Neoklasycyzm we wnętrzu mieszkania lub domu, cechy charakterystyczne projektu salonu, kuchni i sypialni w tym stylu - Dom i styl - 2020
Dom i styl

Neoklasycyzm we wnętrzu (23 zdjęcia): piękne opcje projektowania

Pin
Send
Share
Send
Send


Neoklasyczny styl wnętrza jest przeznaczony dla właścicieli domów i apartamentów, którzy uwielbiają wzorową jakość, ale nie lubią antyków oznaczonych czasem. W słowie neoklasycznym starożytny grecki przedrostek neo oznacza nowy. Nowe klasyki - stary styl w nowoczesnym stylu. Neoklasycystyczny projekt domów i mieszkań aktywnie wykorzystuje nowoczesne materiały i technologie, uprawiając ekologiczną integrację sprzętu domowego i multimedialnego w ramie stylizowanej na klasyczną.

Klasyczne wnętrza neoklasyczne charakteryzują się pastelowymi odcieniami wykończenia. Classic nie „kocha” ostrych kolorów. Częściej wybiera się wykonanie monochromatyczne lub gładkie przejścia między odcieniami beżu, brzoskwini, turkusu, karmelu. Neoklasyczne wnętrze zakłada charakterystyczną elegancję i luksus, wskazuje na wysoki status właściciela domu, tworząc analogię do posiadłości właściciela ziemskiego lub mieszkania dżentelmenów. W przeciwieństwie do minimalizmu, który dąży do prostoty i zwięzłości ekspresyjnych technik, neoklasycyzm we wnętrzu wymaga od twórców większej dbałości o szczegóły, w tym wielu elementów dekoracyjnych.


neoklassika-v-interere-23-foto-krasivie-varianti-dizajna-5


neoklassika-v-interere-23-foto-krasivie-varianti-dizajna-6


neoklassika-v-interere-23-foto-krasivie-varianti-dizajna-7

Pokój dzienny

W starych mieszkaniach salon był ważną częścią całego domu. Tutaj szanowany gospodarz przyjmował gości po południu i odpoczywał wieczorem, siedząc przy kominku lub rozrzucając pasjansa ze swoim domem. Parkiet w salonie z drogiego drewna z góry może być pokryty geometrycznym wzorem dywanu. Sufit jest wykonany w pastelowych kolorach i ozdobiony elegancką sztukaterią. Możesz użyć nowoczesnych matowych sufitów napinanych z drewnianymi panelami nad żyrandolami i rzeźbionymi listwami sufitowymi na całym obwodzie.


neoklassika-v-interere-23-foto-krasivie-varianti-dizajna-9


neoklassika-v-interere-23-foto-krasivie-varianti-dizajna-10


neoklassika-v-interere-23-foto-krasivie-varianti-dizajna-11

Centralną częścią całej neoklasycznej sypialni jest szerokie podwójne łóżko z wysokim zagłówkiem w stylu vintage. Na specjalne okazje nawet w sypialni jest zainstalowany baldachim. Stoliki nocne z lampkami nocnymi nadają kompozycji surową symetrię. Toaletka z lustrem i otomaną, wykonana w stylu spółgłoskowym, powinna być obowiązkowym atrybutem sypialni.


neoklassika-v-interere-23-foto-krasivie-varianti-dizajna-14


neoklassika-v-interere-23-foto-krasivie-varianti-dizajna-15


neoklassika-v-interere-23-foto-krasivie-varianti-dizajna-16


neoklassika-v-interere-23-foto-krasivie-varianti-dizajna-17

Kuchnia

Główną różnicą pomiędzy starą klasyczną kuchnią a kuchnią w stylu neoklasycznym jest potrzeba organicznego połączenia elementów dekoracyjnych z nowoczesnymi urządzeniami. Chłodzona, gazowa kuchenka, okap i hydraulika pasują do otoczenia neoklasycznej rzeźbionej fasady.


neoklassika-v-interere-23-foto-krasivie-varianti-dizajna-19


neoklassika-v-interere-23-foto-krasivie-varianti-dizajna-20


neoklassika-v-interere-23-foto-krasivie-varianti-dizajna-21


neoklassika-v-interere-23-foto-krasivie-varianti-dizajna-22


neoklassika-v-interere-23-foto-krasivie-varianti-dizajna-23

Obejrzyj film: Pan Łukasz - Cyfrowe Projektowanie Uśmiechu DSD (Lipiec 2020).

Загрузка...

Pin
Send
Share
Send
Send