Pomarańczowa sypialnia, piękny wystrój wnętrz, wybór mebli, zasłon i kolorów tapet - Dom i styl - 2020
Dom i styl

Sypialnia pomarańczowa do wnętrz (35 zdjęć): udane przykłady wzornictwa

Pomarańczowy kolor wnętrza jest źródłem ciepła, żywotności i radosnego nastroju. Wydawałoby się, że projekt sypialni nie powinien zawierać takiego zasięgu, ponieważ ten pokój jest przeznaczony do rekreacji. Ale dzięki odpowiedniemu doborowi kolorów, kombinacji mebli i wystroju, sypialnia pomarańczowa może zaspokoić potrzeby estetyczne i fizjologiczne: wygładzić zmęczenie po dniu pracy, stworzyć romantyczny nastrój w godzinach wieczornych, obdarować żywym ładunkiem po przebudzeniu.
Zasady używania pomarańczy w sypialni

Nie jest do końca prawdą, że pomarańczowy kolor jest czymś jasnym i świątecznym. Ma wiele odcieni: ciemny i jasny, jasny i pastelowy, przezroczysty, jasny i aksamitny. Nawet jasne żółto-pomarańczowe kolory będą odpowiednie i harmonijne w sypialni, jeśli zastosujesz się do zaleceń, którymi dzielą się projektanci:

 • Spokojne pomarańczowe odcienie mogą pełnić rolę ogólnego tła sypialni. Projekt wygląda na wygrywający, gdzie tapety, zasłony i dekoracje są zaprojektowane w jednej gamie kolorów, od żółto-pomarańczowej do brązowo-czekoladowej.
 • Jasny pomarańczowy kolor najlepiej stosować we fragmentach. Niech to będzie tapeta na wezgłowiu, wystroju, zasłonach lub dywanach.
 • Nasycone odcienie nie nadają się do wnętrza małych pomieszczeń, ponieważ wizualnie ukrywają wolną przestrzeń.
 • Właściwość „zmniejsz” przestrzeń będzie przydatna do wizualnej korekty długich wąskich pomieszczeń, jeśli użyjesz jasnego koloru na wąskich bokach pomieszczenia i neutralnych ciepłych kolorach na szerokich.
 • Użycie pomarańczowych odcieni w pokoju, w którym nie ma naturalnego światła, jest najbardziej uzasadnione: w pokojach po stronie północnej.

Nadmiar przestrzeni życiowej w jasnych kolorach jest niepożądany dla porywczych ludzi zirytowanych. Ale to nie znaczy, że będziesz musiał zrezygnować z ulubionego koloru. We wnętrzu zawsze znajdzie się miejsce na jasne elementy projektu, jeśli zostaną rozcieńczone jasnymi, neutralnymi odcieniami.Podłoga, sufit, ściany, meble lub wystrój - opcje kolorów

Pomarańczowa sypialnia nie może mieć jasnego nasyconego koloru od podłogi do sufitu, w przeciwnym razie trudno będzie w niej spocząć. Jak lepiej korzystać z pomarańczowej gamy, aby nie miała ona efektu stymulującego i nie dawała przyjemności estetycznej?

Ściany. Pomarańczowe tapety można stosować na całej powierzchni ścian, jeśli mają jasne odcienie pomarańczowe i są uzupełnione subtelnymi wzorami. Nie należy odrzucać monochromatycznej jasnej kolorystyki, ale tapetę należy przykleić w taki sposób, aby nie były widoczne z miejsca do spania. Najlepiej nadaje się do tego ściana na czele łóżka.

Sufity. Nowoczesne materiały wykończeniowe umożliwiają wykonanie dowolnego projektu sufitu, w tym wielokolorowego. Monochromatyczny błyszczący sufit we wnętrzu pomoże wyregulować niską wysokość pomieszczenia, ale nie powinien być całkowicie pomarańczowy, aby nie mieć odwrotnego efektu. Dozwolone są małe kontrastowe wstawki, wzór.

