Łazienka bez umywalki Wnętrza małego pokoju bez umywalki, układ mebli w małej łazience - Dom i styl - 2019
Dom i styl

Łazienka bez umywalki: jak sprawić, by przestrzeń była jak najbardziej ergonomiczna (26 zdjęć)

Łazienka bez umywalki - nawet to może być trudne, ale w małym pokoju, w którym jedna osoba ledwo się obraca, to rozwiązanie może być tak samo rozsądne i skuteczne jak:

 • zlew zajmuje miejsce, które można wykorzystać pod innymi, bardziej użytecznymi tematami użytkowania;
 • zlew nie jest tak niezastąpiony jak wanna lub toaleta, myje ręce, goli się, myje zęby w innych miejscach, gdzie jest woda.

Aby jednak wnętrze łazienki wyglądało naturalnie i pięknie, powinieneś do niego podejść mądrze. Nie wystarczy usunąć zlew i mieć nadzieję, że to wystarczy. Mała łazienka wymaga pracy - trudno jest stworzyć poczucie przestronności i komfortu.
Jak wypełnić przestrzeń?

Łazienka jest jednym z najbardziej zaśmieconych pomieszczeń w każdym domu, ponieważ zawiera instalację wodno-kanalizacyjną i wszystkie artykuły gospodarstwa domowego, które mogą być potrzebne właścicielom, oraz pralkę. A jeśli w przestronnym pokoju mnóstwo rzeczy może wyglądać naturalnie, w małym pokoju wywoła to uczucie zatkania i bałaganu. Myśląc o tym, jak łazienka bez umywalki zostanie udekorowana, powinieneś:

Pomyśl o kąpieli

Aby zaoszczędzić miejsce, można użyć wanny następującego typu:

 • Krótszy - jego długość jest mniejsza niż w konwencjonalnej wannie, a osoba dorosła o średniej wysokości nie będzie mogła się w niej położyć, wyciągając się, ale zajmuje również mniej miejsca.
 • Siedząc - jego długość wynosi zaledwie półtora metra, a dorosły średni wzrost może siedzieć tylko na specjalnym wzniesieniu, ale to wystarczy, aby posprzątać nawet z pewnym komfortem.
 • Kabina prysznicowa - modele są najbardziej zróżnicowane, od najtańszych do najdroższych, wyposażone w wiele dodatkowych funkcji, ale wszystkie mają wspólną zaletę - niewielkie wymiary. Jeśli w domu nie ma wentylatorów do długich kąpieli piankowych, doskonałym rozwiązaniem może być prysznic. Opcja z drzwiami lustrzanymi pozwoli również wizualnie rozszerzyć pomieszczenie.
Pomyśl o toalecie

Aby zaoszczędzić miejsce, można skorzystać z niestandardowej toalety:

 • Kompaktowy - jest specjalnie wykonany mniej niż inne i może służyć bez utraty komfortu w tych samych celach.
 • Narożnik - wykonany w taki sposób, aby nie pasował do jednej ściany, ale do dwóch, co może pomóc zaoszczędzić dużo miejsca.Pomyśl o dodatkowych potrzebnych elementach. W każdej łazience, według opinii publicznej, powinna być pralka, powinna być szafka, powinny być lustra. Aby to wszystko zajęło niewiele miejsca i pasowało, możesz podjąć dodatkowe wysiłki.

 • Maszyna. Pralka może być przeniesiona do innej części domu - jeśli na przykład jest więcej miejsca w kuchni niż w łazience - lub można kupić najbardziej kompaktowy model. Pionowe wąskie samochody wyglądają dobrze i służą przez długi czas, zajmując miejsce czasami mniej niż inne opcje.
 • Szafka. Bez szafki w łazience nie wystarczy - trzeba umieścić gdzieś szczoteczki do zębów, pasty do zębów, szampony i żele pod prysznic. W małej łazience taka szafka powinna być przymocowana - wtedy można ją umieścić nad pralką - lub kanciastą, a następnie można ją wcisnąć w róg. Możesz także użyć skromnego regału, który znajduje się w rogu nad łazienką - ta opcja jest odpowiednia dla ascetów, którzy wciąż nie potrzebują dużo miejsca.
 • Lustro. Powierzchnia odblaskowa - jeden z najlepszych sposobów wizualnego rozszerzenia pomieszczenia. Wnętrze małej łazienki skorzysta tylko z jego obecności - i możesz powiesić ją na przykład na pralce.
 • Drzwi. Z reguły drzwi otwierają się do łazienki, ale w celu zmniejszenia strat przestrzeni można je zastąpić przesuwaną wersją japońską, która przechodzi w bok i nie zajmuje w ogóle cennego miejsca.

