Nowoczesne wnętrza sypialni, nowoczesne tapety, zasłony, żyrandole i wystrój pokoju - Dom i styl - 2020
Dom i styl

Sypialnia w stylu Art Nouveau (18 zdjęć): piękny nowoczesny design

Pin
Send
Share
Send
Send


Sypialnia w nowoczesnym stylu to połączenie wyrafinowania i oryginalnych metod nowoczesności. Często stosowane są tutaj nietypowe techniki: „ciekawe” zasłony, ozdoby lub tapety, podział na strefy, oryginalne meble itp.

Nowoczesna, jako jedna z dziedzin sztuki od ponad 100 lat. Ale nawet pomimo tego ciągle pojawia się coraz więcej nowych niuansów (projekt żyrandola, elementy dekoracyjne są zmieniane, używane są nowe tapety itp.), Co dosłownie sprawia, że ​​ten styl jest ściśle zgodny z najnowszymi trendami mody. Współczesność nie ma jednego celu i charakteryzuje się w różnych krajach swoimi tradycjami narodowymi, a nawet różni się nazwą:

  • Tiffany;
  • Wolność;
  • Secesja;
  • Secesja.

Ale w krajowej wersji nowoczesności nie ma takich podziałów. Zazwyczaj używamy tak zwanych rozwiązań klasycznych lub nowoczesnych.


spalnya-v-stile-modern-18-foto-krasivoe-sovremennoe-oformlenie-2


spalnya-v-stile-modern-18-foto-krasivoe-sovremennoe-oformlenie-3

Odcienie i kolory

Głównym warunkiem w tym przypadku jest ciemna i jasna paleta kolorów (zasłony lub inne ozdoby). Wszystkie dźwięki i półtony powinny być jak najbardziej naturalne: złoto, beż, srebro, brąz, biel, fiolet itp.

Ponadto taki pokój często ma płynne linie (tapeta z charakterystycznym wzorem lub elementy dekoracyjne) i naturalne ozdoby. Czasami jako dekoracja są nawet linie w kształcie litery S. Czarno-białe wnętrze sypialni w nowoczesnym stylu wygląda równie oryginalnie, a jako jasny akcent można dodać duży mebel, piękne zasłony lub sprawić, że jedna ze ścian pokoju będzie jasna i bogata .

Ściany

Różne materiały są idealne do dekoracji ścian w nowoczesnym wnętrzu: płynne tapety, lekki korek, farba itp. Możesz także użyć małych drewnianych paneli o nietypowym wzorze, ale drzewo musi być najwyższej jakości.

We wnętrzu nowoczesnej sypialni, podobnie jak przy projektowaniu innych pomieszczeń, znajdują się niezwykłe witraże i przedmioty z kutego żelaza. Witraże i inne oryginalne szkła z wzorami są często zdobione żyrandolami, drzwiami, oknami i innymi powierzchniami, na których można użyć szkła.

Tutaj na pierwszy plan wysuwają się wygodne i praktyczne lekkie meble ozdobione wykwintnymi okuciami. Ale centralnym miejscem w sypialni jest oczywiście łóżko. Powinien być masywny z gładkimi, lekko zakrzywionymi liniami.

Niewłaściwym rozwiązaniem byłoby łóżko z zagłówkiem w postaci prostych geometrycznych kształtów lub z obecnością zasłon i obszernych boków na obwodzie materaca.

Uwaga: ta strona jest bardzo wygodna, ponieważ można postawić na niej filiżankę lub położyć książkę, a koc z poduszkami nie spadnie, ale nie jest wygodne wspinanie się z takiego łóżka.

Pomimo obowiązkowego stonowanego oświetlenia, secesyjna sypialnia jest często zdobiona dużymi otworami okiennymi. Promienie słoneczne nie zakłócają ogólnego wnętrza.

Secesyjne elementy dekoracyjne mogą być bardzo różnorodne. Najważniejszą rzeczą nie jest przeciążanie pomieszczeń nimi. Takie wnętrze nie znosi motley tapety, bałaganu i dodatkowej pompki. Jest to bardzo ważne, w przeciwnym razie zamiast wyrafinowanej sypialni można dostać „wulgarny” i odpychający pokój.

  1. Oszczędności budżetowe. Taka konstrukcja pozwala wybrać najtańsze materiały do ​​dekoracji wnętrz: akcesoria, lampy, żyrandole i meble. Jednocześnie, jeśli pozwalają na to finanse, możesz stworzyć prawdziwie luksusową sypialnię, która podkreśla nienaganny smak właściciela (przy użyciu naturalnego drewna, kamienia, granitu itp.)
  2. Nieograniczony wybór tekstyliów. Głównym warunkiem - zasłony, tapicerka, narzuty i poduszki muszą być ze sobą w harmonii. Dość łatwo dodać odrobinę radości do projektu sypialni za pomocą monochromatycznego lub monochromatycznego dywanu na podłodze. Ponownie, jasna paleta dowolnych elementów tutaj jest obowiązkowa.


spalnya-v-stile-modern-18-foto-krasivoe-sovremennoe-oformlenie-17


spalnya-v-stile-modern-18-foto-krasivoe-sovremennoe-oformlenie-18

Obejrzyj film: Why the buildings of the future will be shaped by . . you. Marc Kushner (Może 2020).

Загрузка...

Pin
Send
Share
Send
Send