Różowa kuchnia, piękne wnętrza z mieszanką beżu, bzu, zieleni, błękitu i innych kolorów, wybór koloru podłogi, ściany i sufitu - Dom i styl - 2020
Dom i styl

Wewnętrzna różowa kuchnia (45 zdjęć): piękne wzornictwo i kombinacje kolorów

Pin
Send
Share
Send
Send


Odpowiednio dobrana kombinacja kolorów w naprawie jest niezbędna we wszystkich obszarach, w szczególności w kuchni, gdzie piękna połowa spędza prawie cały wolny czas z pracy. W procesie tworzenia wnętrza projektanci spędzają ogromną ilość czasu wybierając kolor tła i kolorowe rzeczy, które przyciągają wzrok i zwracają uwagę na najmniejsze szczegóły, które tworzą atmosferę. Jak wiadomo różowy kolor przynosi spokój i ciszę, przyczynia się również do poprawy nastroju. Z tych powodów najczęściej kolor różowy można znaleźć w projektowaniu sypialni, salonów i pokoi dziecięcych. Różowe tapety w kuchni można jednak znaleźć i dość często.


interer-rozovoj-kuhni-45-foto-krasivij-dizajn-i-sochetaniya-cvetov-4


interer-rozovoj-kuhni-45-foto-krasivij-dizajn-i-sochetaniya-cvetov-5


interer-rozovoj-kuhni-45-foto-krasivij-dizajn-i-sochetaniya-cvetov-6

Metody aplikacji

Tworzenie złudzeń optycznych

Różowy kolor ma tendencję do wizualnego tworzenia większej liczby mebli lub przestrzeni, nie czyniąc go cięższym, ale czyniąc go „łatwiejszym”. Oznacza to, że jeśli wybierzesz odpowiednią kombinację kolorów, wtedy kuchnia w kolorze różowym będzie wydawać się trochę więcej niż jest w rzeczywistości, ale nie będzie duża, nie zmiażdży. Jeśli zrobisz jedną ze ścian w tym kolorze, możesz wizualnie zwiększyć obszar i zwiększyć sufit.


interer-rozovoj-kuhni-45-foto-krasivij-dizajn-i-sochetaniya-cvetov-9


interer-rozovoj-kuhni-45-foto-krasivij-dizajn-i-sochetaniya-cvetov-10

Rozcieńczony różowy

Każdy różowy kolor, nasycony lub nie, należy rozcieńczyć ogromnym bagażem neutralnych, kojących odcieni. Spokojnie jasnoróżowe odcienie można stosować w ogromnej ilości, jednak nadal konieczne jest przestrzeganie proporcjonalności 1: 1 lub 1: 2 z innym spokojnym kolorem. Priorytetem jest połączenie jasnoróżowego z białym. We wnętrzu jasnoróżowej kuchni można zrobić tapetę jako tło, stojaki, zestaw kuchenny lub zasłony. Bardziej intensywne i zróżnicowane odcienie różu są bardzo dynamiczne i mogą przyciągnąć całą uwagę do siebie, dlatego zaleca się uciekanie się do nich tylko jako akcentów kolorystycznych. Na przykład kilka jasnych krzeseł, zasłon, przedmiotów, które tworzą wystrój, fartuch, przykrycie na jednej ścianie.


interer-rozovoj-kuhni-45-foto-krasivij-dizajn-i-sochetaniya-cvetov-11


interer-rozovoj-kuhni-45-foto-krasivij-dizajn-i-sochetaniya-cvetov-12

Wybór brzmienia w oparciu o styl

Dynamiczne, różnorodne odcienie nadają się głównie do tworzenia wnętrz kuchennych w nowoczesnym stylu. We wnętrzu kuchni retro lub pop-art, karminowej lub, przeciwnie, jasnoróżowy w połączeniu z białym, czarnym, pomarańczowym lub niebieskim będzie idealnie pasował. Klasyczny styl, podobnie jak tradycyjny chebbi-chic, country i Provence, pozwalają tylko na delikatne i kojące odcienie różu.


interer-rozovoj-kuhni-45-foto-krasivij-dizajn-i-sochetaniya-cvetov.jpeg">


interer-rozovoj-kuhni-45-foto-krasivij-dizajn-i-sochetaniya-cvetov-13

Wybór kolorów towarzyszących

Tworząc nowy różowy projekt kuchni lub aktualizując stary, musisz opanować pracę z kołem kolorów Itten. Koło kolorów Itteny pozwala na połączenie różowego z brązowym, jasnoniebieskim, miętowym zielonym, białym, szarym, turkusowym i oliwkowym.


interer-rozovoj-kuhni-45-foto-krasivij-dizajn-i-sochetaniya-cvetov-16


interer-rozovoj-kuhni-45-foto-krasivij-dizajn-i-sochetaniya-cvetov-17

Różowe szczegóły

Czasami wystarczy najmniejszy szczegół w obszarze roboczym, na przykład różowy fartuch w paski, aby stworzyć wnętrze. Albo błyszcząca płytka o delikatnym różowym odcieniu i dodatkowe urządzenia oświetleniowe, które mają na celu przyciągnąć wzrok i ustawić wyjątkowy nastrój, mogą stać się główną cechą aranżacji wnętrza kuchni, oprócz wizualnego zwiększenia przestrzeni.


