Decoupage łazienka z rękoma, robieniem płytek, akcesoriów, umywalek, ścian lub drzwi - Dom i styl - 2020
Dom i styl

Decoupage w łazience (16 zdjęć): piękne opcje projektowe

Pin
Send
Share
Send
Send


Decoupage - odbiór dekoracyjnej dekoracji wnętrz, może służyć do dekoracji dowolnych przedmiotów w pomieszczeniu. Technika jest prosta, stosowana przez profesjonalnych projektantów i amatorów. Wygląda jak aplikacja. Fragmenty papieru lub tkaniny z klejem nakłada się na różne powierzchnie, w tym: szkło, płytki, drewno, ceramikę. Dekoracje w tej technice wyglądają spektakularnie na powierzchni płytki, na zewnątrz zlewu i drzwi do łazienki.

Istnieje kilka opcji dekoracji płytek. Elementy dekoracyjne można ułożyć w innej kolejności.

 1. Ten sam obraz powtarza się na powierzchni płytek.
 2. Zmiana w arbitralnej lub systematycznej formie różnych elementów.
 3. Zaprojektowany jako pasek, ozdabiaj tylko część ściany.
 4. Zrób panel.


dekupazh-v-vannoj-komnate-16-foto-krasivie-varianti-oformleniya-4


dekupazh-v-vannoj-komnate-16-foto-krasivie-varianti-oformleniya-5


dekupazh-v-vannoj-komnate-16-foto-krasivie-varianti-oformleniya-6

Materiały

Aby ozdobić łazienkę własnymi rękami techniką decoupage, będziesz potrzebował kilku narzędzi, głównych - miękkich szczotek, wałka, nożyczek. Konieczne jest zakupienie środka do odtłuszczania powierzchni, lakieru, kleju. Najpierw musisz wybrać obrazek tematyczny, który będzie głównym motywem. Przyspiesz suszenie powierzchni za pomocą suszarki do włosów. Szczypce, nożyczki kręcone i rolki zębate będą łatwiejsze. Możesz kupić wszystko, czego potrzebujesz w najbliższym sklepie z artykułami biurowymi. Materiały do ​​mieszania sprzedawane są jako gotowe zestawy. Mogą być wykonane własnymi rękami z grubych serwetek lub bibułki, chusteczki, gotowej masy do modelowania.


dekupazh-v-vannoj-komnate-16-foto-krasivie-varianti-oformleniya-8


dekupazh-v-vannoj-komnate-16-foto-krasivie-varianti-oformleniya-9

Etapy pracy

Ozdoby na płytce można wykonać przed ułożeniem płytki lub już na gotowej ścianie. Każda powierzchnia musi być najpierw odtłuszczona i oczyszczona z brudu i kurzu. Proces przebiega w kilku etapach.

 1. Z materiału wyciąć elementy dekoracyjne do wielkości płytki.
 2. Powierzchnia ściany łazienki musi być dokładnie odtłuszczona. Aby to zrobić, możesz użyć acetonu lub roztworu zawierającego alkohol.
 3. Klej nakłada się na tył papieru lub przygotowaną powierzchnię. W drugiej wersji istnieje mniejsze ryzyko uszkodzenia obrazu. Jeśli papier jest gruby, podstawa kleju jest nakładana zarówno na płytkę, jak i na dekor. Jeśli do decoupage wybrano bibułkę, tekstylia, serwetki, elementy dekoracyjne są pokryte klejem na wierzchu. Konieczne jest wcześniejsze wykonanie znaczników, aby zapobiec powstawaniu plam.
 4. Powierzchnia papieru, tkanina musi być wygładzona lekkimi ruchami w kierunku od środka do krawędzi, aby zapobiec tworzeniu się pęcherzyków powietrza pod powłoką.
 5. Po całkowitym wyschnięciu kleju płytki są lakierowane raz lub kilka razy, aby zapewnić wynik. Ta praca jest wygodna w przypadku pędzla lub wałka. Kolejne powłoki są wykonywane po całkowitym wyschnięciu poprzedniej warstwy. Nie zaleca się korzystania z łazienki w tym czasie, w przeciwnym razie wilgotność uniemożliwi szybkie ustawienie kleju.


dekupazh-v-vannoj-komnate-16-foto-krasivie-varianti-oformleniya-11


dekupazh-v-vannoj-komnate-16-foto-krasivie-varianti-oformleniya-12

Obszary dekoracji

Technika Decoupage jest uniwersalna dla wszystkich powierzchni. Możesz ozdobić własnymi rękami prawie wszystkie przedmioty w łazience:

 • zewnętrzna i wewnętrzna powierzchnia wanny;
 • umywalka ze stojakiem;
 • toaleta, w tym zbiornik i pokrywa;
 • ściany;
 • podłoga;
 • akcesoria do kąpieli.


dekupazh-v-vannoj-komnate-16-foto-krasivie-varianti-oformleniya-14


dekupazh-v-vannoj-komnate-16-foto-krasivie-varianti-oformleniya-15

Obejrzyj film: Decoupage krok po kroku - transfer zdjęcia na farbie (Wrzesień 2020).

Загрузка...

Pin
Send
Share
Send
Send