Wybór ściany w salonie, klasyczne i nowoczesne modele we wnętrzu, zestawy narożne, modułowe, wbudowane i szafkowe - Dom i styl - 2019
Dom i styl

Ściana w salonie (61 zdjęć): piękne opcje dla różnych wnętrz

Pokój dzienny - centralny pokój w domu. Tutaj członkowie rodziny zbierają się i wyjeżdżają na różne święta. Wybór mebli do tego pokoju jest bardzo ważny. A jeśli wybierzesz sofę, nie jest to takie trudne (najważniejsze jest uwzględnienie rozmiaru modelu i określenie odpowiedniego koloru), a następnie ściana w salonie, a raczej jego wybór wymaga bardziej kompetentnego podejścia. Powinien on nie tylko uzupełniać ogólny styl wnętrza pokoju (nowoczesne, high-tech, Prowansja itp.), Ale także być funkcjonalny.


Jak wybrać ścianę w salonie

Po pierwsze, wybór ściany zależy od wielkości salonu (uwzględnia się również jego projekt) - z minimalną lub odwrotnie maksymalną liczbą sekcji, z których każda jest przeznaczona do przechowywania pewnych rzeczy. Są to nisze telewizyjne i półki na naczynia lub książki, różne gabloty i biura na kinkiety i wiele innych. Nowoczesne modele często mają wąskie szuflady, w których można umieścić na przykład bieliznę.
Oczywiście, wygląd ściany jest równie ważny. Tu znowu wybór nie jest ograniczony: modele z drewna z oryginalnymi rzeźbami, obecność złożonych paneli, wąskie lub szerokie czarno-białe witraże itp. Nie zapominaj jednak, że ściana w salonie powinna być wysokiej jakości. Najlepiej jest preferować meble do pomieszczeń z praktycznego, odpornego na zużycie materiału, który jest łatwy w pielęgnacji.Przydatne wskazówki

 1. Nie zaleca się instalowania ciemnej ściany w pomieszczeniu o długim kształcie i białych odcieniach we wnętrzu - atmosfera stanie się niewygodna i odpychająca. Ale klasyczne jasne lub białe meble świetnie wyglądają w każdym wnętrzu i na każdym terenie.
 2. Aby salon był stylowy i atrakcyjny, konieczne jest wybranie wszystkich elementów mebli z tych samych materiałów. Co więcej, będzie to jeden zestaw.
 3. Do produkcji ścian dzisiaj stosuje się różnorodne materiały: MDF, laminowaną płytę wiórową z panelami i szlachetne drewno. Oczywiście ostatnia opcja jest uważana za najbardziej prestiżową, ale nie każdy może sobie na to pozwolić. Jako powłokę stosuje się melaminę, kolorowe i białe lakiery, polimery i laminat.
 4. Bardziej opłaca się kupować meble wykonane na zamówienie, ponieważ czasami bardzo trudno jest wybrać ścianę do salonu (zwłaszcza, jeśli potrzebny jest narożnik), który idealnie pasuje do ogólnego projektu pomieszczenia.
 5. Ściana powinna być zwarta, ale jednocześnie pojemna (nisze, różne przedziały itp.). Pożądane jest, aby jej szafki były podwójne lub trójdzielne. Ponadto, aby zaoszczędzić miejsce w pokoju i miejscu, wiele rzeczy pozwoli na klasyczną instalację szafy i wizualnie rozszerzy salon - oryginalny kredens.
 6. Ściana w salonie z witrażami, które mogą mieć różne kolory (biały kryształ lub odwrotnie skala kolorów), nadaje pomieszczeniu wyjątkowy luksus. Meble z rzeźbionym okapem, który jest wyposażony w oświetlenie, wygląda nie mniej imponująco.
Projekt ściany

Klasyczny styl

Ta opcja jest odpowiednia dla osób o konserwatywnych postawach i zasadach. W sklepach meblowych znajdują się różne nowoczesne ściany, które można zainstalować zarówno w nowych mieszkaniach, jak iw starych budynkach. Zazwyczaj meble te mają następującą konfigurację:

 • Duże szafy: szafa i książka.
 • Bar.
 • Stolik nocny do telewizora.
 • Regały i otwarta antresola.

Umieść wszystko wzdłuż jednej ściany.

