Styl minimalizmu we wnętrzach apartamentów lub domów, proste i nowoczesne tapety, oświetlenie, obrazy i meble - Dom i styl - 2020
Dom i styl

Minimalizm we wnętrzu (21 zdjęć): nowoczesny i przytulny wystrój wnętrz

Minimalizm, przetłumaczony z angielskiego, oznacza najmniej. Dotyczy to w pełni projektowania pomieszczeń w stylu minimalizmu - prostoty, zwięzłości i dokładności kompozycji. Nie ma miejsca na klasykę i tradycyjne materiały artystyczne. Na pierwszy plan wysuwają się neutralne kolory, motywy naturalne i przemysłowe, a także nieskomplikowane obiekty geometryczne.

Warto pamiętać, że minimalizm we wnętrzu ma swoje cechy, które nie są odpowiednie dla każdego.

Główne cechy minimalizmu

 • Wielopoziomowe oświetlenie i podział na strefy.
 • Jasne kolory w projektowaniu pokoi z przewagą czystej bieli, korzystnie uzupełnione szarością lub czernią. Czasami używano również cegły lub koloru drewna.
 • Surowe naturalne materiały o szorstkiej fakturze: biały tynk, beton, cegła lub klasyczne drewno.
 • Duże okna (oczywiście nie w Chruszczowie) lub oświetlenie wypełniające przestrzeń światłem.
 • Obiekty geometryczne i ozdoby: prostokąty, proste obrazy lub koła w kolorze białym - bez spirali.
 • Minimalna liczba akcesoriów i mebli. W ostateczności projektanci powinni używać wbudowanego zestawu skandynawskiego, a także drobnych mebli z profilami aluminiowymi, wykonanych z naturalnego drewna, z elementami chromowymi, skórzanymi lub szklanymi. Jednocześnie tapicerka, podobnie jak tapeta, powinna być tego samego koloru z jasnymi kontrastowymi elementami charakterystycznymi dla pokoi w nowoczesnym stylu.Pokój dzienny

Minimalizm we wnętrzu salonu - to przede wszystkim modelowanie światła i przestrzeni. Ten sam nowoczesny projekt tworzenia wnętrza wygląda tak:

 • przebudowa salonu;
 • wybór luksusowej palety kolorów;
 • unikalne oświetlenie, stworzone na przykład w Chruszczowie;
 • wykorzystanie prostych, ale wyraźnych kształtów geometrycznych dla pomieszczeń.

Najlepiej jest rozpocząć projektowanie salonu w stylu minimalizmu od demontażu wewnętrznych przegród. Zwykle, w celu rozszerzenia przestrzeni małego pokoju, jest on połączony z kuchnią lub korytarzem. Jako dekoracja do salonu wykorzystująca tylko jasne odcienie lub wyjątkowo miękki biały kolor. Ściany lokalu są często otynkowane płynną tapetą, do malowania lub pokryte tynkiem weneckim. Podłoga wygląda świetnie na skandynawskim parkiecie z prostym wzorem lub laminatem z drewna. Ogólnie rzecz biorąc, ten styl wnętrza w salonie pozwala na obecność nie więcej niż pięciu odcieni w projekcie - na przykład miękki niebieski, czarny i szary lub czerwony.

Jeszcze jedna równie ważna cecha, bez której minimalizm we wnętrzu jest niemożliwy - nacisk na kontrasty. Aby to zrobić, dopasuj różne elementy dekoracyjne, ale meble i drzwi muszą mieć ostre rogi i proste linie. W stylu minimalizmu z reguły preferowane są luksusowe meble tapicerowane. Najlepiej wybrać sofę lub krzesła z twardymi podłokietnikami wykonanymi z drewna, w kształcie sześciennym lub prostokątnym. W tym przypadku akcesoria szklane, niezwykłe drzwi, półki i stojaki wyglądają bardzo imponująco. Najważniejsze jest, aby pamiętać, że projekt jest wykonany w ścisłej konfiguracji geometrii: kwadraty w kolorze białym, równoległościany, kąty proste i linie, równoległości, prostopadłości itp. Projekt z transformatorami będzie również odpowiedni.

Jeśli mówimy o wystroju domu, to powinien on być obecny w minimalnej ilości, innymi słowy, jedna rzecz: rzeźba, czarno-biały wazon lub obraz.

Szczególna uwaga w minimalizmie zasługuje na pokrycie. Światło montowane jest przytulnie, cicho i miękko, a także używa się lamp halogenowych na półkach, we wnękach lub na suficie. Jednocześnie okna nie są pokryte zbyt grubymi zasłonami. Najlepszą opcją jest przezroczysty tiul skandynawski.Kuchnia

Przede wszystkim wnętrze mieszkania w stylu minimalizmu, zwłaszcza podobna kuchnia, jest odpowiednie dla tych, którzy kochają idealną czystość i porządek. Ponadto możesz zyskać i, co najważniejsze, bez problemów „wejść” do projektu takiej małej kuchni w mieszkaniu typu studio, którego jadalnia nie przyciąga szczególnej uwagi. Tylko drzwi, płaskie powierzchnie i duże przedmioty pozostają w zasięgu wzroku.

