Wnętrza lub domy w stylu barokowym, wybór zasłon, tapet, mebli i dekoracji wnętrz - Dom i styl - 2022
Dom i styl

Barokowy wystrój wnętrz (19 zdjęć): dekoracja i piękny wystrój pokoi

Pin
Send
Share
Send
Send


Styl barokowy we wnętrzu to dość stary trend, jednak w nowoczesnym społeczeństwie jest wielu zwolenników tego luksusowego projektu, który może stworzyć prawdziwie królewskie apartamenty z każdego mieszkania. Styl łączy pompatyczne imperium i rokoko, ale ma swoje własne, specjalne funkcje. Rozważ w artykule cechy dekoracji wnętrz w stylu barokowym.

Barokowy styl przenosi nas w te odległe czasy, w których żyły piękne damy i równie piękni panowie. W luksusowych barokowych wnętrzach pragniesz romantycznych snów, malować piękne obrazy, robić coś pięknego. Barokowy styl we wnętrzu - dla ludzi, którzy chcą poczuć się jak prawdziwi arystokraci, otaczają się domem z wyjątkowymi rzeczami.


barokko-v-interere-19-foto-oformlenie-i-krasivij-dizajn-komnat-4


barokko-v-interere-19-foto-oformlenie-i-krasivij-dizajn-komnat-5


barokko-v-interere-19-foto-oformlenie-i-krasivij-dizajn-komnat-6

Funkcje

Jakie cechy stylistyczne ma ten projekt wnętrza?

 • We wnętrzu w stylu barokowym zastosowano recepcję kontrastujących kombinacji kolorystycznych, która nadaje wnętrzu luksusowego charakteru, czyniąc go żywym. W przypadku pomieszczeń recepcyjnych i sypialni ten projekt jest szczególnie odpowiedni do projektowania.
 • Mimo przepychu barokowego - dynamiczne wnętrze. Bogactwo wystroju, dekoracji, różnych drobnych elementów, dobranych harmonijnie i gustownie, nadaje wnętrzu salonu lub sypialni w stylu barokowym nieopisany elegancki wygląd.
 • Wspaniała dekoracyjność jest główną cechą stylu barokowego. I meble, zasłony i tapety - wszystko powinno mówić o bogactwie.
 • Fantazyjne meble i elementy wyposażenia wnętrz mają zakrzywione kontury, eleganckie nogi i plecy. Meble są malowane obrazami, drzwi są ozdobione złotem i rzeźbami. Wszystkie elementy mieszkania noszą znak luksusu i celowej dekoracji muzealnej.
 • Ten styl charakteryzuje się zaokrągleniem, zarówno dla stylów Imperium, jak i Rokoko. Dlatego meble są ułożone w taki sposób, aby stworzyć coś zaokrąglonego i eleganckiego z każdego pomieszczenia, z centralną kompozycją na środku pokoju. To centrum może być masywnym rzeźbionym stołem z krzesłami w salonie lub łóżkiem w sypialni.
 • W nowoczesnej wersji baroku we wnętrzu eleganckie łuki są często używane jako drzwi.
 • Skręcone schody z eleganckim kuciem - recepcja dla wnętrza w stylu barokowym, wywodząca się ze stylu rokoko i imperium. Oczywiście taki pomysł jest niemożliwy dla mieszkania o standardowym układzie.
 • W pokoju w stylu barokowym zawsze jest dużo światła. Dlatego konieczne jest zapewnienie wystarczającego zasilania za pomocą okien, centralnego masywnego żyrandola i licznych lamp. Również do sypialni i salonu używaj jasnych tapet, zasłon i mebli.
 • Ozdobne wzornictwo mebli, ścian, drzwi i elementów dekoracyjnych. Ozdoby, ale lepiej używać tradycyjnych roślin lub kwiatów. Ścisła geometria w tym przypadku nie zadziała.


barokko-v-interere-19-foto-oformlenie-i-krasivij-dizajn-komnat-8


barokko-v-interere-19-foto-oformlenie-i-krasivij-dizajn-komnat-9


barokko-v-interere-19-foto-oformlenie-i-krasivij-dizajn-komnat-10

Barokowe meble

Zastanów się, jakie cechy są nieodłącznie związane z wyposażeniem domu w tym stylu:

