Krzewy ozdobne do domków letniskowych, projektowanie ogrodów krajobrazowych z różnymi kompozycjami drzew, krzewów i kwiatów - Dom i styl - 2019
Dom i styl

Krzewy dekoracyjne (51 zdjęć): projektowanie krajobrazu ogrodu lub miejsca, piękne kombinacje

Jeśli każdy mądry właściciel przychodzi na kartę ogrodu, każda gospodyni przychodzi do zakładki stałych ogrodów kwiatowych z rocznymi kwiatami i bylinami z wiecznie zielonymi krzewami. W końcu, co podoba się każdej nowej wiosny? Szmaragdowe zielenie liści, zapach i aromat, zadbane trawniki, prymitywne linie rabatowe, surowe formy własnej strony. Pomogą tu jednak nie tylko te krzewy, które były używane przez nasze babcie - bzu i dzikiej róży, głogu i czarnych cierni, ale także ozdobne krzewy wyhodowane w ostatnich latach specjalnie do dekoracji tego miejsca. Jak wybrać - zależy od pragnień!


Pierwsze kroki lub eksperymentowanie w domku

Wybór krzewów ozdobnych do podania według katalogu lub wskazówka sprzedawcy na lokalnym rynku to prosta sprawa. O kompetentnym sadzeniu, podlewaniu, nawożeniu, a nawet przycinaniu można „odgadnąć” w sposób eksperymentalny i eksperymentalny. Można jednak przewidzieć wszystkie subtelności wzrostu, jeśli opiekujesz się rośliną przez kilka lat. Dopiero wtedy będziesz wiedział na pewno, jakie są wymagania dotyczące gleby, „przeglądy” nawożenia chemicznymi i organicznymi nawozami, czas kwitnienia lub opadające liście w Twojej okolicy. Co to da? Decyzja o najlepszym miejscu na krzaki, które lubisz! W końcu Twoim celem jest stworzenie harmonii krajobrazu, połączenie miejsca odpoczynku przy stawie lub basenie, miejsca do grillowania i miejsca do zabawy na świeżym powietrzu dla dzieci. To krzewy ozdobne staną się jednoczącym początkiem!
Wybierając ulubioną odmianę i rodzaj krzewu, należy zwrócić uwagę na:

  • rozwój systemu korzeniowego. Wszystkie korzenie muszą być dobrze wykiełkowane, nie mogą być chore i uszkodzone. Miejsca odcięcia tego ostatniego nie powinny być widoczne, muszą być odpowiednio wyleczone. Tylko w ten sposób będziesz mieć pewność, że pewien rodzaj krzewu będzie doskonale zaaklimatyzowany na twojej stronie;
  • szmaragdowozielone liście, brak zgnilizny i innych plam, błyszcząca i błyszcząca zewnętrzna powierzchnia liści. Będzie to świadczyło o prawdziwie zdrowej roślinie, której tak naprawdę potrzebujesz. Delikatnie podrap paznokieć na kawałku papieru: pozbawieni skrupułów producenci rozpylają wosk na rośliny, aby wyglądał zdrowo, pięknie i zadbanie. Znalazłeś nalot na polskie jabłka? Odmów zakupu!
  • rodzaj certyfikatu jakości, który wskaże gospodarstwo lub szkółkę, w której uprawiano krzewy, wiek i inne istotne dane. Pozwoli to „zaoferować” krzewowi odpowiednie miejsce na własnej stronie bez doświadczenia i eksperymentów.Wybór odpowiedniego miejsca na krzewy

Te lub inne ozdobne krzewy do podania - druga rzecz. Zadaniem numer 1 jest miejsce na krzew. Tutaj wiele zależeć będzie od projektu działki krajobrazowej i istniejących plantacji. Jeśli określony styl nie jest widoczny na wykresie, możesz wybrać 2 opcje:

  • uczynić krzew lub całą grupę punktem wyjścia do dekoracji krajobrazu konkretnego terytorium. Może krzewy ozdobią okolicę w pobliżu altany lub staną się centralnym punktem na trawniku przed domem. W tym drugim przypadku krzewy powinny być utrzymywane w jak największym stopniu, eleganckie i zdrowe, aby przyciągnąć uwagę nie tylko członków rodziny, ale także gości;
  • organicznie pasują do krzewów w już istniejącym krajobrazie, czynią je częścią specyficznej kompozycji, która może obejmować drzewa, wieloletnie kwiaty i jednoroczne. W tej kompozycji główny „chip” - pod względem wielkości i kształtu plantacji. W klasycznym angielskim stylu nasadzeń - smukłe linie, pomiędzy którymi uliczki spacerują. Ten pomysł jest optymalny dla dużych obszarów. Jeśli krzewy tworzą labirynt, głównym warunkiem ich właściwej konserwacji będzie przycinanie i swoboda przejścia między nimi.
Opcja „samotny” stojący krzew - bambus. Lokalni producenci oferują odmiany najbardziej dostosowane do naszych warunków pogodowych i wcale nie wymagają opieki. Sadzone wiosną metodą nasion lub sadzonek i tylko podlewania. Wysokość gwintu może wynosić 2 metry, a znacznie więcej, podobnie jak ocet. W sąsiedztwie - nikt, ponieważ elegancki, smukły, niepowtarzalny bambus sam w sobie jest samowystarczalny. Jest uosobieniem sił naturalnych, a nawet rodzajem rośliny talizmanu, dającej zdrowie twojej rodzinie i długowieczność. Optymalne znalezisko dla tych ogrodników, którzy nie mają dużych powierzchni.Sztuka topiary i oświetlenie: harmonijny tandem

Szczególnym pomysłem przy dekorowaniu miejsca krzewami jest oświetlenie wieczorem. Projekty oświetlenia krajobrazu są prawdziwym źródłem dla zapalonego właściciela. Lampki nocne o różnych kształtach, paski LED mogą nie tylko podświetlać określony obszar w ciemności, zapewniając bezpieczny i wygodny sposób poruszania się po obszarze przy braku obrażeń i uszkodzeń. Takie oświetlenie jest podkreśleniem piękna, zalet, doskonałej formy linii krzewów lub pojedynczego, samotnego stojącego krzewu na podwórku, ale odgrywającego pewną rolę. Osłabione lub jasne światło, jego ostrość, a nawet kolor - i nowy „mieszkaniec” pola bramkowego staną się prawdziwym ucieleśnieniem harmonii i piękna!
Ważny punkt - wybór oświetlenia. Powinien być powierzony profesjonalistom, którzy uwzględnią zmiany temperatury, wysoką wilgotność i łatwość demontażu w zimie. Kompetentne i jasne instrukcje - a już sam zbierasz system oświetlenia krajobrazu.

Jasny „trick” - kręcone krzewy do przycinania. Aby nauczyć się umiejętności topiri, należy spędzić więcej niż jeden dzień i przetworzyć więcej niż jednego sekatora, ale odtworzyć prawdziwy cud, taką bajkę. Jednocześnie wybór „właściwego” krzewu ma zasadnicze znaczenie. Ważne jest tutaj wysokie tempo wzrostu masy wegetatywnej w całym okresie letnim. Oczywiście można temu zaradzić za pomocą specjalnych suplementów, ale geny należy początkowo układać. Tylko w ten sposób ozdobne krzewy na letni domek będą wyglądać stylowo, luksusowo, efektownie. Jako opcja dla początkujących ogrodników - holly gubchaty, wszystkie odmiany bukszpanu.

