Nowoczesne wnętrze kuchni, piękne pomysły na jadalnię, połączenie salonu i mebli - Dom i styl - 2019
Dom i styl

Nowoczesna kuchnia (20 zdjęć): piękne pomysły wnętrz

Pomieszczenie kuchenne jest bardziej polem do ćwiczeń domowych, więc absolutnie normalnym pragnieniem słabej części ludzkości jest wyposażenie ich „miejsca pracy” w maksymalną funkcjonalność i praktyczność, nie zapominając przy tym o estetycznej stronie monety. Nowoczesne kuchnie z łatwością radzą sobie ze wszystkimi zadaniami, ponieważ postęp technologiczny pozwala obliczyć wszystko w najdrobniejszych szczegółach.

Ultranowoczesna kuchnia to symbioza funkcjonalizmu i efektu dekoracyjnego. Podstawowa zasada aranżacji miejsca pracy - jej wygoda w procesie działalności. Praktycznie każdy posiadacz domu wie, że powierzchnia robocza, zlew i kuchenka gazowa, a także lodówka, muszą być jak „trójkąt” między nimi. Innymi słowy, dla maksymalnej poprawy miejsca pracy dla gospodyni, konieczne jest zebranie i umieszczenie stref kuchennych z odpowiednią dokładnością.

Nie można wyobrazić sobie nowoczesnej przestrzeni kuchennej bez znanych nam urządzeń gospodarstwa domowego, takich jak okap, kuchenka mikrofalowa, parowiec lub zmywarka. Jednak obecność tylko urządzeń gospodarstwa domowego, nawet tych najbardziej nowoczesnych, nie będzie w stanie stworzyć nowoczesnego wnętrza kuchennego. Ponadto gospodyni nie może obejść się bez trwałej i pięknej kuchni. Nie trzeba dawać bajecznych pieniędzy w pogoni za najnowszą modą. Najważniejsze jest włączenie wszystkich rezerw rezerwowych fantazji i przekształcenie standardowej kuchni w bardzo ładne i wygodne „schronienie”, gdzie kobieta może nie tylko przygotować lunch i kolację dla swojej rodziny, ale także zrelaksować ciało i duszę. Uwierz mi, wszystko jest w twojej mocy. Projektanci oczywiście mogą ci pomóc, ale każda gospodyni domowa powinna włożyć kawałek swojej duszy do pokoju, do którego daje prawie cały czas.

Główne trendy nowoczesnej kuchni

 • Minimalizm Podstawą nowoczesnego stylu jest minimalizm, brak bałaganu rzeczy, im mniej dodatkowych szczegółów, tym lepiej.
 • Funkcjonalizm. Wszystkie meble są wybierane wyłącznie w celu korzystnego wykorzystania. Fasada powinna być wykonana zarówno z lekkiego, jak i trwałego materiału. Zestaw kuchenny transformatora jest po prostu idealną konstrukcją, z której można wycisnąć wszystkie funkcje do maksimum, jednocześnie tak, aby zajmował minimum takiej użytecznej przestrzeni w gospodarstwie domowym.
 • Prostota i przejrzystość linii. Kształt fasady może być inny. Ale nie zapominaj, że nieporęczne meble, a także meble w ciemnym kolorze, sprawią, że mała przestrzeń będzie znacznie cięższa, dzięki czemu będzie wizualnie jeszcze mniejsza. Cóż, wręcz przeciwnie, proste i jasne meble sprawią, że kuchnia będzie optycznie większa. A w kuchni średniej i dużej wielkości pod tym względem nie ma żadnych ograniczeń.
 • Przestrzeń. Nowoczesne kuchnie nie są wyraźnie podzielone na strefy. Dlatego pokój kuchenny, płynnie wpadający do salonu - to powszechne zjawisko.
 • Zwięzłość. Jeśli zmiana mebli kuchennych nie jest uwzględniona w planach właścicieli, możesz spróbować „złagodzić” to, dodając półki o otwartym formacie i dobre oświetlenie.
Wiele aspektów nowoczesnego stylu

W nowoczesnej kuchni elementy są łączone, których połączenie jest absolutnie nie do przyjęcia w innych stylach, najważniejsze jest, aby były zwięzłe, jasne i proste w liniach i kształtach. Jeśli chcesz, możesz dodawać części z innych stylów. Kulminacja nowoczesnego stylu w jego wielu twarzach, różnorodności i wyjątkowości. Ten styl będzie wymagał od właścicieli wdrożenia ich pomysłów i pomysłów. Łącząc najbardziej niesamowite komponenty, właściciele apartamentów otrzymają absolutnie ekskluzywne i wyjątkowe wnętrze kuchni.Nowoczesny styl dla małej przestrzeni kuchennej

Biorąc pod uwagę, że podstawą nowoczesnego stylu jest minimalizm, nadaje się on do kuchni o małych, a nawet najmniejszych wymiarach.

Ponadto istnieje kilka tajemnic, jak uczynić pokój bardziej przestrzennym optycznie.

