolory w pomieszczeniu są przeważnie szare, dodatek stylistyczny jest witany z elementami wielkiego miasta (skrawki gazet, zdjęcia, artykuły gospodarstwa domowego);
 • high-tech - wysoka funkcjonalność w każdym pomieszczeniu (w salonie, toalecie, korytarzu);
 • minimalizm - oczekiwany efekt można poprawić dzięki wyciszonemu podświetleniu;
 • opcje etniczne - wypełnienie wnętrza zwykłymi elementami grup etnicznych (czerwone wykończenia, wzorzyste zdobienia);
 • Art Deco - design w żywych, żywych kolorach.

Ciemne tło jest opłacalną opcją i szeroką przestrzenią na przejaw fantazji podczas dekoracji w każdym pomieszczeniu: w toalecie, przedpokoju, holu itp.Czarny kolor we wnętrzu lokalu

Najpopularniejszym rozwiązaniem jest czarny sufit w kuchni, salonie, łazience lub korytarzu. Styl domowy z użyciem ciemnych tonów podkreśla surowość i nie rozprasza oczu nadmiaru różnych kolorów.

Różne rozwiązania dla salonów:

 1. Projekt łazienki. Odważna kombinacja koloru czerwonego i czarnego wypełni projekt jasnymi nutami, dostroi się w decydujący sposób.
 2. Możliwa opcja na korytarzu - witamy gości radosnym nastrojem. Białe dno sufitu, lustra na ścianach i brak wykładziny na podłodze.
 3. Atrakcyjny salon. Czerwone wykończenie niektórych detali o bogatym kolorze sufitu.
 4. Projekt dla innych pomieszczeń. W korytarzu, toalecie, możesz używać czerni z plamami bieli lub czerwieni (wybór właściciela). Minimalizm w takich pomieszczeniach jest mile widziany.

Pamiętaj, że jasny i odpowiedni wzór można ozdobić i nadać świeże nuty wnętrzu każdego mieszkania.

Wielopoziomowe powierzchnie sufitu

Podkreśl i podkreśl piękno i tajemnicę czarnego sufitu będzie w stanie projektować wielopoziomowo. Dwupoziomowy, czarny, błyszczący sufit wypełni wnętrze nowymi kolorami i pozwoli na stworzenie indywidualnego projektu. Dobre rozwiązanie dla śmiałych osobowości - kontrastowy czarny sufit (projekt jednego z poziomów w jasnym tonie). Ta opcja przyciąga wzrok i pozostawia ślad w pamięci.

Dwupoziomowe sufity będą głównym elementem projektu dzięki umiejętnemu połączeniu różnych kolorów i wydruków w pomieszczeniu. Specyficzne i kosztowne będą wyglądać na powierzchni sufitu po nałożeniu na jej ozdobne wzory za pomocą druku cyfrowego.

Czarny kolor nadaje się do wykończenia każdego pomieszczenia: zmiana zwykłego wzoru na korytarzu, łazience, toalecie, salonie. Główne zalety sufitów podwieszanych tego koloru to ich przystępna cena i łatwość obsługi.

Tak więc czarny sufit we wnętrzu, oprócz atrakcyjnego wyglądu, ma ogromne znaczenie praktyczne. Powierzchnie sufitów podwieszanych wyróżniają się niezawodnością i trwałością bez wad. Ponadto dbałość o takie konstrukcje jest dość prosta - niezbędne czyszczenie na mokro w pomieszczeniu nie wymaga wiele czasu i wysiłku.

Obejrzyj film: 7 kroków, jak robić DOBRE ZDJĘCIA wnętrz (Styczeń 2020).

Загрузка...