Lampa podłogowa we wnętrzu, piękne i oryginalne lampy w stylu high-tech, art deco i inne, metody projektowania - Dom i styl - 2020
Dom i styl

Lampy podłogowe we wnętrzu (50 zdjęć): stylowe modele i pomysły dekoracyjne

Oświetlenie pokoju - to prawie główny aspekt wnętrza. Grając z światłocieniem, właściciel nieświadomie lub celowo tworzy nastrój w domu. Bardzo ważne jest, aby móc cieszyć się romantyczną atmosferą, którą można odtworzyć za pomocą różnego rodzaju lamp o stonowanym świetle, takich jak kinkiety, lampy stołowe i oczywiście lampy podłogowe.

Po pewnym zapomnieniu lampy podłogowe przeżywają okres odrodzenia. Teraz można je zobaczyć w każdym domu. Jasne, czasem nawet oślepiające światło, jak głośne dźwięki, może nie tylko nudzić, ale nawet denerwować, dlatego czasami zmierzch jest po prostu konieczny. Miękkie, płynące spod światła klosza, staną się niezastąpionym narzędziem w walce ze zmęczeniem i złym nastrojem. Delikatne światło i spokój oraz relaks, łagodzą napięcie po męczącym dniu, a ponadto jest w stanie ożywić spokój umysłu i spokój. A przy obecnym tempie życia bardzo ważne jest, aby móc się zrelaksować i odmłodzić bez wychodzenia z domu.

Lampa podłogowa to lampa podłogowa, która stoi na stojaku na nogi, podtrzymując bezpośrednie źródło światła - klosz lampy. Ale nie wszyscy wiedzą, że lampa podłogowa to wielofunkcyjna konstrukcja, która wykonuje jednocześnie kilka funkcji we wnętrzu.

Zalety lamp podłogowych

Lampy podłogowe mają pewne przywileje, w przeciwieństwie do innych rodzajów dodatkowego oświetlenia:

 • Brak instalacji, w przeciwieństwie do kinkietów. Jest to ogromny plus, zwłaszcza gdy nie ma możliwości zadzwonienia do kapitana, aw pobliżu nie ma męskiej mocy. Że tak powiem - kupił, przyniósł do domu, umieścić, podłączyć i używać.
 • Projekt mobilności. Bardzo wygodny pod względem tego, że lampa podłogowa, w razie potrzeby, jest transportowana do dowolnego rogu pokoju na życzenie.
 • Nie potrzebujesz podstawki. Lampy podłogowe są dobre, ponieważ nie wymagają instalacji mebli. Przy łóżku nie ma stolików nocnych - nie ma znaczenia, umieść urządzenie na podłodze i przeczytaj je, aby twoje zdrowie było w łóżku.
 • Zagospodarowanie przestrzeni. Za pomocą lampy pomieszczenie można łatwo podzielić na kilka stref. Część pokoju, w której znajduje się lampa podłogowa, jest naturalnie przydzielona do strefy relaksu i rekreacji. W tym wyznaczonym miejscu właściciele apartamentów czytają, oglądają telewizję lub po prostu wygrzewają się pod ciepłym dywanem, wygodnie siedząc na wygodnej kanapie.
 • Funkcja dekoracyjna. Pod wpływem czasu i postępu lampa podłogowa stała się urządzeniem, które służy nie tylko jako urządzenie oświetleniowe. Ze względu na ogromną gamę modeli można z honorem i godnością powiedzieć, że lampa podłogowa może stać się również ozdobą, a nawet atrakcją mieszkania. Nawet jeśli nie możesz znaleźć niczego w sklepie, dla zamówienia możesz uzyskać najbardziej ekskluzywną próbkę.

Ponadto brak opraw oświetleniowych nie może pozwolić sobie na stworzenie takiego przytulnego i komfortowego salonu. Może przypominać wysoką pochodnię lub drzewo, ozdobione girlandą, a nawet latarnią uliczną. I nie jest to zaskakujące, ponieważ słowo „lampa podłogowa” przyszło do nas z języka francuskiego, co w tłumaczeniu oznacza „pochodnia”.
Lampy podłogowe i ich rodzaje

Ze względu na różnorodność typów statywów i kształtów klosza, a także materiałów, z których są wykonane, lampy podłogowe mogą być bardzo różne.

