Nowoczesny styl we wnętrzu, klasyczne i nowoczesne wzornictwo Apartamenty lub domy, piękne tapety, meble, żyrandole i zdjęcia do pomieszczeń w stylu Art Nouveau - Dom i styl - 2020
Dom i styl

Nowoczesny styl wnętrza (21 zdjęć): najlepsze projekty mieszkań i domów

Pin
Send
Share
Send
Send


Nowoczesna lub secesyjna - jedna z dziedzin sztuki, szczyt popularności, który przypadł na drugą połowę XIX wieku. Charakterystyczne cechy lub klasyki tego stylu: odrzucenie kątów prostych i linii na rzecz naturalnych, naturalnych motywów i wprowadzenie nowych technologii.

Należy pamiętać, że styl modernistyczny we wnętrzu wymaga dużej przestrzeni, ponieważ istnieją różne przedmioty (lampy, obrazy, wazony, kominki, tapety itp.), A także elementy dekoracyjne. Niezaprzeczalną zaletą klasycznego stylu sztuki jest projekt wykorzystujący jasne kolory i racjonalnie zaaranżowane meble, które wizualnie poszerzają przestrzeń domu. Wszystko to z powodzeniem rekompensuje brak miejsca.

Nowoczesny styl wnętrza to przede wszystkim połączenie naturalnych i sztucznych materiałów klasycznych.


stil-modern-v-interere-21-foto-luchshie-proekti-kvartir-i-domov-9


stil-modern-v-interere-21-foto-luchshie-proekti-kvartir-i-domov-10

Meble

Są to wygodne i miękkie fotele, sofy, eleganckie stoły, komody, szafy, obrazy i bufety. Najważniejsze - meble powinny mieć nowoczesny design artystyczny: wstawki z kości słoniowej, akcesoria itp.

Zdaniem wielu projektantów atmosfera pokoju zależy od koloru. Do wnętrza domu w stylu art-modern można wykorzystać dowolną tapetę, odcienie i kolory. Główny warunek - projekt pomieszczenia powinien być miękki i jakby wybielony (na przykład „posypany popielatymi meblami”).

To jeden z najważniejszych momentów w tworzeniu każdego wnętrza mieszkania. Secesja zapewnia następujące rodzaje oświetlenia - dekoracyjne i funkcjonalne. W pierwszym przypadku urządzenia oświetleniowe (żyrandole, kinkiety, lampy itp.) Służą do podkreślenia wystroju mieszkania, a także podkreślają i przyczyniają się do skupienia uwagi z jednego obiektu (na przykład z obrazu) na inny. W odniesieniu do oświetlenia funkcjonalnego projekt ten ma własne podgatunki, które określają cel i konkretne wymagania. W zależności od tego, jaki będzie sam projekt i jaki jest jego cel funkcjonalny, oświetlenie jest podzielone na pewne typy. Rozważmy bardziej szczegółowo opis każdego z nich:

  1. Cel. Żyrandole i lampy są instalowane w celu oświetlania pojedynczego obszaru roboczego za pomocą wąskich belek.
  2. Główny. Wszystkie lampy i kinkiety spełniają funkcję wysokiej jakości oświetlenia dzięki odbiciu światła od płaszczyzn pomieszczenia.
  3. Tło Głównym zadaniem tego światła jest usunięcie wszelkich ciemności w rogach pomieszczenia, które znajdują się za wystającymi przedmiotami reliefowymi.


stil-modern-v-interere-21-foto-luchshie-proekti-kvartir-i-domov-17


stil-modern-v-interere-21-foto-luchshie-proekti-kvartir-i-domov-18

Profesjonalne porady

  • Styl art-nowoczesny różni się zasadniczo od czegoś takiego jak „cechy nowoczesne”, jak również od semantycznych wydźwięków dobrze znanego terminu „modernizm”. Charakterystycznymi cechami nowoczesności są dekoracyjność, łącząca ręcznie robioną formę z naturalnymi motywami. Wszystkie linie ozdób (tapety, płytki do dekoracji, kominki, meble, żyrandole itp.), Które zawiera projekt, mają napięcie o znaczeniu symbolicznym i duchowo-emocjonalnym.
  • Pokój w stylu Art Nouveau jest w rzeczywistości „pojedynczym organizmem”, w którym równie ważne są wszelkie przedmioty, takie jak stolik kawowy, żyrandole, lampy, szafa, obrazy, haczyk na ręczniki w łazience lub inne meble. Ale, jak wspomniano wcześniej, dziś bardzo łatwo znaleźć różne przedmioty, które naśladują ogólny styl współczesnych, na przykład, tych samych żyrandoli z odcieniami w postaci kwitnącej lilii, kominków lub drzwi.
  • Nowoczesność we wnętrzu domu charakteryzuje się stłumionymi, matowymi tonami, ale najlepsze z nich to wciąż półtony. Szczególną popularnością cieszy się projekt o jasnozielonej gamie i dowolnych odcieniach fioletu. Idealnym uzupełnieniem wnętrza są również meble w kolorze złotym lub perłowoszarym.


stil-modern-v-interere-21-foto-luchshie-proekti-kvartir-i-domov-20


stil-modern-v-interere-21-foto-luchshie-proekti-kvartir-i-domov-21

Pin
Send
Share
Send
Send