Japońskie zasłony w mieszkaniach, widokach, modelach i strefach - Dom i styl - 2020
Dom i styl

Japońskie zasłony (20 zdjęć): projekt i podział na strefy pokoi w mieszkaniu

Pin
Send
Share
Send
Send


Harmoński minimalizm i subtelne piękno zawsze tkwią w japońskim stylu. Japońskie zasłony we wnętrzu - nowy sposób projektowania okien, ścian, nisz, a nawet drzwi. Dekorowanie mieszkania w ten sposób doda wyrafinowania i komfortu, ten wybór jest odpowiedni dla miłośników prostoty, praktyczności i zwięzłości.

Japońskie zasłony są gładkimi przesuwanymi panelami tkaninowymi o małej szerokości, które w przeciwieństwie do klasycznych są podobne do ekranu lub ekranu. Takie zasłony są zazwyczaj mocowane za pomocą wielopoziomowego okapu. Poruszają się po oknie jak ekran i zawsze pozostają wyprostowani (jak ślepi) z powodu środka ważącego na dole.


yaponskie-shtori-20-foto-dizajn-i-zonirovanie-komnat-v-kvartire-4


yaponskie-shtori-20-foto-dizajn-i-zonirovanie-komnat-v-kvartire-5


yaponskie-shtori-20-foto-dizajn-i-zonirovanie-komnat-v-kvartire-6

Japoński projekt kurtyny

Poczucie komfortu w pomieszczeniu powstaje właśnie ze względu na niepozorność japońskich zasłon, a jednocześnie ich funkcjonalność. Jak wspomniano powyżej, rolety są montowane na okapie i pozostają płaskie ze względu na wagę.

Japońskie rolety wyglądają jak żaluzje, tylko bez funkcji obrotu, a prześcieradła są gęstsze i cięższe. Taki system jest kontrolowany przez przewód, ma centralną lub jednostronną separację. Japońskie zasłony działają na zasadzie nakładania - rolki poruszają się wzdłuż okapów w różnych kierunkach. Możesz więc sam wybrać liczbę okapów, tworząc specjalne modele do projektowania zasłon.


yaponskie-shtori-20-foto-dizajn-i-zonirovanie-komnat-v-kvartire-8


yaponskie-shtori-20-foto-dizajn-i-zonirovanie-komnat-v-kvartire-9


yaponskie-shtori-20-foto-dizajn-i-zonirovanie-komnat-v-kvartire-10

Japońskie zasłony panelowe - miejsce na projekt

Różnorodność modeli i rodzajów japońskich zasłon weźmie pod uwagę smak każdego. Do produkcji takich zasłon rolety wykorzystują szeroką gamę materiałów i kolorów. Z powodzeniem wyglądają różne kombinacje tekstur - naprzemienne organzy i nieprzezroczyste tkaniny, lekkie welony i grube zasłony. Wielopoziomowy gzyms pozwala zmieścić około 10 paneli, co pozwoli Ci zmienić wnętrze w kilka sekund.

Japońskie zasłony delikatnie rozpraszają światło, z ich pomocą możesz stworzyć projekt w stylu strychu, wykorzystując białe panele, przez które światło z balkonu będzie łagodnie pokazywać się w holu lub kuchni.

Rolowane japońskie zasłony - idealne do tkanin o skomplikowanych wzorach. Tkanina nigdy nie będzie, ty i twoi goście będą mogli podziwiać piękny widok na zasłony. Możesz użyć dowolnych odbitek, wzorów i kolorów. Dzięki drukowaniu termicznemu możesz ułożyć zasłony według własnego indywidualnego wzoru, śmiało łącząc kolory i tekstury. Współczesnym projektantom udaje się połączyć japońskie zasłony w salonach z tradycyjnymi zasłonami.


yaponskie-shtori-20-foto-dizajn-i-zonirovanie-komnat-v-kvartire-11


yaponskie-shtori-20-foto-dizajn-i-zonirovanie-komnat-v-kvartire-12

Pokój dzienny

Przy tworzeniu salonu należy pamiętać, że jest to karta twojego domu. Tutaj możesz wybrać zarówno jasne kolory, jak i spokojne pastelowe kolory. Dobrym rozwiązaniem w salonie jest przezroczysty środek i grube panele na krawędziach. Ta opcja nie jest jednak odpowiednia dla pokoju z balkonem od strony południowej, który należy chronić przed jasnym światłem dziennym.


yaponskie-shtori-20-foto-dizajn-i-zonirovanie-komnat-v-kvartire-14


yaponskie-shtori-20-foto-dizajn-i-zonirovanie-komnat-v-kvartire-15

Sypialnia

W sypialni musisz stworzyć przyjemne, zaciemnione oświetlenie o zmierzchu. W tym celu musisz zastanowić się, co zrobi tekstura i kolor. W sypialni są dobrze dopasowane pastelowe kolory w połączeniu z ciemnymi odcieniami, na przykład w tonie narzuty. Bambusowe zasłony wyglądają nietypowo.

Rzecz dzieje się w kilku krokach:

  1. Wycinasz paski o szerokości 60 cm (wszystkie są takie same i prostokątne). Wzdłuż całego obwodu paska (z wyjątkiem dna) pozostawia się naddatki na zginanie (około 0,5-0,7 cm). Dno jest przetwarzane za pomocą sznurka.
  2. Długość panelu jest wybierana z obliczenia zasłon w gotowej formie + 1-2 cm na rzep.
  3. Ostrożnie prasuj opaski, zwracając szczególną uwagę na boczne szwy.
  4. Na końcu umieść wagę na dole zasłon.


yaponskie-shtori-20-foto-dizajn-i-zonirovanie-komnat-v-kvartire-17


yaponskie-shtori-20-foto-dizajn-i-zonirovanie-komnat-v-kvartire-18


yaponskie-shtori-20-foto-dizajn-i-zonirovanie-komnat-v-kvartire-19

Obejrzyj film: Przyklej kawałek taśmy na wizjerze, żeby zabezpieczyć dom (Sierpień 2020).

Загрузка...

Pin
Send
Share
Send
Send