Noga - stojak

W zależności od statywu istnieje kilka rodzajów lamp podłogowych:

 • Klasyczny. Ta lampa podłogowa ma bezpośredni statyw o wysokości od 1 do 2,5 m.
 • Nowoczesny. Ta lampa ma nie tylko regulowaną nogę, ale także fantazyjny kształt statywu, w postaci łuku lub zakrzywionej figury.
 • Na statywie. Stojak może składać się z 3 nóg.
 • Ze stołem. Nie ma potrzeby sięgania po stolik nocny, aby postawić książkę lub postawić filiżankę kawy, ponieważ blat stołu dla wygody jest ustawiony na poziomie ramienia osoby leżącej.


Klosz lampy

Abażury lamp są również zróżnicowane. W zależności od materiałów, z których klosz jest bezpośrednio produkowany, są:

 • Ceramiczne
 • Papier
 • Plastik
 • Tkanina
 • Szkło
 • A nawet metal

W zależności od kształtu abażury może być:

 • Stożkowy
 • Cylindryczny
 • Kulisty
 • Półkulisty
 • Kwiatowy

W zależności od liczby lamp, lampy mogą być:

 • Z jednym abażurem
 • I z kilkoma, które tworzą jaśniejsze górne światło i, odpowiednio, stłumiony niższy.

Istnieją modele lamp podłogowych z obrotowymi odcieniami. A ultranowoczesna nowość to lampa podłogowa z funkcją spot, za pomocą której światło może być kierowane do dowolnego określonego obszaru.

W zależności od konstrukcji lampy i kształtu klosza lampy dzielą się na:

 • Światło kierunkowe. Jego promienie są skierowane w pewnym kierunku, z możliwością dalszej regulacji. Ten model jest dobry do przeczytania.
 • Odzwierciedlone. Strumień świetlny jest kierowany na ściany lub sufit, odbijając się od powierzchni, równomiernie i jaśniej oświetla pomieszczenie. Jednocześnie sufit będzie wyglądał na wyższy niż w rzeczywistości.
 • Światło rozproszone. Klosz lampy równomiernie przechodzi i rozprasza światło.

Dlatego wybierając lampę podłogową, pamiętaj o zadaniach, które chcesz mu powierzyć. Piękny wygląd lampy jest dobry, a piękne i funkcjonalne urządzenie oświetleniowe jest dwa razy lepsze.

Lampy podłogowe we wnętrzu

Wybierając lampę podłogową, weź pod uwagę ogólny styl pomieszczenia, ponieważ 2-metrowa lampa jest dość chwytliwa i jeśli będzie wyróżniać się od ogólnej koncepcji - fakt ten nie pozostanie niezauważony. Chociaż lampa podłogowa, która na tle całej sytuacji będzie wyglądać kontrastowo, może być punktem kulminacyjnym, ale w tym przypadku najważniejsze jest, aby jej nie przesadzić.

Trapezowa lampa podłogowa

Klasyczna i nowoczesna lampa do wnętrz w stylu Art Deco. Dla tytułowego stylu takie lampy podłogowe będą tym bardziej istotne. Kształt klosza takiej lampy prawie zawsze rozszerza się do góry, więc często jest podobny do trapezu.Lampa podłogowa na zgiętej nodze

Do wnętrza w stylu high-tech, minimalizmu, poddasza, jak również do nowoczesnych nowoczesnych wnętrz, odpowiednia jest lampa na zakrzywionej nodze, zwanej również łukową lampą podłogową. Stojak jest zazwyczaj wykonany z metalu. Klosz lampy bardziej przypomina szklaną kulę, ale możliwe są inne warianty kształtów, na przykład plastikowy cylinder. W większości przypadków lampy podłogowe są sprzedawane w kolorze białym, czarnym i szarym, ale możliwa jest jasna decyzja, jeśli trzeba się na nich skupić.Luksusowe kryształowe lampy podłogowe