interer-rozovoj-kuhni-45-foto-krasivij-dizajn-i-sochetaniya-cvetov-19


interer-rozovoj-kuhni-45-foto-krasivij-dizajn-i-sochetaniya-cvetov-20


interer-rozovoj-kuhni-45-foto-krasivij-dizajn-i-sochetaniya-cvetov-21


interer-rozovoj-kuhni-45-foto-krasivij-dizajn-i-sochetaniya-cvetov-22


interer-rozovoj-kuhni-45-foto-krasivij-dizajn-i-sochetaniya-cvetov-23


interer-rozovoj-kuhni-45-foto-krasivij-dizajn-i-sochetaniya-cvetov-24

  1. Połączenie różu i bieli. Tę parę można nazwać idealną. Biały sprawia, że ​​jest bardziej miękki, aw niektórych przypadkach bardziej delikatny różowy. Ta kombinacja jest najbardziej tradycyjna i wygrana-wygrana, ponieważ ta biało-różowa para może zostać rozcieńczona dowolnym kolorem tęczy.
  2. Interakcja czerni z różem zwiększa intensywność różu. Różowa tapeta w kuchni, w połączeniu z czarną podłogą lub meblami, wygląda bardzo ekstrawagancko i imponująco.
  3. Szaro-różowa kuchnia, a dokładniej, związek ten uważany jest za tradycyjny. Świetnie wygląda w szaro-różowej kuchni.
  4. Beżowo-różowa kuchnia wyróżnia się delikatnością i gładkością. Papierowa okładka z delikatnymi różowymi wzorami spokojnie przechodzi w wzór beżowego linoleum, który jest wykonany w formie parkietu.
  5. Połączenie różu i brązu doda surowości pierwszemu kolorowi.
  6. Zielony jest w spektrum kolorów bezpośrednio równoległych do różu, więc dozwolone jest połączenie tych kolorów we wnętrzu. Nawet w naturze często możemy zaobserwować to połączenie (zielona łodyga rośliny, zielone liście i piękny różowy kwiat), które podświadomie kojarzymy z czymś pozytywnym.
  7. Żółte i niebieskie kolory są w harmonii z różem, jeśli mają zimny ton. Różowa kuchnia, rozcieńczona cytrynowymi lub turkusowymi odcieniami, będzie wyglądać ekstrawagancko. W kuchni w stylu pop-artu z różem można użyć pomarańczowych i czerwonych kolorów.


interer-rozovoj-kuhni-45-foto-krasivij-dizajn-i-sochetaniya-cvetov-26


interer-rozovoj-kuhni-45-foto-krasivij-dizajn-i-sochetaniya-cvetov-27


interer-rozovoj-kuhni-45-foto-krasivij-dizajn-i-sochetaniya-cvetov-28


interer-rozovoj-kuhni-45-foto-krasivij-dizajn-i-sochetaniya-cvetov-30


interer-rozovoj-kuhni-45-foto-krasivij-dizajn-i-sochetaniya-cvetov-31


interer-rozovoj-kuhni-45-foto-krasivij-dizajn-i-sochetaniya-cvetov-32

Psycholodzy twierdzą, że różowy kolor jest najbardziej pasywny i pomaga zmniejszyć wewnętrzną i zewnętrzną agresję. Zauważają, że różowy kolor w pokoju prowadzi do ciszy i spokoju. Kolorowi terapeuci zalecają stosowanie różu w dekoracji kuchni dla osób podatnych na depresję. Delikatne odcienie powodują skojarzenia z czymś przyjemnym, przyczyniają się do poprawy witalności i pełni życia.


interer-rozovoj-kuhni-45-foto-krasivij-dizajn-i-sochetaniya-cvetov-35


interer-rozovoj-kuhni-45-foto-krasivij-dizajn-i-sochetaniya-cvetov-36


interer-rozovoj-kuhni-45-foto-krasivij-dizajn-i-sochetaniya-cvetov-37


interer-rozovoj-kuhni-45-foto-krasivij-dizajn-i-sochetaniya-cvetov-38


interer-rozovoj-kuhni-45-foto-krasivij-dizajn-i-sochetaniya-cvetov-39


interer-rozovoj-kuhni-45-foto-krasivij-dizajn-i-sochetaniya-cvetov-40


interer-rozovoj-kuhni-45-foto-krasivij-dizajn-i-sochetaniya-cvetov-41


interer-rozovoj-kuhni-45-foto-krasivij-dizajn-i-sochetaniya-cvetov-42


interer-rozovoj-kuhni-45-foto-krasivij-dizajn-i-sochetaniya-cvetov-43

Pin
Send
Share
Send
Send