Projektowanie kuchni w prywatnym domu, nowoczesne lub klasyczne wykończenie i układ jadalni, piękna dekoracja i design - Dom i styl - 2020
Dom i styl

Kuchnia w prywatnym domu (57 zdjęć): udane pomysły projektowe

Prywatne domy, z reguły, mają znacznie większy rozmiar niż typowe mieszkania, dzięki czemu można odwrócić się w pełni i urzeczywistnić wszystkie swoje pomysły projektowe - dekoracje kuchenne, tapety zdobiące ściany i inne niuanse - wszystko można dostosować. Jednak kuchnia w prywatnym domu, jak w każdym innym - serce i serce mieszkania, tradycyjnie spędza się tu dużo czasu, są gospodarstwa domowe, czatują, organizują spotkania i gotują. Dlatego projekt przestrzeni kuchennej nie jest ostatnim miejscem.Konstrukcja kuchni powinna być przemyślana w najmniejszym szczególe - nawet jeśli jest mała lub odwrotnie, ma znaczny rozmiar. Gospodyni w każdej przestrzeni powinna być wygodna, a wszyscy inni powinni być mili w kuchni. W artykule zastanowimy się, jak powinna być oprawiona kuchnia w wiejskim domu.

Cechy kuchni w Twoim domu

Kuchnia prywatnego domu ma wiele charakterystycznych cech w porównaniu z kuchnią w mieszkaniu w mieście:

 • Projekty kuchenne w prywatnych domach z reguły nie są wyposażone w jedno okno, ale w dwa lub kilka, dlatego kuchnia w drewnianym lub ceglanym domu prywatnym okazuje się znacznie lżejsza i bardziej przestronna niż ten sam pokój w mieszkaniu.
 • Lokalizacja obszaru roboczego może się znacznie różnić. Jego położenie nie ogranicza wąskich ścian.
 • Pomysły, takie jak przytulny kominek, który dodatkowo ogrzewa i dodaje koloru, lub improwizowana jadalnia znajdująca się tam, będą świetnie wyglądać w przestronnym pokoju.
 • Jeśli kuchnia w prywatnym domu jest pomieszczeniem przejściowym, w tym przypadku trudniej będzie zaplanować jej projekt, ale w końcu może okazać się bardzo nietypowe i funkcjonalne wnętrze, którego nie znajdziesz nigdzie indziej.
 • Kuchnia może mieć bardzo niestandardowy układ, oryginalny design i wnętrze. W tym przypadku jest znacznie więcej możliwości zastosowania różnych technik projektowania i nowości niż w ograniczonej przestrzeni mieszkania. Nowoczesna dekoracja, piękna zmywalna tapeta, zwycięski podział na strefy - wszystkie te pomysły są dostępne dla właścicieli poszczególnych kuchni.Kwadratowa kuchnia

Najbardziej popularna forma, jej konstrukcja nie spowoduje żadnych problemów. Taki pokój nie jest trudny do zaplanowania, okaże się przytulny, funkcjonalny i bardzo wygodny. Najczęściej te kuchnie są urządzone w klasycznym stylu. Zdecyduj, gdzie będzie zlokalizowany obszar roboczy, i zacznij od planowania dalszych prac projektowych.

Funkcje:

 • W małym kwadratowym pokoju lepiej jest umieścić meble w linii lub wybrać kątowy typ miejsca pracy. Zależy to również od tego, gdzie znajduje się okno.
 • Jeśli kwadratowa przestrzeń jest dostatecznej wielkości, doskonałym rozwiązaniem byłoby ustawienie przestrzeni roboczej z wyspą na środku pokoju.
 • Również w dużej przestrzeni jadalnia ze stołem i krzesłami o przyzwoitej wielkości będzie idealnie pasować.
 • Tapety na ścianie, możesz wybrać dowolną, w kwadratowej przestrzeni niemal wszystkie pomysły wyglądają harmonijnie.


Wąska kuchnia

W tym przypadku projekt będzie nieco trudny ze względu na niewygodny kształt pomieszczenia. Funkcje:

 • Pożądany jest projekt, który wizualnie rozszerza przestrzeń. Na przykład Prowansja, sugerująca lekkie odcienie. W tym podłogę i sufity należy pomalować w jasnych kolorach - otrzymasz świetną optyczną iluzję ekspansji przestrzeni.
 • Wyeliminuj wszystkie niepotrzebne szczegóły. W wąskiej lub małej kuchni powinny znajdować się tylko niezbędne urządzenia, sprzęt i meble. Wszystko, co możesz zrobić bez, nie używaj. Pożądane jest używanie mebli o bardziej kompaktowych wymiarach niż w pomieszczeniu o zwykłej formie.
 • Wnętrze wąskiej kuchni w prywatnym domu oznacza minimum wystroju. Idealne wnętrze w stylu minimalistycznym.
 • W oknie można zawiesić jasne zasłony, które wizualnie rozpraszają widok z ograniczonej przestrzeni.
 • Oczywiście obecność jadalni w takiej przestrzeni jest wykluczona.


