Połączenie kolorów we wnętrzu salonu, jak wybrać piękne opcje do projektowania - Dom i styl - 2020
Dom i styl

Kolor wnętrza salonu (50 zdjęć): piękne kombinacje

Pin
Send
Share
Send
Send


Kolorystyka mieszkania jest bardzo ważna w projekcie. Każde pomieszczenie w domu powinno mieć przemyślane połączenie kolorów - dotyczy to oczywiście także salonu. W końcu salon jest centrum domu, miejscem, w którym zbierają się rodziny, przyjaciele, odbywają się spotkania i święta - tutaj wszyscy domownicy i goście spędzają najwięcej czasu. Dlatego należy starannie rozważyć kolor wnętrza salonu. Jak to zrobić poprawnie, powiemy w artykule.


cvet-v-interere-gostinoj-50-foto-krasivie-varianti-sochetanij


cvet-v-interere-gostinoj-50-foto-krasivie-varianti-sochetanij-2


cvet-v-interere-gostinoj-50-foto-krasivie-varianti-sochetanij-3

Jak wybrać kolor do salonu

Zobaczmy, na jakich punktach musisz się skupić, wybierając optymalną kombinację kolorów w salonie:

 • Należy wziąć pod uwagę słynną zasadę projektantów: stosowanie takich proporcji kolorów jak - 10-30-60. Liczby te oznaczają, że wnętrze powinno zawierać 60% podstawowego koloru, 30% dodatkowego, połączonego w odcieniu pierwotnym i 10% kontrastu lub akcentu, którego pierwsze dwa wcale nie są takie same. Jednak powinni wyglądać harmonijnie obok niego. Jako przykład, możesz przynieść taką kombinację: weź beżowy kolor ścian jako główny, dodaj zielony jako dodatkowy. I rozcieńczyć całą tę wspaniałość turkusowym kolorem sofy i zasłon. W ten sposób wnętrze nabiera energii i dynamiki, wygląda nowocześnie i pięknie. W przeciwieństwie do tego, zwykle przyjmowano jasne, chwytliwe, nasycone kolory.
 • Jeśli trudno ci wybrać kombinację kolorów w salonie i wątpić w to, w którym wnętrzu byłbyś najbardziej komfortowy, możesz skorzystać z tej techniki: uważnie przeanalizuj swoją własną garderobę i zrozum, jaki kolor jest najbardziej popularny wśród artykułów odzieżowych. Ten kolor powinien być podstawą przy projektowaniu salonu. Jasne lub wyblakłe, zimne lub ciepłe, ale twoje ulubione odcienie będą przyjemne dla oka i dokładnie dopasowane pod każdym względem. Wybór dodatkowego i kontrastowego koloru powinien być dopasowany do głównego, tak aby były połączone i harmonijne. Te kombinacje można ponownie przeglądać na odzieży lub na specjalistycznych stronach i katalogach. Zaprojektuj ściany, podłogę i sufit, wybierz kolor zasłon i sof zgodnie z tą zasadą - a dobry efekt wizualny pracy będzie zagwarantowany.


cvet-v-interere-gostinoj-50-foto-krasivie-varianti-sochetanij-4


cvet-v-interere-gostinoj-50-foto-krasivie-varianti-sochetanij-5


cvet-v-interere-gostinoj-50-foto-krasivie-varianti-sochetanij-6


cvet-v-interere-gostinoj-50-foto-krasivie-varianti-sochetanij-8


cvet-v-interere-gostinoj-50-foto-krasivie-varianti-sochetanij-9


cvet-v-interere-gostinoj-50-foto-krasivie-varianti-sochetanij-10


cvet-v-interere-gostinoj-50-foto-krasivie-varianti-sochetanij-11


cvet-v-interere-gostinoj-50-foto-krasivie-varianti-sochetanij-12


cvet-v-interere-gostinoj-50-foto-krasivie-varianti-sochetanij-13


cvet-v-interere-gostinoj-50-foto-krasivie-varianti-sochetanij-14


cvet-v-interere-gostinoj-50-foto-krasivie-varianti-sochetanij-15


cvet-v-interere-gostinoj-50-foto-krasivie-varianti-sochetanij-16


cvet-v-interere-gostinoj-50-foto-krasivie-varianti-sochetanij-17


cvet-v-interere-gostinoj-50-foto-krasivie-varianti-sochetanij-18

Cechy nowoczesnej kolorystyki

Zastanów się, jakie funkcje są obecnie najbardziej popularne w projektowaniu kolorów salonu:

