Styl kiczu we wnętrzu, awangardowy wystrój pokoju, wybór mebli i wystrój - Dom i styl - 2020
Dom i styl

Styl kiczu we wnętrzu (22 zdjęcia): stwórz awangardowy design

Koncepcja Kicza (od niego. Kiczen - zrobienie czegoś jakoś, majsterkowanie) pojawiła się pod koniec XIX wieku w Niemczech. Zaczęto oznaczać masowo produkowane przedmioty artystyczne, które mają niski koszt i te same niskie walory artystyczne. Mówiąc wprost, dobra konsumpcyjne. Najczęściej były to posągi, pocztówki, zdjęcia „dla wygody”, pamiątki. Pozbawiony kreatywności i autentyczności tkwiący w prawdziwej sztuce, kicz natychmiast stał się przykładem złego smaku, prymitywizmu i wulgarności.

Nieco później Kitsch zaczął oznaczać odrębny styl w sztuce. Stało się to w „erze zmian”. Wszelkie kardynalne zmiany w życiu społeczeństwa (społeczno-polityczne, ekonomiczne) nieuchronnie wpływają na wszystkie jego sfery - duchowe, w tym. Sztuka nie jest wyjątkiem. Pojawiają się rewolucyjni nihiliści, negujący ogólnie przyjęte normy i ideały oraz zmieniający swoje poglądy na ogólnie przyjęte standardy klasyczne. W rezultacie, jako forma protestu dla społeczeństwa, pojawiają się nowe trendy w sztuce. W ten sposób wyłonił się styl awangardowy, całkowicie negujący tradycyjne kanony klasyczne, wyróżniający się jasnością palety kolorów i niezwykłymi kształtami. A wraz z nim i styl Kiczu, który jest zasadniczo tym samym stylem awangardy, doprowadził tylko do absurdu.

Odmiany Kitsch Style

Projektowanie wnętrz w stylu Kitsch jest podzielone na „spontaniczne” (nieświadome) i „zamierzone”. Tradycyjnie można go podzielić na trzy obszary:

Kitsch lumpen

Podyktowane kiczem lumpen biedy. To różnorodne meble, przestarzałe meble, tanie bibeloty. Kitsch lumpen - wskaźnik niskiego standardu życia i innowacyjnego myślenia autora.

Pokój nastolatka może być również przedmiotem zainteresowania Kitsch Lumpen. Buntowniczy duch i młodzieńczy maksymalizm mogą się tu przejawiać w postaci graffiti, nasyconego kwasowymi kolorami we wnętrzu. A także w obecności niezwykłych gadżetów, z których wiele jest bardzo nieoczekiwanych - na przykład znaków drogowych lub latarni.

Pseudo-luksusowy Kicz

Pseudo-luksusowy styl Kitscha to projekt wnętrza, w którym zauważalne jest pragnienie, by w jakikolwiek sposób podkreślić wyimaginowane samopoczucie. To wnętrze, w projektowaniu którego zamiast naturalnych materiałów wykończeniowych stosuje się ich imitację. Jest to pokój, w którym prezentowane są liczne luksusy, często wątpliwej jakości. I to jest wnętrze, które nieudolnie projektuje, chcąc odsłonić „najlepszy show”, „wypchany” wszystko bez wyjątku, zapominając o stylu.

Dostępność funduszy, korzystanie z najmodniejszych naturalnych elementów dekoracji, drogie meble i bogata dekoracja również nie gwarantują, że w rezultacie nie powstanie styl Kitsch. Jeśli na przykład w jednym wnętrzu umieścisz kominek w stylu Country, drogie orientalne wazony i nowoczesne świetlówki, otrzymasz nieświadomy pseudo-luksusowy Kitsch.

Kuchnia i sypialnia to pokoje, w których najczęściej powstaje nieświadomy kicz. Projektowanie wnętrz zawsze wymaga profesjonalnego podejścia i poczucia proporcji.

