Wnętrze Salon w stylu prowansalskim, meble i dekoracje w stylu francuskim, nowoczesne i klasyczne apartamenty lub wille - Dom i styl - 2022
Dom i styl

Salon w stylu prowansalskim (22 zdjęcia): piękne meble i dekoracja

Pin
Send
Share
Send
Send


Współczesny człowiek, zmęczony codziennym zgiełkiem miasta, coraz bardziej zwraca uwagę na pochodzenie - naturę. Istnieje potrzeba zanurzenia się w świecie prostoty życia na wsi. I budzi pragnienie stworzenia przynajmniej iluzji tego życia w swoim mieszkaniu lub w kraju. Dzisiejsze popularne style rustykalnego wyposażenia wnętrz pomagają stworzyć tę iluzję. Odmianą tego stylu jest francuski styl prowansalski. Wystrój w stylu prowansalskim zamieni twój domek lub apartament miejski w miniaturowy dom wiejski (nawet jeśli twoje mieszkanie jest zwykłym domem w stylu Chruszczowa).

Prowansja to obszar w południowo-wschodniej Francji. Prowansja to Alpy, Morze Śródziemne, Lazurowe Wybrzeże. Prowansja to lawendowe doliny, gaje oliwne, złote winnice, lekko wyblakłe zielone łąki. Prowansja to czerwonawe słońce, błękitne niebo, lazurowe fale, niebieska gładka powierzchnia morza i żółte przybrzeżne wydmy. A to prawdziwy raj!

Główne cechy wyróżniające styl prowansalski:

 • Prowansalski styl jest uniwersalny. Jest odpowiedni w salonie o dowolnej wielkości i dowolnym kształcie. Jednocześnie, używając tego stylu, nie będzie potrzeby żadnych specjalnych zmian (różnice wysokości, wykusze, wystające części ścian). Im prostszy będzie pokój - tym lepiej. Wszystko zadecyduje o wystroju wnętrz, wystroju i meblach.
 • Wnętrze salonu w stylu prowansalskim wykonane jest głównie w jasnych pastelowych kolorach. Wszystkie wykończenia wnętrza - naturalne stonowane kolory. Dozowane „plamy” w kolorach pomarańczowym, żółtym, lawendowym, lazurowym i akwarelowym ożywiają wnętrze. Tak jasnym akcentem kolorystycznym może być na przykład sofa, zasłony lub akcesoria.
 • Drewniane meble barwione lub pokryte patyną, nadające lekki dotyk starożytności. Kute żyrandole. Francuska Prowansja zapewnia również meble malowane żelazem. „Wizytówka” stylu to mała 2-osobowa lub 3-osobowa sofa w salonie z wiklinowym siedziskiem. Wygląda jak trzy krzesła połączone razem z podłokietnikami.
 • Tapeta w stylu prowansalskim nie jest używana. Zastosuj bielenie do dekoracji ścian. I nie musi to być białe lub pastelowe odcienie.
 • Sufity z drewnianymi belkami. Belki te są zwykle naturalne w kolorze. Ale mogą być również malowane lub wybielać.
 • Podłoga w apartamencie w stylu prowansalskim wykonana jest z drewnianych płyt lub z płyt z wypalanej czerwonej gliny o kształcie prostokątnym, kwadratowym lub sześciokątnym.
 • Kanapa i stoły pokryte są białymi narzutami lub tkaniną o dyskretnym wzorze.
 • Projekt salonu w stylu prowansalskim polega na wykorzystaniu tkanin z nadrukowanym wzorem stylistycznym w postaci bukietów maku i lawendy, gałęzi drzew oliwnych i koszyków lawendy.
 • Dekorując salon w stylu prowansalskim, używają różnych uroczych rzeczy z gliny, wikliny i innych naturalnych materiałów, często wykonywanych własnymi rękami.
 • Francuska Prowansja woli czysto naturalne materiały. Przy tworzeniu jadalni zwyczajowo używa się drewna i ceramiki, wikliny i fajansu, wyrobów kutych, kamienia, cegły i naturalnych tkanin.
 • Drzewo oliwne, lawenda i słonecznik są symbolami prowansalskiego stylu.


gostinaya-v-stile-provans-22-foto-krasivaya-mebel-i-otdelka.jpeg">


gostinaya-v-stile-provans-22-foto-krasivaya-mebel-i-otdelka-4


gostinaya-v-stile-provans-22-foto-krasivaya-mebel-i-otdelka-5

Francuska Prowansja woli nudne, jakby „wyblakłe” w słońcu, naturalne kolory. W jego palecie - wszystkie odcienie bieli, szafranu, bladego indygo, lawendy, oliwek, pistacji. Jak również odcienie czerwieni i ochry.

Najczęściej wystrój Provence składa się z podstawowego koloru białego (lub jego odcieni) z dodatkiem małych, jaśniejszych inkluzji - detali wnętrza, zasłon, akcesoriów. Możliwe są lekkie pociągnięcia czarnego koloru - kute żyrandole, dekoracja mebli, różne elementy dekoracyjne.


gostinaya-v-stile-provans-22-foto-krasivaya-mebel-i-otdelka-8


gostinaya-v-stile-provans-22-foto-krasivaya-mebel-i-otdelka-9

Wystrój wnętrza salonu w stylu prowansalskim

Wszystkie materiały budowlane wykorzystywane do dekoracji wnętrz salonu powinny być wyłącznie naturalne.

Ściany w stylu prowansalskim nie noszą pewnego obciążenia w ogólnym stylu i są najczęściej używane jako tło dla wystroju i mebli. Użyj tapety nie jest akceptowane. Jedynymi wyjątkami są tapety do malowania lub ich „płynna” wersja. Ściany są wykończone teksturowanym lub prostym tynkiem, a celowe zaniedbanie w wykonywaniu tej procedury jest mile widziane. Do dekoracji ścian dopuszcza się również stosowanie boazerii lub muru. Następnie ściany pokryte są farbą odpowiednią do konkretnego wnętrza lub zachowują naturalny kolor materiałów.

Meble we wnętrzu Prowansji, oprócz funkcjonalności, odgrywają również rolę dekoracyjną. Wszystkie przedmioty muszą być wykonane z naturalnych materiałów. To powinny być antyczne lub celowo starzone meble. Powinien wyglądać nieco szorstko - matowa powierzchnia pomalowana w jasnych odcieniach bez połysku.

Jeśli chcesz, możesz wyposażyć kominek w salonie. Projektanci nie doszli jednak do wspólnej opinii - gdyby była obecna w prowansalskim wnętrzu, czy nie. Ale lepiej jest wykorzystać ten problem z indywidualnych preferencji i pragnień.

Ozdabiając salon w stylu Prowansji, możesz korzystać z wielu uroczych drobiazgów i przedmiotów wykonanych własnymi rękami. To porcelanowe figurki, domowe lalki, wiklinowe kosze, ramki z rodzinnymi zdjęciami, pudełkami i pudełkami.


gostinaya-v-stile-provans-22-foto-krasivaya-mebel-i-otdelka-19


gostinaya-v-stile-provans-22-foto-krasivaya-mebel-i-otdelka-20


gostinaya-v-stile-provans-22-foto-krasivaya-mebel-i-otdelka-21

Obejrzyj film: Aranżacja małego mieszkania w stylu industrialnym #projekt wnętrz #loft (Październik 2022).

Загрузка...

Pin
Send
Share
Send
Send