Łóżko z szufladami w wnętrzach sypialni, klasyczne i nowoczesne modele z wysuwanymi i wbudowanymi szufladami - Dom i styl - 2020
Dom i styl

Łóżko z szufladami w sypialni (50 zdjęć): piękne modele

Pin
Send
Share
Send
Send


Łóżko z szufladami to ergonomiczny i stylowy sposób na mieszkania, które nie mogą się pochwalić dużą powierzchnią - a to prawie 80% wszystkich mieszkań dostępnych w naszym kraju. Dlatego w artykule rozważymy cechy łóżek wyposażonych w pudełko lniane, czym one są, zalety i wady różnych modeli oraz jak wybrać optymalny model takiego łóżka dla twojego mieszkania.


krovat-s-yashikami-v-spalne-50-foto-krasivie-modeli


krovat-s-yashikami-v-spalne-50-foto-krasivie-modeli-2


krovat-s-yashikami-v-spalne-50-foto-krasivie-modeli.jpeg">

Funkcje

Jakie cechy charakteryzują standardowy model łóżka z szufladami:

 • To łóżko służy jako dodatkowa komora do przechowywania rzeczy i bielizny, a także wygodne miejsce do odpoczynku, spełniające wszystkie funkcje zwykłego łóżka. Ponadto łóżko z szufladami jest dość dekoracyjne, a jego wygląd może służyć jako dekoracja sypialni. Wykonana z litego drewna, może być wyposażona w rzeźbione oparcie i eleganckie wysuwane szuflady, może być jedno i pół i pełne podwójne.
 • Jak już się zorientowaliśmy, łóżko z szufladami może być pojedyncze lub podwójne. Dzięki temu możesz wybrać model indywidualnie do swoich potrzeb.
 • Pola mogą się również różnić - zarówno duże, jak i małe. Duże drewniane skrzynie znacznie zwiększają wysokość łóżka - czasami można wspiąć się na takie łóżko tylko za pomocą ławki, nawet jeśli jest to tylko półtora łóżka z lnianym pudełkiem. To tak zwane łóżko podium z szufladami. Z drugiej jednak strony mają taką pojemność, która umożliwia przechowywanie w nich praktycznie całej bielizny i tekstyliów przeznaczonych do sypialni. Pozwala to na wykluczenie z wystroju komody, która oszczędza miejsce.
 • Skrzynki można również wyposażyć we wbudowane rzędy kół, co pozwala na ich wysunięcie spod boku łóżka lub otwarcie za pomocą prowadnic, które podnoszą łóżko do wymaganej wysokości. Jaki projekt jest wygodniejszy - każdy wybiera dla siebie, najczęściej zależy to od wielkości sypialni. W małej przestrzeni wygodniej będzie podnieść materac niż wysunąć szuflady spod łóżka. Ale pudełka vykatnye są wygodniejsze, ponieważ nie zależą od łóżka i mogą być używane samodzielnie, jako dodatkowe meble. Są idealne, jeśli masz porządną sypialnię i nie planujesz często przenosić sporego łóżka z tablicy z miejsca na miejsce.
 • Zarówno podwójne, jak i pojedyncze łóżko z szufladami na ubrania i pościel to świetny sposób na udekorowanie wnętrza sypialni, dzięki czemu jest bardziej nowoczesny i przemyślany. Ponadto oszczędza miejsce w pokoju - masz więcej miejsca do życia, a dzieci - na gry i inne zajęcia.


krovat-s-yashikami-v-spalne-50-foto-krasivie-modeli-3


krovat-s-yashikami-v-spalne-50-foto-krasivie-modeli-4


krovat-s-yashikami-v-spalne-50-foto-krasivie-modeli-5


krovat-s-yashikami-v-spalne-50-foto-krasivie-modeli-7


krovat-s-yashikami-v-spalne-50-foto-krasivie-modeli-8


krovat-s-yashikami-v-spalne-50-foto-krasivie-modeli-9


krovat-s-yashikami-v-spalne-50-foto-krasivie-modeli-10


krovat-s-yashikami-v-spalne-50-foto-krasivie-modeli-11


krovat-s-yashikami-v-spalne-50-foto-krasivie-modeli-12


krovat-s-yashikami-v-spalne-50-foto-krasivie-modeli-13


krovat-s-yashikami-v-spalne-50-foto-krasivie-modeli-14

Jakie cechy łóżek z szufladami pozwalają na wykorzystanie ich jako wygodnego mebla w pokoju dziecka lub nastolatka:

