Pomarańczowy salon, piękne odcienie i kombinacje mebli, ścian, zasłon i akcesoriów - Dom i styl - 2022
Dom i styl

Pomarańczowy salon (18 zdjęć): piękne kombinacje we wnętrzach

Pin
Send
Share
Send
Send


Salon, wykonany w kolorze pomarańczowym, jak również kuchnia, mogą automatycznie poprawić nastrój i uczynić komunikację między ludźmi bardziej przyjaznymi. Uważa się, że w takim wnętrzu ludzie kreatywni czują się najlepiej. Ale ci, którzy chcą, aby ich życie było pełne pozytywnego i entuzjazmu, wybiorą ten kolor. Chodzi o to, że pomarańcza łączy orzeźwiające działanie czerwieni i żółci. Dlatego też, podobnie jak pomarańczowa kuchnia, salon, wykonany przy użyciu takich odcieni, zainspiruje Cię, naładuje nowymi pomysłami i radością.

Nie ma chłodnych odcieni pomarańczy. W końcu jest po prostu stworzony, aby we wnętrzu salonu panowało ciepło i komfort. Najsłynniejsze odcienie tego koloru to marchew, pomarańcza, koral, bursztyn, brzoskwinia, dynia, cegła, morela, rdza itp. Są zarówno spokojne, jak i jasne odcienie, które pozwalają wybrać odpowiednią opcję dla siebie. Jeśli planujesz zaprojektować neutralny salon, powinieneś urządzić go w odcieniach moreli, brzoskwini lub pomarańczowo-brązowych. W agresywnym wnętrzu bardziej istotne są pomarańczowe odcienie pomarańczy.

Ale nie należy się zbytnio angażować, ponieważ zbyt wiele nasyconych kolorów spowoduje irytację i wyczerpanie emocjonalne. Lepiej jest udekorować ściany i podnieść zasłony i meble w taki sposób, aby wywołać skojarzenia z ogniem paleniska, co ma działanie uspokajające.

Pomarańczowy kolor na palecie jest uważany za najcieplejszy. I nie traci ciepła, bez względu na kolory, które łączy we wnętrzu. Oczywiście, projekt może być mniej lub bardziej gorący, grając w odcieniach pomarańczu, ale nie zmieni swojej pozycji temperatury. Dlatego jego zastosowanie jest ważne w zimnym klimacie, ponieważ salon w pomarańczowych odcieniach będzie wyglądał słonecznie i ciepło nawet w wilgotną lub chłodną pogodę. Ale jeśli pokój wychodzi po słonecznej stronie, należy uważać na kolor pomarańczowy, aby wnętrze nie było zbyt gorące.


oranzhevaya-gostinaya-18-foto-krasivie-sochetaniya-v-intererah-5


oranzhevaya-gostinaya-18-foto-krasivie-sochetaniya-v-intererah-6

Połączenie z zielenią

Na widok takiej kombinacji w mojej głowie pojawia się obraz pomarańczowego drzewa. Wygrywa dzięki temu, że wygląda bardziej komfortowo i nie rzuca się w oczy niż na przykład połączenie pomarańczy i czerwieni. Zielona kuchnia musi poprawić apetyt. Takie podejście można zastosować w salonie, jeśli kuchnia jest z nim połączona lub salon jest używany jako jadalnia.

W kolorze pomarańczowym nie możesz się ograniczyć, wypełniając nim ściany. Ale szczegóły akcentu, takie jak zasłony, sofa, krzesła do jadalni i inne meble lub ramy do obrazów najlepiej wykonywać w odcieniach zieleni. Zasłony lepiej wydać w kolorze białym.


oranzhevaya-gostinaya-18-foto-krasivie-sochetaniya-v-intererah-10


oranzhevaya-gostinaya-18-foto-krasivie-sochetaniya-v-intererah-11

Projekt salonu w kolorze pomarańczowo-brązowym

Ta kombinacja wygląda bardzo harmonijnie i zrównoważona. Jeśli chcesz zaprojektować pokój bez względu na to, czy jest to pokój dzienny, czy kuchnia, jest nie tylko ciepły i przytulny, ale także energetyczny. W takim salonie nie będzie dysharmonii, ponieważ wszelkie odcienie pomarańczy są połączone z czekoladowym kolorem. Często używają pomarańczowych akcentów w brązowym wnętrzu. Na przykład brązowa sofa dobrze pasuje do ściany pomalowanej na pomarańczowo.

Pomarańczowy salon jest tworzony według pewnego planu. Ponieważ ten kolor powinien być używany ostrożnie, należy zwrócić uwagę na następujące punkty:

  • Jeśli w pomieszczeniu jest zbyt dużo naturalnego światła, nie powinieneś używać pomarańczowego jako głównego koloru. To znaczy tapetowanie takich kolorów wszystkie ściany byłyby niepraktyczne. Lepiej jest zaaranżować pokój z małą pomarańczową sofą lub podnieść zasłony o delikatniejszym odcieniu;
  • Jeśli w ciepłym sezonie salon jest zbyt gorący, nie należy zabierać pomarańczowych odcieni, ponieważ z tego powodu wzrasta uczucie duszności. Z tego powodu kuchnia w pomarańczowych odcieniach rzadko jest robiona;
  • Jeśli połączysz pokój dzienny z sypialnią, kolor pomarańczowy jest lepszy do wykorzystania w minimalnym stopniu. W końcu ten aktywny kolor po prostu nie pozwoli ci spać;
  • Przy tworzeniu wąskiego salonu pomarańczowego należy używać tylko w szczegółach, na przykład zasłon lub tapicerki krzeseł. Wszakże ten kolor wizualnie zawęża przestrzeń. Ten punkt należy wziąć pod uwagę przy projektowaniu pokoju kuchennego, zwłaszcza jeśli kuchnia znajduje się w domu Chruszczowa i nie ma dużego obszaru;
  • Powinien kompetentnie wybrać odcień tego koloru, rozwijając projekt salonu. Przecież od tego zależy „nastrój” pokoju, w którym otrzymasz gości.


oranzhevaya-gostinaya-18-foto-krasivie-sochetaniya-v-intererah-16


oranzhevaya-gostinaya-18-foto-krasivie-sochetaniya-v-intererah-17


oranzhevaya-gostinaya-18-foto-krasivie-sochetaniya-v-intererah-18

Obejrzyj film: Jak wejść do ukrytego menu serwisowego zegarów w Ford Focus MK2 C-Max DTC (Sierpień 2022).

Загрузка...

Pin
Send
Share
Send
Send