Wnętrza Dracaeny Apartamenty lub domy, gdzie lepiej umieścić rośliny Feng Shui, korzyści i krzywdy - Dom i styl - 2019
Dom i styl

Dracena we wnętrzu (51 zdjęć): piękne opcje zakwaterowania

Dracaena - jeden z najpopularniejszych kwiatów wewnętrznych na świecie. Są ozdobione domami, biurami, sklepami, placówkami medycznymi. Roślina ta jest powszechnie używana przez mistrza feng shui. Dracaena harmonijnie patrzy we wnętrze pomieszczeń w dowolnym stylu i celu. Najbardziej delikatne i wyrafinowane odmiany uprawiane są w szklarniach i ogrodach zimowych.


Smok, wąż-drzewo, smocze drzewo - tak też nazywają ten kwiat. Według legendy, wielki smok zmierzył się ze słoniem. W zaciekłej walce ich krew zmieszała się i podlała ziemię. Na miejscu bitwy rosły wysokie drzewa, którym nadano imię Dracaena.

Odmiany drac domowych

W naturze występuje około 150 gatunków tej rośliny. Ale do ogrodnictwa w domu używane są tylko niektóre z nich:

 • Dracaena graniczy (lub Marginata) jest najbardziej powszechnym gatunkiem tej rośliny. Ma nagie wiązane łodygi i długie, wąskie liście w koronie. Wyglądem przypomina palmę. Na wysokości dochodzi do trzech metrów. Dracaena Marginata doskonale pasuje do wnętrza biur i centrów handlowych. Tak, aw każdym mieszkaniu taki zakład będzie wyglądał imponująco.
 • Dracena Sander (Sanderiana, bambus szczęścia) jest drugim najpopularniejszym gatunkiem draceny. Oprócz podobieństwa zewnętrznego, nie ma nic wspólnego z bambusem. Szlifierka może dorastać do metra wysokości, a nawet wyżej. Szczyt draceny tego gatunku często skręcał w spiralę. Ten niesamowity rodzaj kwiatu jest w stanie ozdobić każde pomieszczenie w domu. Jest często używany we wnętrzu zwolenników Feng Shui.
 • Pachnąca Dracaena (Fragrans) - roślina o pachnących kwiatach, szerokich i długich liściach. W zależności od odmiany kwiat ten może mieć inny kolor liści - monofoniczny, barwny lub pasiasty. Dracaena kwitnie w mieszkaniu jest niezwykle rzadka. Drzewo szczęścia - nazywany jest również tak zwanym pachnącym zapachem. Uważa się, że ten kwiat może czuć się dobrze tylko w atmosferze spokoju, ciszy i spokoju. A jeśli jest otoczony napięciami, skandalami i konfliktami, zaczyna boleć i stopniowo umiera. Rodzaj naturalnego wskaźnika emocji w domu.
 • Dracaena Derimskaya - bezpretensjonalna roślina z trójkolorowymi liśćmi. Długie liście dracaeny Deremskaya lekko zwijają się wokół krawędzi, co nadaje jej elegancji. Dracaena kwitnie w mieszkaniu bardzo rzadko, ale nie jest przerażająca. Wszakże ciemnoczerwona na zewnątrz i biała w kwiatach tej rośliny mają obrzydliwy zapach.
 • Dracena Godsef (Surculosis) - bardzo różni się od innych dracenów. Na cienkich, rozgałęzionych łodygach są liście o kształcie jaja, które mają niezwykłą barwę dla tej rośliny - biało-kremowe lub jasnozielone plamki i plamki. Surculose flowers mają przyjemny aromat, ale rzadko kwitnie w pomieszczeniu.

Dobra i szkodzi dracenie

Zastosowanie draceny we wnętrzu to nie tylko przyjemność estetyczna. Udowodniono i realne korzyści tej rośliny dla innych:

 • Będąc naturalnym filtrem, draceny absorbują i przetwarzają takie szkodliwe substancje jak benzen, formaldehyd, trichloroetylen, ksylen, amoniak, tlenki węgla.
 • Zaletą tej rośliny jest to, że absorbuje ona mikrocząstki chorobotwórcze i pył, a zamiast tego jonizuje powietrze w domu.
 • Dracena harmonizuje stan psycho-emocjonalny, tworzy wokół siebie zdrowy i korzystny mikroklimat.


