Nowoczesne wnętrza sypialni, nowoczesne tapety, zasłony, żyrandole i wystrój pokoju - Dom i styl - 2019
Dom i styl

Sypialnia w stylu Art Nouveau (18 zdjęć): piękny nowoczesny design

Sypialnia w nowoczesnym stylu to połączenie wyrafinowania i oryginalnych metod nowoczesności. Często stosowane są tutaj nietypowe techniki: „ciekawe” zasłony, ozdoby lub tapety, podział na strefy, oryginalne meble itp.

Cechy i specyfika projektowania sypialni w nowoczesnym stylu

Nowoczesna, jako jedna z dziedzin sztuki od ponad 100 lat. Ale nawet pomimo tego ciągle pojawia się coraz więcej nowych niuansów (projekt żyrandola, elementy dekoracyjne są zmieniane, używane są nowe tapety itp.), Co dosłownie sprawia, że ​​ten styl jest ściśle zgodny z najnowszymi trendami mody. Współczesność nie ma jednego celu i charakteryzuje się w różnych krajach swoimi tradycjami narodowymi, a nawet różni się nazwą:

  • Tiffany;
  • Wolność;
  • Secesja;
  • Secesja.

Ale w krajowej wersji nowoczesności nie ma takich podziałów. Zazwyczaj używamy tak zwanych rozwiązań klasycznych lub nowoczesnych.Odcienie i kolory

Głównym warunkiem w tym przypadku jest ciemna i jasna paleta kolorów (zasłony lub inne ozdoby). Wszystkie dźwięki i półtony powinny być jak najbardziej naturalne: złoto, beż, srebro, brąz, biel, fiolet itp.

Ponadto taki pokój często ma płynne linie (tapeta z charakterystycznym wzorem lub elementy dekoracyjne) i naturalne ozdoby. Czasami jako dekoracja są nawet linie w kształcie litery S. Czarno-białe wnętrze sypialni w nowoczesnym stylu wygląda równie oryginalnie, a jako jasny akcent można dodać duży mebel, piękne zasłony lub sprawić, że jedna ze ścian pokoju będzie jasna i bogata .

Dekoracje ścienne, podłogowe i sufitowe

Ściany

Różne materiały są idealne do dekoracji ścian w nowoczesnym wnętrzu: płynne tapety, lekki korek, farba itp. Możesz także użyć małych drewnianych paneli o nietypowym wzorze, ale drzewo musi być najwyższej jakości.

Sufit

Jeśli chodzi o sufit, to pokój z konstrukcjami naprężającymi lub płytą gipsową wygląda dobrze. Nie należy jednak zapominać o moderacji kolorów w dekoracji, a także nie zaleca się nadużywania dekoracji - wystarczy kilka małych lamp zamontowanych na powierzchni sufitu. Nawiasem mówiąc, lampy lub żyrandole, a także kinkiety mogą być nie tylko kropkowane lub okrągłe, ale także zdobione w postaci nietypowych liści, gałęzi drzew itp.

Paul

I znowu wybór jest nieograniczony. Konstrukcja sypialni w stylu Art Nouveau pozwala na użycie laminatu, parkietu, kamienia naturalnego itp. Jednocześnie nie jest pożądane dekorowanie podłogi zbyt jasnymi i różnorodnymi dywanami. Jako wystrój rośliny domowe są często umieszczane na rafinowanych doniczkach i oryginalnych małych lampach podłogowych. To ostatnie nie powinno być zbyt wiele.

Witraże i wyroby kute

We wnętrzu nowoczesnej sypialni, podobnie jak przy projektowaniu innych pomieszczeń, znajdują się niezwykłe witraże i przedmioty z kutego żelaza. Witraże i inne oryginalne szkła z wzorami są często zdobione żyrandolami, drzwiami, oknami i innymi powierzchniami, na których można użyć szkła.

Szczególne miejsce w stylu secesyjnym zajmuje kucie. Metalowe przedmioty (statuetki, żyrandole lub ciekawe figurki) nie wyglądają już tak uciążliwie, ale raczej jak stylowe tapety przypominają eleganckie detale wnętrza. Ten projekt nadaje sypialni wyjątkowej lekkości i elegancji.

Uwaga: projektanci nie zalecają dekorowania sypialni w stylu Art Nouveau z kutymi produktami, a także za pomocą zasłon z dużą ilością plisowanego ornamentu lub zbyt ciemnych i ciemnych odcieni.

Ponadto całkiem dobrze jest spojrzeć w sypialni na duże lustro. Można na przykład umieścić go przed łóżkiem, jako oddzielny element wystroju, lub zainstalować szafkę z lustrzaną powierzchnią: na drzwiach lub po prostu jako wersję wbudowaną.

Meble

Tutaj na pierwszy plan wysuwają się wygodne i praktyczne lekkie meble ozdobione wykwintnymi okuciami. Ale centralnym miejscem w sypialni jest oczywiście łóżko. Powinien być masywny z gładkimi, lekko zakrzywionymi liniami.

