Parapet we wnętrzu, właściwe użytkowanie, dekorowanie kamieniem, drzewem i innymi kolorowymi materiałami - Dom i styl - 2020
Dom i styl

Parapet we wnętrzu (21 zdjęć): pomysły na użytkowanie i dekorację

Wybrzuszenie parapetu jest charakterystyczną cechą Rosji. Wynika to z klimatu: grube ściany domów powinny chronić mieszkanie przed zimnem i zmniejszać straty ciepła. Z tego powodu niemożliwe jest zaprojektowanie schludnych i płytkich okien.

Sill - bardzo obiecujący element do projektowania. Jego funkcjonalna aplikacja może rozwiązać kilka problemów:

  1. Rozbudowa obszaru rekreacyjnego. Bardzo miło jest siedzieć przy oknie i oddawać się marzeniom, kontemplując ulicę.
  2. Biurko Typowe apartamenty cierpią z powodu braku miejsca. Parapet w formie stołu pomoże zaoszczędzić miejsce.
  3. Blat do kuchni. Parapet ze sztucznego kamienia doskonale nadaje się do strefy roboczej.
  4. System pamięci masowej Otwór okna można łatwo odtworzyć, jeśli użyjesz odpowiednich rozmiarów mebli szafkowych.Zaprojektuj parapety na piękne życie

W starych domach jest bardzo popularny układ z wykorzystaniem wykuszowych okien. Ten element jest charakterystyczny dla kuchni i salonu. Stwórz miejsce do picia herbaty, ogród zimowy lub kącik hobby na parapecie w oknie wykuszowym. Układ przestrzeni nie wymaga dużego wysiłku. Kolorowe witraże w oknie wykuszowym zastąpią zasłony. Ułóż otwór w oknie w odcieniach swojego pokoju, aby harmonijnie wtopił się we wspólną przestrzeń, lub użyj białego koloru dla okna i jasnych szczegółów.

Dekorując kącik herbaciany dla wnętrza w stylu antycznym lub klasycznym, preferuj parapety z naturalnego lub sztucznego kamienia o jasnych barwach. Po umieszczeniu krzeseł i lampy w oknie wykuszowym otrzymasz prawie oddzielne pomieszczenie.

Możesz zrobić ławkę lub narożnik z parapetu. Stawiając przed nim stół, rozwiązujesz problem z jadalnią. Nie zapomnij wzmocnić drewnianego parapetu, jeśli spodziewasz się dużego obciążenia. Umieszczenie jadalni w pobliżu okna rozwiąże problem oświetlenia. Na wieczór wystarczy jedna lampa. Kolorowe zasłony, świece i ozdobne doniczki pomogą dekorować i podkreślać otwarcie.

Jest inna opcja. Niech parapet przestanie być tylko powierzchnią. Umieść pod nim szuflady, aby stworzyć prawdziwą komodę. To świetny sposób na wykorzystanie pustej przestrzeni. Jeśli pod parapetem nie ma grzejnika, w tym miejscu możesz zrobić zakątek dla kota lub psa.

Jeśli okno w łazience znajduje się w domu lub mieszkaniu, użyj go jako dodatkowej przestrzeni do przechowywania. Ale nie używaj drewnianego blatu w pomieszczeniach o dużej wilgotności. Wybierz tworzywo sztuczne na parapet lub powierzchnię ze sztucznego kamienia.Sposoby patrzenia na parapet pod innym kątem

Bardzo szczęśliwi właściciele pięknego widoku z okna. Funkcjonalne wykorzystanie przestrzeni i otaczającego krajobrazu przyniesie podwójną przyjemność. Ponadto parapet staje się częścią wnętrza. Zastosowanie drewna, kamienia naturalnego lub sztucznego znacząco zmienia ogólny wygląd pomieszczenia i wprowadza dodatkowe kolory.

Parapet - miejsce do odpoczynku i łóżko

Duży otwór w oknie można przekształcić w sofę lub łóżko. Najpierw musisz zdecydować o projekcie przyszłej strefy. Odpocznij i śpij na parapecie - to są różne rzeczy. Jeśli jest szeroki, możesz użyć go jako łóżka. W przypadku niedostatecznego rozmiaru parapetu, na ratunek przyjdzie podium. Ten projekt nie wymaga rozbudowy okna. Stanie się ona jedynie jego logiczną kontynuacją i będzie okazją do zbudowania pełnowartościowego miejsca do spania. Na podium można robić pudła na ubrania, a także kroki, aby wygodnie było wspiąć się na parapet.

Wybierz kolor, który pasuje do ogólnego projektu pomieszczenia. Wtedy okno nie będzie wyglądało obco. Wygląda to bardzo interesująco, gdy parapet, profil i akcesoria są dobierane według zasady - jednego koloru, ale z gradacją kolorów. Ta technika daje efekt głośności. Do wnętrza w stylu greckim, barokowym lub hi-tech, należy użyć białego koloru do dekoracji otworu okiennego. Wygląda bardzo ładnie na parapecie drewnianym, dopasowanym w jednym kolorze do podium.

Wykonując łóżko, nie zapomnij zdobyć pełnego materaca. Jeśli parapet będzie służył jako miejsce odpoczynku, dla miękkości należy położyć cienkie podłoże. Udekoruj przestrzeń kolorowymi poduszkami, kocem lub skórą zwierzęcia. Zrób to biorąc pod uwagę styl Twojego wnętrza. Użycie parapetu jako ławki na kuchenkę pozwala ukryć grzejniki.