 • Ponieważ minimalistyczny styl z jego lakonizmem, prostymi i jasnymi liniami jest obecnie wysoko ceniony, lepiej jest unikać zamieszek w kolorach i kolorach w salonach z takim wnętrzem. Kolory powinny być proste, naturalne, naturalne, naturalne. Idealne do zdobienia ścian i innych powierzchni, nadają się czarne, brązowe, beżowe, szare, białe, a to nie boli zieleni. I jako akcenty w wysokości 10% mogą pojawić się jasne odcienie: zielony, czerwony, limonka, różowy, pomarańczowy i inne. Mogą być stosowane do tapicerki sof, tkanin zasłonowych.
 • Jeśli projekt salonu jest wykonany w wersji klasycznej lub tradycyjnej - z dobrej jakości meblami z drewna, solidnymi stolikami i komodami - w tym przypadku najlepszym wyborem koloru będzie: złoty, brązowy, beżowy, bordowy, turkusowy, jego ciemny odcień jest używany jako zielony. Takie odcienie są w stanie w najkorzystniejszy sposób podkreślić bogactwo i piękno mebli i przedmiotów wewnętrznych. W takim wnętrzu nie są używane zbyt jasne kolory. W tych kolorach pokrycie ścian, tapicerka krzeseł i sofa, kolor zasłon jest zachowany.
 • Nowoczesne trendy podkreślają pragnienie naturalnego, naturalnego początku. Dlatego w większości przypadków projektowanie salonów jest teraz nierozerwalnie związane z tym samym kierunkiem. Oznacza to, że kolory naturalnych odcieni, rozcieńczone rzadkimi jasnymi plamami. Ten projekt ścian i mebli wygląda stylowo, elegancko i podkreśla nowoczesność. Ponadto naturalne odcienie są tak komfortowe, jak to możliwe dla naszej wizji, te kolory ścian i dekoracji przyczyniają się do odpoczynku i relaksu.
 • Pastelowe ciepłe i stonowane odcienie vintage są również nowoczesnym uzależnieniem od mody wnętrza. Takie odcienie ścian, zasłon i tapicerki sofy nadają się szczególnie do salonu w stylu shebbi-chic lub Prowansji i przywołują na myśl przytulny dom na wsi. Można je jednak wykorzystać w mieszkaniu. Jasne, pastelowe, lekko „wyblakłe” odcienie sprawiają wrażenie wyblakłych w słońcu, rozszerzają przestrzeń, wypełniają ją światłem i komfortem. Jasne odcienie nie są używane.
 • Często gradienty i wdzięczne przejścia kolorów są używane do dekoracji ściany lub kolorów zasłon, które pomagają zharmonizować przestrzeń i uczynić cały wystrój salonu całością.


cvet-v-interere-gostinoj-50-foto-krasivie-varianti-sochetanij-19


cvet-v-interere-gostinoj-50-foto-krasivie-varianti-sochetanij-20


cvet-v-interere-gostinoj-50-foto-krasivie-varianti-sochetanij-21


cvet-v-interere-gostinoj-50-foto-krasivie-varianti-sochetanij-22


cvet-v-interere-gostinoj-50-foto-krasivie-varianti-sochetanij-23


cvet-v-interere-gostinoj-50-foto-krasivie-varianti-sochetanij-24


cvet-v-interere-gostinoj-50-foto-krasivie-varianti-sochetanij-25


cvet-v-interere-gostinoj-50-foto-krasivie-varianti-sochetanij-26


cvet-v-interere-gostinoj-50-foto-krasivie-varianti-sochetanij-27


cvet-v-interere-gostinoj-50-foto-krasivie-varianti-sochetanij-28


cvet-v-interere-gostinoj-50-foto-krasivie-varianti-sochetanij-29


cvet-v-interere-gostinoj-50-foto-krasivie-varianti-sochetanij-30


cvet-v-interere-gostinoj-50-foto-krasivie-varianti-sochetanij-31


cvet-v-interere-gostinoj-50-foto-krasivie-varianti-sochetanij-32


cvet-v-interere-gostinoj-50-foto-krasivie-varianti-sochetanij-33

Wskazówki

Kilka przydatnych punktów, które pomogą Ci wybrać najlepszą kombinację kolorów w salonie:

 • Nie bój się stosować jasnych kolorów. Załóżmy, że urządziłeś salon w klasycznym stylu, używając brązowego, szlachetnego beżowego odcienia i trochę zielonego. I wszystko jest piękne i dostojne, ale czegoś brakuje, jest trochę nudnej przestrzeni. Ożyw ten wybór kolorów, dodając nieoczekiwane pomarańczowe lub różowe plamy. Odpowiednie mogą być turkusowe, ciepłe żółte i inne jasne kontrastujące odcienie. W tym kolorze akcentu można wykonać dekoracyjne poduszki, panele ścienne, tapicerkę sofy i inne elementy dekoracyjne. I zobaczysz, jak będą grały ściany i meble w salonie, wnętrze stanie się bardziej ciepłe i interesujące.
 • Ciemnoniebieski kolor pasuje do tonacji jagodowych. Dlaczego nie udekorować ścian i mebli w salonie w wersji niebiesko-bordowej z akcentem, na przykład w wersji ciemnozielonej. Tylko kolory powinny być wyciszone, ciepłe, naturalne odcienie, nie neonowe ani kwasowe. Salon o podobnym wyglądzie nabiera luksusowego wyglądu: kolor ścian, tapicerka kanapy, cień zasłon - wszystko będzie wyglądać harmonijnie. Jednak w takim wyborze zachwyci jego kolor przezorność i dekoracyjne.
 • Jeśli pokój dzienny jest zaprojektowany w czarno-białym stylu, możesz ozdobić jego ściany jasnymi kolorami czerwonego lub żółtego odcienia lub dodać trochę zieleni. Zobaczysz, jak zmieni się wnętrze, salon natychmiast przybiera żywy, ciepły wygląd.
 • Lepiej jest wybrać do dekoracji ścian, kolory zasłon i tapicerki sofy są ciepłe i miękkie kolory niż zimne. Salon, urządzony w ciepłym kolorze, zawsze wygląda bardziej przytulnie i komfortowo. Beż i pomarańcza są zawsze wygodniejsze wizualnie niż liliowy lub chłodny niebieski.
 • Możesz spróbować takiej odważnej opcji: wytrzymać cały salon w jasnych odcieniach miętowego piasku. Jako kontrastowy ton dodaj ciemnobeżowy, turkusowy odcień lub dodaj jasnozielony. Taki salon będzie prawdziwą dumą właścicieli i idealnym miejscem na relaks i spotkanie z przyjaciółmi.
 • Nie używaj zbyt wielu detali o kontrastowym kolorze - wystarczy jeden duży lub dwa lub trzy małe, aby uruchomić główną dekorację pokoju. Na przykład, w szaro-beżowym salonie, jedna jasna czerwona duża sofa lub kilka małych poduszek i obraz na ścianie w kontrastowym kolorze będą wyglądać świetnie.
 • Im bardziej naturalna jest podstawowa kolorystyka podłogi i ścian, tym bardziej śmiałe eksperymenty z kontrastowym odcieniem zasłon i sofy, na które możesz sobie pozwolić.

Bez względu na to, jaką kombinację kolorów wybierzesz, nie zapomnij przestrzegać zasady proporcjonalności kontrastowych i podstawowych kolorów - i bez wątpienia nawet niezależny projekt salonu będzie wyglądał świetnie.


cvet-v-interere-gostinoj-50-foto-krasivie-varianti-sochetanij-34


cvet-v-interere-gostinoj-50-foto-krasivie-varianti-sochetanij-35


cvet-v-interere-gostinoj-50-foto-krasivie-varianti-sochetanij-36


cvet-v-interere-gostinoj-50-foto-krasivie-varianti-sochetanij-37


cvet-v-interere-gostinoj-50-foto-krasivie-varianti-sochetanij-38


cvet-v-interere-gostinoj-50-foto-krasivie-varianti-sochetanij.png">


cvet-v-interere-gostinoj-50-foto-krasivie-varianti-sochetanij-39


cvet-v-interere-gostinoj-50-foto-krasivie-varianti-sochetanij-40


cvet-v-interere-gostinoj-50-foto-krasivie-varianti-sochetanij-41


cvet-v-interere-gostinoj-50-foto-krasivie-varianti-sochetanij-42


cvet-v-interere-gostinoj-50-foto-krasivie-varianti-sochetanij-43


cvet-v-interere-gostinoj-50-foto-krasivie-varianti-sochetanij-45


cvet-v-interere-gostinoj-50-foto-krasivie-varianti-sochetanij-46


cvet-v-interere-gostinoj-50-foto-krasivie-varianti-sochetanij-47


cvet-v-interere-gostinoj-50-foto-krasivie-varianti-sochetanij-48


cvet-v-interere-gostinoj-50-foto-krasivie-varianti-sochetanij-49

Obejrzyj film: Projekty kuchni nowoczesnych (Grudzień 2020).

Загрузка...

Pin
Send
Share
Send
Send