Wnętrze salonu w nowoczesnym stylu, wybór mebli, żyrandoli i tapet, nowoczesny wystrój pokoju - Dom i styl - 2019
Dom i styl

Salon w nowoczesnym stylu (25 zdjęć): stylowe, nowoczesne wnętrza

Nowoczesne jest tłumaczone z angielskiego jako nowoczesne lub aktualne. Ten styl narodził się na początku XIX wieku, ale dziś nie stracił swojej popularności. Wielu projektantów używa nowoczesnego designu do sypialni, salonów, kuchni, a nawet przedszkola. Jego główną cechą jest niepowtarzalny wystrój, naturalne motywy i oryginalne meble.

Wnętrze salonu w nowoczesnym stylu

Nowoczesny salon jest bogaty w odcienie i jasne kolory: perłowy szary, zielony, fioletowy itp. Jednak zbyt agresywne i bogate kolory nie są odpowiednie (czerwone sofy, ściany, szafy, komody itp.). Na czele delikatnych, stłumionych i błyszczących odcieni.

Użyte materiały:

 • ceramika;
 • kamień naturalny;
 • drewno;
 • gips;
 • kryształ;
 • szkło (na przykład modularne szklane szafki, krzesła i stoły w nowoczesnym wnętrzu wyglądają bardzo stylowo);
 • marmur

Wykończenie powierzchni

Ściany

Ściany w salonie, podobnie jak komody, mogą być wykończone szerokimi listwami lub drewnianymi panelami. Ponadto często używane:

 • dekoracja malowana;
 • nowoczesne naturalne wzory (kładą też sofy wzdłuż ściany z podobną tapicerką);
 • farba (błyszcząca paleta);
 • tapeta z fakturą tkaniny.Sufit

Dekoracja sufitu to tapeta do malowania lub tynkowania (zazwyczaj używane są białe kolory). Rozciągnięty wielopoziomowy sufit o nowoczesnym wzorze nie będzie tutaj wyglądał źle. Ponadto można używać reflektorów punktowych, umieszczonych na obwodzie sufitu z miękkim oświetleniem. Jasnym akcentem będzie oryginalna ściana, stoły lub kredensy modułowe.

Uwaga: dekoracja sufitu salonu lub kuchni również nie pozwala na zbyt jasne kolory, czy jest to zwykła farba w połysku, tapeta czy zawieszone konstrukcje modułowe z wzorami.Paul

Salon w nowoczesnym stylu to marmur lub parkiet na podłodze, ułożony w jodełkę. Kolejną nowoczesną opcją podłogi w stylu secesyjnym jest błyszcząca powierzchnia z muralem. Niektórzy projektanci w ogóle wybierają dość śmiałą decyzję - wykończenie podłogi ciemnym marmurem i modułowymi meblami podobnymi w kolorze: komody, ściany, stoły, krzesła itp.Dzielenie salonu

Taka recepcja jest szczególnie aktualna, jeśli pokój jest mały. Metody zagospodarowania przestrzennego mogą być następujące:

 1. Zasłony lub ekrany modułowe, czasem nawet zasłony wykonane z lekkich materiałów.
 2. Ściana z płyt gipsowo-kartonowych.
 3. Wybór poszczególnych obszarów kuchni lub salonu poprzez zmianę wysokości sufitu i podłogi (na przykład stworzenie małego podium na podłodze).
 4. Zastosowanie oświetlenia łączonego - jaśniejsze światło w obszarze roboczym i przyciemnione oświetlenie obszaru rekreacyjnego.
 5. Umieszczenie w półce w pokoju (także instalacja szafek) - dowolne wysokie meble.

Meble

Salon w nowoczesnym stylu to także wielofunkcyjne meble bez zbytniej dekoracji, jak również z niezbyt jasną tapicerką: sofy, fotele, krzesła, komody i stoły w kojących kolorach. Mogą być również oryginalne rysunki lub obrazy postaci z bajek.

Nieźle wygląda w nowoczesnym stylu i kominki umieszczone w centrum pokoju. Są one, podobnie jak stoły, często zdobione sztukaterią, wykończone marmurem, granitem lub innymi naturalnymi materiałami. Nawiasem mówiąc, używanie kominków to dobry ton nie tylko w nowoczesnym stylu. Kominki sprawiają, że atmosfera każdego pokoju jest naprawdę przytulna i ciepła.

