Deska sedesowa uniwersalna drewniana z Microlift i ogrzewaniem Jak wybrać plastikowy stołek polipropylenowy z zamknięciem z rysunkiem, montażem i instalacją czarnych siedzeń dla rozmiarów Hydraulicy - Dom i styl - 2020
Dom i styl

Deska sedesowa - proste urządzenie o nietypowych funkcjach (25 zdjęć)

Pin
Send
Share
Send
Send


Zanim wybierzesz deskę sedesową, musisz upewnić się, że spełnia ona następujące wymagania: bezpieczny, wygodny, trwały, ma atrakcyjny wygląd.

Krzesło może mieć różne formy (prostokątne, figurowe), ale owal jest tradycyjny i rozpowszechniony.

Konwencjonalnie istnieją dwa rodzaje sedesów:

 • model - jest zawarty w pakiecie instalacyjnym i jest przeznaczony tylko dla określonego modelu muszli klozetowej. W przypadku awarii takiego stołka modelowego (lub jego mocowania) czasami trudno jest znaleźć zamiennik, ponieważ żywotność urządzeń hydraulicznych jest dłuższa niż elementów, a producenci często aktualizują zakres modeli toalet;
 • uniwersalny - który można zainstalować na dowolnym typie instalacji wodociągowej.


sidene-dlya-unitaza-prostoe-ustrojstvo-s-neobichnimi-funkciyami-25-foto


sidene-dlya-unitaza-prostoe-ustrojstvo-s-neobichnimi-funkciyami-25-foto-2


sidene-dlya-unitaza-prostoe-ustrojstvo-s-neobichnimi-funkciyami-25-foto.jpeg">

Materiał siedziska

Jest to materiał produkcyjny, który decyduje o użyteczności i estetycznym wyglądzie produktu. Producenci oferują drewnianą deskę sedesową, plastik, sklejkę.

Duroplast jest rodzajem plastiku, ale charakteryzuje się większą wydajnością: odporny na uszkodzenia, wilgoć i zapachy. Nie ma na nią wpływu ultrafiolet i słabe kwasy. Szczególną zaletą jest obecność w składzie substancji antybakteryjnych, które zapewniają niezawodną ochronę przed bakteriami. Oczywiście koszt takich produktów jest wyższy niż w przypadku konwencjonalnego plastiku.


sidene-dlya-unitaza-prostoe-ustrojstvo-s-neobichnimi-funkciyami-25-foto-3


sidene-dlya-unitaza-prostoe-ustrojstvo-s-neobichnimi-funkciyami-25-foto-4


sidene-dlya-unitaza-prostoe-ustrojstvo-s-neobichnimi-funkciyami-25-foto-5

Plastikowe deski sedesowe są najbardziej popularne i poszukiwane ze względu na ich niski koszt. Zalety można również przypisać: niskiej wadze, prostej pielęgnacji (są doskonale myte środkami czyszczącymi), odporności na wilgoć. Wśród niedociągnięć można wskazać: niestabilność naprężeń mechanicznych (łatwo zarysowana i może pęknąć przy ostrych uderzeniach), pochłania zapachy.


sidene-dlya-unitaza-prostoe-ustrojstvo-s-neobichnimi-funkciyami-25-foto-8


sidene-dlya-unitaza-prostoe-ustrojstvo-s-neobichnimi-funkciyami-25-foto-9

Deski sedesowe: rodzaje i funkcje

Wydaje się, że taki nieskomplikowany produkt nie może mieć wielu odmian. Niemniej jednak producenci oferują kilka modeli desek sedesowych:

 • Miękkie siedzisko z propylenu jest najłatwiejszą i najtańszą opcją do zaprojektowania muszli klozetowej. Główne zalety: miękkość, komfort użytkowania, niska cena, różnorodność kolorów i obrazów na okładce. Wśród wad są: kruchość propylenu (średnia trwałość materiału wynosi 1 rok), warstwa powierzchniowa jest łatwo i szybko rozdarta;
 • twarde okładki mają długą żywotność (zależną od jakości i grubości materiału). Przy starannym użytkowaniu takie modele regularnie służą przez kilka lat (zwłaszcza drewniana deska sedesowa). Dobrze znana wada - plastikowe mocowania pokrywy do toalety szybko się psują i nie można ich naprawić. Opcjonalnie zaleca się zakup deski sedesowej z metalowymi łącznikami;
 • automatyczne konstrukcje podnoszą / opuszczają pokrywę toalety bez interwencji człowieka (aktywowany jest czujnik obecności). Zalety: piękny wygląd, płynna kontrola pokrywy, zapewniona higiena i higiena urządzeń sanitarnych. Główną wadą jest wysoka cena;
 • sedes z microlift. W takich urządzeniach nie tylko pokrywa jest podnoszona automatycznie, ale także deska sedesowa. Modele te nie mogą być nazywane powszechnie ze względu na wysoką cenę, która wynika z użycia drogich materiałów i urządzeń. Można to również przypisać wadom braku możliwości regulacji procesu podnoszenia / opuszczania produktu lub ręcznego opuszczania / podnoszenia pokrywy deski sedesowej. Niektórzy producenci zapewnili już wyłączenie tej funkcji w desce sedesowej za pomocą mikrowzmocnienia;
 • specjalne produkty z wbudowanymi bidetami mogą być dodatkowo wyposażone w oświetlenie, podgrzewaną wodę, a nawet suszarkę do włosów;
 • automatyczne ustawienia niektórych konstrukcji zapewniają samoczyszczącą, ogrzewaną powierzchnię. Co więcej, takie urządzenia są zwykle łatwe do usunięcia i włożone do kanalizacji.

