Bambusowe wnętrze, tapeta, płytki, zasłony, meble i inne rodzaje wystroju w wystroju mieszkania - Dom i styl - 2020
Dom i styl

Bambus we wnętrzu domu lub mieszkania (20 zdjęć)

Pin
Send
Share
Send
Send


Projektanci na całym świecie często korzystają z bambusa w rozwoju projektów wnętrz.

  • Bambusowy sufit. Wykonana jest z prasowanych bambusowych paneli lub ciągłej zwiniętej tkaniny. Wygląda bardzo interesująco, szczególnie w przeciwieństwie do sufitów napinanych, które co sekunda w mieszkaniu już ma.
  • Bambusowa tapeta we wnętrzu. Pomimo niezwykłego wyglądu, tapety te są łatwe do przyklejenia. Technologia pracy z nimi praktycznie nie różni się od tradycyjnych produktów rolkowych czy fototapet. Wyglądaj świetnie z bambusowej tapety we wnętrzu sypialni, salonu - w skrócie, wszędzie tam, gdzie potrzebujesz stworzyć przytulną atmosferę. Wykonane są z drewna łupanego. Ogromny „plus”: są bardzo trudne do uszkodzenia. Ponadto tapety te nie boją się światła słonecznego, czyli nie blakną, jak na przykład fototapety. Bambusowa tapeta w wewnętrznym korytarzu, sypialni lub salonie nada wnętrzu styl etniczny. Dbanie o nie jest proste: wystarczy je od czasu do czasu czyścić wilgotną, ale dobrze wykręconą szmatką.
  • Rolety bambusowe. Bambusowe rolety i zasłony są lekkie i eleganckie. Zarządzanie takim produktem może być podobne do zasady podnoszenia rolki lub rzymskiej kurtyny. Nadaje się do kuchni, łazienki i jadalni oraz do salonu i przedszkola. Żaluzje są łatwe do czyszczenia, bezpretensjonalne w pielęgnacji. A rolety można bardzo elegancko łączyć z zasłonami z tkaniny.
  • Panele bambusowe. Materiał nadaje się do dekoracji domu wewnątrz i na zewnątrz i jest prasowanym paskiem koralików z bambusowego lasu. Najbardziej wymagający klient doceni różnorodność tkania wzorów. Panele są połączone ze sobą rowkami, to znaczy ich instalacja jest dość prosta.
  • Płytka bambusowa Cena płytki z bambusowego lasu jest wysoka, ponieważ materiał jest wykonany ręcznie. Ale jeśli twój wyrafinowany smak wymaga egzotyczności, dlaczego nie zafundować sobie tak ekskluzywnego wykończenia. Należy również pamiętać, że rozmiar produktów i liczba warstw mogą być różne. Do okładzin podłogowych stosuje się 5- i 7-warstwowe płytki. Z ważnych zalet materiału - niesamowita odporność na wilgoć i wysoką izolacyjność cieplną i dźwiękową.
  • Bambusowa tkanina zwinięta. Bambusowy liść przymocowany do ściany można łatwo pomylić z panelami. Ale jeśli weźmiesz to pod uwagę, różnica będzie oczywista: rolka składa się z cienkich listew, które są przymocowane do tkaniny. Materiał jest przymocowany do ściany za pomocą płynnych gwoździ. Wykończenie nie zajmuje dużo czasu, zwłaszcza jeśli spowoduje to utworzenie mistrza.
  • Podłogi bambusowe. Takie wykończenie podłogi wygląda po prostu cudownie.


bambuk-v-interere-doma-ili-kvartiri-20-foto-4


bambuk-v-interere-doma-ili-kvartiri-20-foto-5


bambuk-v-interere-doma-ili-kvartiri-20-foto-6

Dekoracyjne bambusowe pnie: piękno i funkcjonalność

Bambusowe pnie pomogą wnieść nuty tropikalnego stylu do twojego mieszkania. Stwórz z tego materiału prawdziwy egzotyczny las.

