Klasyczne style we wnętrzach mieszkań i domów, piękny design z pomocą zdjęć, tapet, schodów i innych elementów dekoracyjnych - Dom i styl - 2019
Dom i styl

Klasyczne style we wnętrzu (21 zdjęć): tworzenie pięknego wzoru za pomocą wystroju

Obecnie istnieje wiele różnych stylów wnętrz. Wyewoluowały jako ewolucja ludzkości, nauki i technologii. Podstawowe style wnętrza pochodzą z czasów starożytnych. Większość ludzi preferuje klasyczny styl we wnętrzu.

Klasyczny styl wnętrza apartamentu obejmuje:

  • Grecki styl.
  • Styl rzymski.
  • Styl romański.
  • Styl gotycki.
  • Renesans
  • Barokowy.
  • Rokoko
  • Klasycyzm
  • Nowoczesny

Projekt wszystkich klasycznych stylów wnętrz realizowany jest za pomocą dużej liczby przedmiotów dekoracyjnych (żyrandole, zasłony, figurki, obrazy itp.). Rozważmy główne style klasyczne w kolejności ich historycznego rozwoju.

Grecki styl

Grecka architektura stanowi punkt odniesienia dla wszystkich stylów wnętrz. Grecy założyli system zamówień (system kolumn i belek), który stanowi integralną część wystroju domu w stylu klasycznym. Starożytne greckie wnętrze charakteryzuje się jasnymi kolorami i brakiem luksusu. Elementy projektu w stylu greckim to: marmur, malowidła ścienne, wazony i amfory.

Główną cechą greckiego stylu są wysokie sufity. Do dekoracji prywatnego domu lub przestronnego mieszkania wysokie sufity są wsparte przez majestatyczne kolumny ze sztukaterią. Masywny żyrandol na łańcuchach ze złotym liściem stanie się centrum salonu lub biura.

Meble powinny być proste, wykonane z naturalnych materiałów. Skóra tapicerska lub aksamit wyłączone. Nogi mebli są wklęsłe na zewnątrz, co zapewnia harmonię w pomieszczeniu.

Akcesoria w stylu greckim reprezentują obrazy bohaterów starożytności, ceramiczne figurki mitycznych zwierząt, amfory i malowane naczynia. Dekoracja okien za pomocą szmatki nie jest typowa. Len i bawełna organiczna są rzadko używane.Styl rzymski

Rzymski styl łączy luksus, wyrafinowanie i wspaniałość. Dzięki rzymskiemu stylu włoskie łuki i sufity w kształcie kopuły zakorzenione w wystroju wnętrz. Styl rzymski podkreśla delikatny smak właścicieli domu.

Przy dekorowaniu mieszkania w stylu rzymskim nie używa się tapet, ściany są pomalowane na jeden kolor. Przy wyborze farby preferujemy jasne lub ciepłe kolory. Aby wizualnie zwiększyć przestrzeń w studio za pomocą jasnego oświetlenia. Seks w starożytnym stylu rzymskim zdobi każdy kamień.

Do projektowania sali lub salonu w stylu rzymskim wybierz drogie włoskie meble. Rzeźbione nogi krzeseł, wiklinowe sofy, rzadkie obrazy są niezbędne we wnętrzu szafy w stylu rzymskim. Meble w pokoju ozdobione są złotym liściem, inkrustowanym kamieniami półszlachetnymi, wkładami z kości słoniowej.

Styl romański

Styl romański wyróżnia się średniowiecznym romansem. Prywatne domy w stylu romańskim przypominają majestatyczny zamek europejski. Ze względu na rygor ten styl nie dotyczy dekoracji całego domu. Jednak elementy wystroju romańskiego z powodzeniem uzupełniają wnętrze korytarza w klasycznym stylu. Projekt pomieszczenia w stylu romańskim wymaga dużo miejsca.

Cechy stylu romańskiego - przestronny pokój, masywne drzwi, lekko szorstkie linie, ściany murowane, bez tapety, masywne schody. Mrok tego stylu wnętrza osłabia drewno ciepłymi tonami. Akcesoria to duże dywany i freski.

Styl gotycki

Ten wyjątkowy styl wnętrza znany jest z witraży, rzeźbienia w drewnie i spiczastych wieżyczek. Charakterystyczna cecha „gotyku” w architekturze - wysokie sklepione sufity. Dlatego osiągnięcie maksymalnego podobieństwa z oryginalnym gotyckim wnętrzem w jednopokojowym mieszkaniu jest niemożliwe. Jest to możliwe tylko w dużym prywatnym domu.

Materiały do ​​dekoracji ścian są niejednorodne. Najczęściej używany kamień i drewno o ciemnych odcieniach. Tapeta wykluczona. Jasne witraże tworzą tajemnicze efekty świetlne na niejednorodnych powierzchniach i schodach.

