Kombinacja kolorów we wnętrzu kuchni, co łączy w sobie zieleń, żółć, szarość, brąz, pomarańcz i inne kolory, właściwy wybór kolorowych mebli i ścian, piękny design - Dom i styl - 2020
Dom i styl

Połączenie kolorów we wnętrzu kuchni (50 zdjęć): prawidłowo wybierz paletę

Pin
Send
Share
Send
Send


Dokonując napraw w kuchni, musisz z wyprzedzeniem zastanowić się nad tak ważnym pytaniem, jak jego kolor. W końcu harmonia przestrzeni kuchennej zależy od tego, jak pięknie łączą się kolory: czy będzie w niej wygodnie, czy spowoduje apetyt i przyjemność estetyczną. Ponadto, jeśli wierzysz starożytnym chińskim naukom Feng Shui, kuchnia jest centrum i znaczeniem każdego domu, a jego kolorystyka odgrywa ważną rolę w sprawnym funkcjonowaniu całej rodziny. W artykule przyjrzymy się, jak wybrać odpowiednią kombinację kolorów we wnętrzu kuchni.


sochetanie-cvetov-v-interere-kuhni-50-foto-pravilno-podbiraem-palitru


sochetanie-cvetov-v-interere-kuhni-50-foto-pravilno-podbiraem-palitru.jpeg">


sochetanie-cvetov-v-interere-kuhni-50-foto-pravilno-podbiraem-palitru-2

Jak wpływa na nas kolor

Zastanów się, w jaki sposób inny wybór kolorów może wpłynąć na ludzkie ciało:

 • Zaleca się, aby projektanci ciemnych kolorów wybierali tylko w dużych kuchniach. Mała kuchnia z ciemnymi ścianami i meblami może stać się jeszcze mniejsza i niższa. I na odwrót - lekka konstrukcja - liliowa, pomarańczowa, żółta - rozszerza przestrzeń, więc jest idealna do małych kuchni.
 • Zbyt jasne odcienie - na przykład jasnożółty lub jasnopomarańczowy, zielony, również nie zmieszczą się w małej przestrzeni standardowej kuchni miejskiej. W takim pokoju jasne kombinacje powodują podrażnienie - nastrój może się pogorszyć. Ale w dużej przestrzeni dopuszczalne jest użycie takiej kombinacji kolorów we wnętrzu kuchni - w tym przypadku nie będą one miały negatywnego wpływu.
 • Ostrożnie nakładaj zimne dźwięki, takie jak niebieski i liliowy. Kuchnia jest jednak salonem, w którym żywi się ogniem, więc ciepłe naturalne odcienie, takie jak te najbliższe naturze - brązowy, żółty, pomarańczowy lub połączenie dwóch lub trzech z nich - byłyby idealnym wyborem. Zimne odcienie mogą powodować uczucie bez twarzy i bez życia przestrzeni. Tylko utalentowany mistrz może zaprojektować kuchnię w zimnych kolorach, tak aby wyglądała harmonijnie i stylowo. Ale lepiej nie ryzykować samemu i udać się w sprawdzony, gwarantowany udany sposób w ciepłych kolorach.


sochetanie-cvetov-v-interere-kuhni-50-foto-pravilno-podbiraem-palitru.png">


sochetanie-cvetov-v-interere-kuhni-50-foto-pravilno-podbiraem-palitru-2.png">


sochetanie-cvetov-v-interere-kuhni-50-foto-pravilno-podbiraem-palitru-3


sochetanie-cvetov-v-interere-kuhni-50-foto-pravilno-podbiraem-palitru-5


sochetanie-cvetov-v-interere-kuhni-50-foto-pravilno-podbiraem-palitru-3.png">


sochetanie-cvetov-v-interere-kuhni-50-foto-pravilno-podbiraem-palitru-6


sochetanie-cvetov-v-interere-kuhni-50-foto-pravilno-podbiraem-palitru-4.png">


sochetanie-cvetov-v-interere-kuhni-50-foto-pravilno-podbiraem-palitru-7


sochetanie-cvetov-v-interere-kuhni-50-foto-pravilno-podbiraem-palitru-5.png">

Kuchnia monochromatyczna

W ostatnich latach kuchnia monochromatyczna zyskuje coraz więcej wielbicieli. W końcu takie wykonanie ułatwia wybór kolorów i odcieni, akcesoriów i urządzeń kuchennych. Co więcej, taki projekt, na przykład o kolorze pistacjowym lub zielonym, jest zawsze stylowy i szlachetny.