Do takich ekstrawaganckich stylów, jak neobarok czy glamour, potrzebny jest tylko luksusowy okaz, który nada wnętrzu połysk i połysk, trochę dramatu, komnaty, a nawet mistycyzmu. Najczęściej klosz lampy podłogowej wykonany jest z kryształu, szkła, dżetów i tkanin, a stopień wykonany jest ze stali nierdzewnej. Takie lampy z reguły można zobaczyć w czerni i srebrze. Ale zawsze istnieje wyjątek od reguły.Klosz lampy frędzlowej

W stylu retro, stylu vintage, pop-artu, lub dla każdego, kto ma wystrój przypominający starożytność, zrobi to klasyczny model z mosiężną podstawą i stożkowym odcieniem tkaniny, często ozdobiony frędzlami, koralikami lub haftem.

Kwiatowa lampa podłogowa

Wybierając lampę podłogową w przedszkolu, odrzuć wszelki pragmatyzm, baw się dobrze i podnieś coś naprawdę dziecinnego i naiwnego. Dla dziewczyny odpowiednia jest lampa, której klosz będzie przypominał kwiat, dobrze lub coś w stylu księżniczki, w różowych odcieniach i wstążkami. Ale dla chłopca idealna lampa podłogowa z abażurem w postaci kolorowych kulek.

Ale jeśli masz wątpliwości lub po prostu nie wiesz, co jest najlepsze dla twojego pokoju, daj pierwszeństwo zwykłemu prostemu modelowi koloru neutralnego i zwykłej formy. Będzie pasować do każdego stylu.Gdzie będzie odpowiednia lampa podłogowa?

Lampa podłogowa jest niezbędna przy tworzeniu strefy rekreacyjnej, do której można przypisać część salonu. Zazwyczaj jest to miejsce, w którym oglądają telewizję lub przyjmują gości. Główny obszar rekreacyjny powinien oczywiście znajdować się w sypialni. Jeśli jednak mieszkanie jest przestronne, możesz zorganizować salon w holu, a nawet w kuchni. Dlaczego nie? Słabsza połowa ludzkości również musi odpocząć. Więc nawet w kuchni będzie mały cichy kącik na odpoczynek.

Aby ustawić kąt do relaksu lub czytania, potrzebujesz tylko jednego wygodnego krzesła, małego stolika i lampy podłogowej. A jeśli wybierzesz model lampy, który jest już wyposażony w stół lub półki, nic więcej nie jest potrzebne. Fotel, lampa podłogowa i książka w rękach, igły dziewiarskie lub laptop, w zależności od tego, kto odpoczywał. Jeśli rodzina ma dziecko, dla niego ten kąt może stać się miejscem do karmienia. Jeśli dziecko ma swój własny pokój, najlepiej przenieść tam strefę relaksu. Dla miłośników literatury należy umieścić półki na książki obok krzesła lub sofy.

Ogólnie rzecz biorąc, w salonie lampa podłogowa będzie odpowiednia na każdym obszarze, o ile nie będzie przeszkadzać w swobodnym ruchu. Może być użyty nie tylko do stworzenia romantycznego zmierzchu, jeśli wnętrze ma formę dodatkowych akcentów. W końcu za pomocą lampy podłogowej możesz pięknie wypełnić puste miejsce. Dwie identyczne oprawy umieszczone po obu stronach sofy lub kominka dodadzą symetrii wnętrzu, tworząc jednocześnie wrażenie uporządkowania i komfortu.

W sypialni lampa podłogowa będzie pełnić funkcję oświetlenia nocnego, a jednocześnie, jeśli właściciel sobie tego życzy, funkcję stolika nocnego lub stolika nocnego. Lampa podłogowa daje znacznie większy strumień światła niż lampka nocna. Idealnie poziom światła zostanie dostosowany. Wszystkie te punkty należy wziąć pod uwagę przy wyborze.

Obejrzyj film: Biokominki KAMI - kominek w mieszkaniu w bloku, kominek w łazience (Luty 2020).

Загрузка...