Pomarańczowy projekt kuchni, piękne warianty i pomysły wnętrz, połączenie z białymi, żółtymi, zielonymi, szarymi i innymi kolorami - Dom i styl - 2019
Dom i styl

Pomarańczowa kuchnia (40 zdjęć): piękna dekoracja wnętrz i kombinacje kolorów

Żywy kolor ognia, czerwonawo-pomarańczowy kolor, bogaty cień słońca to atrybut magii, baśni, ciepła i wygody, które można ująć w jednym słowie - „pomarańczowym”. Ten kolor jest wyjątkowy - spokojny i jasny, miły i miękki, przytulny i odważny. Przyciąga, przyciąga, urzeka i ... nawet trochę odważnie, jeśli wybierzesz go w jednym z pokoi w swoim domu lub mieszkaniu. Jeśli jednak pragniesz stylowej kuchni pomarańczowej, ten kolor jest właściwą decyzją! W końcu, co może być lepszego niż połączenie żywego ognia komunikacji, smaków arcydzieł potraw i pomarańczy, otaczających dużą rodzinę ciepłem i komfortem?
Orange do kuchni: dlaczego on

Nie jest tajemnicą, że chromoterapia działa cuda, a zwłaszcza - pomarańczowy. Dlatego wybierając go na swoim ulubionym terytorium własnego domu / mieszkania lub kuchni, otrzymasz wiele korzyści. I ani jednej wady!

Tak więc pomarańczowy we wnętrzu kuchni to:

 • doskonały nastrój. A co jeszcze jest potrzebne dla dużej rodziny składającej się z kilku pokoleń?
 • optymizm i chęć pójścia naprzód, pomimo trudności. Wyszedł z kuchni na pomarańczowo - i rozwiązał wiele problemów;
 • doskonała praca układu pokarmowego i moczowo-płciowego. Taki wpływ na organizm w harmonijnym sojuszu z menu diety - i nie rozpoznasz przewlekłych dolegliwości;
 • apetyt na pobudzenie. A to oznacza, że ​​w takiej kuchni możesz nakarmić nawet najbardziej kapryśnego „nehochuha”;
 • potężny ruch energii i napęd. A długie zimowe miesiące, zła pogoda i zły nastrój nie przeszkodzą w spełnieniu marzeń!
Nastroje pomarańczy lub wszystko jest możliwe

Orange to różne odcienie. Możesz wybrać jedną z nich, stworzyć połączoną wersję między nimi a innymi kolorami palety, aby uzyskać chłodne, gorące, surowe, przytulne lub dowolne inne wnętrze kuchni. Najważniejsze jest twoje pragnienie i „uczucie” miejsca, terytorium, nastrojów i pragnień każdego członka rodziny.

Wyboru można dokonać na korzyść:

 • terakota, blisko cegły, spokojna i głęboka;
 • dynia, przepych i ekscytujące pragnienia;
 • brzoskwiniowy, czerwony, żółty i czerwony sojusz przypominający lato;
 • bursztyn, wypełnienie wnętrza głębokim zmysłem;
 • miedź, z jej przenikliwym wypełnieniem i pewną metaliczną nutą;
 • marchewka i inne, urocze i urocze.

Jednak wybierając pomarańczowy kolor kuchni w każdym z jej przejawów, nie zapomnij o jego połączeniu z innymi. Główną zasadą jest harmonia, ponieważ pomarańczowy jest aktywnym składnikiem, który potrzebuje idealnie napędzanego odcienia. Wybierz to dobrze!
Połączenie z bielą lub czernią: podstawy klasyki gatunku

Najczęstszymi opcjami korzystania z odcienia pomarańczowego są czarna i pomarańczowa kuchnia oraz jej wariant z bielą. Ten kontrast spodoba się każdemu, w pierwszym przypadku tworząc nieopisaną grę potężnego i pasywnego węgla kamiennego, w drugiej - przenosząc energię, monumentalność i prowadząc biel.

Kuchnia czarno-pomarańczowa - to najważniejsze i szczegóły, akcenty. Tutaj najważniejsze jest wybranie jasnych mebli i bogatych kolorów ścian lub pozostawienie czarnych mebli, a także wykonanie pomarańczowych wnęk, naw, łuków, innych elementów ścian lub jednej ze ścian. Jeśli wybierzesz meble czarno-pomarańczowe, pozwól kolorom na przemian na elewacjach, a detale mebli będą niewidoczne. W tym przypadku ściany mogą być ozdobione tymi samymi kolorami, tylko w spokojniejszych i bardziej miękkich odcieniach.

Idealny do mebli kuchennych w kolorze czarnym i pomarańczowym - lekka mysz, lekka stal, matowe białe ściany, podłoga i sufit. W zależności od potrzeb możesz podkreślić podstawową paletę kolorów z przełącznikami, gniazdami, lampami i innymi małymi elementami. Wybierając odcień pomarańczy, nie zapominaj, że będzie wyglądał spokojniej i chłodniej na tle czerni, dlatego można użyć nasyconych odcieni.