 • Jasne odcienie ścian. Dobre dopasowanie lekkiej tapety lub płytki. Optycznie rozszerzają kompaktową przestrzeń.
 • Lekki sufit. Wizualnie wydłuży to wysokość pomieszczenia.
 • Obfitość kolorów. Ten styl nie lubi przesycenia palety kolorów, wystarczy tylko kilka tonów, które można umiarkowanie rozcieńczyć jasnymi, ale nie jaskrawymi akcentami.
 • Kolor mebli. Meble z ciemnych odcieni kategorycznie nie powinny być używane, lepiej wybrać zestaw kuchenny, wykonany w jasnych kolorach. Wygląda świetnie, tym bardziej optycznie zwiększa brakującą przestrzeń w małych pomieszczeniach.
 • Otwieranie okna. Dzięki szerokiemu oknu wszystkie najskrytsze zakątki pokoju są wypełnione światłem słonecznym, co w tym przypadku jest ogromnym bonusem. Dobrze oświetlone pomieszczenie doda wnętrzu lekkości i zwiewności.
 • Zasłony. Najlepiej dopasowane zasłony z lekkiego materiału, organzy lub tiulu. Idealną opcją byłaby krótka kurtyna. Aby zwiększyć poczucie przestronności, lepiej jest bez zasłon. Ale jeśli kuchnia wychodzi na słoneczną stronę lub mieszkasz na pierwszym piętrze, w rzeczywistości, jak z jakiegokolwiek innego powodu, który wymaga zamknięcia okna, w tym przypadku rolety lub żaluzje mogą być bardzo przydatne.
 • Drzwi meblowe. Konieczne jest zaaranżowanie sytuacji tak, aby wszystkie drzwi otwierały się swobodnie, bez zaśmiecania bez tej małej przestrzeni. Najlepiej wybrać szafki ze szklanymi drzwiami. Szkło jest w stanie stworzyć atmosferę lekkości i zwiewności. Nawiasem mówiąc, możesz to zrobić bez zamykania skrzydeł. Otwarte głębokie półki sprawią, że Twoja kuchnia będzie wyjątkowa.W obliczu nowoczesnego pokoju kuchennego

Nowoczesna kuchnia będzie wymagać nowoczesnych materiałów. Dobrze, że postęp technologiczny może zapewnić dość duży wybór surowców, takich jak szkło, plastik, tynk i oczywiście drewno i metal, które nigdy nie wyjdą z mody.

Zestaw kuchenny, wykonany z drewna, bardziej kojarzy się ze stylami minionych epok. Jednak łącząc go z ultranowoczesną techniką i dekoracją, ponownie zyskujemy wnętrze w stylu nowoczesności. Naturalne drewno wypełni pokój kuchenny przytulnością i ciepłem, tworząc atmosferę „na żywo”.

Właściwie każdy materiał zrobi, najważniejsze jest to, że właściciel mieszkania to lubi. W szczytowej fazie forniru kuchennego fornir z kolei może być naturalny lub sztuczny. Dla miłośników naturalnych materiałów drewno jest zawsze poza konkurencją. A dla bardziej progresywnych właścicieli odpowiedni jest sztuczny fornir, który łatwo imituje to samo drewno, tkaninę, skórę, a nawet kamień.

Model budżetowy Tabletops może być wykończony melaminą lub laminatem. Melamina doskonale wytrzymuje naprężenia mechaniczne, a laminat jest bardziej trwały i odporny materiał. Dlatego dobrze jest, jeśli stół jest z niego wykonany.

Powierzchnia robocza drogich mebli jest zwykle wykonana z kamienia. Kamień naturalny ma szczególne piękno, ale takie powierzchnie będą wymagały szczególnej opieki ze strony właścicieli. Na przykład jeden z najdroższych i najbardziej luksusowych materiałów wykończeniowych, mianowicie marmur, niestety pochłania rozlane wino i tłuszcze. Zajmuje to bardzo dużo czasu, zajmując się miejscami. Współczesne kobiety nie mają zbyt wiele czasu, więc są bardziej pod wrażeniem syntetycznych kamieni, które są bardzo trwałe i co najważniejsze praktyczne.

Ogólna dekoracja

Jeśli mówimy o dekoracji ścian i podłogi w kuchni, lepiej jest użyć wysokiej jakości materiałów o wysokiej wytrzymałości. Do okładziny podłogi i fartucha najbardziej aktualne płytki lub płytki porcelanowe. Linoleum można stosować do podłóg. Jeśli mówimy o stronie pieniężnej, w tym przypadku wysokiej jakości linoleum może stać na poziomie drogich płytek. Dlatego, aby wybrać tylko właścicieli, każdy materiał na swój sposób jest dobry, o ile jest połączony z ogólnym wnętrzem. Indywidualność pokoju można podkreślić nowoczesnymi tapetami lub spektakularnymi urządzeniami oświetleniowymi. Ale sufity w kuchni w nowoczesnym stylu nie wymagają wielkiej pretensjonalności.

We wnętrzu każdego pokoju główne zdjęcie jest zawsze najważniejsze, więc do maksimum można połączyć wszystkie elementy składowe przestrzeni kuchennej.
Obejrzyj film: Jak urządzić salon z aneksem kuchennym - 10 pomysłów #aranżacja wnętrz #projekty (Listopad 2019).

Загрузка...