Do notatki: dziś można kupić nie tylko nowoczesne klasyczne ściany, ale także zabytkowe okazy.Barokowy

Z reguły ściany te są wykonywane na zamówienie z naturalnego drewna przy użyciu witraży. Projekt często zawiera wkładkę. To dość ciężkie i drogie meble z tablicy. Ściany te są bardzo duże, więc mogą być używane tylko w przestronnych salonach.Ściana narożna

Ta opcja ma kształt trójkąta, dlatego idealnie nadaje się do umieszczenia w rogu pokoju. Na przykład można tam umieścić szafę lub stojak z lustrzanymi drzwiami, które wizualnie zwiększają przestrzeń w salonie. Z reguły taki zestaw mebli zawiera nie tylko szafki narożne, ale także różne szafki nocne z tablicy. Umieść je wzdłuż dwóch sąsiadujących ścian.Awangarda

Ściany są obecnie bardzo popularne, których konstrukcja obejmuje jednocześnie metal, drewno i różne szkła. Ten styl nazywa się awangardą. Na przykład w salonach często używają następującej metody: instalują dwie ściany w kolorze białym obok siebie i łączą je komodą lub szafą z lustrami.Niezwykły i stylowy wygląd oraz beżowe meble na tle innych elementów projektu, które są jaśniejsze i bardziej nasycone kolorem.

Gorka

Taka ściana otrzymała swoją nazwę ze względu na specyfikę konfiguracji - nie ma określonej wysokości, kształtu i rozmiaru (przejścia i linie przypominające slajdy). Jest to zestaw szafek, półek szklanych, szafek nocnych i półek, które można umieścić wzdłuż całej ściany lub umeblować tylko jedną jej część. Ściana jest odpowiednia zarówno dla małych, jak i dużych salonów i występuje w szerokiej gamie odcieni i kolorów: połysk czarny, biały, niebieski, czerwony, beżowy, zielony itd.Ściana modułowa

Inną interesującą opcją są ściany modułowe. Oczywiście, przede wszystkim nadają się do salonu z małym obszarem w stylu high-tech. Są tu stylowe meble: szafki z oknami, szafki na telewizor, mini półki itp. Główną zaletą tej ściany jest to, że wszystkie jej modułowe części łatwo poruszają się po pomieszczeniu i są dość kompaktowe. Ale w tym przypadku znowu niezbędna jest całkowita harmonia wszystkich mebli, tzn. Ściana powinna idealnie pasować do sofy, foteli i innych elementów dekoracyjnych, które zawiera wnętrze.

Uwaga: w przypadku pomieszczeń o niestandardowym układzie najlepiej wybrać styl minimalizmu. Ściany nie można używać w całości, ale tylko jej poszczególne elementy jako jasne akcenty: jeden stojak na telewizor i na przykład błyszczące półki umieszczone w centralnej części ściany. Oddzielne półki mogą być również komodą lub szafą.

Ściany ciała

Bardzo popularne dziś i gabinetowe mini pokoje dzienne, w których znajduje się wbudowana nisza lub stół do komputera. Doskonałe rozwiązanie, na przykład, do salonu w stylu high-tech, gdzie wszystko, czego potrzebujesz, powinno być pod ręką. Dodatkowo można kupić gotową ścianę lub zamówić oryginalny zestaw z miejscem na meble tapicerowane w środku (wtedy jego wysokość i wymiary będą dokładnie odpowiednie).
Ściany Wenge

Ściany z drewna wenge, słusznie zasługują na szczególną uwagę. Kilka lat temu wszelkie meble wenge uznano za „cud”, ale dziś jest ono coraz częściej wykorzystywane w projektowaniu pokoi (minimalizm, nowoczesny styl). A salon nie jest wyjątkiem.

Wenge to gatunek drewna pochodzący z Afryki, uważany za jeden z najlepszych na świecie.

Zalety tego materiału są oczywiste:

 1. Bardzo wysoka jakość, solidna i wyrazista struktura.
 2. Wysoka odporność na wilgoć i obciążenia mechaniczne.
 3. Długa żywotność.

Krótko mówiąc, funkcjonalne wbudowane meble z różnymi małymi niszami.

Jednak warto wiedzieć, że ściana wenge nie zawsze doskonale uzupełnia ogólne wnętrze pokoju. Wynika to przede wszystkim z faktu, że kolory mebli są bardzo ciemne - odcienie drzewiaste. Najpopularniejsza jest ściana wenge w kolorze czarnej i brązowej kawy.

Zestaw wenge, jeśli dobrze harmonizuje z resztą wnętrza, tworzy komfortową, wyrafinowaną i bogatą atmosferę w salonie, a także podkreśla bliskość natury. Najczęściej takie modele mają jasną powierzchnię i oryginalne gabloty.

To tylko główne opcje ścian salonu. Są też meble do pokoi w stylu japońskim, angielskim, wiejskim itp. Cóż, co ci odpowiada i jaki powinien być wystrój pokoju - zdecyduj sam.