Czerwony kolor we wnętrzu pokoi, piękne odcienie i stylowe kombinacje z innymi kolorami, meblami, dekoracjami i elementami dekoracyjnymi w tym kolorze - Dom i styl - 2019
Dom i styl

Czerwony kolor we wnętrzu (50 zdjęć): piękne odcienie i udane kombinacje

Czerwony kolor symbolizuje niezłomną wolę, pragnienie celów i pasję. Jego odcienie bardzo lubią wielu projektantów. Z pomocą czerwonych akcentów można łatwo umieścić we wnętrzu. Psychologowie mówią, że dostosowuje się do aktywności, podnosi ton.

Czerwony kolor jest w stanie ożywić wnętrze, stworzyć nastrój. Ale musisz go użyć bardzo dobrze: jeden niewłaściwy dotyk - i pojawi się jasny dysonans, harmonia zniknie. Jak wykorzystać czerwony kolor projektantów we wnętrzu?


Odcienie czerwieni we wnętrzu

Projektanci często nie używają koloru płomienia, ale jego odcienie, które można zastosować w prawie każdym pomieszczeniu. Dla wnętrza jest kilka ulubionych odcieni czerwieni:

  • terakota;
  • cegła;
  • szlachetne wino;
  • szkarłat, itp.

Nie każdy przedmiot i materiał pomalowany na czerwono wygląda dobrze we wnętrzu. Na przykład plastikowa błyszcząca powierzchnia koloru czerwonego sama w sobie jest ekscytująca. Ale cegła, glina lub tkanina wyglądają dość powściągliwie.

Czerwień ma spokojniejsze odcienie:

  • burgund;
  • alizarin;
  • wino;
  • terakota;
  • stłumione odcienie koralowców.

Są mniej agresywne i zdolne do stonowania, w przeciwieństwie do jasnych odcieni czerwieni. Te odcienie są niezbędne w tworzeniu bogatych, eleganckich wnętrz. W powściągliwych odcieniach czerwieni możesz stworzyć sypialnię, salon i biuro.

Odpowiedni wybór odcieni czerwieni - warunek konieczny pod względem oświetlenia pomieszczenia. Jeśli pomieszczenie jest ciemne i słabo ogrzewane, podnieś ciepłe odcienie czerwieni, które stworzą uczucie ciepła. A fioletowe odcienie sprawią, że wnętrze dużego salonu będzie uroczyste i bogate.

Przy wyborze odcienia należy wziąć pod uwagę styl i wymiary pomieszczenia. Ciemne odcienie nie nadają się do małych pomieszczeń.

Czerwone nuty mogą być używane do stylizowanych wnętrz. Na przykład, duch Indii pojawi się w sypialni, jeśli dodasz jej czerwone wzory na poszewkach, prześcieradłach i innych akcesoriach.Zawiera czerwone wnętrza

Nasycony czerwony kolor wizualnie zmniejsza przestrzeń, więc nie może być używany w małych pomieszczeniach.

Jeśli wybierzesz odcienie czerwieni do salonu, poczujesz siłę i energię. W połączeniu z kolorowymi akcesoriami salon w kolorze złotym stanie się arystokratyczny i pompatyczny.

Najlepszy wybór do salonu - czerwone meble we wnętrzu, które wyglądają imponująco na tle białych ścian i sufitu. Czerwona sofa we wnętrzu salonu zgromadzi wszystkich członków rodziny i przyjaciół. Taka aktywność w recepcji jest mile widziana.

Jeśli chodzi o sypialnię, nie należy kłaść nacisku na czerwony, w przeciwnym razie trudno będzie w niej spać. Różowe lub bordowe są całkiem do przyjęcia w sypialni: pomogą stworzyć romantyczną atmosferę i w ogóle nie wpłyną na zdrowy sen. Niezwykłe wnętrze okaże się połączeniem stłumionego czerwonego koloru z impregnacją białych odcieni i ciemnej podłogi.

Dużo czerwieni w kuchni budzi apetyt. Najlepszym rozwiązaniem dla tego pokoju byłoby połączenie czerwonych elementów z chromowanymi elementami i czarno-białymi wstawkami.

Czerwony kolor łazienki może powodować mieszane reakcje. Ktoś będzie zachwycony, ale ktoś nie lubi tej łazienki.

Ogólnie, wnętrza w kolorze czerwonym są wybierane przez ludzi mobilnych, celowych, dynamicznych. Wolą aktywnie wypoczywać nawet w domu.


