Podium we wnętrzu salonu, pokoju dziecięcego lub sypialni, projektu z szufladami i bez - Dom i styl - 2020
Dom i styl

Podium w mieszkaniu (50 zdjęć): oryginalne pomysły na planowanie

Podium we wnętrzach mieszkań i domów prywatnych staje się coraz bardziej powszechne. Nowoczesny design znajduje dla tego projektu wiele zastosowań funkcjonalnych i estetycznych, oto główne z nich:

 • podział na strefy i dostosowanie proporcji pomieszczenia;
 • miejsce do przechowywania różnych rzeczy;
 • miejsce do spania i odpoczynku;
 • miejsce do przyjmowania gości;
 • sposób na ukrycie komunikacji.

Niska wysokość sufitu nie jest powodem do odrzucenia takiego praktycznego rozwiązania w mieszkaniu. Jeśli na podium znajduje się sofa lub łóżko, musisz być w stanie wstać, nic więcej. Również wysokość sufitu nie jest ważna przy tworzeniu placu zabaw dla dzieci.

Konstrukcja podium jest określana na podstawie jego funkcji i stylu wnętrza. Bogaty wybór nowoczesnych materiałów dekoracyjnych pozwala harmonijnie dopasować ten element do każdej przestrzeni. Nie można kupić gotowego podium - jest ono zbudowane na miejscu dla określonych wymagań i zadań, dlatego z jego pomocą powstaje wyjątkowe wnętrze.

Podium w apartamencie typu studio

W przypadku apartamentu typu studio najbardziej dotkliwym problemem jest podział na strefy, gdy w jednym pomieszczeniu konieczne jest podzielenie miejsc na różne rodzaje zajęć. Na przykład strefa kuchenna podniesiona na podium zostanie oddzielona od salonu. Takie podium powinno być niskie, aby nie zmniejszyć wysokości sufitów, a także różnić się rodzajem i kolorem wykładziny. Projektowanie stref może się również różnić, styl high-tech nadaje się do kuchni, ponieważ gładkie, błyszczące powierzchnie są połączone z nowoczesnymi urządzeniami i są wygodne do czyszczenia, a salon jest bardziej miękki w nowoczesnym stylu lub w stylu art deco.

Kiedy w studiu znajduje się miejsce do przyjmowania gości w kuchni, podium będzie przydatne do oddzielania pomieszczeń roboczych i sypialnych. Podium wzniesie się na kolejny poziom, na którym znajduje się biurko komputerowe i półki na książki, w środku będzie wysuwane łóżko, a na schodach schowek. Jest to praktyczne rozwiązanie dla małych mieszkań, w których każdy metr wolnego miejsca jest drogi.

Podium do jednopokojowego mieszkania

W jednopokojowym mieszkaniu dla rodziny z dzieckiem na podium może pomieścić plac zabaw dla dziecka. Osłonięte miękkim dywanem, z miejscem do przechowywania zabawek, podium stanie się magicznym zakątkiem. Projekt dekoru ściennego w połączeniu z pokrywą na podium stworzy zamek księżniczki, magiczny las lub podwodne królestwo wewnątrz pokoju. Dla dziecka w wieku szkolnym miejsce treningowe może być wyposażone na podium i wysuwane łóżko w środku. Takie projekty mogą z łatwością zrekompensować brak pokoju dziecięcego w mieszkaniu.

Jeśli konieczne jest połączenie funkcji sypialni i salonu w jednopokojowym mieszkaniu, podium może zastąpić łóżko i sofę. Orientalny design z mnóstwem wielokolorowych poduszek będzie wygodny do przyjmowania gości i do spania. Wbudowana szuflada eliminuje konieczność zakupu komody lub szafy.

Gdy sofą do odbioru gości jest miejsce do spania właścicieli, logiczne będzie wybranie miejsca pracy jako podium. Dzięki wydłużonemu kształtowi pokoju harmonijnie podzieli go podium na pół, a wbudowane łóżko zmieści się w środku. W pomieszczeniu blisko placu lepiej jest zainstalować wąskie podium, szerokość biurka, ale tak wysoko, jak to możliwe, o ile pozwala na to wysokość sufitów, a następnie zmieści się w nim wygodny system przechowywania.

Potrzeba napełnienia łóżka rano w jednopokojowym mieszkaniu jest oczywista. Ale dopóki rodzina nie zdobędzie większej przestrzeni życiowej, łóżko wbudowane w podium rozwiąże ten problem.

Podium w salonie

W przestronnym salonie, który jest używany tylko przez jego główny cel, niskie podium w obszarze telewizyjnym pomoże ukryć przewody. Wbudowane światło na obwodzie podium stworzy atmosferę kina. Konieczne jest wyposażenie tego obszaru w kurtynę, a podium stanie się sceną dla produkcji kina domowego.