 • Drewniane pojedyncze łóżko z wysuwanymi szufladami bocznymi pozwala na przechowywanie nie tylko pościeli, ale także zabawek dla niemowląt, odzieży sezonowej i wielu innych rzeczy, które nie są obecnie wymagane.
 • Jeśli łóżko z szufladami jest piętrowe, w tym przypadku pierwszy poziom może być w pełni wyposażony w pełnowartościowe duże miejsce pracy dla dziecka. Teraz gotowe zestawy słuchawkowe są w sprzedaży, gdzie najwyższe piętro to miejsce do spania, a dolne piętro to działające. Bardzo wygodne i oszczędne miejsce.
 • Łóżko ze skrzynkami do przechowywania może być ustawione zgodnie z wiekiem i preferencjami dziecka: nastolatka otrzyma łóżko typu queen-size księżniczki z przedziałem lnianym w wersji różowej lub białej, a chłopiec może zrobić łóżko w stylu marynistycznym, ozdabiając wezgłowie pirackimi symbolami i innymi atrybutami przedmiotu. Możliwe są dowolne opcje projektowe - łóżko z szufladami na pościel - jeden, dwa lub trzy - zawsze idealnie pasuje do każdego wnętrza.
 • Zwinięte drewniane klasyczne szuflady na kółkach są wygodne, ponieważ dotarcie do rzeczy, nawet jeśli znajdują się one w miejscu wezgłowia, jest bardzo proste, a proces nie zależy od tego, czy ktoś jest obecnie na łóżku, czy nie. Łóżko może być wyposażone w jedną lub trzy lub cztery lub więcej szuflad.


krovat-s-yashikami-v-spalne-50-foto-krasivie-modeli-16


krovat-s-yashikami-v-spalne-50-foto-krasivie-modeli-17


krovat-s-yashikami-v-spalne-50-foto-krasivie-modeli-18


krovat-s-yashikami-v-spalne-50-foto-krasivie-modeli-19


krovat-s-yashikami-v-spalne-50-foto-krasivie-modeli-20


krovat-s-yashikami-v-spalne-50-foto-krasivie-modeli-21


krovat-s-yashikami-v-spalne-50-foto-krasivie-modeli-22


krovat-s-yashikami-v-spalne-50-foto-krasivie-modeli-2.jpeg">


krovat-s-yashikami-v-spalne-50-foto-krasivie-modeli-3.jpeg">


krovat-s-yashikami-v-spalne-50-foto-krasivie-modeli-23


krovat-s-yashikami-v-spalne-50-foto-krasivie-modeli-24


krovat-s-yashikami-v-spalne-50-foto-krasivie-modeli-25


krovat-s-yashikami-v-spalne-50-foto-krasivie-modeli-26


krovat-s-yashikami-v-spalne-50-foto-krasivie-modeli-27


krovat-s-yashikami-v-spalne-50-foto-krasivie-modeli-28


krovat-s-yashikami-v-spalne-50-foto-krasivie-modeli-29


krovat-s-yashikami-v-spalne-50-foto-krasivie-modeli-30


krovat-s-yashikami-v-spalne-50-foto-krasivie-modeli-31


krovat-s-yashikami-v-spalne-50-foto-krasivie-modeli-32

Rozważ kilka punktów, na które należy zwrócić uwagę przy wyborze:

 • Konieczne jest staranne dobranie materiału, z którego wykonane jest łóżko. Najbardziej preferowany model klasyczny jest drewniany. Ten materiał jest wszechstronny, przyjazny dla środowiska, piękny i nadaje się do prawie każdej sypialni. Najlepiej wybrać meble z tablicy.
 • Teraz możesz znaleźć metalowe modele łóżek z kutymi żelaznymi plecami. Mają też pudełka, które w każdym razie będą wykonane z drewna - w końcu nikomu nie przyszło do głowy kupowanie ciężkich metalowych skrzynek, bardziej podobnych do skrzyń.
 • Zwróć szczególną uwagę na to, jak bezpieczne jest łóżko, zwłaszcza jeśli mechanizm modelu się podnosi. Jest to ważne, ponieważ w przypadku złej jakości wykonania struktury trudno będzie używać skrzynek.
 • Wybierz wysokiej jakości materac. Po pierwsze, zarówno pojedyncze, jak i podwójne łóżka z szufladami powinny być kompletnym miejscem do spania. Nie należy oszczędzać, wybierając tani, ale nie do końca odpowiedni model. Sen jest niezbędną gwarancją naszego pełnoprawnego życia, dlatego musisz wybrać najwyższej jakości i indywidualnie dopasowaną opcję materaca.
 • Jeśli chodzi o drzewo, optymalnym gatunkiem jest sosna i brzoza. Drewniane klasyczne modele i niedrogie, dobrze wyglądają i są przyjazne dla środowiska. Ponadto takie naturalne materiały z matrycy wypełnią powietrze w sypialni pozytywną energią, co z pewnością wpłynie na jakość snu, a tym samym na samopoczucie. Jednocześnie będą służyć jako wygodne miejsce do przechowywania rzeczy.
 • Istnieją modele, nawet pojedyncze, z dużymi pojemnikami do przechowywania - prawie na całej długości i szerokości łóżka. W takich pojemnych zbiornikach wiele rzeczy zmieści się na dole - wszystko, czego potrzebujesz, aby ukryć się przed ciekawskimi oczami. Ten projekt eliminuje potrzebę instalowania komody w sypialni i pozwala dogadać się z mniejszą szafą. Jednak w małej sypialni takie rozmiary nie będą działać, ponieważ będą trudności z wyciągnięciem ich spod łóżka - po prostu mogą nie mieć wystarczającej ilości wolnego miejsca. Rozważ ten problem przy zakupie.
 • Jeśli w sypialni jest zainstalowany drogi parkiet z litego drewna lub laminatu, lepiej wybrać modele z mechanizmem podnoszącym. W tym przypadku nie zepsujesz drogiej podłogi, stale wyciągając szuflady na pranie. Jak wiecie, koła, nawet jeśli są gumowe i miękkie, będą w końcu zarysowywać powłokę lub pozostawiać na niej inne ślady.
 • Czasami można zobaczyć łóżka z szufladami w sprzedaży, nawet z plastikowymi lub szklanymi oparciami, zagłówek może być również wykonany z tego samego materiału. Takie egzotyczne opcje są wciąż dość rzadkie, jednak idealnie pasują do ultranowoczesnych wnętrz. Ale jeśli sypialnia jest w tradycyjnym stylu, to oczywiście lepiej jest pozostać na starym dobrym drzewie, z którego wykonane jest zarówno zagłówek, jak i rama.
 • W mniejszej sypialni lepiej nadaje się model z dwoma lub trzema prowadnicami, ponieważ potrzebna jest dodatkowa przestrzeń do wysuwania szuflad na rzeczy na kółkach. Pojedyncze modele, które tradycyjnie mają zagłówek z litego drewna i drewniane oparcia, są tutaj idealne.
 • W przypadku projektu z prowadnicami należy pamiętać, że pudełka znajdujące się poniżej są integralne z łóżkiem i nie są oddzielone od siebie. Może to skomplikować transportowanie łóżka. Kolejny model minus z prowadnicami po bokach - nie ma stałego dostępu do rzeczy - musisz obniżyć / podnieść górę łóżka, co nie zawsze jest wygodne.
 • Kupując model z prowadnicami, zwróć szczególną uwagę na niezawodność mechanizmu do mocowania panelu podnoszącego. Od tego zależy łatwość sterowania. Wyeliminuj również ryzyko obrażeń, jeśli mechanizm nagle pęknie. W przypadku awarii i awarii tego mechanizmu, głowa łóżka wraz z plecami może spaść, podniesiony panel może spaść.
 • Jeśli potrzebujesz dużo miejsca do przechowywania, możesz wybrać łóżko z szufladami, gdzie te same pudełka znajdują się jeden nad drugim. Podwaja to powierzchnię użytkową, ale wysokość konstrukcji wraz z tyłem jest również mniej więcej taka sama. Okazuje się, że wysokość projektu bardziej przypomina podium.
 • Nie należy wybierać tanich modeli pojedynczych z oparciami i szufladami wykonanymi z płyty wiórowej. Takie struktury są zazwyczaj krótkotrwałe i niezbyt wysokiej jakości. Lepiej wydawać pieniądze na model z litego drewna. Ale w trakcie działania unikniesz wielu nieprzyjemnych problemów, różnych awarii, które prawie na pewno pojawią się w pierwszym przypadku.
 • Szuflada łóżka z mechanizmem podnoszącym jest zwykle solidna. W związku z tym wygodniej będzie kupić lub wykonać dla niego specjalne wyznaczniki, które pozwolą na strefę przestrzeni, a następnie wygodnie umieścić różne rzeczy w pudełkach.
 • Lepiej jest wybrać mechanizm podnoszący oparty na amortyzatorach gazowych. W tym przypadku podnoszenie będzie bardzo łatwe dzięki dwóm lub trzem amortyzatorom, a mocowanie będzie niezawodne. Ten projekt kosztuje więcej, ale koszty są odzyskiwane dzięki łatwości użytkowania. Mechanizm sprężynowy jest oczywiście tańszy, ale konstrukcja podnosząca w tym przypadku zużywa się szybciej i podnoszenie łóżka wymaga więcej wysiłku - najcięższe modele z matrycy ze złamanym mechanizmem sprężynowym są czasami podnoszone tylko przez dwóch lub trzech dorosłych mężczyzn.


krovat-s-yashikami-v-spalne-50-foto-krasivie-modeli-34


krovat-s-yashikami-v-spalne-50-foto-krasivie-modeli-35


krovat-s-yashikami-v-spalne-50-foto-krasivie-modeli-36


krovat-s-yashikami-v-spalne-50-foto-krasivie-modeli-37


krovat-s-yashikami-v-spalne-50-foto-krasivie-modeli-38


krovat-s-yashikami-v-spalne-50-foto-krasivie-modeli-39


krovat-s-yashikami-v-spalne-50-foto-krasivie-modeli-40


krovat-s-yashikami-v-spalne-50-foto-krasivie-modeli-4.jpeg">


krovat-s-yashikami-v-spalne-50-foto-krasivie-modeli-41


krovat-s-yashikami-v-spalne-50-foto-krasivie-modeli-42


krovat-s-yashikami-v-spalne-50-foto-krasivie-modeli-43


krovat-s-yashikami-v-spalne-50-foto-krasivie-modeli-44


krovat-s-yashikami-v-spalne-50-foto-krasivie-modeli-45


krovat-s-yashikami-v-spalne-50-foto-krasivie-modeli-46

Pin
Send
Share
Send
Send