Połączone

Studia kuchenne w domach prywatnych nie są jeszcze tak powszechne. Ale jest to bardzo ciekawy projekt kuchni w prywatnym domu i niewątpliwie podobny projekt będzie rozwijał się i zyskał popularność. Funkcje:

 • Aby wizualnie oddzielić obszar roboczy od obszaru rekreacyjnego, można użyć ścianek działowych, ekranów, lekkich ścian z płyt gipsowo-kartonowych, które nie sięgają sufitu. Nadaje się również do tego celu i eleganckiego baru, pięknego i funkcjonalnego. Czasami używają strefowania wizualnego przy użyciu różnych kolorów. Możesz podzielić przestrzeń wyspy na obszar roboczy. Okno może również służyć jako rodzaj „separatora”.
 • Nie jest pożądane, aby projekt kuchni z salonem w prywatnym domu był w stylu klasycznym, nie nadaje się tutaj, a także w stylu rustykalnym. Lepiej dekorować przestrzeń w stylu nowoczesnym, minimalizmu lub high-tech. Te nowoczesne trendy nie mogą być lepiej połączone z nowym trendem.

Style i wskazówki

Zastanów się, jak połączyć różne style projektowania i dekoracji kuchni w prywatnym domu.

Minimalizm:

 • Aranżacja w tym stylu jest idealna dla wąskich i małych kuchni o niestandardowym i nowoczesnym planowaniu.
 • Planowanie zakłada proste formy i zwięzłe linie, minimalny wystrój lub jego brak. Podłoga i sufity są tego samego koloru, bez wystroju.
 • Przestrzeń nie będzie wyglądać na zaśmieconą, ponieważ projekt kuchni w wiejskim domu w stylu minimalizmu wymaga użycia tylko tych rzeczy, które są konieczne, eliminując wszystko, co zbędne.
 • Duża kuchnia w tym stylu może wydawać się nieco niewygodna. Ale minimalizm jest świetny dla małej kuchni.

Nowoczesne:

 • Aranżacja w stylu Art Nouveau oznacza jasne połączenia kolorów, przypominające nieco styl disco lat 80-tych.
 • Plastikowe stołki barowe, krzesła o fantazyjnych kształtach, szklane powierzchnie idealnie pasują. Z ich pomocą możesz dokonać podziału na strefy, wybrać okno, podłogę i sufit.
 • Kombinacje różnych materiałów, które ten styl przyjmuje, jak żaden inny.
 • Styl jest świetny zarówno dla dużych, jak i małych kuchni.

Często więcej kuchni w domach wiejskich jest urządzonych w stylach takich jak loft i Prowansja. Podkreślają fakt, że lokale nie są w mieście, ale na zewnątrz. Ten układ kuchni i jadalni doskonale nadaje się do wypoczynku i relaksu.


Wskazówki

Kilka przydatnych punktów, które pomogą udekorować przestrzeń:

 • Najczęściej stosowanym materiałem jest oczywiście drewno. Jest także bardziej przyjazny dla środowiska i oferuje wiele opcji kolorów i tekstur. Lite drewno sprawi, że kuchnia będzie luksusowa i idealna do klasycznych wnętrz. Nowoczesne meble, takie jak płyta wiórowa laminowana i płyta MDF, są również używane do mebli. Ich zaletą jest tania cena i wiele opcji projektowych.
 • Zaplanuj szczegółowo wszystkie strefy, aby dokładnie obliczyć koszty, niezbędne materiały, urządzenia itp. Starannie zaplanowany projekt znacznie ułatwi cały dalszy projekt kuchni w prywatnym domu.
 • Po pierwsze, układ powinien zaczynać się od systemów inżynieryjnych i komunikacji. Natychmiast zdecyduj, gdzie będzie pralka (jeśli jest w kuchni) i zmywarkę. Będą musieli zaopatrzyć się w wodę. Podobnie dostarczany jest dopływ gazu do pieca.
 • Należy pamiętać, że meble nie pokrywają się z wentylacją. W tym przypadku najlepszym rozwiązaniem jest wyposażenie pomieszczeń w wyspę - takie miejsce pracy nie blokuje ścian. Szczególnie harmonijnie wyspa wygląda w stylu klasycznym i rustykalnym. Odpowiedni jest również styl prowansalski.
 • Najlepiej zamówić wąskie meble na indywidualny projekt i dla niej to samo - urządzenia do zabudowy. W takim przypadku wszystkie niuanse zostaną sprawdzone przez specjalistów producenta.Obejrzyj film: CHIŃSKIE PIEROŻKI w Poznaniu. GASTRO VLOG #24 (Luty 2020).

Загрузка...