Tulip Sink in the Bathroom Jak zainstalować narożnik na cokole z rękami, instalacją i charakterystyką umywalki na cokole we wnętrzu - Dom i styl - 2020
Dom i styl

Sink-tulipan - eleganckie rozwiązanie do łazienki (26 zdjęć)

Pin
Send
Share
Send
Send


Łazienka to pokój, który każda osoba odwiedza kilka razy dziennie. I choć w tym pokoju zwykle nie spędzają dużo czasu, chcę, żeby było wygodnie. W standardowych apartamentach łazienki nie mogą pochwalić się swoimi rozmiarami. Najczęściej są to małe pokoje, które muszą być funkcjonalne ze szkodą dla piękna. Zlew jest jedną z najważniejszych części w tym pokoju. Porozmawiajmy bardziej o jednym bardzo popularnym modelu o nazwie sink-tulipan.


rakovina-tyulpan-izyashnoe-reshenie-dlya-vannoj-komnati-26-foto


rakovina-tyulpan-izyashnoe-reshenie-dlya-vannoj-komnati-26-foto-2

Co to jest skorupa tulipana?

Tak niezwykła nazwa wynikała z faktu, że projekt umywalki ma kształt kwiatu. To urządzenie sanitarne składa się z cokołu i zlewu. Noga jest tak wykonana, aby przejąć część ładunku z ciężaru misy. Część podtrzymująca może być wykonana w postaci półkolumny lub być solidną, solidną konstrukcją. Półkolumna jest bardziej nowoczesną wersją, która jest najczęściej używana w instalacjach napowietrznych. Ponadto za podporą ukrywają się nieestetyczne połączenia (rury, syfon).


rakovina-tyulpan-izyashnoe-reshenie-dlya-vannoj-komnati-26-foto-3


rakovina-tyulpan-izyashnoe-reshenie-dlya-vannoj-komnati-26-foto-4

Powłoki tulipanów stały się popularne w czasach postsowieckich. Dzięki łatwości użycia i estetycznemu wyglądowi pozostają w ciągłym zapotrzebowaniu nawet kilkadziesiąt lat później. Zlew w tym kształcie nie zajmuje dużo miejsca i wygląda elegancko w każdym układzie łazienki. Przez lata konstrukcja umywalek tego typu nie zmieniła się funkcjonalnie. Zmienia się tylko kolor, wzór i materiały, z których wykonane są te produkty sanitarne. Zalety to nie tylko szeroka gama produktów, ale także trwałość takich powłok.


rakovina-tyulpan-izyashnoe-reshenie-dlya-vannoj-komnati-26-foto-5


rakovina-tyulpan-izyashnoe-reshenie-dlya-vannoj-komnati-26-foto-6

Materiały do ​​produkcji zlewów

Wskaźniki cen i cechy dekoracyjne zależą od wyboru materiału, z którego wykonany jest zlew. Zlew-tulipan w łazience może być wykonany z fajansu, porcelany, szkła, stali nierdzewnej, ceramiki, sztucznego lub naturalnego kamienia. Najczęściej z powodu jego dostępności jest ceramika. Takie modele są dość trwałe i trwałe, choć kosztują trochę. Zlewy porcelanowe są uważane za droższą opcję. Pod względem siły nie są gorsze od produktów fajansowych, a na zewnątrz przewyższają je w dekoracji.


rakovina-tyulpan-izyashnoe-reshenie-dlya-vannoj-komnati-26-foto-7


rakovina-tyulpan-izyashnoe-reshenie-dlya-vannoj-komnati-26-foto-8


rakovina-tyulpan-izyashnoe-reshenie-dlya-vannoj-komnati-26-foto-2.jpeg">

W łazience często można znaleźć umywalki z cokołem z ceramiki. Nie trzeba gonić taniej i kupować kanalizacji z taniej ceramiki. Jego cechą jest porowata struktura. Oznacza to, że czyszczenie i dezynfekcja takiego zlewu będzie trudniejsze niż gęsta porcelana. Również zlewozmywaki ceramiczne nie mogą pochwalić się wysoką wytrzymałością i odpornością na naprężenia mechaniczne. Ze względu na przypadkowo upuszczone puszki śmietany na powierzchni będą się kruszyć. A jeśli w rezultacie powłoka nie pęknie, pęknięcie znacznie pogorszy jej wygląd.

Najdroższy i najtrwalszy materiał - kamień naturalny. Konstrukcja zlewu z litego kamienia nie ogranicza się do miski. Jest to produkt jednoczęściowy, w którym zlew jest częścią blatu. Modele z kamienia są bardzo trwałe i estetyczne, spodobają się miłośnikom wszystkiego, co naturalne, ale jednocześnie wyrafinowane.


rakovina-tyulpan-izyashnoe-reshenie-dlya-vannoj-komnati-26-foto-9


rakovina-tyulpan-izyashnoe-reshenie-dlya-vannoj-komnati-26-foto-10

Jak wybrać muszlę tulipana?

Powłoka tulipana może być okrągła, prostokątna, kwadratowa lub eliptyczna. Czasami można znaleźć model kątowy. Tradycyjnie szerokość modeli waha się od 55 do 70 cm, zwracając szczególną uwagę na głębokość prania. Lepiej jest odmówić kupowania płytkich modeli, ponieważ w trakcie używania spray rozpadnie się.

