Wnętrze kuchni w stylu klasycznym, piękny wystrój i wystrój jadalni w mieszkaniu - Dom i styl - 2019
Dom i styl

Projekt kuchni w stylu klasycznym (17 zdjęć): piękne projekty

„Klasyka jest zawsze w modzie” - ta dobrze znana stabilna ekspresja wyraża pewną przewagę tego stylu. Klasyczny design kuchni jest zawsze świetny. Moda i styl podążają za sobą, ale popularność klasyków rośnie tylko, ciesząc się wiecznym pięknem i wygodą. Należy zauważyć, że inne style w dużej mierze pochodzą od klasyków.

Godność klasyki polega na elegancji, naturalności i funkcjonalności. Ponadto klasyczny styl jest uniwersalny i nadaje się zarówno do małych, jak i przestronnych pokoi, na przykład umiejętnie łączących salon i jadalnię. Klasyka w małym mieszkaniu pomoże zachować smak i urok, aw dużym wiejskim domu odtworzy dyskretny luksus i podkreśli status przy pomocy wykwintnego wystroju. Oczywiście koszt stworzenia kuchni, jadalni w połączeniu z salonem lub całym studiem w duchu klasyki nie jest możliwy dla każdego portfela. Dotyczy to zwłaszcza drogich drewnianych mebli, zestawów słuchawkowych, złoconych tapet i fartucha z dekoracją stiukową, ale jeśli zachowasz właściwe proporcje, elementy narożne i środkowe, wybierzesz odpowiednie odcienie i piękne niedrogie meble, wynik będzie równie atrakcyjny. Nawiasem mówiąc, klasyk nie lubi pretensjonalności i ekscesów, więc każdy, kto podejmuje projekt kuchni z poczuciem proporcji, będzie na właściwej drodze.

Funkcje

Pierwszą cechą jest to, że klasyczny styl jest cnotą dla początkującego, zarówno pod względem projektu, jak i koniecznych reprezentacji. Potrzebny jest tylko smak i wiedza. Należy pamiętać, że klasyk sugeruje jasne zasady wyboru materiałów, mebli i ich lokalizacji. Główne brzmią tak:

  1. Reguła symetrii
  2. Reguła koloru
  3. Reguła dekoracyjna

Podobne zasady są istotne przy tworzeniu każdego projektu, ale w klasyce są one szczególnie ważne. Rzadko łączy się to z innymi obszarami we wnętrzu, ponieważ klasyka to surowość. Brak eklektyzmu zwiększa wartość i urok stylu. Zasada symetrii mówi zarówno o przestrzeganiu linii, jak io lokalizacji mebli. Geometria prostokątnych kształtów, kanciastych linii i wyraźnej proporcjonalności - to piękno klasyki.

Pomagają zachować symetrię w małej kuchni - zestawy narożne, a w przestronnym - wystrój. Symetria rysunków, obrazów i wzorów jest ważna zarówno na suficie, jak i na podłodze, a także na fartuchu kuchennym i fakturze mebli. Całość uzupełnia ten centralny element harmonii - kominek. Ta technika jest typowa dla kuchni w formie studiów połączonych z salonem. W przypadku małej kuchni lub oddzielnego centrum jadalnego pojawia się zarówno piec w formie kominka, jak i stół jadalny. W przestronnej jadalni pełni główną rolę.

Kolor

Zasada koloru w przypadku klasyki to powściągliwość. Mówi przede wszystkim, że jasne i nasycone odcienie są wykluczone. Klasyczne kolory to jasne kolory, a biała kuchnia w klasycznym stylu jest uważana za nowoczesny standard. Najczęściej jednak wybierają nieokreślone odcienie, szare tapety, neutralne kolory akcesoriów.

Klasyka podkreśla jej naturalność za pomocą naturalnych odcieni, takich jak najczęściej spotykane w przyrodzie lub nie są uderzające - brązowe, oliwkowe, beżowe. Warto zauważyć, że jasny kolor jest nadal dozwolony we wnętrzu, ale tylko w przeciwieństwie do jasnych mebli, na przykład beżowego monochromatycznego. Uzupełnij paletę brązowymi lub białymi tonami. Beżowy bardzo dobrze komponuje się z brązem. Ale najlepiej unikać kontrastów. Druga zasada koloru mówi o kombinacjach i przejściach. Kolory powinny różnić się o jeden ton.

Dekoracja i wykończenie

Jeśli chodzi o projekt obszaru roboczego, najczęściej dachówka przychodzi na ratunek. Ceramika ma teraz tak różnorodny kształt i wystrój, że można stworzyć ekskluzywną kuchnię. Farba jest zazwyczaj nakładana na ściany w klasycznym wnętrzu. Ten rodzaj wykończenia jest najczęściej spotykany w klasykach. Takie ściany mają dobrą trwałość i wszechstronność. Fantazja w kolorystyce nie może ograniczać się do tapety, odpowiednia farba jest najłatwiejsza do wyboru z akrylu - dzięki nim można nadać pomieszczeniu dowolny odcień. Podczas pracy ściany te są proste, łatwe do czyszczenia i nie blakną z czasem. Jak widzimy, klasyczny to nie tylko luksus, ale także praktyczność.