Tworząc własną działkę w kraju lub na wsi, weź pod uwagę życzenia wszystkich członków rodziny. Stwórz fryzurę dla krzewu - stylowy, zwięzły i powściągliwy na wypadek, gdyby wymagał tego projekt, jasny i kreatywny - jeśli jest wymagany przez dzieci, romantyczny, liryczny - jeśli jest na to osobisty pęd. Narysuj na papierze kształt, który chcesz uzyskać w końcu. Rozpocznij przycinanie dużych części objętości, a dopiero potem przejdź do obrazu drobnych linii i dokładnych szczegółów. Jeśli coś nie działa - to nie ma znaczenia. Po kilku dniach będzie możliwe poprawienie!

Należy zauważyć, że dekoracyjne oświetlenie krzewów to niesamowity sposób na udekorowanie obchodzonych w przyrodzie uroczystości. Nieco więcej światła i mocy, kolorowe girlandy i kolory abażurów, a nawet muzyka połączona - a miejsce na grilla, basen i picie herbaty stają się wyjątkowe. Figowe krzewy nadają mu tajemniczego, magicznego, nieziemskiego uroku.Krzewy ozdobne: opcja najkorzystniejsza

Krzewy na niebie bez wyraźnej wyraźnej formy zapadły w zapomnienie. Dziś zostały one zastąpione przez niskorosnące krzewy ozdobne, które z roku na rok stają się coraz bardziej. Jednocześnie są one nie tylko podstawą projektowania krajobrazu, ale także żywopłotem, który dzieli terytorium na części lub tworzy działkę. Opcjonalnie wiecznie zielone ogrodzenie od sąsiadów, wybór strefy zabiegów wodnych. Taka „dzielnica” to przytulny ozdobny cień w letnim upale, przyjemny szelest wieczorem na herbatę, specjalny aromat.


Jednak niski wzrost gatunku nie jest główną zaletą nowoczesnych krzewów ozdobnych. Każdy ogrodnik ma możliwość wyboru zimozielonego okazu drzew iglastych, ozdobnych krzewów liściastych lub kwitnących krzewów. Druga opcja jest najbardziej kochana przez wszystkich, mimo że kwitnienie wieloletnich krzewów waha się od kilku dni do kilku tygodni. A potem - tylko liście.

Jako kwitnący krzew ozdobny na własne terytorium, możesz wybrać wyrafinowaną i luksusową pomarszczoną różę lub dać pierwszeństwo bezpretensjonalnej i rustykalnej chwastów lub zaskoczyć wielu długimi wrzosowcami, które preferują obfite podlewanie, lub ... W katalogu znajduje się kilkadziesiąt opcji. To jest twój wybór wysokości krzewu, jego rozprzestrzeniania się, czasu kwitnienia, puszystości i odcienia kwiatów. Eksperymentuj odważniej!

Jasną cechą grupowania jest możliwość jasnego zdefiniowania i wspierania wzrostu krzewu, mimo że każda z wybranych odmian zakwitnie w sekwencji. Jednocześnie lepiej sadzić takie krzewy w grupie, utrzymując między nimi minimalną przestrzeń do konserwacji. Będziesz cieszyć się kwitnieniem dzień po dniu, od maja do sierpnia!

Jeśli wolisz ozdobne krzewy liściaste, ich wybór nie będzie łatwy. Opcjonalnie - kadzidło i kamelia kalifornijska, powój i Erica, esclonia i Fatsia, harry i lawenda. Ważne jest, aby wziąć pod uwagę wielkość krzewów i czas, w którym „zmieniają” liście. Ważne jest, aby wybrać krzewy z kolorowymi liśćmi. To sprawi, że jesień będzie bogata, miła i romantyczna.

Ozdobne krzewy - Twój wyjątkowy nastrój, pragnienia i emocje w Twoim ogrodzie. Znajdź najlepsze gatunki i odmiany, zadbaj o nie, zadbaj o nie. Powrót nie pozwoli ci długo czekać!Obejrzyj film: Jak stworzyć kompozycje kwiatowe w ogrodzie (Listopad 2019).

Загрузка...