Wybierz zlew-tulipan powinien być zależny od wielkości łazienki i wielkości komunikacji. Jeśli łazienka zostanie odnowiona, możesz wybrać dowolny model, który Ci się podoba. A jeśli wybierzesz opcję zastąpienia tylko poprzedniego zlewu, wybór projektu będzie musiał być traktowany poważnie. Tutaj odległość od podłogi do miski jest bardzo ważna, aby wybrać właściwą kolumnę. Będziesz musiał również dokładnie zmierzyć szerokość postumentu, aby komunikacja była ukryta przed wzrokiem ciekawskich.


rakovina-tyulpan-izyashnoe-reshenie-dlya-vannoj-komnati-26-foto-11


rakovina-tyulpan-izyashnoe-reshenie-dlya-vannoj-komnati-26-foto-3.jpeg">

Sprawdź złącza spustowe. Może trzeba wymienić stary syfon. Ponadto podczas instalowania nowego zlewu może wystąpić problem z niewystarczającą ilością miejsca wewnątrz podstawy. Na przykład klasyczne kolano nie zmieści się w nowoczesnym modelu. Dobrze byłoby zaopatrzyć umywalkę w system „przelewania”: w ten sposób nie zalejesz sąsiadów na wypadek, gdyby coś się stało.

Jeśli łazienka nie wyróżnia się wybitnym rozmiarem, preferuj małą miskę. Podwieszane instalacje sanitarne i zlewy z półkolumnami są optymalnym rozwiązaniem w warunkach ograniczonej przestrzeni. Dzięki temu możesz nie tylko zaoszczędzić pożądane metry kwadratowe, ale także ułatwić czyszczenie. Sklepy mają szeroką gamę urządzeń do mycia rąk. Abyś mógł łatwo wybrać model, który będzie w harmonii z wnętrzem łazienki.


rakovina-tyulpan-izyashnoe-reshenie-dlya-vannoj-komnati-26-foto-13


rakovina-tyulpan-izyashnoe-reshenie-dlya-vannoj-komnati-26-foto-14

Instalacja zlewu

Decydując się na wybór modelu, należy dowiedzieć się, jak zainstalować zlew-tulipan. Ponieważ projekt jest prosty, możesz to zrobić sam, bez specjalnych umiejętności. Zanim jednak przejdziesz bezpośrednio do pracy, musisz określić miejsce, w którym będzie umywalka, i przygotować zestaw narzędzi: poziom budynku, śrubokręty, klucze, wiertło i młotek.

Przed rozpoczęciem instalacji zlewu z postumentem należy wyłączyć dopływ ciepłej i zimnej wody.


rakovina-tyulpan-izyashnoe-reshenie-dlya-vannoj-komnati-26-foto-5.jpeg">


rakovina-tyulpan-izyashnoe-reshenie-dlya-vannoj-komnati-26-foto-15

Opis głównych etapów instalacji zlewu:

  1. Instalacja zlewu rozpoczyna się od znaczników. Umywalka na cokole jest przenoszona na ścianę, gdzie zostaną zainstalowane mocowania. Na misce zlewu znajdują się otwory na śruby mocujące. Za ich pośrednictwem należy odnotować miejsce wiercenia. Należy to zrobić ostrożnie. Aby dokonać właściwych pomiarów, użyj poziomu.
  2. Jeśli jesteś pewien, że osiągnąłeś idealny poziom, możesz wziąć wiertło. Wywierć otwory o żądanej średnicy, a następnie włóż rurki dystansowe pod kołki.
  3. Następnym krokiem jest zainstalowanie syfonu. Jest przymocowany do śrub zlewozmywaka, a siatka z uszczelką jest zainstalowana po niewłaściwej stronie. Ważne jest, aby przestrzegać szczelności połączeń.
  4. Wkręć śruby w kołki, umieść na nich zlew i przesuń cokół blisko ściany. Podstawa powinna znajdować się na środku miski. Zamocuj zlew za pomocą podkładek i nakrętek.
  5. Po zainstalowaniu skorupy tulipana i przykręceniu jej do ściany, wymieszać szczeliny i złącza za pomocą szczeliwa silikonowego. Zapobiegnie to przedostawaniu się wody.
  6. Ostatnim etapem jest montaż mieszacza do rur wodnych i jego podłączenie do systemu kanalizacyjnego. W tym celu falisty wąż syfonowy jest podłączony do wylotu: rurka syfonu jest wkładana do dzwonu rury kanalizacyjnej.

Jak widać, procedura instalacji nie jest skomplikowana, więc praca może być wykonywana niezależnie bez pomocy profesjonalnego hydraulika.


rakovina-tyulpan-izyashnoe-reshenie-dlya-vannoj-komnati-26-foto-16


rakovina-tyulpan-izyashnoe-reshenie-dlya-vannoj-komnati-26-foto-17


rakovina-tyulpan-izyashnoe-reshenie-dlya-vannoj-komnati-26-foto-18

Sink-tulipan - najlepszy wybór do każdej łazienki. Popularność tego modelu wynika z faktu, że doskonale pasuje zarówno do ekskluzywnego wnętrza, jak i standardowego. Różnorodność kolorów, rozmiarów i faktur pozwoli Ci szybko wybrać opcję, która będzie idealnie pasować do sytuacji.


rakovina-tyulpan-izyashnoe-reshenie-dlya-vannoj-komnati-26-foto-19


rakovina-tyulpan-izyashnoe-reshenie-dlya-vannoj-komnati-26-foto-20


rakovina-tyulpan-izyashnoe-reshenie-dlya-vannoj-komnati-26-foto-21

Pin
Send
Share
Send
Send