Etniczny styl w wnętrzu mieszkania, projekt z przedmiotami, elementami i motywami różnych kultur - Dom i styl - 2020
Dom i styl

Styl etniczny we wnętrzu (19 zdjęć): przykłady projektowania i odpowiedni dobór przedmiotów

Pin
Send
Share
Send
Send


Jeśli chcesz, aby projekt mieszkania wyglądał naprawdę nietypowo i jasno, to w tym przypadku najlepiej nadaje się styl etno. Odzwierciedla motywy narodowe, tradycje i zwyczaje. Ale jego realizacja jest najtrudniejsza, ponieważ nie używa się tylko pewnych kolorów i kształtów. Aby wnętrze było kompletne, konieczne jest wprowadzenie do niego przedmiotów i akcesoriów typowych dla danej kultury.

Istnieje kilka charakterystycznych cech wspólnych dla wszystkich stylów etnicznych:

  • Te style wymagają użycia wyłącznie naturalnych materiałów. Artykuły dekoracyjne, meble, akcesoria i elementy dekoracyjne powinny być wykonane wyłącznie z kamienia, drewna i innych naturalnych materiałów;
  • Wybrane kolory odzwierciedlają tradycyjne motywy danego kraju. Ale z reguły są soczyste, jasne, nasycone i powtarzają kolory natury;
  • W większości przypadków etno to archaiczne style, ale nadal istnieją nowoczesne wyjątki;
  • Głównymi składnikami etnicznej stylistyki są elementy wystroju i przedmioty gospodarstwa domowego charakterystyczne dla danego kraju;
  • Wnętrze musi zawierać rysunki i typowe wzory wybranego kraju.

Istnieją dwa możliwe sposoby wdrożenia stylu:

  • Autentyczna etyka;
  • Etniczna mieszanka.

Pierwsza opcja zapewnia dokładną rekonstrukcję wnętrza. Ten projekt jest ważny przede wszystkim przy tworzeniu tematycznych restauracji i kawiarni. Ale w ten sposób możesz zaprojektować i zaprojektować mieszkanie. Jednak w celu osiągnięcia maksymalnej zgodności konieczne jest uważne zbadanie, jak wnętrze wyglądało w kulturze, jak przeprowadzono obróbkę powierzchni, jakie meble i artykuły gospodarstwa domowego były.


etnicheskij-stil-v-interere-19-foto-primeri-dizajna-i-pravilnij-podbor-predmetov-6


etnicheskij-stil-v-interere-19-foto-primeri-dizajna-i-pravilnij-podbor-predmetov-7

Wybierz jedną z wielu opcji

Jak już wspomniano, styl etniczny we wnętrzu łączy kilka obszarów jednocześnie. Dlatego warto zbliżyć się do najpopularniejszych.

Afrykański styl

Ta opcja jest najbardziej egzotyczna. Kolorystyka jest tutaj tak dobrana, aby odzwierciedlała naturę kontynentu, dlatego zawiera głównie ciepłe kolory. Karabiny myśliwskie, rogi i wypchane zwierzęta idealnie pasują do tego wnętrza. Szczególnie cenne przedmioty przywiezione bezpośrednio z Afryki. Mogą to być zarówno oryginały, jak i wysokiej jakości kopie. Podłoga w takim wnętrzu musi być pokryta dywanem w jasnym kolorze lub skórą zwierzęcia.


etnicheskij-stil-v-interere-19-foto-primeri-dizajna-i-pravilnij-podbor-predmetov-8


etnicheskij-stil-v-interere-19-foto-primeri-dizajna-i-pravilnij-podbor-predmetov-9


etnicheskij-stil-v-interere-19-foto-primeri-dizajna-i-pravilnij-podbor-predmetov-10

Japoński styl

Jeśli chcesz wprowadzić minimalistyczne motywy do swojego projektu mieszkania, wybierz w tym celu styl japoński. Jest to również świetne, jeśli powierzchnia mieszkania jest mała. Typową cechą tego trendu są niskie meble. Schemat kolorów składa się głównie z jasnych odcieni. Można również stosować jaśniejsze kolory, ale jako akcenty. Innym typowym elementem tego wnętrza są przesuwane ekrany i przegrody.


etnicheskij-stil-v-interere-19-foto-primeri-dizajna-i-pravilnij-podbor-predmetov-11


etnicheskij-stil-v-interere-19-foto-primeri-dizajna-i-pravilnij-podbor-predmetov-12


etnicheskij-stil-v-interere-19-foto-primeri-dizajna-i-pravilnij-podbor-predmetov-13

Styl angielski

Ten styl wyróżnia się starannością i klasycznym designem. Przy produkcji mebli używane są drogie odmiany naturalnego drewna i miękkiej skóry tapicerki. Mimo surowości wnętrze to wygląda bardzo komfortowo. Osiąga się to dzięki zastosowaniu miękkich dywanów, dywanów na tapicerowanych meblach z różnych elementów dekoracyjnych. Zestaw elementów dekoracyjnych jest bardzo szeroki. Mogą to być różne posągi, obrazy, a nawet zdjęcia rodzinne.


etnicheskij-stil-v-interere-19-foto-primeri-dizajna-i-pravilnij-podbor-predmetov-14


etnicheskij-stil-v-interere-19-foto-primeri-dizajna-i-pravilnij-podbor-predmetov-15


etnicheskij-stil-v-interere-19-foto-primeri-dizajna-i-pravilnij-podbor-predmetov-18


etnicheskij-stil-v-interere-19-foto-primeri-dizajna-i-pravilnij-podbor-predmetov-19

Pin
Send
Share
Send
Send