Francuskie zasłony we wnętrzu salonu i sypialni, rodzaje wzorów okiennych w różnych stylach i Lambrequin Design - Dom i styl - 2020
Dom i styl

Francuskie zasłony (19 zdjęć): piękny design i dekoracja okien

Pin
Send
Share
Send
Send


Francuskie zasłony lub „markizy” stały się modnymi wnętrzami pałacowymi w XVII wieku, za panowania króla słońca Ludwika XIV. Przeważający wówczas styl barokowy zakładał iluzję powiększenia przestrzeni, zadanie to polegało na dekorowaniu okien za pomocą zasłon wykonanych z jasnobiałej tkaniny zebranej przez festony. Rokokowy styl, który zastąpił barok, stworzył komorową przestrzeń skierowaną do wewnątrz, efekt ten osiągnęły francuskie zasłony z grubych tkanin. Racjonalny klasycyzm logicznie organizuje wnętrze za pomocą połączenia cienkich i grubych francuskich zasłon.


francuzskie-shtori-19-foto-krasivij-dizajn-i-oformlenie-okon-2


francuzskie-shtori-19-foto-krasivij-dizajn-i-oformlenie-okon-3

Typy i funkcje urządzenia

Francuskie zasłony wszelkiego rodzaju wykonane są na tej samej zasadzie - za pomocą oplotu drużynowego, który jest regularnie wszywany do tkaniny z niewłaściwej strony. Potem sznury, tworzące obszerne przegrzebki. Są one podzielone według funkcji na lekkie i gęste, a mechanizm - podnoszący i statyczny. Ale wszystkie rodzaje francuskich zasłon nie zapewniają oddzielenia boków okna.

Wybór tkanin, z których można wykonać francuskie zasłony, jest wystarczająco bogaty, ale nie zrobi tego żadna tkanina. Materiał powinien zapewniać tworzenie obszernych, eleganckich i płynnych fałd. Jasne lub ciemne, gładkie lub wzorzyste, jest odpowiednia tkanina dla każdego pomysłu na projekt. Oto lista tkanin używanych najczęściej do francuskich zasłon:

 • organza,
 • batyst
 • zasłona
 • tiul
 • poliester,
 • muślin,
 • jedwab
 • bawełna,
 • len
 • brokat,
 • aksamit.


francuzskie-shtori-19-foto-krasivij-dizajn-i-oformlenie-okon-8


francuzskie-shtori-19-foto-krasivij-dizajn-i-oformlenie-okon-9

Francuskie zasłony w nowoczesnym wnętrzu

Nowoczesna aranżacja wnętrz jest zróżnicowana, nie narzuca jednego konkretnego stylu, ale niesie eklektyzm, czerpie z wszystkiego, co najlepsze z historii i geografii, przekształcając ją w wyjątkową przestrzeń, która odzwierciedla gusta i zainteresowania człowieka. Klasyczna biała markiza, jeśli powiesisz ją w salonie, nada uszlachetnionej szacunku i stworzy idealne oświetlenie dla obrazów, będzie pasować miłośnikom malarstwa, nie bez powodu taka dekoracja okna jest wykorzystywana w wielu pomieszczeniach muzealnych.

Tworzenie sypialni jest bardzo ważne dla każdej osoby, ponieważ tam odbywają się godziny odpoczynku. Cokolwiek się stanie na świecie, bez względu na to, jakie problemy czekają na pracę, francuskie zasłony w sypialni zapewnią dobre samopoczucie. Projekt okna sypialni określa, jak światło słoneczne wpływa na przebudzenie ze snu, od tego zależy nastrój następnego dnia.

Prowansalski styl jest odpowiedni w nowoczesnych wnętrzach, ponieważ w domu dążymy do poczucia komfortu i spokoju. Ze względu na wysokie ryzyko zanieczyszczenia tłuszczem, materiały na zasłony w kuchni powinny być wybierane bardziej praktyczne, takie jak len lub poliester. Również funkcjonalnym rozwiązaniem byłoby wybranie rolet w stylu Prowansji. Dodatek falbanek i polędwic będzie ozdabiać rustykalny styl, nadając mu lekką naiwność. Będzie dobrze wyglądać z lamówką ozdobioną francuskim warkoczem, frędzlami lub szklanym koralikiem.

Głównym problemem związanym z dbałością o takie zasłony jest kurz, który gromadzi się w fałdach. Aby poradzić sobie z kurzem na gęstych tkaninach, pomoże Ci odkurzacz. Możliwe jest pokonanie plam za pomocą szmatki zwilżonej wodą z mydłem.

Zasłony wykonane z tiulu lub organzy są prane w delikatnym praniu. Lepiej jest powierzyć zasłony z aksamitu lub brokatu ekspertom od czyszczenia na sucho.


francuzskie-shtori-19-foto-krasivij-dizajn-i-oformlenie-okon-17


francuzskie-shtori-19-foto-krasivij-dizajn-i-oformlenie-okon-18


francuzskie-shtori-19-foto-krasivij-dizajn-i-oformlenie-okon-19

Obejrzyj film: Srebrenica - Zabij Ich Wszystkich. (Lipiec 2020).

Загрузка...

Pin
Send
Share
Send
Send