Dekoracja drzwi wejściowych domu lub mieszkania, nowoczesnego wystroju drzwi i korytarza, opcji projektowych na zewnątrz i wewnątrz - Dom i styl - 2019
Dom i styl

Projekt drzwi wejściowych (19 zdjęć): przykłady oryginalnego wystroju

Drzwi wejściowe to niemal znak rozpoznawczy każdego domu. Otwiera zasłonę smaków właściciela pokoju i wskazuje jego spójność. Główną cechą drzwi można uznać za podwójną konstrukcję. Możliwe jest ułożenie zewnętrznej strony w jednym stylu, a wewnętrzną w innym. Tak więc drzwi będą harmonijnie wyglądać zarówno z widokiem domu, jak iz wnętrzem zamieszkałej przestrzeni.

Każde drzwi w mieszkaniu lub domu powinny rozwiązać kilka problemów:

  • Atrakcyjny wygląd. Ten aspekt jest zawsze zwracany na pierwszym miejscu. Każdy ma wiele kryteriów wyboru drzwi, które im się podoba, a ostateczny wybór jest całkowicie indywidualny.
  • Bezpieczeństwo Część zewnętrzna musi mieć wystarczające właściwości ochronne. Czynnik ten zależy od producenta i potrzeb klienta. Tu chodzi o jakość samego zespołu drzwi i prawidłową instalację.
  • Izolacja dźwięku i ciepła. W niektórych domach wymagana jest zwiększona izolacja, co można osiągnąć za pomocą konstrukcji drzwi. Izolacja akustyczna może nie być tak ważna jak izolacja wysokiej jakości. Drzwi wejściowe nie powinny wpuszczać żadnych warunków pogodowych z ulicy, a ponadto powinny utrzymywać temperaturę w pomieszczeniu na tyle, na ile to możliwe.
  • Ograniczenie przestrzeni. Ten moment jest bardziej związany z drzwiami wewnętrznymi.

Konstrukcja drzwi wejściowych zależy początkowo od projektu. Dla wszystkich typów drzwi dostępne są modele przesuwne, wahadłowe i łukowe. Opcje przesuwne są teraz dość popularne do dekoracji wnętrz pokoju, ale dla drzwi zewnętrznych nie pasują. Wersje łukowe składają się tylko z pochyłości, same drzwi są bardziej formalne. Tak więc dla drzwi wejściowych nadaje się tylko konstrukcja huśtawka. Same drzwi wisi na zawiasach i huśtawki otwierają się po otwarciu. Pomimo tylko jednego rodzaju odpowiedniego projektu, można znaleźć wiele niezwykłych i oryginalnych modeli drzwi.

Różne materiały

Rejestracja drzwi wejściowych zależy bezpośrednio od materiałów, z których są wykonane. Tutaj możesz wyróżnić:

Wykonane z drewna. Drewniane drzwi są zawsze bardzo popularne ze względu na ich przyjazność dla środowiska i przyjemny design. Zaletą jest to, że drzewo może być łączone z innymi materiałami i będzie wyglądać harmonijnie.

Wykonane z MDF. To bardziej budżetowa wersja drewnianych drzwi. Tylko zbocza i czasami „pudełko” samych drzwi są zwykle wykonane z drewna. Wypełnienie wewnętrzne - karton komórkowy lub tłoczone płyty. Drzwiczki z takiego materiału można nadać dowolny rodzaj i kształt.

Wykonane z metalu. Metalowe drzwi są bardzo popularne wśród modeli zewnętrznych. Charakteryzują się zwiększoną trwałością i dlatego zapewniają szczególną ochronę, co jest szczególnie doceniane.

Wykonane z tworzywa sztucznego. Te drzwi mają nowoczesny design i przystępną cenę. Wystarczająco wysokiej jakości drzwi, ale nadal nie jest to najlepsza opcja dla modelu wejściowego. Takie drzwi są często instalowane na werandach i balkonach. Jeśli jednak klimat jest umiarkowany i nie występują duże wahania temperatury, takie drzwi będą praktyczne.

Ze szkła. Szklane drzwi są bardziej dekoracyjne niż funkcjonalne. Często używany przy projektowaniu sklepów, centrów handlowych i biur. Jednak często przy projektowaniu drzwi zewnętrznych stosuje się szklane wkładki. Wkładki mogą mieć różne rozmiary, kolory i kształty.Określ kolor

Kolor drzwi powinien harmonijnie wtapiać się w wnętrze. Klasyczna wersja to kolor wenge. Jest połączony z dowolnymi materiałami okładzinowymi, w tym kamieniem. Wenge jest również odpowiedni do prawie wszystkich stylów i może imitować faktury drewna. Kolejną zaletą koloru wenge można uznać za nieprzezroczystość.

