Małe baterie umywalkowe łazienkowe w Jak wybrać bezdotykową elektroniczną umywalkę bezdotykową na podczerwień, biały brązowy kaskadowy ze światłem i aeratorem - Dom i styl - 2022
Dom i styl

Bateria zlewozmywakowa: opcje klasyczne i ultranowoczesne (28 zdjęć)

Pin
Send
Share
Send
Send


Możesz wygodnie używać wody w kuchni lub łazience tylko wtedy, gdy wybierzesz odpowiedni kran zlewu, który może mieć dowolny kształt lub wysokość. Czołowi producenci oferują innowacyjny sprzęt hydrauliczny z oryginalnymi urządzeniami technicznymi. Wykonują baterie do zlewu w łazience i kuchni z różnych materiałów, z wyjątkiem niklu lub stali chromowej, mogą to być brąz, mosiądz lub ceramika. Produkty oferowane są w różnych wzorach stylistycznych, we wszystkich segmentach cenowych. Nic dziwnego, że potencjalni nabywcy stają przed trudnym pytaniem - jak wybrać baterię zlewozmywakową w mieszkaniu miejskim lub wiejskim. Konieczne jest uwzględnienie wielu kryteriów i parametrów, aby w rezultacie sprzęt sanitarny działał jak najbardziej efektywnie, dając użytkownikom przyjemność.


smesitel-dlya-rakovini-klassicheskie-i-ultrasovremennie-varianti-28-foto


smesitel-dlya-rakovini-klassicheskie-i-ultrasovremennie-varianti-28-foto-2

Rodzaje mikserów sterujących

Wybór urządzeń sanitarnych zależy w dużej mierze od łatwości zarządzania, dziś istnieją następujące typy mieszaczy:

  • pojedyncza dźwignia;
  • dwuzaworowy;
  • porcja;
  • zmysłowy;
  • termostatyczny.

Bateria jednouchwytowa odpowiednia do pracy stała się popularna 10-15 lat temu, ale jej zasada działania została opracowana w starożytnej Grecji. Jest to praktyczna bateria kuchenna zlewozmywakowa, którą można łatwo przenosić z pozycji zimnej do gorącej jedną ręką. Dzisiaj wyprodukowano modele dysków, kaset i piłek, zarówno w wersji klasycznej, jak i pod kamieniem. Gama baterii do zlewu z aeratorami, oszczędzających wodę i bez tych urządzeń.


smesitel-dlya-rakovini-klassicheskie-i-ultrasovremennie-varianti-28-foto-5


smesitel-dlya-rakovini-klassicheskie-i-ultrasovremennie-varianti-28-foto-6


smesitel-dlya-rakovini-klassicheskie-i-ultrasovremennie-varianti-28-foto-7

Innym nowoczesnym typem baterii jest sprzęt termostatyczny, który jest również dostępny z aeratorami i bez. Wyposażone są w termostat, który pozwala dokładnie ustawić temperaturę wody. Chroni to przed oparzeniami, czyniąc je idealnymi do domów z małymi dziećmi lub osób niepełnosprawnych. Możesz użyć takich mikserów do małej umywalki lub zainstalować je w dużych umywalkach w łazience.

Mieszalniki wsadowe ze zintegrowaną automatyką to także innowacyjny rozwój. Woda zaczyna płynąć, gdy przycisk jest wciśnięty, jego objętość jest dozowana, co sprawia, że ​​bateria zlewozmywakowa jest najlepszym rozwiązaniem dla ludzi oszczędnych i zapominalskich.


smesitel-dlya-rakovini-klassicheskie-i-ultrasovremennie-varianti-28-foto-8


smesitel-dlya-rakovini-klassicheskie-i-ultrasovremennie-varianti-28-foto-9


smesitel-dlya-rakovini-klassicheskie-i-ultrasovremennie-varianti-28-foto-10

Cechy techniczne mikserów

Producenci urządzeń sanitarnych wytwarzają szeroką gamę produktów o oryginalnych właściwościach technicznych. Wśród nich są takie proste, ale ważne, jak obrotowe napowietrzacze lub chowane węże. Modele z aeratorami, które można obracać, aby zmienić kąt opadania wody, ułatwiają dostosowanie się do kształtu zlewu. W rezultacie woda jest rozpylana mniej, co jest korzystne w obecności wielu urządzeń gospodarstwa domowego lub produktów z drewna.