Czerwony w połączeniu z innymi kolorami we wnętrzu

Za pomocą czerwonego koloru nudne pomieszczenie można przekształcić w arcydzieło wzornictwa. Najważniejsze jest, aby prawidłowo używać jego odcieni i poprawnie umieszczać akcenty. Odcienie czerwieni będą świetnie wyglądać w salonie, łazience, toalecie, siłowni i miejscach aktywnego wypoczynku. Jest masa dźwięków, z którymi ten dynamiczny i jasny kolor idzie w parze.

Czerwone i białe wnętrze

Kolor biały - integralny towarzysz czerwieni. Doskonale neutralizuje nadmierną czerwoną aktywność. Połączenie czerwieni i bieli we wnętrzu symbolizuje troskę, sprawiedliwość i czystość, rozszerza przestrzeń. To wnętrze przyciąga ludzi i cieszy się świeżym kontrastem

Czerwone i białe wnętrze jest kombinacją typu „win-win”. Ten duet nie wymaga dodatkowych akcentów, ale wiele rozcieńcza go czarnym kolorem, który nadaje dynamice wnętrzu. Czerwony jest zbliżony do kolorów monochromatycznych, więc trzykolorowy zakres tych odcieni będzie wyglądał dobrze.

Aby czerwono-biała kombinacja wyglądała ekologicznie, projektanci stosują technikę wzorzystych i stałych obiektów. Główną zasadą jest używanie wzorów i monotonii w tej samej ilości. Jeśli więc chcesz stworzyć monochromatyczny pokój, dodaj kilka obiektów ze wzorem lub, odwrotnie, we wzorzystym wnętrzu, dodaj 1-2 akcenty monofoniczne. Na przykład w jadalni ze zwykłą tapetą można położyć dywan ze wzorem, aw sypialni z wzorzystą tapetą mogą być zwykłe zasłony lub inne elementy dekoracyjne.

Główna technika stosowana w czerwonych i białych wnętrzach to „czerwony na białym”. Ale odwrotna technika „biały na czerwonym”, najprawdopodobniej, da negatywny efekt. Takie wnętrze wyda się surowe i krzykliwe. Faktem jest, że biel jest neutralnym, balansującym kolorem i nie może być akcentem.


Czerwony i żółty (pomarańczowy)

Najcieplejsze odcienie zawsze tworzą letni, radosny nastrój. Czerwono-żółte połączenie nadaje się do pokoi dziecięcych, kuchni, centrów fitness. Zanim jednak wybierzesz te dźwięki, oceń komfort tej kombinacji dla mieszkańców. Zobacz, po której stronie jest pokój. Jeśli jesteś na słońcu, powinieneś skierować swoją uwagę na inny zakres kolorów, ponieważ efekt zwiększonego ogrzewania może powodować dyskomfort.

W przypadku dzieci nadpobudliwych nie warto też brać czerwono-żółto-pomarańczowych tonów: w takim pokoju trudno będzie im się skoncentrować na czymkolwiek. Aby zmniejszyć aktywny wpływ ciepłych odcieni, można uzyskać kolory biały i beżowy.

Połączenie czerwieni i złota da zupełnie inną atmosferę. To pompatyczne połączenie jest odpowiednie w elitarnych hotelach, galeriach sztuki, restauracjach. Połączenie odcieni bordo i złota wygląda bardzo szlachetnie. W czerwono-złotych wnętrzach często dodaje się czerń, dzięki czemu pokój wygląda porządnie.

Czerwony i beżowy

Beżowy odcień ogranicza aktywność czerwieni, dzięki czemu wnętrze wygląda miękko i spokojnie. Ten związek nie potrzebuje trzeciego koloru. Tutaj ważne jest tylko, aby wybrać, który kolor stanie się wiodącym. Jeśli jest beżowy, wtedy atmosfera pokoju będzie przytulna i zachęcająca. Wstawienie wzoru lub cegły do ​​wnętrza przyniesie witalność.

Do bogatego czerwonego piasku nadają się słoma i ziemiste odcienie. A dla neutralnego beżu nadają się wszystkie odcienie czerwieni, nawet szkarłat, wino lub gruba szkarłat. Łącząc jasne odcienie beżu i czerwieni, wygodnie jest stworzyć styl retro we wnętrzu, ponieważ taki tandem pojawił się dawno temu. Tak, a we współczesnych wnętrzach ta unia doskonale się przyzwyczaja.

