Okrągła Umywalka Podłogowa Szkło Wpuszczane w Łazience z Szafką, Instalowanie Sztucznego Zlewu Kamiennego z Cokołem do Kuchni, Umywalka Ze Stali Nierdzewnej Pod Blatem - Dom i styl - 2020
Dom i styl

Zlewozmywaki okrągłe: wygodne, funkcjonalne i ergonomiczne (22 zdjęcia)

Zlewozmywaki w kształcie okrągłym są dziś bardzo popularne i pożądane, ponieważ dzięki swoim kompaktowym rozmiarom i korzystnej cenie mogą z łatwością zmieścić się w każdym stylu. A jeśli wcześniejsi nabywcy zdecydowali się na pranie kwadratowe lub prostokątne, ale dziś z pewnością zostaną zastąpione okrągłymi umywalkami o różnych średnicach.Zlewozmywaki okrągłe

Okrągłe umywalki mają szereg ważnych zalet:

  • nadaje się do wnętrz o dowolnym stylu;
  • mają większą głębokość misy;
  • bardzo zwarty;
  • uczynić kuchnię bardziej komfortową;
  • bezpieczny w użyciu.

Mały zlew o małej średnicy jest idealny do małej kuchni. Nie zajmuje dużo miejsca, ale zmieści się w ogromnej ilości naczyń.

Aby pranie było łatwe, nie musisz się mylić z rozmiarem miski. Okrągłe umywalki do łazienki i kuchni powinny mieć głębokość co najmniej 16 cm, a jeśli ich głębokość jest mniejsza, strumień wody będzie latał w różnych kierunkach. Jeśli łazienka nie jest tak krytyczna, to kuchnia jest nie do przyjęcia, ponieważ podczas mycia naczyń na ścianach wodą dostanie się tłuszcz i krople detergentu.

Duża liczba naczyń nie zmieści się w płytkim zlewie, ale jednocześnie zlew kuchenny nie powinien być zbyt głęboki. Jego maksymalna głębokość wynosi 20 cm, a jeśli jest głębsza, podczas zmywania będziesz musiał się pochylić, co może spowodować zranienie pleców, więc wybierając umywalkę, musisz najpierw zwrócić uwagę na jej głębokość.

Okrągły zlew w łazience jest idealny dla rodzin z dziećmi. Jeśli prostokątna umywalka jest przymocowana do ściany, dziecko prędzej czy później trafi w róg. Nie ma ostrych narożników, więc to niebezpieczeństwo jest wykluczone.
Jaki materiał wybrać?

Obecnie okrągłe zlewy i zlewy są wykonane z różnych materiałów. Najczęstsze:

  • ceramika;
  • stal nierdzewna;
  • kamień;
  • szkło

Najbardziej ekonomiczną i opłacalną opcją dla kuchni jest instalacja zlewu ze stali nierdzewnej. Może być wykonany przez tłoczenie lub droższą, spawaną metodę. Zlewy do kuchni ze stali nierdzewnej uzyskują najczęściej, ponieważ nie rdzewieją i nie ściemniają się pod wpływem wody i tlenu. Stalowe zlewy odporne na ciepło. Nawet jeśli umieścisz gorący garnek w zlewie kuchennym i włączysz zimną wodę, nic się nie stanie z metalem. Stal, pomimo swojej wysokiej wytrzymałości, jest elastyczna, dlatego często talerze wpadające do zlewu kuchennego nie pękają. Na powierzchni takiego zlewu nie ma porów, więc jest łatwy do czyszczenia, nie gromadzą się na nim bakterie.
Kamienne umywalki mają wyższą cenę, ponieważ kamień jest droższy i wygląda bardziej atrakcyjnie. Umywalki z kamienia są bardzo wygodne w obsłudze. Ten materiał, jak stal nierdzewna, nie obawia się nagłych zmian temperatury i nie pogarsza się przy długotrwałym wystawieniu na działanie wilgoci. Takie skorupy nie obawiają się jakiegokolwiek mechanicznego uderzenia, z wyjątkiem błyszczących powierzchni, które boją się ostrych przedmiotów. Nie boją się także agresywnych detergentów, które zawierają alkalia lub kwasy. Jeśli na okrągłych podkładkach z kamienia pojawią się małe zadrapania, można je łatwo usunąć drobnym papierem ściernym. Zlewozmywaki kamienne nie gromadzą bakterii, dlatego idealnie nadają się do instalacji w kuchni i łazience. Wyobraź sobie, jak stylowy będzie czarny okrągły zlew na białym lub złotym kafelku.
Ceramika jest mniej trwałym materiałem, więc instalacja białych umywalek ceramicznych jest wykluczona. Nawet przy niewielkim wpływie na obiekt ceramiczny mogą wystąpić pęknięcia, ale jednocześnie ceramika nie boi się zmian temperatury i wygląda pięknie, więc zlewy wykonane z tego materiału są poszukiwane przez wiele lat.