Wysokie modele z chowanymi wężami - idealne do zlewu kuchennego. Powinny być wybrane, jeśli często musisz umyć duże garnki. Wolisz myć włosy w umywalce w łazience? Ta opcja zapewni Ci najbardziej komfortowe warunki.


smesitel-dlya-rakovini-klassicheskie-i-ultrasovremennie-varianti-28-foto-11


smesitel-dlya-rakovini-klassicheskie-i-ultrasovremennie-varianti-28-foto-12


smesitel-dlya-rakovini-klassicheskie-i-ultrasovremennie-varianti-28-foto-13

Wentylatory Progress mogą zakupić elektroniczny mikser umywalkowy, który nie tylko idealnie ustawi temperaturę, ale również utrzyma ją podczas procesu prania. Takie modele mają panel sterowania z przyciskami, ekrany informacyjne, kontrolują temperaturę dostarczaną przez zimną i gorącą wodę. Regulowane jest również ciśnienie wody, które może zapamiętać mikser.

Oryginalnym rozwiązaniem jest bateria kaskadowa do umywalki. Może być zainstalowany na zlewie lub na boku łazienki. Charakterystyczną cechą jest kształt dziobka - jest prostokątny i szeroki. Po włączeniu miksera z kaskadową wylewką, zwykły strumień wody zaczyna przypominać przepływ wodospadu. To oryginalne rozwiązanie stylistyczne do wanien z technologią high-tech.

Innym oryginalnym rozwiązaniem technicznym jest oświetlenie wodne. Aby to zrobić, użyj diod LED o różnych kolorach, które zależą od ciśnienia i temperatury wody. Używane baterie zlewozmywakowe z oświetleniem w łazienkach w nowoczesnym stylu i high-tech.


smesitel-dlya-rakovini-klassicheskie-i-ultrasovremennie-varianti-28-foto-14


smesitel-dlya-rakovini-klassicheskie-i-ultrasovremennie-varianti-28-foto-15

Klasyczną opcją jest zainstalowanie baterii na zlewie lub umywalce, ale także stworzenie modeli biurkowych. Należą do nich baterie z chowanym wężem, oszczędzają miejsce nad zlewem. Modele te są znacznie wyższe niż inne modele, mogą być używane z mini zlewami.

Wbudowana bateria zlewozmywakowa, która umożliwia ukrycie wszystkich okuć za ścianą staje się coraz bardziej popularna. Jest to bardzo wygodne dla tych, którzy używają wodoodpornej płyty gipsowej do wyrównywania powierzchni. Z zewnątrz pozostaje tylko wylewka i system sterowania, który można zainstalować w dowolnym dogodnym miejscu. Jest bardzo atrakcyjny dla higienicznego prysznica. Strukturalnie model ten przypomina ścienny mikser do zlewu, ale wygląda o wiele bardziej imponująco.

Materiały i formy baterii zlewozmywakowych

Od czasów starożytnych miedź jest tradycyjnym materiałem mieszalników, dziś stosuje się jej stopy. Jednocześnie chrom lub mosiądz chromowany lub powłoka niklowana, charakteryzująca się wysoką wytrzymałością. Jeśli chcesz, możesz kupić baterię zlewozmywakową z brązu, stylizowaną na zabytkowe krany typowe dla XVIII-XIX wieku. W przeciwieństwie do swoich poprzedników, są bardziej praktyczne i funkcjonalne, ponieważ w projektowaniu rzadkości znajduje się całkowicie nowoczesna technologia.

