Projektowanie kuchni w nowoczesnym stylu, klasycznym i nowoczesnym stylowym wzornictwie i wystroju jadalni - Dom i styl - 2020
Dom i styl

Kuchnia w nowoczesnym stylu (19 zdjęć): piękne pomysły wnętrz i dekoracji

Pin
Send
Share
Send
Send


Nowoczesny styl to najpopularniejszy styl po klasyce, który jest wykorzystywany przy projektowaniu przestrzeni kuchennych. Przecież zapewnia podstawowe cechy, które powinny posiadać nowoczesne kuchnie, a mianowicie indywidualność, funkcjonalność i wygodę. Jednocześnie pozwala realizować różne pomysły projektowe. Ten styl wybierają dziś zarówno młodzi ludzie, którzy podążają za nowoczesną modą, jak i dorośli, dla których klasyka wydawała się być punktem odniesienia. Piękne i wygodne kuchnie nie tylko tworzą ogólny wizerunek, ale także dają inspirację, która przyczynia się do realizacji Twoich możliwości. Wnętrze kuchni w nowoczesnym stylu w pełni spełnia ten wymóg.

Głównymi zaletami kuchni, wykonanymi w określonym stylu, jest maksymalna racjonalność w organizacji przestrzeni, racjonalność każdego detalu, minimalizm i funkcjonalność. Mając to na uwadze, wybiera się meble, sprzęt gospodarstwa domowego, a także kolory, w których ten pokój zostanie wykonany.

Jeśli styl klasyczny jest bardziej odpowiedni dla przestronnych pokoi, to nowoczesny wygląda równie dobrze, nawet jeśli kuchnia jest mała. Wybrane są tylko liczba i kształt elementów zestawu słuchawkowego. Na przykład kuchnie bezpośrednie i narożne w nowoczesnym stylu są bardziej odpowiednie, jeśli pomieszczenie jest małe. Jeśli jest duży, to częściej praktykuje się wyspę lub półwysep. W tym przypadku meble kuchenne, które są miejscem do pracy, znajdują się na środku pokoju. Okap znajduje się nad miejscem, w którym znajduje się wyspa, aby usunąć zapachy. Jeśli wyspa nie lubi stylu, możesz użyć zestawu słuchawkowego w kształcie litery U. Ale ta opcja jest odpowiednia tylko dla bardzo przestronnych kuchni.

Jeśli klasyczny styl ma więcej do wykorzystania naturalnych materiałów, to nowoczesne pod tym względem nie jest tak surowe. Najczęściej zasłony są wykonane z materiałów syntetycznych, które łatwo się myją i czyszczą. Mogą być zarówno asymetryczne, jak i proste - rolety, plisy, panele, rolety rzymskie, a nawet zwykłe rolety.

Jedną z charakterystycznych cech stylu jest jego monochromatyczność. Nie zaleca się używania tutaj kilku różnych kolorów, ale dopuszczalne jest użycie kilku odcieni tego samego koloru. Często występuje skala szarości w odcieniach niebieskiego i popielatego, a także jasnobrązowe odcienie. Możesz odnieść wrażenie, że szara kuchnia sprawi, że będziesz się nudzić. Ale jest to dalekie od prawdy, ponieważ istnieją obszary o bardziej jasnych kolorach: sofa lub krzesła z czerwoną tapicerką, stoły z blatem, w których wytwarzane jest szkło z jasnym nadrukiem, lampy z wielokolorowymi abażurami, fartuch wyłożony zielonymi lub czerwonymi płytkami.


kuhnya-v-stile-modern-19-foto-krasivie-idei-intererov-i-dekora-8


kuhnya-v-stile-modern-19-foto-krasivie-idei-intererov-i-dekora-9

Biała kuchnia nowoczesna

Biała kuchnia, wykonana zgodnie z zasadami nowoczesnego stylu, wygląda bardzo efektownie. Ale w białym wnętrzu wiele osób może czuć się niekomfortowo z powodu nadmiernej sterylności. Dlatego jest rozcieńczany innymi kolorami. Na przykład fasada może być wykonana w dwóch kontrastujących kolorach, a blat - w trzecim. Nowoczesna kuchnia w kolorze białym to złoty środek między nowoczesnością a klasyką. Do oświetlenia używane są reflektory punktowe, umieszczone na kilku poziomach. Dzięki temu światło będzie miękkie i rozmieszczone na całym obwodzie białej kuchni.

Ten duet jest często rozcieńczany innymi odcieniami, głównie w białym zakresie. Nie powinno być tu dużo czerwieni, ponieważ nadmierne nasycenie tym kolorem może być przygnębiające. W tym kolorze mogą być wykonane na przykład krzesła i sofa (tapicerka), część zestawu słuchawkowego (jego fasada), żyrandol. Czarny kolor jest używany jako tło. Na przykład w tym kolorze można wykonać blat, fartuch i część ścian. Ale jeśli kuchnia jest mała, niepożądane jest używanie ciemnych odcieni.

Ta kombinacja kolorów jest świetna, jeśli kuchnia jest duża. W tym przypadku można wybrać różne strefy, na przykład czerwone meble do przechowywania żywności i potraw, czarno-białą wyspę, nad którą wyposażony jest kaptur, a także miejsce do pracy w tym samym schemacie kolorów. Czerwona kuchnia jest idealna dla młodych ludzi, którzy prowadzą aktywny tryb życia.

Wybrane punkty oświetlenia

Wcześniej w nowoczesnej kuchni wisiał tylko żyrandol, co pozwalało na lekkie stłumienie światła. Dzisiaj przy projektowaniu takiej kuchni preferencje uległy zmianie. Są powszechnie używane reflektory punktowe, które pozwalają dosłownie wypełnić pokój światłem. Żyrandol i lampy powinny być tak dobrane, aby miały ścisłe kształty geometryczne, ponieważ nie ma miejsca na pretensjonalność i piękność. Wystrój oświetlenia jest stosowany bardzo rzadko.


kuhnya-v-stile-modern-19-foto-krasivie-idei-intererov-i-dekora-13


kuhnya-v-stile-modern-19-foto-krasivie-idei-intererov-i-dekora-14

Użyte materiały

W produkcji kuchenki można stosować jako tworzywo sztuczne i lite drewno. Pod tym względem nowoczesny styl nie ogranicza projektantów. Stosowanie naturalnych materiałów jest nawet preferowane. Przecież cały zestaw drewna, powierzchni metalowych i szkła jest doskonale ze sobą połączony. Ale konstrukcja pomieszczenia z takimi materiałami może mocno uderzyć. Dlatego popularność nowoczesnych materiałów sztucznych tworzy wysokiej jakości imitację naturalnych. Mała kuchnia jest najczęściej zdobiona apartamentem ozdobionym błyszczącymi fasadami. Można to osiągnąć za pomocą folii i tworzywa sztucznego.


kuhnya-v-stile-modern-19-foto-krasivie-idei-intererov-i-dekora-16


kuhnya-v-stile-modern-19-foto-krasivie-idei-intererov-i-dekora-17


kuhnya-v-stile-modern-19-foto-krasivie-idei-intererov-i-dekora-18

Obejrzyj film: Jak zaaranżować piękny taras - 10 pomysłów #aranżacja wnętrz #projekty (Może 2020).

Загрузка...

Pin
Send
Share
Send
Send