Fani niestandardowych produktów mogą wybrać deskę sedesową w trybach: automatyczna aromatyzacja powietrza, hydromasaż, radio.


sidene-dlya-unitaza-prostoe-ustrojstvo-s-neobichnimi-funkciyami-25-foto-10


sidene-dlya-unitaza-prostoe-ustrojstvo-s-neobichnimi-funkciyami-25-foto-11


sidene-dlya-unitaza-prostoe-ustrojstvo-s-neobichnimi-funkciyami-25-foto-12

W nieogrzewanych pokojach dodatkowy komfort zapewni podgrzewana toaleta.

Czasami, dla wygodnej kontroli takich jednostek, oferowane są specjalne konsole, które są przymocowane z boku muszli klozetowej.


sidene-dlya-unitaza-prostoe-ustrojstvo-s-neobichnimi-funkciyami-25-foto-13


sidene-dlya-unitaza-prostoe-ustrojstvo-s-neobichnimi-funkciyami-25-foto-14

Jeśli produkt jest po prostu aktualizowany, ważne jest, aby ostrożnie usunąć starą pokrywę, aby nie uszkodzić otworów montażowych w kanalizacji. Podobny scenariusz jest możliwy, jeśli mocowania były metalowe i zardzewiałe od wilgoci. W tym przypadku śruby są ostrożnie cięte za pomocą szlifierki lub piły do ​​metalu. Następnie otwory montażowe są dokładnie oczyszczone z brudu / rdzy.


sidene-dlya-unitaza-prostoe-ustrojstvo-s-neobichnimi-funkciyami-25-foto-16


sidene-dlya-unitaza-prostoe-ustrojstvo-s-neobichnimi-funkciyami-25-foto-17

Teraz deski sedesowe są wyposażone w plastikowe zawiasy, co ułatwia proces montażu / demontażu produktów.

Pokrywa jest nakładana na muszlę klozetową, podczas gdy oprawy muszą dokładnie wchodzić w odpowiednie otwory. Konstrukcja jest lekko popychana do przodu, a następnie nakrętki są mocno dokręcone. Takie działania pozwolą, aby pokrywa była przez dłuższy czas w stanie podniesionym.


sidene-dlya-unitaza-prostoe-ustrojstvo-s-neobichnimi-funkciyami-25-foto-18


sidene-dlya-unitaza-prostoe-ustrojstvo-s-neobichnimi-funkciyami-25-foto-19


sidene-dlya-unitaza-prostoe-ustrojstvo-s-neobichnimi-funkciyami-25-foto-20

Jak wybrać deskę sedesową?

Niektórzy producenci oferują kompletne z sedesem sanitarnym. Jeśli jednak toaleta nie jest wyposażona w siedzenie, łatwo ją zdobyć.

 1. Najpierw musisz wybrać typ modelu - miękki lub twardy. Należy pamiętać, że miękkie produkty mają krótki okres użytkowania.
 2. Aby model idealnie nadawał się do instalacji wodno-kanalizacyjnej, konieczne jest dobranie odpowiedniego rozmiaru do toalety. Wymiary instalacji wodociągowej są mierzone: odległość od środka otworu do mocowania do przedniej krawędzi muszli klozetowej, szerokość muszli klozetowej (od krawędzi do krawędzi). Ważne jest również, aby zmierzyć odległość między otworami do mocowania siedzenia.
 3. Kolor okładki powinien być zgodny z kolorystyką pomieszczenia. Lepiej jest, gdy odcień siedziska pokrywa się z odcieniem instalacji wodociągowej, chociaż czasami czarne siedzisko z białą toaletą wygląda bardzo oryginalnie. Drewniana deska sedesowa doskonale współgra z każdym wystrojem.
 4. Dla małych dzieci możesz wybrać specjalną podszewkę do toalety ze zdjęciem.
 5. Jeśli chcesz umieścić miejsce z dodatkowymi funkcjami (przynajmniej - przy bliższej), musisz zrozumieć, że każda opcja kosztuje. Kupując takie modele, musisz upewnić się, że sedes z podnośnikiem działa.

Jeśli nowy hydraulik nie jest wyposażony w siedzenie, możesz najpierw zainstalować niedrogi skromny model. Jeśli chcesz wyposażyć toaletę w jakikolwiek cud technologii, musisz dokładnie przedstawić funkcjonalne cechy urządzenia i upewnić się, że dokonałeś dokładnych pomiarów instalacji wodociągowej przed zakupem i instalacją.


sidene-dlya-unitaza-prostoe-ustrojstvo-s-neobichnimi-funkciyami-25-foto-2.jpeg">


sidene-dlya-unitaza-prostoe-ustrojstvo-s-neobichnimi-funkciyami-25-foto-21


sidene-dlya-unitaza-prostoe-ustrojstvo-s-neobichnimi-funkciyami-25-foto-22

Obejrzyj film: Patent na zepsutą spłuczkę w ubikacji (Może 2020).

Загрузка...

Pin
Send
Share
Send
Send