Stosunkowo niedawno na rynku pojawiły się szklane umywalki okrągłe. Wykonane są z hartowanego szkła, dzięki czemu powłoki te wytrzymują spadki ciepła i niewielki efekt mechaniczny. Szklane muszle nie boją się również oczyszczania różnymi proszkami i żelami, a na ich powierzchni nie ma szkodliwych bakterii.

Produkty te mają jednak wady. Nawet małe krople wody są widoczne na powierzchni zlewu szklanego, więc jego powierzchnię należy dobrze przetrzeć. Cała komunikacja może być widoczna przez szklaną powierzchnię, więc rury powinny być tak piękne i nowe jak sam zlew. Ponadto zlew szklany jest kilka razy droższy niż ceramika. A jeśli nie ma takiej możliwości, lepiej kupić tańszy model. Nie często, ale nadal są muszle wykonane z drewna. Zazwyczaj są one wykonywane na zamówienie i instalowane w łazienkach, wykonane w stylu ecostyle.Zainstaluj zlewy i wybrane modele

Okrągłe muszle są różnego rodzaju. Do małych łazienek nadaje się okrągła umywalka z szafką nocną. Zainstalowanie takiego stolika nocnego pozwala zaoszczędzić miejsce: można w nim ukryć nie tylko odpływ rur, ale także ukryć środki czyszczące, szampony, żele pod prysznic, mydło i inne drobiazgi, dla których zawsze brakuje miejsca.

Okrągła umywalka nadaje się do przestronnej łazienki. Jest to wysokiej jakości ceramiczny cylinder, w górnej części którego znajduje się miska i kran. Ten zlew nie wymaga specjalnej instalacji, ale zajmuje dużo miejsca i jest drogi. Również w przestronnej łazience można zainstalować fakturę zlewu na blacie. Kamienny blat jest przykręcony do ściany, a na nim umieszczony jest zlew. Jeśli blat jest duży, możesz umieścić dwie umywalki - jest wygodny i stylowy. Jego instalacja jest łatwiejsza niż wersja wpuszczana.
Do łazienki pasuje również okrągły zlew z postumentem. W takim przypadku należy ustawić ceramiczną miskę na szafce, za którą ukryta jest rura spustowa. To niedroga, ale funkcjonalna wersja umywalek. Wyglądają atrakcyjnie, są tanie i zajmują minimum miejsca. W przypadku bardzo małej wanny odpowiednia jest umywalka narożna, której długość każdej strony może wynosić około 30 cm.

W nowoczesnych kuchniach dzisiaj często montuje się umywalki wpuszczane. Wielu ludzi myśli, że wiedzą, jak zainstalować skorupę wpuszczaną, ale w rzeczywistości zawodzą. Faktem jest, że otwór pod skorupą wpuszczaną musi być wykonany z dokładnością do milimetra. Jeśli popełnisz mały błąd, kosztowny blat zostanie zrujnowany i będziesz musiał zamówić nowy. Instalacja powłoki wpuszczanej pozwala na oszczędność miejsca: szafka jest instalowana pod blatem stołu, który jest aktywnie używany w przyszłości.

W nowoczesnych sklepach można znaleźć nie tylko klasyczne umywalki ze stali nierdzewnej i białe ceramiczne, ale także matowe szkło, drewno, czarny, czerwony i niebieski. Ze względu na różnorodność materiałów i kolorów, okrągłe zlewy nadają się do każdego stylu wnętrza, od klasycznego i minimalistycznego po Prowansję i Art Deco. Najważniejsze jest to, że instalacja takiego zlewu oszczędza miejsce i sprawia, że ​​wnętrze jest jeszcze wygodniejsze i bardziej przemyślane.
Obejrzyj film: . Jak zrobić blaty o kształcie zaokrąglonego trójkąta do stolików kawowych coffee tables (Luty 2020).

Загрузка...