Kuchnia może być dekorowana przy użyciu różnych materiałów: korka, kamienia naturalnego, czerwonej cegły, plastiku, drewnianych paneli, czarnego matowego szkła, chromowanej stali i profili aluminiowych.

Wielu projektantów radzi również podzielić kuchnię na trzy główne obszary. Oto szorstki opis:

 • obszar przejścia, który pozwala mieszkańcom swobodnie poruszać się po kuchni;
 • praca - tutaj przygotowują jedzenie i przechowują żywność;
 • obecność funkcjonalnej jadalni, w której jest tylko jeden duży skandynawski stół lub bar.

Jak wspomniano powyżej, minimalizm we wnętrzu domu nie pozwala na nadmierne wzory i wystrój. Kuchnia jest ozdobiona teksturowaną tapetą monofoniczną lub po prostu otynkowana. Do wykończenia podłogi za pomocą przytulnego naturalnego kamienia, laminatu lub czarnego i szarego parkietu. Kuchnia i ściana powinny mieć dyskretny wygląd bez fantazyjnych elementów. Idealnym rozwiązaniem w tym przypadku jest szary rząd szafek o solidnej powierzchni i ciągłym obszarze roboczym.

Aby wizualnie rozszerzyć przestrzeń, możesz użyć takiej techniki, jak biała góra i piękne, ciemne dno zestawu słuchawkowego.

Warunkiem minimalistycznego stylu jest kuchnia z dużymi oknami zasłaniającymi rolety, kurtyny świetlne lub rolety rzymskie.Sypialnia

Sypialnia w stylu minimalizmu ponownie tworzy maksymalną ilość światła, powietrza i przestrzeni. Projekt został zaprojektowany tak, aby nie skupiać się na niepotrzebnych elementach. Często używają ukrytego i starannie przemyślanego systemu przechowywania: podium z szufladami lub piękne wbudowane szafy. Ściany i sufity wykonane są w tradycyjnych odcieniach minimalizmu: biały w połączeniu z liliowym, beżowym i szarym. Ponadto możliwe jest całkowite usunięcie białego koloru, aby uzyskać wygodną wersję dwóch zimnych tonów (brązowo-beżowa ściana, szarość wenge itp.), Za pomocą których rysuje się główne powierzchnie małego pomieszczenia. Oryginalnym akcentem będzie użycie trzeciego, jasnego koloru (czerwonego, jasnego pomarańczowego lub fioletowego) - wyróżniają je indywidualne elementy projektu: zasłony, akcesoria, drzwi, tapety itp.

Nanieś farbę, tynk strukturalny lub lekką gładką tapetę na ściany. Wszystkie powierzchnie muszą być jednolite, łącznie z sufitem i podłogą. W tym przypadku podłoga jest wybierana przez każdego: jasną podłogę laminowaną, piękną podłogę parkietową lub szary dywan o niskiej tonacji. Jeśli chodzi o sufit, jest on zwykle wykonany z płyt kartonowo-gipsowych z obecnością świateł punktowych na obwodzie domu. Jednak różne pretensjonalne obrazy, białe sztukaterie, płaskorzeźby i inne elementy minimalizmu nie są dozwolone.

Zagospodarowanie sypialni w Chruszczowie może odbywać się za pomocą ekranów lustrzanych. Okna zdobią zasłony lub żaluzje. Ale główną rolą we wnętrzu takiego pokoju jest łóżko. Uzupełnia ją platforma, jasny baldachim lub podium. Meble są ponownie reprezentowane w minimalnej ilości - jedna, dwie półki, obrazy, szafa i mały stolik. Cały projekt ma gładkie powierzchnie i przejrzyste formy.Łazienka

Nowoczesny minimalizm w łazience ma znaczenie dla jego małej powierzchni. Projekt wnętrza odbywa się w taki sposób, że pomieszczenie wydaje się puste i nie jest przeładowane nadmiarem kosmetyków. Tutaj należy dać pierwszeństwo materiałom odpornym na ścieranie (tylko najlepsze ich typy), które wypełnią łazienkę wyjątkowym szykiem i oryginalnością: białe płytki, marmur, gładki wapień, zmywalne tapety, polimery lub granit.

Zakres kolorów, jak poprzednio, jest bardzo ograniczony. Jest to biały kolor, uzupełniony jasnymi akcentami kolorystycznymi - ręczniki, zasłony do kąpieli, obrazy lub rolety o bogatych odcieniach.

Sprzęt sanitarny w Chruszczowie (i nie tylko) powinien być nie mniej oryginalny: fantazyjne grzejniki, nowoczesna szafka lub armatura. Nie ma nic złego w używaniu umywalki lub toalety do dekoracji łazienki, która wizualnie rozszerza przestrzeń.

Oświetlenie domu jest ciemne, lekko stłumione - lampy na suficie pokoju lub zainstalowane w specjalnych niszach.