W przypadku zewnętrznej strony drzwi zaleca się stosowanie koloru niebrudzącego, aby kurz, krople itp. Nie były tak zauważalne. Jeśli chcesz zadbać o dodatkowe drzwi wejściowe, możesz zdecydować się na soczyste i odważne dźwięki lub, przeciwnie, wybrać drzwi w pastelowej romantycznej palecie. Drzwi od strony korytarza mogą być białe lub całkowicie w stylu pokoju.

Sam projekt jest nadal silnie uzależniony od tego, gdzie zostaną zainstalowane drzwi. Domki nie mogą ograniczać się do rozmiaru lub kształtu, ani dodatkowych elementów dekoracyjnych. A same drzwi mogą być wybrane z gotowych opcji lub wykonane według indywidualnych wymiarów i projektu. W przypadku mieszkań często nie instalują oni czegoś niezwykłego i ekskluzywnego, aby nie przyciągać nadmiernej uwagi, ale oryginalny projekt może znajdować się wewnątrz, z holu wejściowego. Po drugiej stronie mieszkania znajdziesz lepsze wykończenie i stylizowany design.

Najprostszą i najtańszą opcją dekorowania drzwi będzie zwykła tapicerka do malowania lub tapicerki winylowej. Zastosowanie dodatkowego sprzętu radykalnie zmienia cały wygląd. Możesz dodać kute elementy do powierzchni drzwi, nakładki z różnych materiałów, airbrushing, wstawki ze szkła i witraży, nawet doprowadzając system oświetlenia do samych drzwi.
Zawężamy krąg wyboru

Najbardziej niezawodne i wytrzymałe modele wykonane są ze stali, a ostatnio stalowe drzwi są bardziej popularne niż drewniane. Wcześniej stal nie była brana pod uwagę w budynkach mieszkalnych ze względu na jej zbyt gruby wygląd, ale teraz ten metal jest pięknie pokryty różnego rodzaju elementami dekoracyjnymi i wszelkie preferencje stylistyczne są dodawane do specjalnej wytrzymałości.

Dla tych, którzy nadal kochają produkty z drewna, możesz użyć podszewki z drewna. Na zewnątrz drzwi będą wyglądały jak drewniane, a wewnątrz będzie stalowa blacha. Oblicowanie kamieniem jest piękne, aby ozdobić drzwi, urządzone w starym stylu lub nawet w stylu vintage. W pełni drewniane modele są dość powszechne, ale wybierając gatunki drzew, zwracaj uwagę na warunki pogodowe w miejscu. Wysoka wilgotność, obfite opady deszczu, spadki temperatury mogą szybko zniszczyć drzewo. Te same zalecenia dotyczą tapicerki drewnianej.
Wyraź siebie poprzez okucia

Nawet najbardziej zwykłe malowane drzwi można radykalnie zmienić, instalując po prostu nowe uchwyty i numerację. Dodając górne gniazda, najprostsze skrzydło drzwi zmieni się i pojawi się z nowej strony. Takie przedmioty można znaleźć w wyspecjalizowanych sklepach, są one wykonywane w różnych przedziałach cenowych. Widząc całą różnorodność, nie powinieneś kupować wszystkiego i tworzyć abstrakcyjnej aplikacji. Biżuteria jest pożądana, aby wybrać ten sam kolor i styl.

Konstrukcja drzwi zmienia się radykalnie podczas wymiany zawiasów i zamków. Pomimo faktu, że te elementy są małe i nie powinny być wyraźnie widoczne, wychodząc z ogólnego obrazu, bardzo psują cały wygląd drzwi. Masywne zawiasy dodadzą drzwi niezawodności i arystokracji, a dobrze zdobiony zamek nie wyróżnia się nowoczesnym wyglądem.

Coraz częściej można spotkać się w domu, gdzie zamiast zamka drzwiowego zainstalowany jest dzwonek, gong lub kołatka. Takie urocze elementy mogą nie przenosić obciążenia funkcjonalnego, ale zdecydowanie nadają projektowi domu pewien urok i styl. Takie atrybuty można znaleźć już gotowe lub zamówić produkcję według indywidualnego szkicu. Różnorodne materiały można wykorzystać do maksymalizacji oryginalnego stylu domu.
Obejrzyj film: Zdjęcia z realizacji montażu drzwi wejściowych (Listopad 2019).

Загрузка...