Wielu producentów stosuje obecnie powłoki ochronne z emalii. Możesz kupić białe lub kamienne kurki, co znacznie rozszerza możliwości projektowe tego sprzętu. Jeśli jednak bateria zlewozmywakowa z brązu nie zmieni swojego wyglądu przez cały cykl życia, emalia może zostać pokryta pęknięciami. Ponadto modele kamienne są podatne na wykruszenia i wymagają delikatnej obsługi.


smesitel-dlya-rakovini-klassicheskie-i-ultrasovremennie-varianti-28-foto-17


smesitel-dlya-rakovini-klassicheskie-i-ultrasovremennie-varianti-28-foto-18


smesitel-dlya-rakovini-klassicheskie-i-ultrasovremennie-varianti-28-foto-19

Jak wybrać odpowiedni mikser?

Fani nowoczesnej technologii będą preferować mikser podczerwieni lub model termostatu. Jednak przed dokonaniem ostatecznego wyboru należy rozważyć format zlewu, dla którego wybrano kran. Zwraca się uwagę na następujące parametry:

  • głębokość - im jest większa, tym wyższy może być używany mikser;
  • szerokość - im większy ten parametr, tym dłuższy powinien być dziobek;
  • kształt - modele o opływowym kształcie nadają się do okrągłego lub owalnego zlewu, w przypadku prostokątnych umywalek najlepszym wyborem będzie kwadratowa bateria zlewozmywakowa;
  • Obręcz powinna mieć szerokość umożliwiającą umieszczenie dziobka nad środkiem umywalki.

Aby oszczędzać wodę, zaleca się stosowanie modeli z aeratorami i, jeśli są dostępne, mieszalników wsadowych.


smesitel-dlya-rakovini-klassicheskie-i-ultrasovremennie-varianti-28-foto-20


smesitel-dlya-rakovini-klassicheskie-i-ultrasovremennie-varianti-28-foto-21


smesitel-dlya-rakovini-klassicheskie-i-ultrasovremennie-varianti-28-foto-22

Producenci baterii zlewozmywakowych

Aby zapewnić maksymalną żywotność, komfort korzystania z tego sprzętu hydraulicznego można liczyć tylko w przypadku produktów renomowanych producentów. Najpopularniejsze i zaawansowane technicznie miksery są produkowane przez niemieckie firmy. Grohe, Hansgrohe, produkty Nansa są znane na całym świecie, miksery pod tymi markami mają żywotność co najmniej 10 lat. Potrzebne są również produkty włoskich firm Visentin, Gessi, Newform. Na rynku są marki francuskie, hiszpańskie, fińskie i duńskie oferujące stylowe i wysokiej jakości miksery. Doskonały stosunek ceny do jakości rosyjskiej kanalizacji, średnia cena detaliczna tego produktu jest 2 razy niższa niż cena europejska.


smesitel-dlya-rakovini-klassicheskie-i-ultrasovremennie-varianti-28-foto-23


smesitel-dlya-rakovini-klassicheskie-i-ultrasovremennie-varianti-28-foto-24


smesitel-dlya-rakovini-klassicheskie-i-ultrasovremennie-varianti-28-foto-25

Przy wyborze białej baterii zlewozmywakowej lub brązu, wpuszczanej lub montowanej na ścianie, preferuj produkty wysokiej jakości. Przy ograniczonym budżecie lepiej jest kupić rosyjskie wyroby sanitarne dostosowane do naszych warunków wodnych i eksploatacyjnych. W domkach, hotelach i szanowanych biurach lepiej jest instalować produkty wiodących niemieckich, włoskich i hiszpańskich producentów. W restauracjach i kawiarniach zamontowane są baterie z czujnikami podczerwieni i automatycznie wyłączają dopływ wody. Ten sprzęt sanitarny pozwoli Ci kontrolować zużycie wody i stworzyć najbardziej komfortowe warunki dla gości.


smesitel-dlya-rakovini-klassicheskie-i-ultrasovremennie-varianti-28-foto-26


smesitel-dlya-rakovini-klassicheskie-i-ultrasovremennie-varianti-28-foto-27


smesitel-dlya-rakovini-klassicheskie-i-ultrasovremennie-varianti-28-foto-28

Obejrzyj film: Montaż baterii zlewozmywakowej - poradnik Muratora (Lipiec 2022).

Загрузка...

Pin
Send
Share
Send
Send