W salonie często znajdują się grupy dorosłych z dziećmi, strefa dla gości - kanapa i stolik kawowy - może być podniesiona na podium, a na dole można wyposażyć miejsce do zabaw na świeżym powietrzu dla dzieci, więc wygodniej będzie im je oglądać. Również ten projekt jest odpowiedni dla firm, które lubią tańczyć.

Obecność w domu fortepianu oznacza przeznaczenie dla niego specjalnego miejsca. Takie miejsce może stać się podium. Układ kurtyny pomoże skoncentrować się na próbie i nie ingerować w inne sprawy domowe, a także pozwolić na mini-koncerty.

Wąski podium wzdłuż ściany w salonie zastąpi sofę i pozwoli na przechowywanie wielu przydatnych rzeczy. Ten projekt będzie pasował do każdego projektu, wystarczy wybrać odpowiedni materiał na poszewki na poduszki z gęstej pianki. Nawiasem mówiąc, nie są trudne do zrobienia siebie.Podium do pokoju dziecięcego

W pokoju dziecięcym, w którym mieszka kilka dzieci, podium będzie rozwiązaniem racjonalizującym problem umieszczania miejsc do spania, zabawy i treningu. Łóżko piętrowe może powodować kontrowersje, kto będzie spał na górze, a kto - od dołu. Stworzenie podium z dwoma wysuwanymi łóżkami na dole i dwoma miejscami treningowymi na górze rozwiąże problem w szerokim pokoju.

Podobną opcją dla prostokątnego pomieszczenia są dwa podium, w każdym z nich znajduje się łóżko i miejsce pracy. W tym przypadku łóżko można umieścić na górze, a na podium wyposażyć w chowany stół i pudełka do przechowywania.

Projekt przedszkola powinien być dynamiczny i rozwijający się, ponieważ mieszkańcy tego pokoju szybko się rozwijają. Wyposażając podium w plac zabaw dla dziecka, lepiej jest zastanowić się, jak go przekształcić, gdy dziecko zacznie szkołę. Schemat kolorów tych elementów, których nie można odmalować, wybierz w neutralnych kolorach. Na przykład nastolatek chłopiec powie, że delikatny niebieski kolor wybrany przez rodziców kilka lat temu nie jest fajny. Z dziewczętami w tym względzie jest prostsze, różowy zwykle pozostaje ważny od kołyski i przynajmniej do balu.

Sypialnie z podium

Podium do sypialni może być opłacalnym rozwiązaniem, nie musisz kupować z nim łóżka i stolików nocnych. Jeśli umieścisz wysoki materac nieco mniejszy niż podium, wolna przestrzeń wokół krawędzi będzie pełnić rolę nocnego stolika.

Konstrukcja okrągłego podium, okrągłe łóżko i baldachim stworzą orientalną opowieść z sypialni. Elementy kute, przezroczyste tkaniny i kolorowe lampy ze szkła w stylu marokańskim lub tiffany wniosą wyjątkową magię do projektu pokoju.

Jeśli masz przestronną sypialnię u młodej rodziny bez dzieci, możesz zainstalować pylon na podium naprzeciwko łóżka. Mąż chętnie wróci do domu z pracy, a jego taniec na rurze pomoże zaoszczędzić na odwiedzaniu klubu fitness bez poświęcania figury. Kiedy pojawia się potomstwo, takie podium jest po prostu przekształcane w kino domowe, a metalowa rura trafia do przedszkola, aby grać w strażaków.

Co należy wiedzieć, instalując podium

 1. Aby utrzymać podium w bezpiecznym miejscu, nie umieszczaj go w przejściach ani na środku pokoju.
 2. Betonowe podium - najtrwalsze, ale ze względu na dużą wagę może uszkodzić zakładkę. Nadaje się tylko do pierwszych pięter prywatnych domów.
 3. Masywne drewniane podium może być również zbyt ciężkie, aby się nakładało, warto wcześniej obliczyć.
 4. Gdy podium jest ustawione na ukrywanie komunikacji, ważne jest, aby mieć do nich dostęp.
 5. Wybierając miejsce na podium z wysuwanym łóżkiem, musisz wybrać takie, w którym normalne łóżko wyglądałoby logicznie.
 6. Podium ma trwałą konstrukcję, a przy instalacji w przedszkolu należy wziąć pod uwagę fakt, że dzieci rosną szybko.
 7. Nie należy oszczędzać na jakości materiałów na podium. Solidna konstrukcja wytrzyma długo i zastąpi niektóre inne rodzaje mebli.
 8. W mieszkaniach z niskimi sufitami należy obliczyć wysokość podium, aby można było dostać się na pełną wysokość.
 9. Jeśli kształt podium jest zakrzywiony, ramka powinna być taka sama.
 10. Nie zapomnij o izolacji akustycznej, która zmniejszy gwałtowny dźwięk podczas chodzenia na podium.
Obejrzyj film: JFK Assassination Conspiracy Theories: John F. Kennedy Facts, Photos, Timeline, Books, Articles (Styczeń 2020).

Загрузка...