Projekt minimalizm w stylu salonu, nowoczesne pomysły na wystrój wnętrz, jak wybrać meble, zasłony, oświetlenie i wystrój - Dom i styl - 2020
Dom i styl

Pokój dzienny w stylu minimalizmu (20 zdjęć): nowoczesne i stylowe wnętrza

Pin
Send
Share
Send
Send


Lekki i dyskretny, stabilny i funkcjonalny salon w stylu minimalizmu. Nic zbędnego, a wszystko to - na ich miejscu. Stwórz najpopularniejsze nowoczesne style na swoim terytorium.

Spotkanie z przyjaciółmi na cześć rocznicy lub herbata bankietowa - od dawna jest przywilejem rekreacji, relaksu poza murami domu. Dlatego pokój dzienny staje się coraz bardziej wyspą emocjonalnego, aktualnego życia całej rodziny. Terytorium, na którym wymieniane są plotki, dziel się pragnieniami i planami. A co chcesz zobaczyć, gdy zmęczony pracą we własnym salonie? Maksymalne światło, klasyczne kolory i odcienie, dobrej jakości meble, swoboda i czytelność, duża ilość przestrzeni użytkowej.

Minimalistyczny salon stworzony własnoręcznie lub rękami doświadczonego projektanta powinien spełniać podstawowe zasady. Tylko w ten sposób zapanuje harmonia w pokoju i ta koncepcja zwycięży, co wymaga całkowitego zwrotu wszystkich dostępnych przedmiotów na rzecz osoby, dobrego nastroju, lekkiej energii - i nic więcej. Proste zasady - i rozumiesz, że minimalizm w salonie będzie wyglądał równie luksusowo na dużych przestrzeniach wnętrz na poddaszu i na niewielkiej powierzchni apartamentu typu studio.


gostinaya-v-stile-minimalizm-20-foto-sovremennie-i-stilnie-intereri-5


gostinaya-v-stile-minimalizm-20-foto-sovremennie-i-stilnie-intereri-6

O wszystkim w porządku lub kompetentnym podejściu do rejestracji

Jeśli nadal wydaje ci się, że salon w stylu minimalizmu jest łatwym wydarzeniem, po prostu rozpocznij eksperyment. I zobaczycie, że ze wszystkich podstawowych rzeczy i przy braku elementów dekoracyjnych, akcesoriów i wielkich możliwości artystycznych, trudniej jest odtworzyć ten nowoczesny styl niż na przykład chebbi-chic, Provence, a nawet kraj. Jednak nie wszystko jest takie beznadziejne.

Materiał powierzchni, kolor i tekstura

Głównym kolorem salonu jest minimalizm - biały, kremowy, beżowy - jasny, jednym słowem. Do ścian najlepiej używać drewnianych paneli lub korka, ale jeśli to nie jest twoje życzenie, możesz eksperymentować z płynną tapetą, płótnem do malowania, tynkiem, cegłą i betonem. Wszystko powinno być zaprojektowane w kolorze mono, aby stworzyć kontrast z powierzchnią podłogi lub meblami. Jedyną dekoracją ścienną w salonie jest nowoczesny telewizor z płaskim ekranem, lustro w ścisłej ramie, kilka zdjęć w tym samym rozmiarze lub para wielkich obrazów. Nie więcej potrzebne!


gostinaya-v-stile-minimalizm-20-foto-sovremennie-i-stilnie-intereri-9


gostinaya-v-stile-minimalizm-20-foto-sovremennie-i-stilnie-intereri-10

Meble lub po prostu praktyczność, niezawodność i ścisłe wykonywanie funkcji.

Minimalistyczne meble powinny być minimalne. Ale jak to osiągnąć, na przykład, jeśli pokój służy jako gabinet, a obszar gier dla dzieci, i miejsce na rodzinny obiad w niedziele? Początkowo konieczne jest oddzielenie stref, oddzielając je od siebie za pomocą mebla, przegrody, a nawet zasłon.

I dopiero potem możesz wybrać meble dla każdej ze stref. Podstawowe zasady wyboru to funkcjonalność i maksymalna swoboda, bogactwo przestrzeni użytkowej. Dlatego przekształcanie mebli jest mile widziane, gdy sofa może zamienić się w łóżko, a stolik kawowy w część narożnej sofy. Opcjonalnie - wbudowane meble, które w razie potrzeby „wysuwasz” ze ściany.


gostinaya-v-stile-minimalizm-20-foto-sovremennie-i-stilnie-intereri-13


gostinaya-v-stile-minimalizm-20-foto-sovremennie-i-stilnie-intereri-14


gostinaya-v-stile-minimalizm-20-foto-sovremennie-i-stilnie-intereri-15

Wystrój i oświetlenie lub ściśle jeden po drugim

Duże czarno-białe zdjęcie w ramce o surowej formie, para ozdobnych wazonów tworzących jasny punkt w salonie przy użyciu odcienia terakoty, kwiatów oliwki, kwiatów pszenicy, rzeźba wystarczy, aby „rozcieńczyć” rygor i jasne linie stylu minimalizmu, aby pomóc odwrócić wzrok od dobrej meble i przyciągają do piękna. Jednocześnie wystarczy jeden element wystroju, aby skupić się i jednocześnie „rozpylić” uwagę gościa.


gostinaya-v-stile-minimalizm-20-foto-sovremennie-i-stilnie-intereri-17


gostinaya-v-stile-minimalizm-20-foto-sovremennie-i-stilnie-intereri-18


gostinaya-v-stile-minimalizm-20-foto-sovremennie-i-stilnie-intereri-19

Pin
Send
Share
Send
Send