Klasyczny styl wnętrza salonu, piękny nowoczesny wystrój pokoju - Dom i styl - 2019
Dom i styl

Wnętrze salonu w stylu klasycznym (53 zdjęcia): przykłady pięknego designu

Projekt nowoczesnego salonu w klasycznym stylu - najbardziej popularny projekt recepcji tego pokoju. Klasyczny design przyciąga swoim tradycyjnym, komfortowym i przytulnym stylem. Co więcej, nawet jeśli osoba nie rozumie niczego we wnętrzach i stylach, wybierając klasyczny kierunek, nadal dostaje salon, mniej więcej w tym samym duchu. Dlatego klasyczny styl to magiczna różdżka dla tych, którzy nie znają się na projektowaniu i są inteligentnym sposobem na stworzenie wygodnego salonu w domu. Zastanów się, jak najlepiej wykonać wnętrze salonu w stylu klasycznym, jakie niuanse i funkcje należy wziąć pod uwagę, aby się nie mylić.Funkcje

Jakie są główne cechy stylistyczne klasycznego salonu:

 • Konserwatywne wnętrze. Co więcej, w stylu klasycznym konserwatyzm ten jest dość ściśle regulowany i nie pozwala na oczywiste odchylenia od tradycyjnych kanonów w projektowaniu.
 • Linie geometryczne - jasne i ostre. Często stosowana jest technika symetrii, awangardowy design ze złamanymi liniami i niezrozumiałymi wzorami jest niedozwolony.
 • Tradycyjne odbitki: ozdoby, wzory, kwiaty. Te rysunki są odpowiednie dla wszystkich pomieszczeń w domu, w tym jadalni i salonu.
 • Wykorzystanie drogich mebli i przyzwoitych przedmiotów do dekoracji pokoi. Tanie plastikowe krzesła i inne atrybuty nowoczesności powinny pozostać w innym stylu. A klasyk oznacza wszystko, co dobre, tradycyjne i naturalne. Świetnie jest, gdy w salonie lub jadalni znajduje się prawdziwy kominek - projekt z jego udziałem będzie kompletny.
 • Starannie dobrane elementy wnętrza, meble i wystrój. W klasycznym salonie nie ma miejsca na przypadkowe rzeczy. Wszystkie elementy wnętrza powinny być w tym samym kierunku, ich projekt powinien być w harmonii kolorystycznej i wykończeniowej. Takie podejście pozwala stworzyć jeden harmonijny obraz przestrzeni pomieszczenia.
 • Lustra są używane w pięknej ramie jako technika rozszerzenia pomieszczenia.Wystrój

Jakie są elementy dekoracyjne w salonie w stylu klasycznym:

 • Różne kolumny, portyki wykonane z gipsu lub ewentualnie marmuru. Dają salonowi naprawdę klasyczny wygląd. Kolumny można nawet ozdobić kominkiem. Ale w małym pokoju ta technika jest niepożądana.
 • Sufit często zdobiony jest sztukaterią. Zwykle w swojej konstrukcji wykorzystuje się miękkie złocenia.
 • Brązowe odcienie są często spotykane w projektowaniu ram do obrazów, dobieraniu koloru zasłon, kominek często tworzy ten kolor. Ten ciepły odcień nadaje nowoczesnemu salonowi lub jadalni przytulny wygląd i dawny urok.
 • Projekt pokoju często wykorzystuje witraże.
 • Obrazy w tradycyjnych rzeźbionych ramach przedstawiających krajobrazy lub martwe natury. Mile widziane są również portrety właścicieli domu lub ich przodków.
 • Kute świeczniki, porcelana, mosiądz i brąz to cechy, które wyróżniają klasyczny salon. Dekoracyjne wazony, figurki - te elementy, bez których klasyki w salonie iw całym domu nie będą naprawdę harmonijne. Te drobne szczegóły nadają jej stylistyczną jedność. Mogą ozdobić kominek lub ułożyć na półkach.

Najważniejszą rzeczą jest nie przesadzać i wybierać do salonu tylko te rzeczy, meble i wystrój, które naprawdę go dekorują. Nie należy dopuścić do zbierania różnych akcesoriów i przedmiotów, ponieważ te szczegóły mogą utracić sens wnętrza.

Kolory

Jakie odcienie i odcienie są najczęściej używane przy projektowaniu salonu w stylu klasycznym:

 • Biały ma szczególny szacunek dla tego stylu. Czysty, świeży i stylowy, może wypełniać przestrzeń pokoju luksusem i tworzyć poczucie nowości, światła i spokoju. Nie należy jednak zapominać, że jest bardzo łatwo zabrudzony, dlatego nie nadaje się dla każdej rodziny. Dobrze wygląda w małym salonie, a także w jadalni.
 • Naturalne odcienie - te kolory, które doskonale łączą się z klasycznym stylem. Jest brązowy i jego pochodne, a także szary, beżowy, ciemnozielony itp. Na przykład brązowy kominek jest prawdziwym klasykiem gatunku.
 • Odcienie takie jak jasnozielony, jasny liliowy, miękki różowy mogą nadać świeży wygląd projektowi klasycznego salonu. Świetnie wyglądają również w tradycyjnych wnętrzach pokoi.
 • Nie używaj jasnych, krzykliwych odcieni do pomieszczenia. Klasyczny styl wybiera szlachetność i wyrafinowanie.
 • Jeśli korzystasz z lekkich mebli, lepiej jest użyć ciepłych kolorów dla tekstyliów. Ta kombinacja wygląda harmonijnie i elegancko. I odwrotnie, ciemne meble będą harmonijnie wyglądać w towarzystwie tkanin zimnych odcieni: niebieski, liliowy, niebieski.Wskazówki dotyczące wykończenia:

  • Sufit salonu w stylu klasycznym jest zazwyczaj tradycyjnie biały, pokryty matową farbą. Will and

Warto, jeśli sufit jest wysoki. W tym przypadku elegancki żyrandol będzie wyglądał wyjątkowo harmonijnie.

 • Aby ozdobić ściany, użyj tapety lub farby. Materiał powinien być wysokiej jakości, starannie dobrany pod względem koloru i faktury.
 • Parkiet to idealny wybór. Podłogi laminowane są również dobre, ale już trochę „nie tak”, ponieważ jest to wciąż osiągnięcie współczesnej nauki. A jeszcze bardziej niewłaściwe w klasycznym salonie będzie wyglądać linoleum, nawet z wzorem „pod drzewem”. Parkiet jest koniecznie pokryty lakierem, który nadaje powłoce charakterystyczny połysk i „drogi” wygląd.
 • Również w przypadku podłogi, zwłaszcza jeśli pokój dzienny jest znacznych rozmiarów, działają również płytki ceramiczne z elementów wybranych według koloru z tradycyjnym wzorem. Jeśli mieszkanie jest wyłożone wzorami płytek na podłodze, nie zaleca się okrywania go dywanem lub zakrywania go meblami. Dlatego logiczne jest rozkładanie wzorów na środku pokoju. Cóż, lub zrób symetryczny ornament, który pięknie oprawi kominek i inne szczegóły stylistyczne.
 • Konstrukcja drzwi może być tradycyjną drewnianą huśtawką i może być wykonana w formie łuku. Ta druga opcja jest szczególnie przydatna w małym salonie.
 • W przypadku okien pożądane jest stosowanie pięknych drewnianych ram, a nie nowoczesnych PCV.
 • Nie używaj wielu nowoczesnych urządzeń high-tech. Duży ekran plazmowy może pasować do wnętrza klasycznego salonu, ale ogromne głośniki, fantazyjny komputer i inne urządzenia będą już wyglądać nie na miejscu.
 • Przy rejestracji elementów dekoracyjnych często używa się listy i podręcznika. Nawet sufit i kominek można pomalować. W małym pokoju lepiej nie angażować się w malowanie - wielkość pomieszczenia nie pozwoli docenić jego piękna.
 • Lustra są używane w pięknych ramkach jako technika powiększania pomieszczenia.


Wybór mebli i oświetlenia

Jakie zasady należy stosować przy wyborze mebli do salonu w klasycznym stylu:

 • Główna zasada - meble powinny być wysokiej jakości, dobrej jakości i piękne. Najlepiej zamówić go według indywidualnych parametrów. Ale jeśli nie jest to możliwe, należy je wybrać ze szczególną ostrożnością. Wybierz sprawdzonych producentów, odpowiedni projekt, jasne linie i przejrzyste formy.
 • Używaj mebli wykonanych z drewna, najlepiej z szyku. Nowoczesna płyta wiórowa nie robi dobrego wrażenia, które trzeba osiągnąć. Ponadto, jeśli pokój dzienny ma kominek, meble mogą być tylko z tablicy.
 • Tapicerka mebli tapicerowanych jest lepsza z gęstej tkaniny lub skóry. Popularną sztuczką jest to, że tapicerka sofy ma ciemniejszy kolor o jeden lub dwa tony niż projekt ścian. Tkaniny są również klasyczne i tradycyjne. Kostium welurowy, satynowy, żakardowy z pięknymi wzorami i gęstą fakturą.


Oświetlenie:

 • Doskonałą ozdobą salonu w stylu klasycznym będzie masywny żyrandol z zawieszkami lub żyrandolami. Jego konstrukcja może być wielowarstwowa. Jednak dla takiego projektu sufit musi być odpowiedni - nie można go umieścić w małym pomieszczeniu.
 • Kryształ i brąz - te materiały, które będą najbardziej odpowiednie przy wyborze opraw oświetleniowych do pomieszczenia.
 • Kinkiety ścienne w tym samym stylu doskonale uzupełniają wnętrze, pomagają strefować pomieszczenie, podkreślając kominek, teren rekreacyjny itp.

Obejrzyj film: Mieszkanie Donaty i Marcina okiem projektantki, IKEA Katowice 2010 (Grudzień 2019).

Загрузка...