Do notatki: najlepiej jest instalować wysokiej jakości kominki, czyli takie, które działają na drewnie, a nie tanie imitacje. Współczesny nie toleruje przeciętności i rutyny.

Oryginalnym i stylowym wyglądem będzie wnętrze salonu w stylu Art Nouveau z elementami z kutego żelaza: poręcze schodów, komody, kratki i kominki. Kucie może mieć inne meble: sofy, ściany, rzeźbione stoły, krzesła itp.

Ponadto przy planowaniu salonu nie ma surowości - meble łączą się w niezwykłe kompozycje lub układają po przekątnej. Na przykład wszystkie te same ściany, krzesła i stoły.Okna i drzwi

Wnętrze salonu w nowoczesnym stylu zapewnia obecność wydłużonych, łukowatych okien i drzwi. Jeśli okna kuchni lub salonu są prostokątne, niezbędne linie tworzą stylową tapetę i zasłony, które są przymocowane w specjalny sposób do okapu i drapowane. Mogą to być:

 • zasłony rolety;
 • tiul;
 • połączenie pierwszej i drugiej opcji (zasłony i tiul).

Nowoczesny styl w salonie podkreśli także asymetryczne zasłony z organzy, sofy, szafy pomalowane naturalnymi motywami, witraże, panele ścienne i tapety.

Oświetlenie

Wnętrze salonu i kuchni w nowoczesnym stylu to oświetlenie, które sprawia, że ​​projekt pokoju jest wyjątkowy i jest podzielony na dwa główne typy:

 • dekoracyjne (służy głównie jako element dekoracyjny - żyrandole, lampy podłogowe, lampy);
 • funkcjonalny (może być podstawowy i opcjonalny).

Cóż, poza tym główne oświetlenie zawiera również cel i tło. Ostatnią opcją są lampy punktowe i wiszące oraz żyrandole, a także lampy podłogowe i ścienne.

Jeśli chodzi o oświetlenie docelowe, jest to jasne, bezpośrednie światło, które jest niezbędne w niektórych zawodach: szycie, czytanie lub pisanie. Ten typ oświetlenia obejmuje:

 • lampy i żyrandole o zamkniętych kształtach i otworach, które tworzą kierunek światła;
 • żyrandole potrzebowały działania.

Funkcje

 1. Aby zaprojektować salon w stylu Art Nouveau tak komfortowy, jak to możliwe, wymaga nie tylko mebli i tapet, ale także co najmniej trzech żyrandoli, które różnią się mocą i są instalowane na różnych poziomach.
 2. Wizualnie zwiększ przestrzeń, używając światła odbitego, a także zamontuj modułowe szafki z lustrzanymi drzwiami.
 3. Lampy i żyrandole powinny mieć elegancką formę (a także ścianę, sofy, krzesła itp.): Lokalne urządzenia oświetleniowe wykonane z kolorowego szkła, matowe cylindryczne lampy sufitowe lub żyrandole z matowym światłem.Akcesoria

Salon w nowoczesnym stylu nie będzie kompletny bez użycia unikalnych akcesoriów i przedmiotów. Są to różne wazony, szafki, kompozycje witrażowe, kredensy, rzeźby, zasłony, reprodukcje, a nawet biżuteria. Ponownie, nie zapominaj w tym przypadku o moderacji palety kolorów.

Odświeżyć wnętrze salonu i wizualnie rozszerzyć pokój pomoże dywan i zasłony, które naśladują trawę.

Uwaga: pastelowe wyciszenie tonów ścian (tapeta itp.) I sufit, w połączeniu z bujną zielenią na podłodze, sprawiają, że każde pomieszczenie jest nowoczesne i lekkie.
Czarno-biały - klasyczna wersja nowoczesności

Pomimo nowych rozwiązań projektowych i trendów w modzie, połączenie czerni i bieli w projektowaniu salonu w nowoczesnym stylu jest wskaźnikiem klasyki.

Czarno-biały może być dodany w odcieniach zielonym, niebieskim lub czerwonym. Na przykład wybierz różne konstrukcje modułowe w tych kolorach: sofy, lampy, krzesła, przedmioty dekoracyjne, zasłony, szafki i inne meble.Obejrzyj film: Nowoczesny Inteligentny Dom na Sprzedaż pod Warszawa . Projekt Home Koncept 26 (Listopad 2019).

Загрузка...