Rozważ cechy kuchni w wersji monochromatycznej:

 • Aby monochromatyczna kuchnia miała naprawdę drogi wygląd, ważne jest, aby wybrać odpowiednie kolory i ich kombinacje. Dzięki nieudolnemu wykorzystaniu koloru istnieje duże ryzyko, że w rezultacie pojawi się nudna, pozbawiona twarzy kuchnia. Na przykład połączenie ścian w kolorze pistacjowym i mebli jest zielone lub jasnozielone - świetna opcja.
 • Podstawowym zadaniem jest wybór koloru podstawowego. A potem pod nim wybierane są dodatkowe odcienie w tym samym zakresie. Ta technika zapewnia harmonijną jedność kuchni, wszystkich jej powierzchni - pionowych i poziomych. Na przykład dla brązu pistacjowego jest odpowiedni, a niebieski jest połączony z szarym.
 • Projektanci zdecydowanie radzą, jeśli sam wybierzesz kolory, nie używaj więcej niż trzech odcieni, ponieważ istnieje ryzyko, że niedostateczne doświadczenie zostanie pominięte przy właściwym wyborze, a co za tym idzie, otrzymasz nieharmonijne, niskiej jakości wnętrze. Na przykład, jeśli kolor podstawowy jest zielony, właściwym rozwiązaniem przy wyborze odcieni jest jasnobrązowy, zielony lub szmaragdowy.
 • Zagospodarowanie przestrzeni monochromatycznej kuchni, podświetlanie, na przykład, jadalni, obszaru roboczego, baru itp. Na przykład można użyć brązu do obszaru roboczego, a żółtego lub pomarańczowego do obszaru jadalnego.
 • Często kuchnia monochromatyczna jest wykonywana w czerni i bieli. Taki stylowy odbiór przy wyborze mebli i tapet na ściany powinien być również wykorzystany mądrze, ponieważ nieumiejętne stosowanie tych aktywnych kolorów bazowych może stworzyć pstrokatą przestrzeń, która ma niewiele wspólnego z pięknym obrazem w katalogu. Lepiej przyjrzeć się katalogom, odpowiednim stronom, gdzie pokazany jest dobry projekt - a następnie przejść do aranżacji swojej czarno-białej kuchni.


sochetanie-cvetov-v-interere-kuhni-50-foto-pravilno-podbiraem-palitru-8


sochetanie-cvetov-v-interere-kuhni-50-foto-pravilno-podbiraem-palitru-9


sochetanie-cvetov-v-interere-kuhni-50-foto-pravilno-podbiraem-palitru-10


sochetanie-cvetov-v-interere-kuhni-50-foto-pravilno-podbiraem-palitru-11


sochetanie-cvetov-v-interere-kuhni-50-foto-pravilno-podbiraem-palitru-12


sochetanie-cvetov-v-interere-kuhni-50-foto-pravilno-podbiraem-palitru-13


sochetanie-cvetov-v-interere-kuhni-50-foto-pravilno-podbiraem-palitru-14


sochetanie-cvetov-v-interere-kuhni-50-foto-pravilno-podbiraem-palitru-15

Wskazówki

Kilka ważnych punktów, które pomogą Ci wybrać odpowiednie kolory do kuchni:

 • Jeśli chcesz, aby kuchnia była efektowna i jasna, wybierz projekt oparty na odbiorze kontrastów. W tym przypadku stosuje się kilka przeciwnych kolorów. Ten wybór kolorów nadaje wnętrzu wyrazistość i aktywność. Jasna kuchnia naładuje Cię energią rano i podniesie na duchu po ciężkim dniu pracy. Przykładem może być jasnożółta kuchnia z dodatkowym niebieskim kolorem. Liliowy i brązowy są również doskonałym wyborem.
 • Jeśli boisz się pominąć wybór kombinacji kolorów, wybierz technikę win-win: użycie sąsiednich kolorów z kręgu widmowego. Używane są te kolory, które znajdują się w okolicy w okręgu. Może to być na przykład pomarańczowy z żółtym, niebieski z fioletowym lub czerwonym z pomarańczowym. Taka kuchnia gwarantuje harmonijny wygląd. Głównym zadaniem tutaj będzie zagospodarowanie przestrzeni - wykorzystanie tej tapety, koloru mebli i podłogi.
 • W pomieszczeniach o wystarczająco dużej powierzchni można wybrać jasne kolory. Ale dla małych przestrzeni lepiej pasuje neutralny zakres odcieni - jasny i pastelowy, lepsze ciepłe kolory. Brązowy odcień i delikatne kolory pistacji tutaj będą szczególnie dobrze wyglądać.
 • Pożądane jest, aby konstrukcja podłogi, sufitu i tapety na ściany były w harmonii ze sobą. Ich projekt można zaprojektować zarówno w pojedynczym schemacie kolorów, jak i kontrastowo - wszystko zależy od planowanego projektu.


sochetanie-cvetov-v-interere-kuhni-50-foto-pravilno-podbiraem-palitru-16


sochetanie-cvetov-v-interere-kuhni-50-foto-pravilno-podbiraem-palitru-17


sochetanie-cvetov-v-interere-kuhni-50-foto-pravilno-podbiraem-palitru-18


sochetanie-cvetov-v-interere-kuhni-50-foto-pravilno-podbiraem-palitru-19


sochetanie-cvetov-v-interere-kuhni-50-foto-pravilno-podbiraem-palitru-20

Wybór koloru

Biały:

 • Świetny do klasycznego wzornictwa, przydatny w projektowaniu stylu high-tech.
 • Promuje relaks, wycisza, tworzy doskonałą przestrzeń do relaksu i odprężenia.
 • Bardzo czysty kolor. Biała przestrzeń musi być stale utrzymywana w czystości, eliminując zanieczyszczenia i plamy. Dlatego ta kuchnia zawsze wygląda wyjątkowo elegancko.
 • Musisz pomyśleć o jasnych lub kontrastowych akcentach, w przeciwnym razie białe wnętrze może wyglądać nieco bezosobowo. Na przykład dodaj liliowy lub inny bogaty odcień na wykończeniu. Może być wyrażona w kolorze płytki lub tapety.


sochetanie-cvetov-v-interere-kuhni-50-foto-pravilno-podbiraem-palitru-21


sochetanie-cvetov-v-interere-kuhni-50-foto-pravilno-podbiraem-palitru-22


sochetanie-cvetov-v-interere-kuhni-50-foto-pravilno-podbiraem-palitru-23

Czarny:

 • Ten wybór projektu kuchni jest odpowiedni tylko dla dużych przestrzeni. W małej kuchni czarny nie jest używany, ponieważ pomieszczenie stanie się bardzo małe i ciemne.
 • Upewnij się, jak w przypadku bieli, że w czarnej kuchni musisz podnieść jasne akcenty, które ożywią wnętrze i nadadzą mu dynamiki. Wapno lub trochę zielony, czerwony tutaj nie będzie zbędny.
 • Wygląda dobrze na czarny połysk. Tak więc czarne meble, sprzęt gospodarstwa domowego i inne powierzchnie wyglądają harmonijnie, drogo i bardzo stylowo. Ponadto błyszcząca powierzchnia płytek i mebli oszczędza pokój przed nadmiernym mrokiem.


sochetanie-cvetov-v-interere-kuhni-50-foto-pravilno-podbiraem-palitru-25


sochetanie-cvetov-v-interere-kuhni-50-foto-pravilno-podbiraem-palitru-26

Czerwony:

 • Czerwona paleta jest bardzo pozytywna, więc jest odpowiednia dla osób, które mają tendencję do letargu, depresji i lenistwa. Czerwony kolor budzi witalność i zachęca do działania. Świetnie wygląda w połączeniu z szarym.
 • Jednak taki kolor jest męczący, więc przez długi czas wytrzymywanie czerwonej tapety lub koloru płytki może tylko uspokoić i dość melancholijny charakter ludzi.
 • Ważne jest, aby czerwony był ciepłym odcieniem, który sprawi, że przestrzeń będzie przytulna. Zimne odcienie tapet i mebli nie mają takiej zdolności.


