Czarno-białe wnętrze, monochromatyczny design z żywymi akcentami i akcesoriami, piękne pomysły na kombinacje - Dom i styl - 2019
Dom i styl

Czarno-białe wnętrze (50 zdjęć): stylowe połączenie i jasne detale

Wielu uważa, że ​​monochromatyczne wnętrze, wykonane w czerni i bieli, wygląda zbyt formalnie, nudne, bez twarzy i bardziej nadaje się do projektowania pomieszczeń niemieszkalnych. W rzeczywistości ta kombinacja kolorów jest odpowiednia do projektowania każdego pomieszczenia. Wyraźny kontrast pozwala uporządkować przestrzeń w pomieszczeniu, a użycie czerni i bieli w różnych proporcjach pozwala stworzyć ciemniejsze lub jaśniejsze wnętrze. Jeśli planujesz złagodzić czarno-białe wnętrze, możesz dodać trochę szarego koloru do swojego projektu. Monochromatyczna gamma jest często używana w projektowaniu wszystkich pomieszczeń w mieszkaniu lub domu, aby stworzyć jeden projekt. Dzięki temu nawet pokoje z różnymi rozwiązaniami stylistycznymi tworzą pojedynczy obraz. Jest to szczególnie ważne, jeśli rozwijasz studio projektowe kuchni.
Zalety i wady wnętrz w czerni i bieli

Ważną zaletą tego zakresu kolorów jest także elastyczność w stosunku do innych kolorów. Czarno-białe są neutralne, więc zintegrowanie ich z dowolną paletą kolorów nie stanowi żadnego problemu. Dlatego, jeśli jesteś już zmęczony ścisłym monochromatycznym wnętrzem pokoju, możesz łatwo rozcieńczyć je jasnymi akcentami (na przykład, umieszczając plakaty i zdjęcia na ścianach lub wiszące zdjęcia), elementy dekoracyjne lub tekstylia, na przykład wieszając jaśniejsze zasłony. Pozwala to na wdrożenie niemal wszystkich pomysłów projektowych.

Czarno-biały schemat kolorów wygląda równie dobrze, niezależnie od tego, czy w dekoracji dominuje drewno czy inne materiały. W tym przypadku ta kombinacja kolorów jest odpowiednia przy projektowaniu dowolnych elementów wnętrza, czy to drzwi, zasłon, czy mebli, takich jak sofy.

Każde czarno-białe wnętrze wymagające od właściciela. W nim tanie meble i materiały dekoracyjne będą wyglądać niewłaściwie, a mieszanka stylów jest bardzo źle tolerowana. Na tym tle błędy i zniekształcenia będą wyraźnie widoczne. Ponadto ważne jest, aby zapłacić za jakość oświetlenia swojego mieszkania. Przecież postrzeganie wnętrza może się diametralnie zmienić przy zmianie oświetlenia. Dlatego należy stosować oświetlenie wielopoziomowe z lampami podłogowymi i lampami stołowymi. Aby błędy były mniej zauważalne, wprowadź więcej bieli do wnętrza.

Jak używać czarno-białego koloru we wnętrzu

Do wnętrz, wykonanych w czerni i bieli, nie był zbyt ciężki i bardziej harmonijny, musisz przestrzegać pewnych zasad:

  • Konieczne jest określenie, jaki kolor w czerni i bieli preferujesz. Rzeczywiście, w tych samych proporcjach wnętrze wygląda nieatrakcyjnie i niejednorodnie;
  • Aby wizualnie rozszerzyć przestrzeń pokoju, głównym kolorem jest biały. Jeśli priorytetem jest użycie koloru czarnego, pokój stanie się wizualnie mniejszy, ale jednocześnie cieplejszy;
  • Z punktu widzenia psychologii czarne kolory stwarzają poczucie komfortu i bezpieczeństwa, dlatego czarno-biała skala z przewagą czerni jest często używana przy projektowaniu pokoju nastolatka;
  • Akcesoria z chromowanymi detalami i drzwiami z chromowanymi uchwytami idealnie pasują do czarno-białego wnętrza. Aby zmiękczyć kontrast, biały kolor można zastąpić szarym.

Wybierając drzwi, powinieneś wybrać ich kolor, aby wyróżniały się na tle ścian. Zasłony są wybierane za pomocą tych samych obliczeń.

