Klimatyzacja we wnętrzu, jak pięknie ją ukryć za pomocą wystroju w mieszkaniu - Dom i styl - 2020
Dom i styl

Klimatyzacja we wnętrzu (21 zdjęć): rozmieszczenie i projekt w mieszkaniu

Klimatyzacja kasetowa lub kanałowa we wnętrzu od dawna stała się nieodzowną częścią. Bez technologii klimatycznych trudno jest stworzyć komfortową atmosferę w domu. Dla własnego mieszkania ludzie zdobywają różne modele, ale często nie potrafią go prawidłowo zamontować. Błędy zmieniają wygląd pokoju, czyniąc go skromnym, a nawet nieprzyjemnym.
Odbiór klimatyzacji we wnętrzu

Projektanci od dawna nauczyli się, jak prawidłowo ustawić klimatyzator we wnętrzu. Korzystają z prostych technik, którymi można zarządzać bez pomocy. W praktyce praca zajmie minimum czasu, więc nie powinieneś rezygnować, jeśli chcesz ukryć niepotrzebny element.

  • Konstrukcja płyt gipsowo-kartonowych;
  • Kawałki mebli;
  • Części do drzwi wewnętrznych;
  • Kanały powietrzne;
  • Nisza;
  • Wybór obszaru instalacji;
  • Dopasowanie kolorów;
  • Ubieranie

Jeśli wydaje się, że klimatyzator kanałowy lub kasetowy nie może być ukryty, konieczne jest uwzględnienie przyjęć projektantów. Ponadto szczegółowy opis będzie użyteczną informacją dla każdej osoby.

Konstrukcja płyt gipsowo-kartonowych

Konstrukcja płyt gipsowo-kartonowych jest stosowana przy montażu sufitów podwieszanych. Mistrzowie to małe wykończenia, które można wykorzystać do stworzenia całego pudełka. Zawiera technologię klimatyczną, uzupełniającą wystrój mieszkania. Nie ma znaczenia, czy zakupiono kasetę lub moduł kanałów, w środku będzie w pełni wykonywać swoje funkcje. Najlepszym miejscem jest przestrzeń pod sufitem, gdzie złożona struktura jest swobodnie montowana.

Części meblowe

Fasady meblowe - najprostszy sposób na ukrycie technologii. Tak więc w kuchni klimatyzator kasetowy może być umieszczony w małym pudełku wiszącym, aw sypialni można użyć pudełka nad szafą. W tym przypadku biała jednostka pozostanie niewidoczna, bez zepsucia wyglądu pomieszczenia. Takie sztuczki są przydatne, ale zazwyczaj stają się korzystne tylko na niewielkim obszarze.

Części drzwi wewnętrznych

Przestrzeń nad drzwiami wewnętrznymi zawsze pozostaje pusta. Że jest dobrze umieszczony biały klimatyzator. Jest umieszczony wewnątrz, pozostając ukryty przed oczami gości. W razie potrzeby możesz skorzystać z wystroju, który uzupełni piękno pomieszczenia. Prosta technika jest uważana za optymalną dla niedoświadczonych osób, które nie znajdują alternatywy lub próbują zainstalować podzielony system w centrum mieszkania.Kanały powietrzne

Kanały powietrzne w mieszkaniach nie są początkowo wykonywane. Ludzie będą musieli sami stworzyć taką konstrukcję, aby uzyskać nie prosty wystrój, ale niezawodny system. Powinien być wyposażony w potężny sprzęt klimatyczny, który może rozprowadzać świeże powietrze po pokojach. Ta technika jest bardziej praktyczna niż inne, ponieważ pozwala stworzyć najlepsze warunki w każdym pokoju.

Nisze

Nisze to złożone elementy wnętrza mieszkania, ale często nie można się bez nich obejść. Jeśli chcesz usunąć sprzęt klimatyczny, warto „utonąć” w ścianie. Taki krok nie narusza funkcjonalności, ale pozwala swobodnie korzystać z dowolnego stylu projektowania. Ponadto urządzenie pozostaje w tle, pozostając niepozornym. Wykonanie odbioru zajmuje trochę czasu, ale nie powinieneś rezygnować z niego, jeśli nie chcesz, aby zmiany były wprowadzane ponownie w przyszłości.

Wybierz obszar instalacji

Ludzie, którzy próbują samodzielnie poradzić sobie z instalacją klimatyzatora, powinni pamiętać o jeszcze jednej sztuczce - wyborze najlepszego miejsca. W pokoju zawsze możesz znaleźć dobrą lokalizację, starannie oceniając przestrzeń. Dobrym przykładem jest część ściany pod sufitem za zasłonami, gdzie dodatkowa dekoracja nie jest nawet wymagana. Najważniejsze jest, aby nie zapomnieć o wymaganiach producentów, które wskazują wolną przestrzeń pod modelem, chociaż dotyczy to niektórych modeli.Dopasowywanie kolorów

Dopasowywanie kolorów to niedroga sztuczka oferowana przez producentów urządzeń klimatycznych. Niektórzy projektanci wykonują odpowiednie wykończenie ścian, aby biała odżywka nie różniła się od niej, ale jest to błąd. Nie ma sensu zmieniać zasad własnej wizji pokoju, ponieważ nawet czarne urządzenie można kupić w sklepach. Ta wskazówka od dawna stała się najlepszym sposobem na stworzenie pełnego obrazu wnętrza. Używając modelu o przyjemnym odcieniu, możesz łatwo ukryć jednostkę wewnętrzną, zamieniając ją w mały wystrój.

Ubieranie

Biała klimatyzacja to tradycja wielu lat. Producenci nadal opierają swój własny asortyment na tym kolorze, ale we wnętrzu staje się on przeszkodą. Prostą i niezawodną opcją jest dekorowanie. Jego zastosowanie nie wymaga umiejętności zawodowych, ponieważ osoba opiera się na własnych życzeniach, wybierając wystrój. Ciekawym sposobem było wykorzystanie żywych roślin domowych. Ich gałęzie i liście znajdują się na górze jednostki wewnętrznej, skutecznie ją ukrywając. Jest to dozwolone przez konstrukt, więc funkcje są zachowywane.

Jasny wystrój i proste techniki sprawią, że klimatyzator stanie się atrakcyjną częścią wnętrza. Przestanie „łapać oko”, stając się tylko jednym ze szczegółów przestrzeni. Po czym pokój zamieni się w cały obraz, intrygujący własną urodą. W związku z tym osoba nie będzie musiała rezygnować z pocieszającego chłodu, który jest tak ważny w gorące letnie dni.Obejrzyj film: 10 lifehacków, które ułatwią ci życie, cz. 16 (Styczeń 2020).

Загрузка...