Sill - pulpit

Najczęstsza opcja - otwarcie okna, przekształcone w obszar roboczy. Bliskość okna pomaga rozproszyć się w okresie intensywnej pracy. To świetna okazja, aby usiąść w pobliżu źródła naturalnego światła. Skala przyszłej aranżacji wnętrza będzie zależała od wielkości przysłony. Szeroki parapet pozwoli Ci zaprojektować duży stół, po bokach którego możesz zaaranżować przestrzeń do przechowywania papeterii. Optymalna wysokość obszaru roboczego wynosi 75 centymetrów. Głębokość powinna wynosić od 50 centymetrów, aby zapewnić wygodne umieszczanie przedmiotów (lampa biurkowa, monitor, książki). Kolor blatu można dopasować do reszty mebli.

Rozważ system ogrzewania w swoim domu. Jeśli baterie pracują z pełną mocą, to podczas projektowania stołu nie zapomnij umieścić regulatorów temperatury na grzejnikach. Dzięki nim będzie znacznie wygodniej.

Taki improwizowany stół idealnie nadaje się do pokoju dziecięcego, układając kącik dla kreatywności lub rękodzieła. Aby chronić powierzchnię przed ścieraniem i uszkodzeniem, zaleca się stosowanie sztucznego kamienia. Podnosząc kolor, możesz grać na antypodach. Znaczenie tej techniki polega na łączeniu przeciwieństw. Użyj koloru blatu jako antypody do głównego koloru wnętrza. Ciemna tapeta będzie interesująca, jeśli chodzi o lekki odcień sztucznego kamienia.

Parapet - blat kuchenny

Racjonalne planowanie jest ważnym punktem w projektowaniu małej kuchni. Na koncie każdy centymetr powierzchni użytkowej. Blat w otworze okiennym - najlepsze rozwiązanie do kuchni. Przecież nie ma nic złego w umieszczaniu roślin na parapecie, a potem cierpieniu i nie wiem, jak wykorzystać mały materiał filmowy, aby pomieścić grupę restauracyjną.

Parapet używany jest nie tylko jako stół kuchenny. Stanie się analogiem licznika prętów lub powierzchni roboczej, na której można zainstalować zlew. Dla właścicieli kuchni jest sposobem na połączenie rutynowej pracy i możliwości ucieczki z widoku z okna. Najpopularniejszą opcją jest drewniany parapet. Jeśli otwarcie nie jest wystarczająco szerokie, projektanci uciekają się do sztuczek. Na przykład w małej kuchni można użyć składanej powierzchni. Dla gości lub dużej rodziny ten parapet łatwo zmienia się w stół jadalny.

Jako materiał na obszar roboczy najlepiej wybrać powierzchnię sztucznego kamienia. W swoich właściwościach przewyższa naturalny marmur lub granit. Materiał jest łatwy w obróbce, co pozwala na wykonanie parapetu i obszaru roboczego o dowolnym kształcie. Możesz wybrać dowolny kolor - od standardowych rozwiązań kolorystycznych po różne odcienie naturalnego materiału. Trwałość i trwałość sztucznego kamienia to główna zaleta kuchni. Jego powierzchnia nie boi się światła słonecznego. Stół wykonany ze sztucznego kamienia, umieszczony w otworze okiennym, nie wypali się przez cały okres użytkowania.

Sill - System przechowywania

Ściana z oknem jest rzadko używana w ogólnym wnętrzu pokoju. Drzwi są ozdobione zasłonami, ułożonymi kwiatami i tyle. Jeśli chodzi o meble, zaczyna się ból głowy. Rzeczy nie mieszczą się w komodach i szafkach i nie ma miejsca na nowe elementy wyposażenia wnętrz. System pamięci masowej wbudowany w otwór okna wychodzi na ratunek. Opcje zestawów regałów i półek. Jeśli jest bateria, system pamięci znajduje się po bokach okna. W przypadku braku urządzenia grzewczego w obszarze pod parapetem zarówno szuflady, jak i szafa segmentowa będą idealnie pasować.

Jeśli stoki są głębokie, mogą być wbudowanymi niszami do przechowywania małych rzeczy. Ta opcja jest odpowiednia dla kuchni, w której parapet jest wykorzystywany jako blat.
Otwarcie okna opcji projektowej jest bardzo odpowiednie w przedszkolu. Stół można wykonać z parapetu, umieszczając półki na książki i zabawki po bokach. Oryginalnym rozwiązaniem dla pokoju dziecięcego będzie blat wykonany ze sztucznego kamienia przeplatanego muszlami i szklanymi oknami. Parapet nadaje się również do roli koi. Pod taką ławą kuchenną jest wygodnie umieszczone pudełko na pościel.

Wybierając kolor, zagraj w kontrast. Jest to świetna opcja dla tych, którzy chcą ożywić swój pokój. Dla kontrastu użyj podstawowych kolorów i ich odcieni. Na przykład niebieski kolor profilu okna może pokrywać się z kolorem mebli, a parapet będzie żółty. Ale nie nadużywaj jasnego kontrastu w sypialni.

Dzięki projektantom parapety stały się częścią wnętrza. Słuchaj swoich pragnień i wybierz odpowiednią opcję, aby pięknie i funkcjonalnie pokonać okno.
Obejrzyj film: Okna i Drzwi - Prezentacja oferty firmy Bracia Nowaccy (Styczeń 2020).

Загрузка...