 • Meble są używane w skomplikowanych kształtach i kształtach. Tu nie może być zwięzłości i minimalizmu. Pretensjonalność, przepych, celowa dekoracyjność - to elementy charakteryzujące wnętrze w stylu barokowym. Meble są podobne do tych używanych w stylach Imperium i Rokoko.
 • Większość drewnianych mebli ma lakierowany wzór.
 • Do projektowania tapicerki i tekstyliów używano drogich tkanin o luksusowej fakturze: gobelin, welur, naturalny jedwab. A zasłony i tapety mogą być wykonane z tej tkaniny.
 • Rzeźba, wykwintna drewniana mozaika, wszystkie rodzaje kutej brązowej i miedzianej podszewki - te elementy, które są nieodłączne w barokowych meblach. Szczególnie eleganckie takie meble wyglądają, gdy projektujesz pompatyczną salę lub salon. Te same techniki są nieodłącznie związane z projektowaniem drzwi i okien.
 • Często używane zestawy słuchawkowe - zestawy mebli, wykonane w tym samym stylu. Ta technika sprawia, że ​​pomieszczenie jest pojedynczym miejscem. A wybrane kolorowe tapety, zasłony i inne meble wspierają harmonię.
 • Jako stojak na bibeloty i do dekoracji wnętrza mieszkania często używany jest stół konsolowy, odziedziczony po stylu rokoko i imperium. Oczywiście w istocie jest to bezużyteczny mebel, który nie ma specjalnego obciążenia funkcjonalnego. Dlatego w stylu barokowym lepiej jest ozdobić domy o dużej powierzchni, gdzie ten mało funkcjonalny luksus może się zmieścić bez specjalnych problemów.
 • Łóżko do sypialni wymaga dużego rozmiaru. Jest ozdobiony draperiami, ciężkimi zasłonami, baldachimami. Odpowiednie tapety i ciężkie zasłony dopełnią pompatyczne i luksusowe wnętrze.
 • Jeśli chodzi o kolory, barok jest nierozerwalnie związany z połączeniem bieli z różnymi czystymi kolorami: niebieskim, turkusowym, złotym, czekoladowym itp. Często używany był również wyśmienity burgund i uroczy niebieski kolor. Drzwi i okna powinny być również pomalowane na ten sam kolor.
 • Rzeźbione meble sypialni i salonu ozdobione są złoceniami.
 • Słynne sofy w paski z dość solidnymi siedzeniami są nieodzownym atrybutem barokowej aranżacji pokoju odziedziczonej po imperium i stylu rokoko. Takie sofy okazały się niezbyt wygodne do siedzenia, ale robią niezatarte wrażenie na wszystkich, którzy w rzeczywistości widzieli prawdziwe wnętrze domu w stylu barokowym.
 • Meble do sypialni muszą być wykonane z drewna, z szyku i drogiej rasy. Rzeźba jest używana przy głowie i nogach, w projekcie drzwi, stanowi charakterystyczną cechę stylu barokowego.


barokko-v-interere-19-foto-oformlenie-i-krasivij-dizajn-komnat-11


barokko-v-interere-19-foto-oformlenie-i-krasivij-dizajn-komnat-12


barokko-v-interere-19-foto-oformlenie-i-krasivij-dizajn-komnat-13

Jakie cechy dekoracyjne są nieodłącznie związane z pokojem w stylu barokowym:

 • Chęć korzystania z elementów wnętrza: kominek, eleganckie figurki, porcelanowe bibeloty - wszystko musi być dziełem sztuki i być antykiem. Tapeta, zasłony, a nawet projekt drzwi powinny być kompletne i stanowić pewną wartość.
 • Tkaniny dekoracyjne są szeroko stosowane jako dekoracja ścian i mebli. Rysunki na tradycyjnych arrasach: motywy kwiatowe, polowanie, krajobrazy, szycie złotą nicią. Na drzwiach mogą być tapety, zasłony, a nawet zasłony.
 • Barok jest nie do pomyślenia bez aktywnego używania tekstyliów. Skórzane sofy w salonie i skórzane tafty do sypialni w tym przypadku nie są używane. Tylko obicie z tkaniny wykonane z wysokiej jakości i drogich materiałów. Zaleca się atlas, aksamit, gobeliny, brokaty - z tych materiałów wykonane są zasłony, tapety i zasłony drzwiowe.
 • Projekt tekstyliów powinien się pokrywać. A jeśli udekorujesz zasłony sypialni lub salonu jedną tkaniną, to ten sam lub podobny materiał powinien być użyty do obicia sof i ścian pokrywających pokój.
 • Zasłony w salonie, pożądane jest dodatkowo udekorować pelotami, eleganckimi draperiami - nie żałuj tkaniny - w tym przypadku jej nadmiar jest tylko dobry. Ta sama technika tkwi w stylach imperium i rokoko.
 • Otwory drzwi i okien w pokoju są ozdobione odpowiednimi tkaninami w kolorze i wzorze. Często można zobaczyć, jak ramy okienne i drzwi domu są ozdobione wkładem z żółwia, kamieniami półszlachetnymi: onyksem, marmurem, malachitem.
 • Na ścianach apartamentu znajdują się doskonałe tzw. Gobeliny z rysunków - specjalne dywany bezścienne. Mogą być w nowoczesnym stylu.
 • Niezbędnym warunkiem jest odpowiednie oświetlenie wszystkich pokoi: sypialni, salonu i jadalni. Powinien być obfity, jasny i bardzo efektowny. W celu podkreślenia wspaniałości środowiska wykorzystywane są liczne lampy: sufit, ściana podłogowa. Czasami lampy są wbudowane w meble.


barokko-v-interere-19-foto-oformlenie-i-krasivij-dizajn-komnat-16


barokko-v-interere-19-foto-oformlenie-i-krasivij-dizajn-komnat-17


barokko-v-interere-19-foto-oformlenie-i-krasivij-dizajn-komnat-18

Pin
Send
Share
Send
Send