Styl pop-art we wnętrzu nowoczesnego mieszkania lub domu, projektowanie pomysłów własnymi rękami i przykładami projektów - Dom i styl - 2020
Dom i styl

Styl pop-artu we wnętrzu (22 zdjęcia): dekoracja pokoju do samodzielnego montażu i przykłady projektowania

Pin
Send
Share
Send
Send


Styl pop-artu we wnętrzu sprowadzał się do mieszkań ze ścian wystaw sztuki w latach 50-tych ubiegłego wieku. Oryginalna koncepcja pop-artu polega na przekształceniu najzwyklejszych przedmiotów w dzieło sztuki. Ten typ projektu charakteryzuje się ekspresją, jasnymi kolorami, grą w rozmiarach i kształtach. Ściany zdobią oryginalny projekt w postaci portretów gwiazd, pomalowanych własnoręcznie plakatami, kolorową tapetą. Taka śmiała konstrukcja domu będzie odpowiadać młodym energicznym ludziom, którzy nie boją się szokować gości.


stil-pop-art-v-interere-22-foto-ukrashenie-komnati-svoimi-rukami-i-primeri-dizajna-2


stil-pop-art-v-interere-22-foto-ukrashenie-komnati-svoimi-rukami-i-primeri-dizajna-3

Tapeta pop-art

Tapety do domu, urządzone w stylu pop-artu, bardzo, bardzo zróżnicowane. Najczęściej preferują monotonne spokojne powłoki, aby zwrócić uwagę na obrazy, plakaty i inne elementy wystroju. W niektórych przypadkach istnieją tapety z nieskomplikowanym efektownym wzorem, takie jak serca lub figurki oparte na kreskówkach z lat 60-tych.


stil-pop-art-v-interere-22-foto-ukrashenie-komnati-svoimi-rukami-i-primeri-dizajna-5


stil-pop-art-v-interere-22-foto-ukrashenie-komnati-svoimi-rukami-i-primeri-dizajna-6


stil-pop-art-v-interere-22-foto-ukrashenie-komnati-svoimi-rukami-i-primeri-dizajna-7

Żyrandol Pop Art

Żyrandol - główne źródło oświetlenia w domu po, oczywiście, słońcu. Dlatego głównym celem żyrandola jest dystrybucja światła w taki sposób, aby jak najlepiej wykazać kreatywność twórczą projektantów. Żyrandol do pop-artu powinien mieć dziwną formę i być wykonany z plastiku, kolorowego szkła lub nawet papieru.

Zmiany we wnętrzu w stylu pop-artu mogą być bardzo zróżnicowane: od wyszukanych spiralnych lamp sufitowych po gołe kasety na sznurku. Efekt kolorystyczny takich żyrandoli jest również bardzo zróżnicowany: od bieli i beżu po ton sufitu i tęczowego połyskującego wszystkimi kolorami krzykliwych dekoracji pokoju. Oprócz wiszących żyrandoli stosowane są elementy oświetlenia fluorescencyjnego osadzonego w suficie podwieszanym.


stil-pop-art-v-interere-22-foto-ukrashenie-komnati-svoimi-rukami-i-primeri-dizajna-8


stil-pop-art-v-interere-22-foto-ukrashenie-komnati-svoimi-rukami-i-primeri-dizajna-9

Poduszki

Atrakcyjność pop-artu dla początkujących projektantów polega na tym, że nie da się przesadzić z fantazją wystroju. Każdy „szalony” pomysł może być punktem kulminacyjnym pop-artu. Na przykład poduszki dekoracyjne z wizerunkami popularnych gwiazd filmowych i muzyki pop w stylu zatrutym kwasem z różowymi włosami, fioletowymi powiekami i bordową skórą.

Meble w pop-artu, z jednej strony, przylegają do minimalistycznych kryteriów, z drugiej strony wyświetlają nieograniczoną różnorodność pomysłów w wyborze kolorów, kształtów i materiałów. Stół w projektowaniu pop-artu, przede wszystkim, nie powinien odwracać uwagi od wystroju ścian i pompatycznych pamiątek.


stil-pop-art-v-interere-22-foto-ukrashenie-komnati-svoimi-rukami-i-primeri-dizajna-13


stil-pop-art-v-interere-22-foto-ukrashenie-komnati-svoimi-rukami-i-primeri-dizajna-14


stil-pop-art-v-interere-22-foto-ukrashenie-komnati-svoimi-rukami-i-primeri-dizajna-15

Hol wejściowy

Ci, którzy decydują się pokonać swój korytarz w stylu pop-artu, należy pamiętać, że ten typ projektu jest dekoracyjny, jego zadaniem jest zrobienie wrażenia, aby zaskoczyć gości domu kreatywnymi rozwiązaniami. Sala nie wymaga wielu mebli, jak sam styl.

Dekoracja łazienki w stylu pop-artu wykonywana jest w jasnych, jasnych kolorach. Atrybutem takiej kąpieli może być obraz kwaśnych kolorów w stylu Andy'ego Warhola. Pop-art ma tendencję do tworzenia krzykliwych kolorów w łazience. W łazience z tym wzorem możesz uosabiać wiele ciekawych pomysłów. Do dekoracji ścian użyto płytek o różnych kolorach i oczywiście rysunków. Tematy są najbardziej zróżnicowane: od celebrytów kąpielowych po fabuły gier komputerowych. Innym kreatywnym pomysłem jest zrobienie jednej ściany monochromatycznej łazienki, a drugiej wykonanie na palecie kolorów. Dzięki takiemu podejściu wielobarwność jednej części skutecznie kontrastuje z monotonią drugiej.


stil-pop-art-v-interere-22-foto-ukrashenie-komnati-svoimi-rukami-i-primeri-dizajna-19


stil-pop-art-v-interere-22-foto-ukrashenie-komnati-svoimi-rukami-i-primeri-dizajna-20

Sztuka dekoracyjna w stylu art deco

Znakomity projekt w stylu art deco powstał w Europie na początku XX wieku. Ten projekt mógł pozwolić sobie tylko na przedstawicieli elity gospodarczej społeczeństwa. Modern art deco to kosztowna marka wnętrz z eleganckim połączeniem nowoczesności i klasyki. Wszystkie elementy takiego wnętrza wykonane są na wysokiej jakości sprzęcie fabrycznym, nie ma mowy o stworzeniu elitarnego wystroju własnymi rękami.

Obejrzyj film: Barbie, Made to move, Mattel (Sierpień 2020).

Загрузка...

Pin
Send
Share
Send
Send