Meble i elementy dekoracyjne

Przy wykonywaniu takiego wnętrza ważne jest unikanie błędów w szczegółach. Dlatego musisz starannie dobierać akcesoria i elementy dekoracyjne. Elementy dekoracyjne mogą uczynić wnętrze bardziej romantycznym lub klasycznym. Ponadto mogą przynieść dodatkowy kontrast.

Wybierając sofy, fotele i meble szafkowe, możesz preferować niemal każdy kolor. Ale nie bądźcie gorliwi, ponieważ wnętrza z dużą ilością dodatkowych dźwięków nie będą tak stylowe i wyraziste. Podczas montażu sof i innych mebli konieczne jest, aby ich kolor pasował do odcienia pokrycia podłogowego. W zależności od stylu, w jakim wykonane jest pomieszczenie, drewno, metal, plastik itp. Można wykorzystać do produkcji mebli.Dekoracja ścian i podłóg

Ściany pokoju można ozdobić różnymi materiałami, w zależności od jego funkcji. Na przykład, dekorując ściany w łazience i miejsce pracy w kuchni, lepiej jest użyć płytek ceramicznych. W tych pokojach można także zdobić czarne i białe kafelki oraz podłogę. Jeśli preferowany jest styl klasyczny, to w kuchni podłoga może być dekorowana za pomocą laminatu, imitującego fakturę naturalnego drewna.

W pozostałych pokojach, w projekcie ścian są bardziej odpowiednie tapety. Czarno-białą tapetę we wnętrzu należy wybrać biorąc pod uwagę wymiary pomieszczenia. Przy tworzeniu małego pokoju wybierz tapetę z małym wzorem i dominującą białą zawartością. Tapetę można wybrać w dominującym kolorze czarnym, ale ta opcja jest bardziej odpowiednia w przestronnych pokojach.

Czarno-biała tapeta we wnętrzu może być prezentowana w następujących wersjach:

  • Z lekkim wzorem na ciemnym tle. Ta opcja jest odpowiednia dla ścian w przestronnych pokojach. Pożądane jest, aby rozcieńczyć to tło lżejszymi akcentami, czyniąc projekt bardziej atrakcyjnym;
  • Ciemny wzór wykonany na jasnym tle. Te tapety pozwalają realizować wiele pomysłów projektantów, ponieważ idealnie pasują do wnętrz zarówno dużych, jak i małych przestrzeni. Jeśli w ten sposób powstają ściany kuchni lub kuchni-studia, to takie elementy dekoracyjne, jak talerze lub kubki, mogą doskonale je uzupełniać;
  • Te same proporcje czerni i bieli. W ten sposób można obramować tylko jedną ścianę lub wszystkie z nich.

Aby rozcieńczyć wnętrze, można powiesić zdjęcia na ścianach w salonie, zdjęcia w sypialni lub plakaty w pokoju młodych ludzi. Jeśli tradycyjne wnętrze wydaje Ci się nudne, możesz użyć czarno-białej tapety we wnętrzu. Są w stanie nadać lokalowi mieszkania bardziej ekstrawagancki i oryginalny wygląd. W takim przypadku nie musisz przejmować się wyborem zdjęć, plakatów i zdjęć. Na płótnie można przedstawić drzewo, różne wzory geometryczne, obraz miasta itp. Pomysły można wdrażać bardzo różnie.

Robimy sufit

W czarno-białym wnętrzu najbardziej odpowiedni jest sufit napinany. Wielopoziomowa konstrukcja z użyciem różnych kolorów wygląda bardzo pięknie. Ten sufit pozwala na strefę. Można również zastosować wyjątkowe podejście - za pomocą technologii drukowania zdjęć stosuje się kontrastowy wzór na czarnej lub białej powierzchni.

Czarno-biała gamma jest bardzo wszechstronna. Dlatego sam możesz wybrać preferowane wnętrze: spokojne i miękkie, lub odwrotnie, kontrast i śmiałość. Ponadto wystarczy wprowadzić niewielkie zmiany w szczegółach, aby zmienić styl pomieszczenia.

Obejrzyj film: Szybkie Metamorfozy odc. 141 Łazienka ze złotem, program wnętrzarski, aranżacje wnętrz (Listopad 2019).

Загрузка...