Tapety papierowe nie różnią się podobną praktycznością. W małych kuchniach mogą stać się problemem, jeśli nie ma silnego wydechu i dobrej wentylacji. Wadą tej dekoracji jest to, że trzeba ją aktualizować, ale jej godność doskonale współgra z klasyką. Atrakcją będzie designerska tapeta w przestronnej kuchni, a jeśli strefa kulinarna zostanie połączona z salonem w formie studia, projekt zamieni się w europejską bajkę. Wytłaczane, tekstylne lub wzorzyste tapety - harmonijne rozwiązanie w klasycznym stylu. Ale tapeta ze złoceniem jest wyraźnym znakiem klasyki, jasne odcienie, w szczególności beżowe, zmieszczą się w każdym projekcie jadalni lub salonu.

Fartuch

Mówiąc o obszarze roboczym, nie sposób nie wspomnieć o fartuchu. Dla tych, którzy nie ograniczają się do finansów, w tym przypadku będzie odpowiednie dla sztukaterii i mozaiki. Szklany fartuch - odważne, ale akceptowalne rozwiązanie dla klasycznego projektu. Jest jedna ważna zaleta tych wykończeń - pięknie komponują się z drewnem. Ale jest to kluczowy materiał w klasycznym stylu. Wystarczy zainstalować drewniany zestaw z mozaiką na fartuchu i możemy założyć, że główne zadanie tworzenia stylu zostało zakończone.

Ale jak wspomniano wcześniej, w każdym klasycznym wystroju należy przestrzegać środka. Artystyczna sztukateria, bogactwo kolorowego szkła lub różne odcienie fartucha nie są zgodne z zasadami. Ale naturalny lub sztuczny kamień - najlepsze wykończenie. Jeśli chodzi o kolor, zawsze są to jasne kolory - beżowe, białe lub ciemne wykończenie. Najważniejsze, że fartuch nie wyróżnia się ostrością koloru wśród innych elementów kuchni. Najpopularniejszy rodzaj fartucha wykończeniowego - płytki ceramiczne pasujące do podłogi lub ścian.

Podłoga i sufit

Dekoracja podłogi w stylu klasycznym charakteryzuje się materiałami pochodzenia naturalnego lub ich imitacją jakości. Chodzi o parkiet, laminat, deski drewniane i płytki ceramiczne. Ta ostatnia nie jest tak bliska naturze jak drzewo, ale wnosi nieco wnętrza do klasyki hiszpańskiej lub francuskiej. Kultura tych krajów charakteryzuje się wykładziną podłogową z mozaikowym panelem lub wystrojem. Ale panel wymaga dużej przestrzeni, więc nie zawsze jest dostępny dla małych pomieszczeń.

Pierwszy znak klasyki - wysokość sufitów. Ale jeśli rozmiar kuchni nie pozwala ożywić tego warunku, możesz stworzyć jego wygląd. Jasny kolor tapety i sufitu wizualnie zwiększa przestrzeń, jeśli pokój na to pozwala, można zainstalować sufity napinane. Odpowiednie oświetlenie doda również objętości i dodatkowych metrów wysokości. Do dekoracji używane sztukaterie, klasyczne obramowania, czasem - rysunek. Ale tutaj nie powinniśmy zapominać o połączeniu z akcesoriami i meblami w kolorze i designie. Ważne jest również, aby pamiętać, że podłoga, ściany i sufit to tylko dodatek do klasycznej kuchni, więc można wyciągnąć pewne wnioski na temat ich neutralnych kolorów.

Pokój dzienny z kuchnią

Najczęściej projekt projektantów, którzy zajmują się klasyką, obejmuje kombinację stref, w tym przypadku - kuchni i salonu. Co ciekawe, w małych pomieszczeniach pomysł ten pomaga zwiększyć przestrzeń bez usuwania mebli, a taki projekt sprawia, że ​​większe domy stają się bardziej funkcjonalne. W tej kuchni można gotować obiad bez przerywania komunikacji z przyjaciółmi, którzy wygodnie mieszczą się w salonie. W ten sposób powstaje radykalnie nowe rozwiązanie - wielofunkcyjna kuchnia w formie studia.

Jeśli projekt jest tworzony w małym pokoju, problem z zestawem narożników jest rozwiązywany automatycznie - zwalnia miejsce na licznik prętów, który może z powodzeniem obrysować strefę. Łuk lub ozdobna kolumna pomogą również podzielić pokój. Ważne jest także połączenie mebli, tapet, wystroju, jadalni i salonu.

Projekt salonu i jadalni, reprezentujący całe studio - to typowe klasyczne rozwiązanie, które odtwarza wyjątkową atmosferę w pokoju. W tak jasnym domu z małym studiem z narożnym apartamentem lub przestronnym salonem z jadalnią z wysokim sufitem poczujesz prawdziwy rodzinny komfort. Beżowa tapeta w salonie, narożne meble w jadalni w neutralnych kolorach, fartuch z ulubionym wystrojem - taki projekt nigdy się nie znudzi. Dlatego wnętrze kuchni w klasycznym stylu przez tak wiele lat zyskuje na popularności, a być może więcej lat będzie uważane za oznakę arystokracji, smaku i bogactwa.Obejrzyj film: Kuchnia w kolorze beżu (Grudzień 2019).

Загрузка...