Nawiasem mówiąc, w tym duecie nie należy używać tylko jednego odcienia beżu: to wnętrze będzie monotonne i nudne. Lepiej jest tworzyć płynne przejścia kolorów z różnych odcieni beżowego koloru. Jeśli jako kolor tła wybrano beż, wykonaj jeden duży czerwony akcent lub kilka drobnych akcentów, aby czerwony kolor nie został utracony. Na przykład mogą to być czerwone zasłony we wnętrzu, a dodatkowo poduszki na kanapie. Fototapeta z dużymi jasnymi kolorami czerwieni na beżowym tle z powodzeniem ozdobi wnętrze salonu. Jeśli przykleisz czerwoną tapetę we wnętrzu, to tylko jedna ściana powinna być zajęta nimi, w przeciwnym razie wnętrze okaże się ponure, a nawet agresywne.
Czerwony i niebieski (turkusowy)

Ta kombinacja jest niezwykle rzadka we wnętrzach. Te kolory są w istocie antagonistyczne. Niebieski to lód, a czerwony to płomień. Ponadto oba te kolory różnią się wpływem temperatury. Ale dzięki odpowiedniemu połączeniu można uzyskać bardzo przytulną atmosferę. Tutaj ważne jest, który kolor będzie wiodący, a który będzie komplementarny, który określi ogólną temperaturę pomieszczenia. Chcesz, żeby było ciepło, weź bladoczerwone tło, a niebieski uzupełnij obraz. Aby stworzyć fajne wnętrze, dominuj niebieski, a czerwony jest akcentem.

Czerwono-niebieskie wnętrze będzie dobrze wyglądać w pokoju dziecinnym, jeśli podstawa ma bladoniebieski kolor. Bardzo pomocne będą tutaj tematy morskie.

W sypialni lepiej jest wybrać jasnoniebieskie tło, a czerwone tylko w celu podkreślenia szacunku i wyrafinowania.

Pamiętaj: różne odcienie czerwieni są odpowiednie dla koloru niebieskiego, a dla niebieskiego lepiej jest wybrać odcienie bogate w czerwień.

Jeśli chcesz stworzyć niezwykłe wnętrze, połącz czerwone i turkusowe. Taki związek zapewni dobry nastrój i stworzy poczucie komfortu i dobrobytu.

Czerwony i zielony

Zielony uzupełnia kolor czerwony, więc obok siebie będą się wydawać jeszcze bogatsze. To bardzo spektakularny związek, więc to wnętrze jest niepokojące dla oka, emocji i nie może być trwałe.

Ze względu na powściągliwość tych kolorów warto używać odcieni czerwonego i zielonego. Ponadto warto rozcieńczyć je białym lub beżowym.

Czerwony i brązowy

Ciemnobrązowe odcienie zawierają częściowo i czerwony kolor, więc częściowo można je nazwać pokrewnymi. Brąz jest dyskretny i przyziemny, kolor stabilności i ciężkiej pracy. Cień na czerwono, ten ton sprawia, że ​​cały pokój wygląda na solidny.

W odcieniach ciemnego brązu i bordo można stworzyć styl angielski, a dodając złote barwy można odtworzyć pompatyczny styl wiktoriański.

Czerwony i różowy

Moda na połączenie czerwieni, pomarańczy i różu pochodzi ze wschodu, gdzie lubią mieszać smak zapachów i zapachów, a także bogate ciepłe kolory. Więc połączenie różu z czerwienią może być nazywane orientalnym egzotycznym. Używaj tej kombinacji ostrożnie, ponieważ nasze oczy są przyzwyczajone do umiarkowanych kombinacji kolorów.

Czerwony i szary (szary niebieski)

Szary i szaro-niebieski harmonijnie łączą się z jasnymi odcieniami czerwieni. Jednak do tego tandemu lepiej jest dodać odcień biały, beżowy, złoty lub ciemnobrązowy. W takiej potrójnej kombinacji możesz zaaranżować każde pomieszczenie w domu.
Czerwony i fioletowy

Jasna kombinacja czerwieni i fioletu będzie odpowiednia dla kuchni. Wybierając odcienie, pamiętaj, że powinny być harmonijnie połączone pod względem ciepła i jasności. Projektanci kategorycznie nie zalecają rozcieńczania tego duetu neutralnym kolorem - białym lub beżowym.

Jeśli obawiasz się, że kolor czerwony może ostatecznie zmęczyć mieszkańców domu, użyj go w dekoracji, tkaninach lub drobnych szczegółach.

Może to być czerwona pościel, koc lub klosz lampki nocnej z płomieniem.

Udekorowałeś swoje wnętrze w neutralnym zakresie, a już wydaje ci się monotonne i nudne? Kup kilka czerwonych krzeseł, a pokój natychmiast zabłyśnie w nowy sposób.

Obejrzyj film: MÓJ PASSAT ROBI WE WSI SZUM Llama In My Living Room PARODIA. Kabaret Czwarta Fala&Dagmara Michta (Listopad 2019).

Загрузка...