Styl minimalizmu we wnętrzach apartamentów lub domów, proste i nowoczesne tapety, oświetlenie, obrazy i meble - Dom i styl - 2020
Dom i styl

Minimalizm we wnętrzu (21 zdjęć): nowoczesny i przytulny wystrój wnętrz

Pin
Send
Share
Send
Send


Minimalizm, przetłumaczony z angielskiego, oznacza najmniej. Dotyczy to w pełni projektowania pomieszczeń w stylu minimalizmu - prostoty, zwięzłości i dokładności kompozycji. Nie ma miejsca na klasykę i tradycyjne materiały artystyczne. Na pierwszy plan wysuwają się neutralne kolory, motywy naturalne i przemysłowe, a także nieskomplikowane obiekty geometryczne.

  • Wielopoziomowe oświetlenie i podział na strefy.
  • Jasne kolory w projektowaniu pokoi z przewagą czystej bieli, korzystnie uzupełnione szarością lub czernią. Czasami używano również cegły lub koloru drewna.
  • Surowe naturalne materiały o szorstkiej fakturze: biały tynk, beton, cegła lub klasyczne drewno.
  • Duże okna (oczywiście nie w Chruszczowie) lub oświetlenie wypełniające przestrzeń światłem.
  • Obiekty geometryczne i ozdoby: prostokąty, proste obrazy lub koła w kolorze białym - bez spirali.
  • Minimalna liczba akcesoriów i mebli. W ostateczności projektanci powinni używać wbudowanego zestawu skandynawskiego, a także drobnych mebli z profilami aluminiowymi, wykonanych z naturalnego drewna, z elementami chromowymi, skórzanymi lub szklanymi. Jednocześnie tapicerka, podobnie jak tapeta, powinna być tego samego koloru z jasnymi kontrastowymi elementami charakterystycznymi dla pokoi w nowoczesnym stylu.


minimalizm-v-interere-21-foto-sovremennij-i-uyutnij-dizajn-pomeshenij-4


minimalizm-v-interere-21-foto-sovremennij-i-uyutnij-dizajn-pomeshenij-5

Pokój dzienny

Minimalizm we wnętrzu salonu - to przede wszystkim modelowanie światła i przestrzeni. Ten sam nowoczesny projekt tworzenia wnętrza wygląda tak:

  • przebudowa salonu;
  • wybór luksusowej palety kolorów;
  • unikalne oświetlenie, stworzone na przykład w Chruszczowie;
  • wykorzystanie prostych, ale wyraźnych kształtów geometrycznych dla pomieszczeń.


minimalizm-v-interere-21-foto-sovremennij-i-uyutnij-dizajn-pomeshenij-8


minimalizm-v-interere-21-foto-sovremennij-i-uyutnij-dizajn-pomeshenij-9

Kuchnia

Przede wszystkim wnętrze mieszkania w stylu minimalizmu, zwłaszcza podobna kuchnia, jest odpowiednie dla tych, którzy kochają idealną czystość i porządek. Ponadto możesz zyskać i, co najważniejsze, bez problemów „wejść” do projektu takiej małej kuchni w mieszkaniu typu studio, którego jadalnia nie przyciąga szczególnej uwagi. Tylko drzwi, płaskie powierzchnie i duże przedmioty pozostają w zasięgu wzroku.


minimalizm-v-interere-21-foto-sovremennij-i-uyutnij-dizajn-pomeshenij-12


minimalizm-v-interere-21-foto-sovremennij-i-uyutnij-dizajn-pomeshenij-13

Sypialnia

Sypialnia w stylu minimalizmu ponownie tworzy maksymalną ilość światła, powietrza i przestrzeni. Projekt został zaprojektowany tak, aby nie skupiać się na niepotrzebnych elementach. Często używają ukrytego i starannie przemyślanego systemu przechowywania: podium z szufladami lub piękne wbudowane szafy. Ściany i sufity wykonane są w tradycyjnych odcieniach minimalizmu: biały w połączeniu z liliowym, beżowym i szarym. Ponadto możliwe jest całkowite usunięcie białego koloru, aby uzyskać wygodną wersję dwóch zimnych tonów (brązowo-beżowa ściana, szarość wenge itp.), Za pomocą których rysuje się główne powierzchnie małego pomieszczenia. Oryginalnym akcentem będzie użycie trzeciego, jasnego koloru (czerwonego, jasnego pomarańczowego lub fioletowego) - wyróżniają je indywidualne elementy projektu: zasłony, akcesoria, drzwi, tapety itp.


minimalizm-v-interere-21-foto-sovremennij-i-uyutnij-dizajn-pomeshenij-16


minimalizm-v-interere-21-foto-sovremennij-i-uyutnij-dizajn-pomeshenij-17

Łazienka

Nowoczesny minimalizm w łazience ma znaczenie dla jego małej powierzchni. Projekt wnętrza odbywa się w taki sposób, że pomieszczenie wydaje się puste i nie jest przeładowane nadmiarem kosmetyków. Tutaj należy dać pierwszeństwo materiałom odpornym na ścieranie (tylko najlepsze ich typy), które wypełnią łazienkę wyjątkowym szykiem i oryginalnością: białe płytki, marmur, gładki wapień, zmywalne tapety, polimery lub granit.


minimalizm-v-interere-21-foto-sovremennij-i-uyutnij-dizajn-pomeshenij-19


minimalizm-v-interere-21-foto-sovremennij-i-uyutnij-dizajn-pomeshenij-20


minimalizm-v-interere-21-foto-sovremennij-i-uyutnij-dizajn-pomeshenij-21

Pin
Send
Share
Send
Send