Klasyczne style we wnętrzach mieszkań i domów, piękny design z pomocą zdjęć, tapet, schodów i innych elementów dekoracyjnych - Dom i styl - 2020
Dom i styl

Klasyczne style we wnętrzu (21 zdjęć): tworzenie pięknego wzoru za pomocą wystroju

Pin
Send
Share
Send
Send


Obecnie istnieje wiele różnych stylów wnętrz. Wyewoluowały jako ewolucja ludzkości, nauki i technologii. Podstawowe style wnętrza pochodzą z czasów starożytnych. Większość ludzi preferuje klasyczny styl we wnętrzu.

Grecka architektura stanowi punkt odniesienia dla wszystkich stylów wnętrz. Grecy założyli system zamówień (system kolumn i belek), który stanowi integralną część wystroju domu w stylu klasycznym. Starożytne greckie wnętrze charakteryzuje się jasnymi kolorami i brakiem luksusu. Elementy projektu w stylu greckim to: marmur, malowidła ścienne, wazony i amfory.

Główną cechą greckiego stylu są wysokie sufity. Do dekoracji prywatnego domu lub przestronnego mieszkania wysokie sufity są wsparte przez majestatyczne kolumny ze sztukaterią. Masywny żyrandol na łańcuchach ze złotym liściem stanie się centrum salonu lub biura.


klassicheskie-stili-v-interere-21-foto-sozdanie-krasivogo-dizajna-s-pomoshyu-dekora-4


klassicheskie-stili-v-interere-21-foto-sozdanie-krasivogo-dizajna-s-pomoshyu-dekora-5

Styl rzymski

Rzymski styl łączy luksus, wyrafinowanie i wspaniałość. Dzięki rzymskiemu stylu włoskie łuki i sufity w kształcie kopuły zakorzenione w wystroju wnętrz. Styl rzymski podkreśla delikatny smak właścicieli domu.

Styl romański wyróżnia się średniowiecznym romansem. Prywatne domy w stylu romańskim przypominają majestatyczny zamek europejski. Ze względu na rygor ten styl nie dotyczy dekoracji całego domu. Jednak elementy wystroju romańskiego z powodzeniem uzupełniają wnętrze korytarza w klasycznym stylu. Projekt pomieszczenia w stylu romańskim wymaga dużo miejsca.

Ten wyjątkowy styl wnętrza znany jest z witraży, rzeźbienia w drewnie i spiczastych wieżyczek. Charakterystyczna cecha „gotyku” w architekturze - wysokie sklepione sufity. Dlatego osiągnięcie maksymalnego podobieństwa z oryginalnym gotyckim wnętrzem w jednopokojowym mieszkaniu jest niemożliwe. Jest to możliwe tylko w dużym prywatnym domu.

Materiały do ​​dekoracji ścian są niejednorodne. Najczęściej używany kamień i drewno o ciemnych odcieniach. Tapeta wykluczona. Jasne witraże tworzą tajemnicze efekty świetlne na niejednorodnych powierzchniach i schodach.

Rzeźbione złocone nogi łóżka, haftowane grube narzuty z kwiatowymi ornamentami, masywne płynące zasłony - kanoniczne elementy sypialni w stylu gotyckim. Sypialnia lub gabinet w stylu gotyckim mówi o wyrafinowanym smaku właścicieli domu.

Ten klasyczny styl charakteryzuje się elegancją, spokojem i delikatnością. Kolory płynnie zmieniają się z jednej skali na drugą. Wszystkie elementy dekoracyjne tworzą jeden harmonijny styl wnętrza.

Uważnie przestudiuj projekt swojego domu, zanim staniesz się w stylu „renesansu”. Tak jak we wszystkich antycznych stylach wnętrza, głównym wymaganiem przy wystroju są wysokie sufity. Do ścian używa się kamienia, marmuru. Często ściany zdobi obraz lub tkanina. W ścianach studia wykonuj nisze do przechowywania przedmiotów dekoracyjnych.

Oryginalny styl „pałacowy”. Charakteryzuje się pompą, wyrafinowaniem i luksusem. Architektura tego stylu jest dość skomplikowana: gładkie linie, ozdobna dekoracja, sztukaterie. Ukończ projekt łuków i filarów domu.

Złożone linie, wzory mitologiczne, bogactwo sztukaterii i złota - podstawa stylu rokoko. Dla rokoko pastelowe kolory są typowe. To wnętrze najlepiej stworzyć w oddzielnych pomieszczeniach.

Powrót do starożytnej epoki - główny opis klasycyzmu. Ponownie wyraźne wzory geometryczne, ścisłe przestrzeganie proporcji. Szczególnym miejscem w dekoracji jest jasny schemat kolorów.

Ten nowoczesny styl podlega tylko wyobraźni. Eleganckie kształty, gładkie linie, asymetria, brak wyraźnych granic to główne cechy nowoczesności. Wzory roślinne, naturalne materiały, ciepłe kolory - wszystko to harmonijnie łączy się w nowoczesnym nowoczesnym stylu.

Obejrzyj film: Aranżacje wnętrz efekt kamienia na ścianie (Lipiec 2020).

Загрузка...

Pin
Send
Share
Send
Send