Projektowanie wnętrz Sypialnia High-Tech Style, Jak wybrać meble, zasłony i żyrandol - Dom i styl - 2020
Dom i styl

Sypialnia w stylu high-tech (16 zdjęć): przykłady wnętrz

Wnętrze w stylu high-tech nadaje się do wygodnej sypialni. Jest wybierany przez ludzi, którzy jednocześnie cenią sobie wolność i praktyczność. Służy do tworzenia tego nowoczesnego wyposażenia technicznego, a także wielu drobnych detali do dekoracji.

Dzięki obecności na rynku szerokiej gamy materiałów budowlanych, różnorodnych mebli, można stworzyć wyjątkowe i atrakcyjne wnętrze sypialni. Prawidłowo dobrane zasłony i żyrandol do pokoju dopełnią jego projekt.

Co sprawia, że ​​styl hi-tech jest inny

Specyficzne funkcje i tajemnice mają nowoczesną sypialnię. Ten styl jest wyjątkowy z takimi cechami:

 1. Obecność skromnego żyrandola, wielopoziomowego oświetlenia, które jest ważne dla sypialni. Linia oświetlenia jest zaprojektowana inteligentnie i umiejętnie.
 2. Uwaga w pokoju koncentruje się na wolnej przestrzeni, to wystarczy.
 3. Obecność kontrastowych kolorów w wystroju pokoju i poczucie nieziemskiej przestrzeni.
 4. Zastosowanie funkcjonalnych i gładkich materiałów, prostota tekstur i linii.
 5. Meble w sypialni są praktyczne i wygodne, z funkcją transformacji.

Sypialnia zaprojektowana w nowoczesnym stylu pozwala właścicielom rozwiązać kilka problemów jednocześnie:

 • wszystko, czego potrzebujesz, będzie pod ręką, chociaż pokój będzie miał dużo miejsca;
 • pokój spełnia nowoczesne trendy mody, jego aranżacja potwierdzi dobry gust właściciela;
 • relaksujący pobyt w sypialni stworzy niezbędny komfort.Kolory i materiały do ​​sypialni

Aby poprawnie udekorować sypialnię w stylu hi-tech, musisz najpierw ostrożnie wybrać paletę kolorów. Projektanci zalecają lokalnie, używając bogatych, prostych kolorów. Na przykład, aby skupić się na łóżku - może być czarne, czerwone lub niebieskie. Reszta mebli i dekoracji pozostanie neutralna, odpowiednia do tego piasku, szarości, metalicznych, białych kolorów. Udekoruj pokój pięknym żyrandolem.

W stylu high-tech zabronione jest mieszanie kilku jasnych kolorów, stosowanie rysunków lub ozdób w projekcie. W wystroju dopuszczone są proste geometryczne kształty: kółka, paski, kwadraty. Możesz używać zasłon z tym wzorem - stworzą one poczucie kontrastu w pomieszczeniu.

Dodatkowy komfort i przyjemne uczucie w domu stworzą naturalne materiały, które są obecne we wnętrzu sypialni. To jest drewno, skóra, szkło, kamień, tkanina. Powierzchnie powinny być gładkie, ewentualnie - lakierowane, odbijać światło. W projekcie pokoju są używane:

 • na ścianach - metaliczne tapety, ich zadaniem jest nadanie pomieszczeniu stonowanego, atrakcyjnego połysku;
 • na podłogę - podgrzewane płytki, laminat lub parkiet z szerokimi listwami, jednolity kolor i faktura;
 • sufit - napięcie akrylowe z błyszczącym efektem - wizualnie zwiększy przestrzeń w sypialni;
 • W sypialni używane są żyrandole lub wbudowane lampy.

Na ścianach dla kontrastu możesz dodawać zdjęcia czarno-białe, umieszczając je w metalowej cienkiej ramce. Uwolnią uczucie pustki od ścian, sprawią, że wystrój pokoju będzie przytulny.

Styl high-tech: oświetlenie i zasłony w sypialni

Wśród głównych cech projektu high-tech kryty - jego przestrzeń i światło. Nie chowaj dużych okien za zasłonami i zasłonami, wpuść więcej światła do pokoju. Należy zwrócić szczególną uwagę na wybór zasłon. Korzystają z nowości przemysłu tekstylnego - produktów z metalizowanych, antyrefleksyjnych tkanin. Zasłony używane w stylu high-tech różnią się takimi cechami:

 • tkaniny są pokryte ogniotrwałymi, przeciwsłonecznymi, przeciwpyłowymi związkami;
 • w tekstyliach brakuje pomp i objętości, fałd i miękkich łuków;
 • ścisła geometria występuje zarówno w stylu kurtyny, jak i we wzorze;
 • zastosowanie minimalnej liczby akcesoriów. Elementy dekoracyjne służą do projektowania przelotek i gzymsów zasłon.

Wystrój sypialni ma żyrandol. Do zaawansowanego oświetlenia odpowiedniego, wyposażonego w panel sterowania, który ma funkcję ściemniania. Takie żyrandole mogą być używane zamiast lampek nocnych, włączając je i wyłączając bezpośrednio z łóżka.

Żyrandole w stylu high-tech odświeżą standardowe wnętrze, będą jego główną atrakcją. Ale mogą też stać się niewidzialne bez przyciągania uwagi do siebie. Wszystko zależy od twojego pragnienia. Możesz połączyć kilka rodzajów lamp na suficie, a wtedy osiągniesz efekt „nieskończonej przestrzeni”. Jeśli sypialnia jest mała, użyj tylko jednego żyrandola, dużego - podziel go za pomocą kilku lamp na strefy.

Nowoczesne meble do wnętrz

Ten styl wnętrza przewiduje wykorzystanie mebli z takich materiałów, jak szkło, plastik, metal, lustra, części chromowane. Powierzchnia mebli jest zawsze gładka i równa, przyciąga uwagę błyszczącym blaskiem. W projektach zastosowano różnorodne elementy mocujące na zawiasach i części metalowe. Projekt sypialni pozwolił na obecność szafki i wbudowanych mebli:

 • niski i zwarty - ponieważ ten pokój jest przeznaczony do rekreacji;
 • szafki promieniowe - wklęsłe lub okrągłe;
 • Transformatory - szafki szufladowe na kółkach, podłokietnik, krzesło wiszące itp.

Nie zapomnij o praktyczności, łatwości, przestronności mebli do sypialni w stylu high-tech. Powinien pasować do ogólnego projektu pomieszczenia.
Niezwykłe rozwiązania projektowe dla wygody sypialni

Aby zapewnić sypialni ciepłą i przyjemną atmosferę, musisz użyć kilku prostych dodatków. Możesz stworzyć sufit „gwiaździste niebo” - nada romantyczną atmosferę do pokoju. Na genialnej powierzchni podłogi, położyć dywan z dużym stosem jednego koloru - to ekskluzywne rozwiązanie do sypialni.

Pomoże to odświeżyć projekt dużego lustra na ścianie, jeśli wybierzesz odpowiednie oświetlenie. Sypialnia doda tajemniczości i pewnego blasku tkaninom ozdobionym metalowymi nitkami. Akwarium pomoże podzielić sypialnię na strefy - bardzo skutecznie iz godnością. Nowoczesne wnętrze sypialni - świetne rozwiązanie dla osób ceniących nowoczesny styl.

Obejrzyj film: Дизайн спальни в стиле хай тек +75 фото ярких идей стильного интерьера (Luty 2020).

Загрузка...