Uwaga: warto pamiętać o cechach mebli w kolorze pomarańczowym. Ponieważ są to często nowoczesne ergonomiczne stoły i krzesła do jadalni, będą wyglądać bliżej Ciebie niż są w rzeczywistości.

Oświetlenie kuchni czarno-pomarańczowej to szczególne pytanie. Powinien być wystarczający nie tylko w obszarze roboczym, ale także w grupie lunchowej. Zastosowanie naturalnego oświetlenia i urządzeń oświetleniowych harmonijnie doprowadzi do podniesienia, maksymalnego wyrazu koncepcji kuchennej w określonym stylu. Połącz te lub inne urządzenia oświetleniowe ze stylem pomieszczenia: precyzyjne obrazy i precyzyjne formy będą odpowiednie do surowych, nowoczesnych stylów, ozdoby i wegetatywne rysowanie na abażurach będą odpowiednie dla narodowych i naturalnych.

Uwaga: urządzenia oświetleniowe, jak również strumienie światła dziennego, nie powinny padać bezpośrednio, pożądane są tu odcienie matowe. W pierwszym przypadku zapewni to reflektory i określony sposób kinkiety, w drugim - rolety i okiennice w oknach.

Z kolei biało-pomarańczowa kuchnia nie jest mniej wymagająca dla projektu niż jego „ciemna” wersja. Jeśli jednak kolor czarny i pomarańczowy jest stylem high-tech lub podobny do tego w pomieszczeniach, to wersja lekka to możliwość wyrażenia przestrzeni kuchennej w stylu prowansalskim i rustykalnym, w stylu art deco i poddaszu, a także w każdym innym.

Biało-pomarańczowy to napęd, pozytyw i energia, mimo że biel może być inna, a także pomarańczowa. Obfitość pomarańczy w kuchni jest trudna, trudna i irytująca, więc możesz skupić się tylko na niektórych szczegółach / elementach. Może to być stół, zasłona, ściana z akcentem, zestaw naczyń lub sprzęt gospodarstwa domowego. Pomarańczowy będzie dodatkowym kolorem, z którego nie możesz się zmęczyć i który wypełni się energią.

Jednocześnie pomarańczowa na jednej ze ścian sprawi, że pomieszczenie stanie się wizualnie wyższe, a projekt blatu lub prostokąta jednej ze ścian będzie szerszy i bardziej przestronny. Doskonała opcja dla małej kuchni!

Uwaga: nowoczesne style wnętrz wymagają najczystszej pomarańczy, tradycyjnej i klasycznej - w ścisłym tego słowa znaczeniu. Opcjonalnie - mieszanka z odcieniami brązu.

Biało-pomarańczowa kuchnia nie będzie tak wymagająca pod względem oświetlenia, jak jej ciemny „partner”. A wszystko dlatego, że każdy odcień bieli da lekkość i zwiewność, a pomarańczowy przyniesie smak! Jednocześnie taką kuchnię można uzupełnić tkaninami w postaci zasłon, obrusów na stołach, pickupów, a nawet draperii. Przynosząc trzeci kolor w postaci akcesoriów, możesz rozcieńczyć elegancję bieli i pomarańczy i nadać im szczególny charakter. Wszystko zależy od wybranego koloru z palety!Pomarańczowa kuchnia w połączeniu z innymi kolorami

Pomarańczowa i zielona to sytuacja korzystna dla wszystkich, jeśli Ty i członkowie Twojej rodziny jesteście prawdziwymi innowatorami. Zgodność tych dwóch kolorów zapewni nasycenie, objętość i doprowadzi energię do kuchni, ale takie połączenie nie powinno się męczyć. Co można zrobić w tym przypadku? Wybierz spokojny odcień pomarańczowy dla głównego, przypisz zielony do pomocniczego, pokonaj spokojne odcienie.

Pierwotnym rozwiązaniem jest pomarańczowy i szary. Oba kolory pomogą sobie podkreślić podstawowe elementy pokoju i ukryć wady. Jednocześnie szary będzie ukrywał nasycenie i agresywność pomarańczy, nie będziesz się tym męczyć, a pomarańczowy rozcieńczy monotonię szarości.

Elegancka i elegancka opcja - pomarańczowa i umiarkowanie niebieska. W tym samym czasie możesz użyć dyni lub terakoty jako pomarańczy i wybrać tylko kilka fragmentów ścian, sufitu lub podłogi w kolorze niebieskim. Reszta przestrzeni to odcienie bieli. Teraz rozumiesz, że pomarańczowa kuchnia może być inna, ale zawsze energiczna, urocza i pozytywnie potężna!