Brak umywalki pozwala zrobić miejsce na pralkę, na piękny dywan, na poczucie przestronności, której właściwie nie ma w pokoju, a niedogodności z tym związane są łatwe do pokonania.
Jak zrobić przestrzeń?

Oprócz napełniania, ważna jest także konstrukcja łazienki - sposób, w jaki tworzy się pokój, zależy od tego, jak zaprojektowane zostaną ściany, podłoga i sufit, nie mniej niż brak umywalki. Głównym narzędziem, którego możesz użyć, jest kolor. Dzięki temu nawet najmniejsza łazienka może być przestronna i jasna.

Ogólny ton

Aby pokój wydawał się przestronny i bezpłatny, najlepiej używać jasnych kolorów. Będą wizualnie rozszerzać pokój, rozdzielając ściany. Białe, chłodne odcienie w dowolnych jasnych kolorach, delikatny pastelowy kolor.Połączenie malarstwa

Aby wybrać jeden jasny odcień, nie wystarczy - musisz również umiejętnie połączyć go z innymi kolorami, aby osiągnąć właściwy efekt. Główne opcje to:

 • Ciemna podłoga, jasne ściany, jasny sufit. Jeśli pomieszczenie jest kwadratowe, ta kombinacja pomoże uczynić go wyższym. wydłużony na wysokość i pełen wolnej przestrzeni.
 • Ciemna podłoga, jasne ściany, ciemny sufit. Jeśli pomieszczenie jest małe, ale jednocześnie wydłużone, taka kombinacja byłaby doskonałym rozwiązaniem - wizualnie doprowadzi podłogę do sufitu i rozsunie ściany.
 • Ciemna podłoga, jasny sufit, jasne trzy ściany i jeden ciemny. Jeśli pomieszczenie jest wydłużone i niskie, połączenie to wizualnie uczyni go bardziej kwadratowym i jednocześnie zwróci uwagę na wszystko, co znajdzie się na odległej ścianie.
 • W pełni jasny pokój. Często trzeba będzie myć jasne kafelki podłogi i ścian, ale stworzą wrażenie zalanej światłem przestrzeni.Kombinacja kolorów

Jeśli pokój łączy więcej niż jeden kolor, należy podejść ostrożnie do pytania. Najlepszy ze wszystkich - skupienie się na tabeli zgodności, dzięki której możesz zdecydować, która opcja jest odpowiednia. Klasyczne to:

 • Odcienie tego samego koloru. Jedna jest lżejsza, druga ciemniejsza - w rezultacie nie może być żadnego dysonansu.
 • Kontrast. Czarno-białe są zawsze doskonale połączone - kontrast jest zawsze ryzykowny, ale przy odpowiednim wyborze wygląda świetnie.
 • Akcenty. Jeden kolor jest używany jako główny, drugi jako akcent cieniowania.

Oprócz koloru istotne są również szczegóły wnętrza, które mogą go wizualnie rozszerzyć.Lustra

Im więcej luster, tym więcej miejsca pojawia się w nich. Najważniejsze - nie przesadzaj i nie zamieniaj łazienki w sali balowej.

Światło

Odpowiednio umieszczone żarówki mogą nadać pomieszczeniu zupełnie inny wygląd. Nie używaj światła na krawędziach pomieszczenia - ograniczy je i zmniejszy. Lepiej:

 • jedno duże źródło, tak że w rogach są cienie, które ukrywają niedostatek przestrzeni;
 • rozproszone światło na suficie, dzięki czemu pomieszczenie jest oświetlone, ale nie za intensywne.

Nie używaj cyklicznych wzorów we wnętrzu - rysowanie kwiatów, muszelek lub motyli, zestawionych w gładkie linie, z bezwzględną jasnością pokaże, jak mały jest pokój. Nie używaj zbyt jasnych źródeł światła. Nie zaśmiecaj pokoju rzeczami.
Rozproszone światło, lustra, brak umywalki - w rezultacie pokój zawsze będzie wyglądał przestronny i atrakcyjny, nawet jeśli jest bardzo mały.
Obejrzyj film: Szybkie Metamorfozy odc. 161 #Łazienka w kawalerce #aranzacjewnetrz (Grudzień 2019).

Загрузка...