Paul. Pomarańczowa podłoga w mieszkaniu nie musi mieć wyraźnego otwartego koloru. Wnętrze sypialni będzie wyglądało wspaniale w ciepłych, drzewno-brązowych i brzoskwiniowych odcieniach wykładziny i małym puszystym dywaniku w kolorze miodu.

Jeśli projekt sypialni przewiduje instalację pomarańczowych mebli, ściany, podłoga i sufit lepiej wytrzymają w neutralnych kolorach, w przeciwnym razie będzie nadmiar jasności.

Wystrój. Elementy wystroju nadają wnętrzu szczególnego uroku, ale nie przesadzaj z dekoracjami w jednej kolorystyce. Pozwól wnętrzu prezentować różnorodne kolory, a potem będzie harmonijnie.
Kolory towarzyszące dla sypialni w kolorze pomarańczowym

Jakie kombinacje kolorów będą istotne we wnętrzu sypialni, aby nie przekształciły się w bez smaku zestaw różnych przedmiotów? Opracowanie projektu sypialni, z wyborem dodatkowego koloru będzie musiało działać.

 • Odcienie brązu - świetny dodatek do pomarańczowej sypialni w stylu orientalnym.
 • Biel dobrze komponuje się z pomarańczowym, ale nie jest całkowicie odpowiednia do sypialni, aby poprawić jasność i kontrast we wnętrzu. Dozwolone jest stosowanie nie czystych kolorów, ale ich odcienie: biało-kremowy, alabastrowy, kolor pieczonego mleka, kość słoniowa.
 • Wygląda świetnie w niebieskim kolorze w duecie z pomarańczowym. Ale, podobnie jak w przypadku bieli, ta kombinacja ma nadmierny kontrast. Dlatego powinieneś wybrać gamę jasnych odcieni: żółto-pomarańczowy i aqua, morela i turkus, miód i blady fiolet.
 • Wspaniałe kombinacje tworzą tandem w kolorze pomarańczowym i zielonym, ale jasność odcieni również wymaga dostosowania, rezygnując z czystych kolorów na rzecz spokojniejszej gamy oliwek i pistacji.
 • Szare odcienie w pomarańczowym wnętrzu tworzą spokój niezbędny w sypialni.

Pomarańczowy nastrój na komfortowy pobyt

Profesjonalny projekt pokoju opiera się na nie więcej niż czterech podstawowych kolorach. W sypialni należy ograniczyć do dwóch odcieni dla ogólnego projektu pomieszczenia i dodać dwa więcej jako małe kolorowe plamy. Następujące kombinacje dekoracji i wystroju będą wyglądać dobrze:

 • Tapeta tandemowa w odcieniach pomarańczowym i zielonym (pistacja, oliwka itp.), Brązowe i beżowe zasłony, tkaniny w kolorze białym oraz odcienie kremowe i czekoladowe.
 • Biało-kremowe ściany z pomarańczowym wzorem, brązowo-beżowe tkaniny, żółto-pomarańczowe zasłony.
 • Szaro-niebieskie ściany z pomarańczowymi wstawkami, brązowo-beżowe tkaniny, zasłony w odcieniach bieli i błękitu.
 • Żółto-pomarańczowe tapety, zasłony i tkaniny w odcieniach piasku i kremu.
 • Ściany z pomarańczowo-czarnym wzorem (tylko na czele łóżka), tapeta z neutralnym odcieniem, zasłony z żółto-pomarańczowego odcienia, tkaniny w odcieniach szarości i czerni i pomarańczy.
 • Tapeta wyciszone pomarańczowe odcienie, terakotowe zasłony, beżowe i brązowe tkaniny.
 • Miękka tapeta brzoskwiniowa, zasłony w kolorze czekolady, tkaniny w kremowych i jasnobrązowych odcieniach.

Projekt sypialni w kolorze pomarańczowym nie może ograniczać się do wykorzystania spektrum odcieni, jeśli prawidłowo zorganizujesz oświetlenie. Tłumione światło ukrywa nadmierną jasność. A potem wieczorem, ustawienie pozwala na relaks, a rano ładuje się energią i energią.
Obejrzyj film: Test farby dodajemy brokat ze sklepu z farbami (Luty 2020).

Загрузка...