sochetanie-cvetov-v-interere-kuhni-50-foto-pravilno-podbiraem-palitru-27


sochetanie-cvetov-v-interere-kuhni-50-foto-pravilno-podbiraem-palitru-28


sochetanie-cvetov-v-interere-kuhni-50-foto-pravilno-podbiraem-palitru-29

Orange:

 • Kolor jest idealny do dekoracji pokoju w stylu rustykalnym i rustykalnym. Szary i pomarańczowy - jedna z najmodniejszych kombinacji.
 • Pomarańczowy ma ciepły i przytulny kolor, wypełnia kuchnię przytulnością i sprawia, że ​​przestrzeń jest wizualnie wygodna i przyjemna. Tapety tego koloru ozdobią pokój, wypełniając go ciepłem.


sochetanie-cvetov-v-interere-kuhni-50-foto-pravilno-podbiraem-palitru-30


sochetanie-cvetov-v-interere-kuhni-50-foto-pravilno-podbiraem-palitru-31


sochetanie-cvetov-v-interere-kuhni-50-foto-pravilno-podbiraem-palitru-32

Żółty:

 • Z tym kolorem doskonale łączą się różne naturalne materiały: drewno, naturalne tkaniny. Żółty kolor nadaje się do wesołych, eleganckich, jasnych wnętrz wypełnionych światłem i powietrzem.
 • Żółty odcień podłogi, tapet lub mebli harmonizuje pokój, nadając mu komfort i ciepło.
 • Płytka w kolorze piasku na podłodze i na fartuchu - idealny wybór dla żółtej dekoracji.


sochetanie-cvetov-v-interere-kuhni-50-foto-pravilno-podbiraem-palitru-33


sochetanie-cvetov-v-interere-kuhni-50-foto-pravilno-podbiraem-palitru-34

Beżowy i szary:

 • Idealny dla osób o tradycyjnych poglądach na wnętrze.
 • Używaj jasnych szczegółów, rozcieńczając te zbyt spokojne i nudne kolory.


sochetanie-cvetov-v-interere-kuhni-50-foto-pravilno-podbiraem-palitru-35


sochetanie-cvetov-v-interere-kuhni-50-foto-pravilno-podbiraem-palitru-36

Brown:

 • Prawdopodobnie najpopularniejsza paleta do projektowania przestrzeni kuchennej. Brown może wychwycić różne odcienie - od jasnego do prawie czarnego.
 • Nadaje się do klasycznego wnętrza, sprawia wrażenie dobrej jakości, niezawodności i dokładności.
 • Brązowa kuchnia - najbardziej szanowana ze wszystkich. Większość klasycznych wnętrz nie rozpoznaje żadnych innych kolorów niż brąz we wszystkich odmianach do projektowania kuchni.


sochetanie-cvetov-v-interere-kuhni-50-foto-pravilno-podbiraem-palitru-37


sochetanie-cvetov-v-interere-kuhni-50-foto-pravilno-podbiraem-palitru-38

Niebieski:

 • W przypadku korzystania z tego koloru, który nie jest najbardziej popularny w kuchni, należy rozważyć dodatkowe oświetlenie pomieszczenia, jego poszczególnych stref. Ponieważ przy niewystarczającym oświetleniu niebieska kuchnia stanie się zbyt zimna i ponura.
 • Nie pozwól, aby cała kuchnia stała się niebieska. Lepiej jest wybrać tapetę do ścian i wykładzin podłogowych w tradycyjnym stylu, używając odcieni brązu, beżu i piasku.


sochetanie-cvetov-v-interere-kuhni-50-foto-pravilno-podbiraem-palitru-40


sochetanie-cvetov-v-interere-kuhni-50-foto-pravilno-podbiraem-palitru-41


sochetanie-cvetov-v-interere-kuhni-50-foto-pravilno-podbiraem-palitru-42


sochetanie-cvetov-v-interere-kuhni-50-foto-pravilno-podbiraem-palitru-43


sochetanie-cvetov-v-interere-kuhni-50-foto-pravilno-podbiraem-palitru-44

Pin
Send
Share
Send
Send