Niewłaściwym rozwiązaniem byłoby łóżko z zagłówkiem w postaci prostych geometrycznych kształtów lub z obecnością zasłon i obszernych boków na obwodzie materaca.

Uwaga: ta strona jest bardzo wygodna, ponieważ można postawić na niej filiżankę lub położyć książkę, a koc z poduszkami nie spadnie, ale nie jest wygodne wspinanie się z takiego łóżka.

Oprócz łóżka w pokoju, muszą być także inne meble do sypialni w nowoczesnym stylu: komoda, szafki nocne, szafa i tafty. Aby uzyskać harmonijne połączenie wszystkich przedmiotów (przedmiotów dekoracyjnych, zasłon, tapet itp.), Należy wziąć pod uwagę wielkość pomieszczenia.

Kwiatowy ornament, piękne zasłony, mała domowa roślina w wannie i oryginalny żyrandol lub kinkiet nadają się również jako wystrój. Możesz uzupełnić wystrój krzesłem, którego kształt i styl w pełni odpowiadają ogólnemu stylowi wnętrza.

Inną charakterystyczną cechą nowoczesności są gładkie powierzchnie (na przykład tapeta bez wystającego wzoru) i brak nadmiernej pompki, co pozwala na utrzymanie niezbędnego rygoru projektowania. Dotyczy to nie tylko mebli, ale także innych akcesoriów i dekoracji. Chociaż możesz użyć nietypowego projektu - w granicach rozsądku.

Oświetlenie

Pomimo obowiązkowego stonowanego oświetlenia, secesyjna sypialnia jest często zdobiona dużymi otworami okiennymi. Promienie słoneczne nie zakłócają ogólnego wnętrza.

Ale żyrandole, kinkiety lub lampy podłogowe najlepiej wybierać z matowego szkła i zawsze oryginalnych form. Aby stworzyć wyjątkowy nastrój, nadają się również kolorowe żyrandole (nie więcej niż dwie sztuki). Powinny być słabe przy słabym świetle widzialnym.

Do notatki: jeden z najnowszych trendów w stylu nowoczesnych urządzeń oświetleniowych wykonanych z naturalnych materiałów, takich jak jasne drewno, marmur, pleksi itp.

Ponadto żyrandole i lampy w postaci zwierząt lub niezwykłych roślin są często używane jako ozdoby.

Akcesoria

Secesyjne elementy dekoracyjne mogą być bardzo różnorodne. Najważniejszą rzeczą nie jest przeciążanie pomieszczeń nimi. Takie wnętrze nie znosi motley tapety, bałaganu i dodatkowej pompki. Jest to bardzo ważne, w przeciwnym razie zamiast wyrafinowanej sypialni można dostać „wulgarny” i odpychający pokój.

Zasłony zasługują na szczególną uwagę - nie należy wybierać zbyt dużych i jasnych produktów.

Materiały użyte do stworzenia akcesoriów to drewno, metal, kamień, szkło lub porcelana. Wygląda bardzo pięknie w stylu Art Nouveau i kilka małych luster na ścianie w oryginalnej ramie, a także wielkoformatowy jasny nadruk i tapetę.

Zalety sypialni w nowoczesnym stylu

  1. Oszczędności budżetowe. Taka konstrukcja pozwala wybrać najtańsze materiały do ​​dekoracji wnętrz: akcesoria, lampy, żyrandole i meble. Jednocześnie, jeśli pozwalają na to finanse, możesz stworzyć prawdziwie luksusową sypialnię, która podkreśla nienaganny smak właściciela (przy użyciu naturalnego drewna, kamienia, granitu itp.)
  2. Nieograniczony wybór tekstyliów. Głównym warunkiem - zasłony, tapicerka, narzuty i poduszki muszą być ze sobą w harmonii. Dość łatwo dodać odrobinę radości do projektu sypialni za pomocą monochromatycznego lub monochromatycznego dywanu na podłodze. Ponownie, jasna paleta dowolnych elementów tutaj jest obowiązkowa.

Wiele nowoczesnych stylów wymaga dużego wysiłku ze strony projektanta i znacznych nakładów finansowych ze strony klienta, aby skończyć z doskonałym połączeniem najnowszych technologii z klasycznym i znanym projektem. Na przykład styl country, jak wiele innych, przewiduje obowiązkowe maskowanie różnych systemów i żyrandoli komunikacyjnych, telewizorów itp., A także obecność drogich mebli. Przy wyborze projektu w nowoczesnym stylu takie problemy nie pojawią się. Tutaj tradycyjne przedmioty (kute żyrandole, wykwintne figurki, zasłony i tapety z antykami) oraz najnowsze, czyli nowoczesne trendy w modzie, doskonale „dogadują się”.Obejrzyj film: Why the buildings of the future will be shaped by . . you. Marc Kushner (Grudzień 2019).

Загрузка...