Rzeźbione złocone nogi łóżka, haftowane grube narzuty z kwiatowymi ornamentami, masywne płynące zasłony - kanoniczne elementy sypialni w stylu gotyckim. Sypialnia lub gabinet w stylu gotyckim mówi o wyrafinowanym smaku właścicieli domu.

Renesans

Ten klasyczny styl charakteryzuje się elegancją, spokojem i delikatnością. Kolory płynnie zmieniają się z jednej skali na drugą. Wszystkie elementy dekoracyjne tworzą jeden harmonijny styl wnętrza.

Uważnie przestudiuj projekt swojego domu, zanim staniesz się w stylu „renesansu”. Tak jak we wszystkich antycznych stylach wnętrza, głównym wymaganiem przy wystroju są wysokie sufity. Do ścian używa się kamienia, marmuru. Często ściany zdobi obraz lub tkanina. W ścianach studia wykonuj nisze do przechowywania przedmiotów dekoracyjnych.

Stół z rzeźbionymi nogami, miękkimi krzesłami, masywnym dywanem, grubymi zasłonami - harmonijnie wpasowuje się w wnętrze sali lub salonu w stylu „Renesansu”. Złocenie stosuje się we wszystkich rodzajach mebli dowolnego koloru. Drogie włoskie meble są najlepszym rozwiązaniem.

Barokowy

Oryginalny styl „pałacowy”. Charakteryzuje się pompą, wyrafinowaniem i luksusem. Architektura tego stylu jest dość skomplikowana: gładkie linie, ozdobna dekoracja, sztukaterie. Ukończ projekt łuków i filarów domu.

Barok oznacza zróżnicowaną, ale elegancką dekorację. Przy dekorowaniu ścian za pomocą tapet teksturalnych, drewniane panele w kolorze, pozłacane sztukaterie. Uwypuklony sufit. Podłogę zdobią płytki ceramiczne z ornamentami kwiatowymi.

Komody, gabloty, eleganckie lakierowane meble z okrągłymi nogami uzupełniają wnętrze biura lub salonu. Okrągłe drewniane schody będą główną atrakcją korytarza w stylu barokowym. Aby ozdobić okna sali, użyj grubych zasłon z lambrekinem.

Rokoko

Złożone linie, wzory mitologiczne, bogactwo sztukaterii i złota - podstawa stylu rokoko. Dla rokoko pastelowe kolory są typowe. To wnętrze najlepiej stworzyć w oddzielnych pomieszczeniach.

Podczas wykańczania ścian trzeba mieć skomplikowaną sztukaterię. W rokokowym suficie jest kontynuacją ścian, powtarza ich wzory i fakturę. Podłoga może być drewniana lub ceramiczna.

Meble tego stylu powinny być bardzo eleganckie i drogie. Ogólny projekt mebli wypełniają motywy kwiatowe, różnego rodzaju loki i rzeźby. Kandelabry, duże żyrandole, starożytne zestawy, zegary wahadłowe to wspaniałe przedmioty w stylu rokoko.

Klasycyzm

Powrót do starożytnej epoki - główny opis klasycyzmu. Ponownie wyraźne wzory geometryczne, ścisłe przestrzeganie proporcji. Szczególnym miejscem w dekoracji jest jasny schemat kolorów.

Dekoracja ścienna wykonana jest z elementów naturalnego drewna o jasnych kolorach. Często używane rzeźbione panele pasują do tapety. Półki tak proste, jak to możliwe, z pięknym wiszącym żyrandolem. Podłoga w stylu klasycyzmu - parkiet.

W tym stylu używają włoskich mebli mahoniowych, które pokryte są wykwintną grubą tkaniną. Dodatkowe elementy wystroju w stylu klasycyzmu powinny być drogie, ale powściągliwe. Pokoje zdobią freski, rzeźby.

Nowoczesny

Ten nowoczesny styl podlega tylko wyobraźni. Eleganckie kształty, gładkie linie, asymetria, brak wyraźnych granic to główne cechy nowoczesności. Wzory roślinne, naturalne materiały, ciepłe kolory - wszystko to harmonijnie łączy się w nowoczesnym nowoczesnym stylu.

Każdy projekt prywatnego domu lub jednopokojowego mieszkania pozwala w pełni odkryć wszystkie cechy nowoczesności. Do dekoracji ścian pasuje każdy monofoniczny materiał. Jeśli pokrycie ściany jest spokojne, sufit powinien przyciągać uwagę. Projektanci radzą wybrać kontrastowy kolor do malowania sufitu.

Drewniane schody, ekskluzywne obrazy, tkaniny z kwiatowymi ornamentami to podstawowe atrybuty nowoczesnego stylu. Meble gabinetowe z naturalnego drzewa z oryginalną tapicerką staną się centrum przestronnego studia.

Obejrzyj film: Aranżacje wnętrz efekt kamienia na ścianie (Grudzień 2019).

Загрузка...