Projektowanie i projektowanie wnętrz Styl pokoju dziennego High-tech, jak wybrać meble, żyrandole, zasłony i kominki - Dom i styl - 2019
Dom i styl

Pokój dzienny w stylu high-tech (17 zdjęć): piękny wystrój pokoju

Styl high-tech można uznać za najmłodszy ze wszystkich współczesnych stylów prezentowanych dzisiaj. Wizualnie projekt salonu w stylu high-tech przypomina wnętrze, wykonane w innym nowoczesnym stylu - minimalizm. Ale jest dużo więcej sztucznych materiałów, błyszczących i lustrzanych powierzchni, szkła. Dzięki temu pomieszczeniu w miarę możliwości wypełnione światłem.

Co czyni ten styl wyjątkowym

Istnieje kilka głównych cech, które czynią ten styl wyjątkowym na swój sposób:

  • Ten styl jest powściągliwy i nie ma ekscesów;
  • Podobnie jak przy projektowaniu kuchni, salon wykorzystuje różne techniki wizualnej rozbudowy pomieszczenia. Najczęściej do tego celu stosuje się szklane przegrody rozcieńczone metalowymi elementami;
  • Meble i elementy dekoracyjne mają wyraźne formy geometryczne. Ich linie różnią się stopniem ciężkości;
  • Pokój jest urządzony wyłącznie przy użyciu nowoczesnych technologii;
  • Żyrandole i inne elementy oświetleniowe zapewniają szeroki wybór.

Pokoje dzienne, wykonane w stylu high-tech, są ograniczone pod względem kolorystyki. Mogą być białe, czarne, beżowe, w kolorze piasku, szare. Dostępna jest również kombinacja tych kolorów. Cóż, jeśli wnętrze zostanie wprowadzone elementy ze stalowym połyskiem. Zewnętrznie, pokój zaprojektowany w ten sposób może wydawać się zbyt zimny. W związku z tym dopuszczalne jest rozcieńczenie go w celu podkreślenia bardziej jasnymi „plamami”, na przykład koloru czerwonego.

Ten styl jest uniwersalny. Jego użycie jest dopuszczalne w projektowaniu zarówno prostych salonów, jak i studiów, kiedy z nimi kuchnia jest jedną całością. Ponadto wymiary pomieszczenia, w którym wykonywane są naprawy, nie odgrywają specjalnej roli. Ponadto taki salon może nawet zaaranżować kominek i będzie wyglądał na odpowiedni.

Co należy wziąć pod uwagę przy wyborze tego stylu

Jeśli dokonałeś wyboru na rzecz tego stylu, nie powinieneś się spieszyć. Mimo że jest wizualnie dyskretny, stworzenie idealnego stylu hi-tech nie jest łatwe. Nie wystarczy zawiesić kilka szklanych paneli i zainstalować modne urządzenia. Należy wziąć pod uwagę szereg typowych błędów:

  • W tym stylu sztukateria wygląda niewłaściwie, podłoga jest wykonana z naturalnego drewna, tapeta z wzorem. Ponadto listę uzupełniają wielokolorowe zasłony, dywany i dywany, dywany i inne elementy wnętrz z motywami kwiatowymi;
  • Konieczne jest osiągnięcie pełnej harmonii wszystkich elementów i obiektów. Jednak ten styl jest minimalistyczny;
  • Pozostawienie starego sprzętu po naprawie nie następuje, nie ma miejsca w pomieszczeniu, w którym panuje wysoka technologia.Prawidłowe wybieranie nowoczesnych mebli

Meble używane we wnętrzu salonu najczęściej mają poprawne kształty geometryczne i proste linie. Ale czasami można znaleźć meble, w których produkcji wykorzystuje się gładkie linie przypominające kosmiczne motywy. Meble szafkowe, na przykład stolik kawowy lub ściana, wyglądają świetnie, gdy są pokryte technologią laminowania. W ten sposób można uzyskać efekt lustra. Takie meble wykonane są z detali wykonanych z metalu i szkła. Na przykład stół może być ozdobiony chromowanymi nogami. Salon w stylu high-tech wyróżnia się niewielką ilością mebli. Ale wszystkie meble są tak funkcjonalne i zgodne z przeznaczeniem.

Podobnie jak w projektowaniu kuchni, wnętrze salonu uzupełniają meble tapicerowane, ozdobione tapicerką ze skóry lub tkaniny w jednym kolorze. Wyróżnia się wysoką funkcjonalnością, dzięki czemu zwiększa wygodę podczas wakacji. Meble tapicerowane mogą być stacjonarne lub składać się z oddzielnych modułów.

