Styl kiczu we wnętrzu, awangardowy wystrój pokoju, wybór mebli i wystrój - Dom i styl - 2020
Dom i styl

Styl kiczu we wnętrzu (22 zdjęcia): stwórz awangardowy design

Pin
Send
Share
Send
Send


Koncepcja Kicza (od niego. Kiczen - zrobienie czegoś jakoś, majsterkowanie) pojawiła się pod koniec XIX wieku w Niemczech. Zaczęto oznaczać masowo produkowane przedmioty artystyczne, które mają niski koszt i te same niskie walory artystyczne. Mówiąc wprost, dobra konsumpcyjne. Najczęściej były to posągi, pocztówki, zdjęcia „dla wygody”, pamiątki. Pozbawiony kreatywności i autentyczności tkwiący w prawdziwej sztuce, kicz natychmiast stał się przykładem złego smaku, prymitywizmu i wulgarności.

Projektowanie wnętrz w stylu Kitsch jest podzielone na „spontaniczne” (nieświadome) i „zamierzone”. Tradycyjnie można go podzielić na trzy obszary:

Kitsch lumpen

Podyktowane kiczem lumpen biedy. To różnorodne meble, przestarzałe meble, tanie bibeloty. Kitsch lumpen - wskaźnik niskiego standardu życia i innowacyjnego myślenia autora.

Intencjonalny (projektant) Kitsch - to zjawisko jest dość rzadkie. To wyzwanie dla ugruntowanych kanonów i zasad, jest parodią śladów przeszłości, podkreślając nowoczesne osiągnięcia. Tylko bardzo odważni, kreatywni, głównie młodzi ludzie, którzy buntują się w duchu, mogą pozwolić sobie na użycie stylu Kitsch we wnętrzu. A to są ludzie, którzy chcą się zadeklarować, zwrócić na siebie uwagę. Tę kategorię można uznać za kreatywną elitę (bohemia). Designer Kitsch - „szalona” młodość, odwaga i wyrafinowany smak.


stil-kitch-v-interere-22-foto-sozdaem-avangardnij-dizajn-9


stil-kitch-v-interere-22-foto-sozdaem-avangardnij-dizajn-10

Zawiera kiczowaty styl

Jak każdy inny styl w sztuce projektowania wnętrz, styl Kitsch ma swoje indywidualne cechy:

Mieszanie w tym samym wnętrzu różnych stylów

Kuchnia jest najczęstszym przykładem takiego spontanicznego kiczu. Ten pokój jest często „winegretem”, na przykład ze stylu klasycznego, stylu futuryzmu i muzyki country.


stil-kitch-v-interere-22-foto-sozdaem-avangardnij-dizajn-11


stil-kitch-v-interere-22-foto-sozdaem-avangardnij-dizajn-12

Dysharmonia koloru i formy

Styl awangardowy, jak wspomniano wcześniej, nadał życie stylowi Kitsch, a zatem wydaje się, że używana paleta kolorów i kształty tych dwóch stylów są identyczne. Ale jest duża różnica. We wnętrzu, wykonanym w stylu awangardy, panuje harmonia koloru i kształtu. Na przykład jaskrawe akcenty kolorystyczne (takie jak meble) we wnętrzu zawsze kontrastują z jasnym tłem. W stylu Kitsch nie ma żadnych zasad dotyczących kolorów i granic! Wszystkie kolory spektrum, w tym kwasowe, są stosowane w aranżacji wnętrz w stylu kiczu, poza wszelkimi środkami. I ścisłe formy geometryczne obok bezkształtności. Prawdziwa bunt kolorów i kształtów, dysonans między sobą!


stil-kitch-v-interere-22-foto-sozdaem-avangardnij-dizajn-13


stil-kitch-v-interere-22-foto-sozdaem-avangardnij-dizajn-14

Połączenie niekompatybilnych materiałów

Materiały w stylu Kitsch są używane w sprzeczności. Dzielenie się nimi w jakimkolwiek innym stylu byłoby uważane za złą formę, ale nie w stylu Kitscha. Czeskie szkło i plastik, aksamit i sztuczne futro, „marmurowe” kolumny i linoleum, chrom i złocenia - wszystko można wykorzystać, a jednocześnie.


stil-kitch-v-interere-22-foto-sozdaem-avangardnij-dizajn-17


stil-kitch-v-interere-22-foto-sozdaem-avangardnij-dizajn-18

Duża liczba bibelotów i elementów dekoracyjnych

Styl kiczu wita obecność we wnętrzu ogromnej liczby dekoracyjnych detali - figurek i popiersi, reprodukcji obrazów i plakatów, pocztówek i lalek, świeczników i zegarków, ażurowych serwetek i lambrekinów, designerskich pamiątek i towarów konsumpcyjnych. Pożądane jest, aby wszystkie te przyjemne drobiazgi były liczne, a najlepiej natychmiast w jednym miejscu.

Tak więc dyktuje styl kiczu - styl sprzeczności i twórczego chaosu.


stil-kitch-v-interere-22-foto-sozdaem-avangardnij-dizajn-19


stil-kitch-v-interere-22-foto-sozdaem-avangardnij-dizajn-20


stil-kitch-v-interere-22-foto-sozdaem-avangardnij-dizajn-21

Pin
Send
Share
Send
Send