Takie rozwiązanie wewnętrzne jest nie tylko piękne, ale także praktyczne. Może pełnić rolę wewnętrznej partycji lub nawet podzielić jeden duży pokój na kilka stref. Jeśli chcesz, możesz nawet zbudować prawdziwe ściany stacjonarne z egzotycznego lasu z pomocą projektantów.

Użycie pni może być również używane jako symboliczne ograniczniki przestrzeni. Aby to zrobić, zainstaluj tylko kilka łączy.

Innym wartym odnotowania pomysłem jest wykorzystanie pni jako poręczy schodów. Warto jednak pamiętać, że taki ekstrawagancki projekt schodów jest niebezpieczny, jeśli masz dzieci.

Bambusowy las jest używany do produkcji ekskluzywnych mebli i niesamowitych akcesoriów kosmetycznych. Z pnia tego drzewa możesz zrobić dowolny mebel do salonu, kuchni, sypialni, loggii itp. Koneserzy naturalnego stylu we wnętrzach apartamentów wiedzą, że takie rzeczy tworzą bardzo ciepłą atmosferę w pomieszczeniu, oczyszczają energię i tworzą poczucie harmonii. Nawiasem mówiąc, takie przejęcie, choć dość drogie, jest trwałe. Ponadto produkty bambusowe nie boją się wilgoci i nie zmieniają koloru w jasnym słońcu.


bambuk-v-interere-doma-ili-kvartiri-20-foto-9


bambuk-v-interere-doma-ili-kvartiri-20-foto-10

Bamboo Textiles

Od młodych pędów bambusa nauczyli się, jak wytwarzać celulozę, która jest następnie przekształcana w drobną nitkę w wyniku złożonej obróbki. I przez próbę tej nici można porównać z jedwabiem.

Opierając się na takich tkaninach, możesz trochę poprawić swoje ciało. I to jest udowodniony fakt. W końcu materiał ten zawiera dużą liczbę pektyn, które odżywiają skórę i działają jako środek przeciwbakteryjny. Ponadto ta tkanka pomaga odmłodzić komórki skóry.

Możesz również kupić miękkie ręczniki kąpielowe w łazience z bambusa.


bambuk-v-interere-doma-ili-kvartiri-20-foto-11


bambuk-v-interere-doma-ili-kvartiri-20-foto-12


bambuk-v-interere-doma-ili-kvartiri-20-foto-13

Bambus we wnętrzu: najbardziej ekonomiczne rozwiązanie

Wszyscy wiedzą, że nie każdy może sobie pozwolić na używanie bambusa we wnętrzu. Walcowane bambusowe zasłony lub rolety, panele, pościel i płytki, a nawet więcej mebli kosztują dużo pieniędzy. Ale jeśli twoja dusza nadal potrzebuje urządzić mieszkanie w stylu naturalnym lub etnicznym, oferujemy pomysł na budżet!

Wykorzystaj projekt domu, który jest oznaczony wzorem łodyg bambusa. Może to być tapeta lub zwykła tapeta z nadrukiem bambusowym, kafelki do łazienki lub kuchni lub nawet pościel.


bambuk-v-interere-doma-ili-kvartiri-20-foto-14


bambuk-v-interere-doma-ili-kvartiri-20-foto-15

Żyj bambusem w swoim domu

Do tej pory rozmawialiśmy o dekorowaniu lub dekorowaniu mieszkania za pomocą produktów z bambusa. A co z prawdziwym bambusem w kuchni, łazience lub pokoju gościnnym? Zalecamy kupić nie jedną roślinę, ale kilka i stworzyć prawdziwy bambusowy las. Trzeba przyznać, że takie rozwiązanie projektowe nie jest gorsze niż drogie bambusowe panele, zasłony, tkaniny lub tkaniny.


bambuk-v-interere-doma-ili-kvartiri-20-foto-17


bambuk-v-interere-doma-ili-kvartiri-20-foto-18


bambuk-v-interere-doma-ili-kvartiri-20-foto-19

Obejrzyj film: Szybkie Metamorfozy odc. 137 Salon w klimacie lat 60-70. aranżacje wnętrz (Październik 2020).

Загрузка...

Pin
Send
Share
Send
Send