Salon może być połączony z jadalnią, jeśli kuchnia nie wystarczy. W takim przypadku musisz wybrać odpowiedni stół z krzesłami. Przy wyborze stołu i krzeseł należy wziąć pod uwagę jego projekt i dobrać odpowiednie materiały. Aby zapewnić wizualną łatwość wnętrza, lepiej jest użyć zestawu stołowego na metalowej ramie z chromowanymi nogami. Do tapicerki krzeseł są idealne nowoczesne materiały, takie jak skóra ekologiczna. Blat stołu może być wykonany ze szkła z nadrukowanym odpowiednim nadrukiem.

Zaawansowana tapeta

Najczęściej salon w stylu high-tech ma dość duży rozmiar. Dlatego tapety do dekoracji ścian mogą mieć ciemne odcienie. Ale aby wnętrze nie było zbyt ciężkie wizualnie, pożądane jest użycie kombinacji kolorów. Najbardziej udaną kombinacją jest czarna lub biała tapeta z różnymi bogatymi odcieniami. Jasne kolory służą na przykład do zaprojektowania głównej ściany, wzdłuż której znajduje się telewizor lub stolik kawowy z sofą. Tapety o jasnych kolorach mogą być również używane do ozdabiania różnych nietypowych wzorów, na przykład projekcji lub nisz.

Jeśli salon połączony jest z pokojem kuchennym, możliwe jest rozróżnienie tych stref poprzez wybranie tapety z widoczną granicą między odcieniami. Aby urozmaicić wnętrze salonu, można eksperymentować z projektem i fakturą powłoki. Na przykład wytłaczane białe tapety nie wyglądają na „nudne”. Możesz również wybrać powłokę o dyskretnym wzorze.

Sufit high-tech

Ten styl charakteryzuje się wysoką zdolnością adaptacyjną, więc nawet sufit wymaga specjalnego podejścia do projektu. Najbardziej odpowiednie jest tu wykorzystanie struktur wielopoziomowych. Taki sufit jest wykonany z płyty gipsowo-kartonowej. Świetnie nadaje się do osadzania reflektorów. Alternatywnie możesz wybrać sufit podwieszany. Jeśli we wnętrzu kuchni opcja ta jest niepożądana z powodu wysokich temperatur, wówczas w salonie podwieszany sufit będzie wyglądał imponująco.Zasłony high-tech

Główną zaletą tego stylu jest objętość, której brakuje mieszkańcom nowoczesnych mieszkań. Osiąga się to dzięki połączeniu szkła, metalu i tworzywa sztucznego, z którego wykonane są meble, na przykład stołu lub ściany. Światło odgrywa tutaj ważną rolę, więc zasłony muszą być wybierane bardzo ostrożnie.

Najpopularniejszymi rozwiązaniami projektowymi są żaluzje pionowe lub poziome, kurtyny ekranowe o odpowiedniej gamie kolorów i rolety. Jeśli chodzi o gamę kolorów, bardziej odpowiednie są zimne tony powściągliwe. Zasłony nie powinny skupiać się na uwadze. Rolę tę pełnią inne elementy wnętrza salonu. Również zasłony można zastąpić zasłonami. Ale musisz się upewnić, że nie opóźniają zbytnio światła.

Żyrandole we wnętrzu nowoczesnego salonu

Jeśli wybierzesz styl high-tech, dążysz do oryginalności i wyjątkowości. W związku z tym żyrandole wykonane w tak nowoczesnym stylu wyróżniają się różnorodnością form, w których wyobraźnia projektanta jest praktycznie nieograniczona. Żyrandole do salonu mogą być wykonane w różnych kształtach i kolorach. W nowoczesnym stylu nacisk kładzie się na design, więc same żyrandole mogą nie emitować dużo światła. Dlatego dodatkowo stosuje się oświetlenie punktowe. Takie lampy uzupełniają światło żyrandola, dzięki czemu oświetlenie jest bardziej rozproszone. Jeśli chodzi o kolorystykę żyrandola w stylu high-tech, nie ma żadnych ograniczeń. Najważniejsze, że projekt żyrandola pasuje do wnętrza.Tworzenie komfortu w pokoju

Wiele osób uważa, że ​​pokój hi-tech wydaje się niewygodny. Jeśli tak jest, możesz zmiękczyć ogólne wrażenie, wypełniając pokój kominkiem. Płomień złagodzi surowość wnętrza, dodając do pomieszczenia. Jeśli zdecydujesz się wyposażyć pokój w kominek, najpierw musisz zwrócić uwagę na jego wygląd. Jeśli wcześniej sądzono, że tylko klasyczny pokój może być ozdobiony kominkiem, dziś na rynku dostępnych jest wiele produktów wykonanych w nowoczesnym stylu. Musisz tylko wybrać odpowiednią opcję. Z reguły nowoczesny kominek ozdabia ściany salonu, ale można się spotkać z opcjami podłogi.

Jeśli kuchnia w nowoczesnym stylu ze względu na małe wymiary nie wygląda zbyt komfortowo, to projekt salonu w stylu high-tech jest całkiem odpowiedni. Pokój w tym stylu wygląda przestronnie i jasno, czego czasem brakuje w nowoczesnych wnętrzach.