Grecki styl we wnętrzu salonu, kuchni lub sypialni w domu lub mieszkaniu, nowoczesnych ozdób i motywów w designie - Dom i styl - 2020
Dom i styl

Grecki styl we wnętrzu (18 zdjęć): świeży design i ozdoby

Grecja dała światu wspaniałe rozwiązania architektoniczne. Wiele projektów budynków opiera się na stylu antycznym. Kolumny, wysokie sufity, słynny ornament pod kątem prostym, naturalne odcienie - wszystko to odzwierciedla grecki styl.

Nic dziwnego, że projektanci oddali go do użytku. Grecki styl we wnętrzu przyciąga swoją doskonałością, harmonią. Nie ma patosu stylu rzymskiego, nie ma bogactwa weneckiego. Wręcz przeciwnie, ten wzór odzwierciedla niebiańską atmosferę Morza Śródziemnego, spokój i relaks.

Charakterystyczne cechy greckiego stylu

W procesie opracowywania projektu domu lub mieszkania należy przestrzegać charakterystycznych cech wybranego stylu, aby uniknąć poważnych błędów:

  1. Pokój Grecki styl we wnętrzu to przestrzeń i objętość. Wysoki sufit ma kluczowe znaczenie dla całej kompozycji. Cały pokój jako całość działa na nim, każdy szczegół sprawia, że ​​widok przesuwa się w górę.
  2. Zakres kolorów. Są to wyłącznie naturalne i naturalne kolory. Białe, wszystkie odcienie niebieskiego, zielonego, żółtego i brązowego. Jeśli chcesz dodać jasny kolor, na przykład czerwony, jest on używany jako akcent.
  3. Brak tapety. Grecki styl nie akceptuje wklejania ścian. Aby zakończyć dom lub mieszkanie, preferuj tynk lub farbę. Ściany zdobią freski lub ornament - meander.
  4. Oświetlenie Podstawową ideą jest racjonalność i wygoda. Lampy dobierane są na podstawie wymiarów pomieszczenia.
  5. Kolumny. To prawdziwa wizytówka greckiego stylu. Kolumny dają możliwość stworzenia majestatycznego wnętrza, wizualnie podnoszą sufity. Podczas opracowywania projektu należy wziąć pod uwagę znaczenie umiejscowienia struktury. Kolumny w małym pokoju jeszcze bardziej go zmniejszą.

Styl grecki może być używany w każdym pomieszczeniu. Szczególnie dobrze nadaje się do łazienki, salonu, kuchni i sypialni. Antyczne motywy mogą być używane przy dekorowaniu loggii lub werandy. Nowoczesny styl grecki to wybór ludzi, którzy lubią podróżować, którzy nie akceptują luksusu i obfitości mebli.

Przy opracowywaniu projektu mieszkania i domu należy wziąć pod uwagę efekt wizualny jedności pomieszczenia. Preferuj tynk strukturalny, stare fragmenty, wzory na ścianach. Możesz podnieść oryginalny ornament i użyć go jako obramowania na prostym tle. Aby ozdobić jedną ścianę w salonie lub sypialni, możesz wybrać mural. Malownicze płótno będzie prawdziwym arcydziełem twojego domu lub mieszkania.

Konstrukcja sufitu w stylu greckim pozwala na użycie dowolnych wzorów. Najważniejsze, żeby nie przesadzić ze szczegółami. W salonie można zaprojektować kasetonowy sufit, do kuchni nadaje się odpowiedni odcinek, a do sypialni - podwieszany lub wielopoziomowy karton gipsowy. Aby zaprojektować ściany i łuki pokoju w tym samym stylu, możesz użyć ornamentu. Greckie motywy doskonale dekorują monochromatyczny sufit.

Kolumny nadają się tylko do domów lub apartamentów z wysokimi łukami. Doskonale pasują do wnętrza salonu, jadalni i łazienki. Marmurowe kolumny harmonijnie współgrają z łukiem lub w rogach pomieszczenia. Z ich pomocą możesz podzielić duży pokój na kilka stref.


Projektowanie w stylu greckim na przykładzie różnych pomieszczeń

Kuchnia w stylu greckim

Bogactwo słońca, prostota i zwięzłość form, komfort i swobodna atmosfera - wszystko to pojawi się w Twoim domu, jeśli zaprojektujesz własną kuchnię w stylu greckim. Nie wymaga dużo mebli. W Grecji docenią przestronną kuchnię. Zestaw wybrany z naturalnego drewna. Może być sztucznie starzony. Wybierz piękną ozdobę lub udekoruj powierzchnię mebli muszlami i kamieniami. Jasny zestaw doskonale połączony z detalami bieli i błękitu.