Jak każda roślina, draceny mogą wyrządzić krzywdę ludziom wokół:

 • Jeśli ludzie mają skłonność do reakcji alergicznych, draceny, jak każda inna roślina w domu, mogą je wywołać.
 • Jedzenie liści draceny może być szkodliwe, powodując zaburzenia układu pokarmowego. Jest to roślina mało toksyczna.


Korzyść z draceny jest nieporównywalnie większa niż jej ewentualna szkoda, której ponadto można łatwo zapobiec. Po co należy przestrzegać prostych zasad:

 • Nie pozwól, aby kurz gromadził się na liściach draceny, przetrzyj je w odpowiednim czasie.
 • Nie umieszczaj Dragonzy w sypialni osobie podatnej na alergie.
 • Nie jedz części rośliny i trzymaj ją poza zasięgiem małych dzieci i zwierząt.
Feng Shui Dracaena

Feng Shui to sztuka kontrolowania niewidzialnych i namacalnych strumieni, które wypełniają każdą przestrzeń, aby stworzyć harmonię energetyczną.

Dracaena Sander (bambus szczęścia) według feng shui jest symbolem męskości, dobrego samopoczucia i sukcesu, braku elastyczności i woli. Obecność Sandera w domu zapewnia jego mieszkańcom szczęście, długowieczność, zdrowie, szczęście, bogactwo. Dracaena w mieszkaniu jest źródłem pozytywnej energii.
Mistrzowie Feng Shui zalecają:

 • Piosenki z Sandery umieszczone we wschodniej części domu - aby zharmonizować przestrzeń.
 • W południowo-wschodniej części domu - aby przyciągnąć bogactwo i dobrobyt do domu.
 • Zjeżdżalnie z dracenami w zachodniej części - potężna obrona przed negatywną energią.

Aby uzyskać większy efekt, wiązki Sandera są związane czerwonymi lub złotymi wstążkami, talizmany są zawieszone na nich i umieszczone w szklanych naczyniach z wodą. Przy pomocy kanalików i drutu szlifierki dracenis otrzymują niezwykły wygląd i dziwaczny kształt. Dlaczego kompozycje tej rośliny wyglądają bardzo ciekawie i pięknie we wnętrzu.
Zgodnie z feng shui liczba pędów w kompozycji nie ma większego znaczenia:

 • Trzy ucieczki - talizman szczęścia, pokoju i dobrobytu.
 • Pięć strzałów - stabilność finansowa i dobrobyt materialny.
 • Siedem pędów - zdrowie i długowieczność.
 • Dwadzieścia jeden ucieka - symbol szczęścia i sukcesu. Talizman „dobro uniwersalne”.
 • Dwadzieścia pędów Sandera w kompozycji - „Wieża miłości” - symbol troski, miłości, współczucia.

Zgodnie z feng shui, Sander jest dobrze umieszczony przy wejściu do domu. Potem spotka się z gośćmi, demonstrując szacunek gospodarzy do nadchodzącego i dając im ładunek pozytywnej energii.
Najlepsze miejsce dla draceny

Korzyści płynące z draceny dla zdrowia ludzi wokół nich, dla ich satysfakcji estetycznej i ogólnej harmonizacji przestrzeni są teraz jasne. Pozostaje dowiedzieć się, gdzie lepiej umieścić roślinę, aby zapewnić jej bardziej komfortowy pobyt w pokoju.


Dracaena stosunkowo bezpretensjonalna opieka. Jest przeciwwskazany w bezpośrednim świetle słonecznym, dlatego doniczka z tą rośliną powinna być umieszczona w lekkim cieniu, metr lub dwa z okna. Najbardziej komfortowa temperatura pobytu draceny wynosi od +12 do + 22 ° C. Roślina ta toleruje cieniowanie i sztuczne światło. Prawdziwe, różnorodne gatunki w tym samym czasie mogą stracić jasność obrazu. Najlepiej, jeśli oświetlenie jest jasne i rozproszone.

Podlewanie smoczych owoców powinno być umiarkowane, ale nie pozwól, aby ziemia wyschła. Konieczne jest regularne i częste spryskiwanie liści. W ciepłym sezonie wskazane jest zabranie draceny na świeże powietrze, z wyłączeniem bezpośredniego światła słonecznego.Obejrzyj film: NAJTAŃSZE WAKACJE i plaże BEZ TURYSTÓW - Wietnam odc. #3. greg + sylwester (Listopad 2019).

Загрузка...