Projektant Kicz

Projektant Kicz - zamierzony. Tylko on może być uznany za prawdziwy styl wnętrz. Styl jest kontrowersyjny, ale mimo to słusznie zajmuje własną oddzielną niszę w sztuce projektowania wnętrz. Styl kiczu można znaleźć w pracach wielu znanych projektantów. Tylko najbardziej doświadczeni z nich mogą pozwolić sobie na ten styl. W końcu jest to rodzaj chuligaństwa, ironii, subtelnej kpiny z klasycznych kanonów sztuki projektowania, prowokacji. Intencjonalny styl kiczu to umiejętność łączenia się niepoprawnie. To jest „sztuka dla sztuki”. Kuchnia, salon, kawiarnia młodzieżowa - najpopularniejsze miejsca do eksperymentów w stylu Kitsch.

Kto wybiera styl Kitsch

Intencjonalny (projektant) Kitsch - to zjawisko jest dość rzadkie. To wyzwanie dla ugruntowanych kanonów i zasad, jest parodią śladów przeszłości, podkreślając nowoczesne osiągnięcia. Tylko bardzo odważni, kreatywni, głównie młodzi ludzie, którzy buntują się w duchu, mogą pozwolić sobie na użycie stylu Kitsch we wnętrzu. A to są ludzie, którzy chcą się zadeklarować, zwrócić na siebie uwagę. Tę kategorię można uznać za kreatywną elitę (bohemia). Designer Kitsch - „szalona” młodość, odwaga i wyrafinowany smak.Zawiera kiczowaty styl

Jak każdy inny styl w sztuce projektowania wnętrz, styl Kitsch ma swoje indywidualne cechy:

Mieszanie w tym samym wnętrzu różnych stylów

Kuchnia jest najczęstszym przykładem takiego spontanicznego kiczu. Ten pokój jest często „winegretem”, na przykład ze stylu klasycznego, stylu futuryzmu i muzyki country.Dysharmonia koloru i formy

Styl awangardowy, jak wspomniano wcześniej, nadał życie stylowi Kitsch, a zatem wydaje się, że używana paleta kolorów i kształty tych dwóch stylów są identyczne. Ale jest duża różnica. We wnętrzu, wykonanym w stylu awangardy, panuje harmonia koloru i kształtu. Na przykład jaskrawe akcenty kolorystyczne (takie jak meble) we wnętrzu zawsze kontrastują z jasnym tłem. W stylu Kitsch nie ma żadnych zasad dotyczących kolorów i granic! Wszystkie kolory spektrum, w tym kwasowe, są stosowane w aranżacji wnętrz w stylu kiczu, poza wszelkimi środkami. I ścisłe formy geometryczne obok bezkształtności. Prawdziwa bunt kolorów i kształtów, dysonans między sobą!Połączenie niekompatybilnych materiałów

Materiały w stylu Kitsch są używane w sprzeczności. Dzielenie się nimi w jakimkolwiek innym stylu byłoby uważane za złą formę, ale nie w stylu Kitscha. Czeskie szkło i plastik, aksamit i sztuczne futro, „marmurowe” kolumny i linoleum, chrom i złocenia - wszystko można wykorzystać, a jednocześnie.

Wykorzystanie różnorodnych mebli

W stylu Kitsch można jednocześnie łączyć dowolne meble - nowoczesne, rzadkie, o różnych kształtach, różnych stylach, z różnych zestawów. Sypialnia Kitsch może być lokalizacją starego taniego żelaznego łóżka i eleganckiej toaletki. A kuchnia w tym samym stylu to miejsce na zabytkowy bufet, stołki z czasów radzieckich i nowoczesne urządzenia do zabudowy. Dlaczego nie? To styl kiczu! Tutaj najważniejsze jest szokujące!Duża liczba bibelotów i elementów dekoracyjnych

Styl kiczu wita obecność we wnętrzu ogromnej liczby dekoracyjnych detali - figurek i popiersi, reprodukcji obrazów i plakatów, pocztówek i lalek, świeczników i zegarków, ażurowych serwetek i lambrekinów, designerskich pamiątek i towarów konsumpcyjnych. Pożądane jest, aby wszystkie te przyjemne drobiazgi były liczne, a najlepiej natychmiast w jednym miejscu.

Tak więc dyktuje styl kiczu - styl sprzeczności i twórczego chaosu.