Do kuchni w stylu greckim odpowiedni narożnik mebli tapicerowanych. Inną opcją jest prosty stół z dwiema ławkami. Używaj wiklinowych koszy do przechowywania sztućców.
Design w stylu greckim nie akceptuje pompatycznej draperii okien. W kuchni pasują rolety rzymskie lub rolety niebieskie. W połączeniu z białą ramą okienną daje doskonały wynik.
Jeśli projekt obejmuje połączenie jadalni i kuchni, pokój można zaaranżować za pomocą łuku, który uzupełni kolumny o kontrastowym kolorze. Do wykończenia obszaru roboczego możesz użyć mozaiki, zbierając autentyczny grecki ornament. Preferuj również pranie antyków. Zróżnicuj wnętrze kuchni niezwykłymi szczegółami. Na półkach będzie wyglądać piękna ceramika. Możesz robić jasne akcenty na ścianach, wieszając płyty z krajowymi wzorami.

Salon w stylu greckim

We wnętrzu salonu widać grecki styl od pierwszego wejrzenia. Kolumny, freski, płaskorzeźby to standardowe elementy projektu. Ale nie przeciążaj projektu, niech obfitość luksusu będzie w stylu rzymskim. W salonie wybierz niebieski, biały, kość słoniową. Te kombinacje dają efekt objętości i przestrzeni powietrznej. Ale nie tyle wybór koloru, co jego harmonijne połączenie jest kluczowe we wnętrzu. Zwykłe ściany w salonie mogą odgrywać nową rolę, jeśli zrobisz ciemną marmurową podłogę.

Sufit odgrywa dużą rolę w pokoju. Im wyżej, tym lepiej. Konstrukcja sufitu pozwala na użycie dekoracyjnego tynku, wybielacza lub farby. Pionowa ozdoba na ścianach pomoże w dalszym ciągnięciu pokoju. Jednak w przypadku domu o niskich sufitach ta technika nie jest odpowiednia. On tylko pogorszy sytuację.

Główna zasada - projekt salonu w stylu greckim nie powinien być przeciążony. Wyeliminuj nadmiar scenerii. We wszystkim musi być miara. W salonie wygląda bardzo stylowy kominek, wyłożony dużymi szorstkimi kamieniami.

Sypialnia w stylu greckim

Sypialnia w stylu greckim jest uosobieniem elegancji i spokoju. Nic dziwnego, że ludzie starają się wyposażyć ten konkretny pokój w starożytne tradycje.
Aby stworzyć atmosferę spokoju, wybierz dla sypialni dwa lub trzy kolory, nie więcej. Staraj się nie używać ornamentu na ścianach i suficie, to odwróci uwagę od reszty. Najlepszą opcją projektowania jest biała. Akcenty można układać w odcieniach niebieskiego i niebieskiego.
Lekka podłoga z drewna wygląda świeżo i czysto. Jeśli lubisz miękką powłokę, możesz umieścić dywan o mlecznym kolorze.

Nie zaśmiecaj okna. Tiul Air będzie idealną opcją dla przysłony.
W sypialni podnieś łóżko, które nie będzie sprzeczne z ogólną ideą wnętrza. Daj pierwszeństwo prostemu produktowi bez pretensjonalnego wezgłowia. Baldachim jest odzwierciedleniem autentycznego greckiego stylu. Może być montowany na wyznaczonych stojakach lub po prostu na suficie.
Jako akcesoria możesz polecić amfory, umieszczone w rogach pokoju, lustra w prostych drewnianych ramach, kute lampy.

Dając pierwszeństwo greckiemu projektowi domu lub mieszkania, wybierasz holistyczną i bardzo harmonijną opcję projektową. Świat przeszedł długą drogę od starożytności do współczesności. Ale podstawowe trendy są ponadczasowe. Podstawą jest styl grecki, jego elementy można znaleźć w wielu innych stylach. Nie potrzebuje dużych inwestycji finansowych, w przeciwieństwie do baroku, nie jest tak chaotyczny jak eklektyczny i nowocześniejszy niż styl łowiecki. Jest to przede wszystkim stan umysłu - zrównoważony, spokojny, holistyczny. Prostota, która leży u podstaw greckiego stylu, pomoże stworzyć atmosferę śródziemnomorskiego komfortu i nastroju spa.Obejrzyj film: Archiwizacja danych w pracy profesjonalnego fotografa ślubnego - zapowiedź filmu "Zapisz jako. ." (Luty 2020).

Загрузка...